freeciv - en to lt translation catalogue (2101 entries)

en: Food
lt: Maistas

en: Shield
lt: Skydas

en: Trade
lt: Prekyba

en: Gold
lt: Auksas

en: Luxury
lt: Prabanga

en: Science
lt: Mokslas

en: ?obsolete:O
lt: ?obsolete:S

en: ?built:B
lt: ?built:P

en: ?wonder:w
lt: ?wonder:s

en: %s from %s
lt: %s iš %s

en:  (connection incomplete)
lt:  (nebaigta jungtis)

en:  (player %s)
lt:  (žaidėjas %s)

en:  (observer)
lt:  (stebėtojas)

en: City: Building Unavailable Item
lt: Miestas: Stato neprieinamą dalinį ar patobulinimą

en: City: Captured/Destroyed
lt: Miestas: Užgrobtas/Sunaikintas

en: City: Celebrating
lt: Miestas: Šventė

en: City: Civil Disorder
lt: Miestas: Betvarkė

en: City: Famine
lt: Miestas: Badas

en: City: Famine Feared
lt: Miestas: Laukiamas badas

en: City: Growth
lt: Miestas: Augimas

en: City: May Soon Grow
lt: Miestas: Gali greitai išaugti

en: City: Needs Aqueduct
lt: Miestas: Reikia akveduko

en: City: Needs Aqueduct Being Built
lt: Miestas: Reikia akveduko, kuris jau statomas

en: City: Normal
lt: Miestas: Normalus

en: City: Nuked
lt: Miestas: Branduolinė ataka

en: City: Released from citizen governor
lt: Miestas: Išlaisvintas nuo piliečių gubernatoriaus

en: City: Suggest Growth Throttling
lt: Miestas: Siūloma pagerinti augimą

en: City: Transfer
lt: Miestas: Perkelta

en: City: Was Built
lt: Miestas: Buvo pastatyta

en: City: Worklist Events
lt: Miestas: Darbų sąrašo įvykiai

en: City: Production changed
lt: Miestas: Pakeista produkcija

en: Civ: Barbarian Uprising
lt: Civ: Barbarų iškilimas

en: Civ: Civil War
lt: Civ: Pilietinis karas

en: Civ: Collapse to Anarchy
lt: Civ: Nusirito iki anarchijos

en: Civ: First Contact
lt: Civ: Pirmasis kontaktas

en: Civ: Learned New Government
lt: Civ: Ištirta nauja valdymo forma

en: Civ: Low Funds
lt: Civ: Mažai lėšų

en: Civ: Pollution
lt: Civ: Tarša

en: Civ: Revolt Ended
lt: Civ: Sukilimo pabaiga

en: Civ: Revolt Started
lt: Civ: Sukilimo pradžia

en: Civ: Spaceship Events
lt: Civ: Kosmoso įvykiai

en: Diplomat Action: Bribe
lt: Diplomatinis veiksmas: Papirko

en: Diplomat Action: Caused Incident
lt: Diplomatinis veiksmas: Sukėlė incidentą

en: Diplomat Action: Escape
lt: Diplomatinis veiksmas: Pabėgo

en: Diplomat Action: Embassy
lt: Diplomatinis veiksmas: Ambasada

en: Diplomat Action: Failed
lt: Diplomatinis veiksmas: Nepavyko

en: Diplomat Action: Incite
lt: Diplomatinis veiksmas: Sukilimas

en: Diplomat Action: Poison
lt: Diplomatinis veiksmas: Užteršimas

en: Diplomat Action: Sabotage
lt: Diplomatinis veiksmas: Sabotažas

en: Diplomat Action: Theft
lt: Diplomatinis veiksmas: Vagystė

en: Enemy Diplomat: Bribe
lt: Priešo diplomatas: Papirko

en: Enemy Diplomat: Embassy
lt: Priešo diplomatas: Ambasada

en: Enemy Diplomat: Failed
lt: Priešo diplomatas: Nepavyko

en: Enemy Diplomat: Incite
lt: Priešo diplomatas: Sukilimas

en: Enemy Diplomat: Poison
lt: Priešo diplomatas: Teršimas

en: Enemy Diplomat: Sabotage
lt: Priešo diplomatas: Sabotažas

en: Enemy Diplomat: Theft
lt: Priešo diplomatas: Vagystė

en: Caravan actions
lt: Karavano veiksmai

en: Game Ended
lt: Žaidimo pabaiga

en: Game Started
lt: Žaidimas paleistas

en: Message from Server Operator
lt: Pranešimas nuo serverio operatoriaus

en: Nation Selected
lt: Pasirinkta tauta

en: Player Destroyed
lt: Žaidėjas sunaikintas

en: Report
lt: Ataskaita

en: Global: Eco-Disaster
lt: Globalus: Ekologinė katastrofa

en: Global: Nuke Detonated
lt: Globalus: Branduolinis sprogimas

en: Hut: Barbarians in a Hut Roused
lt: Namelis: Tarp namelio gyveno barbarai

en: Hut: City Founded from Hut
lt: Namelis: Iš namelio gyventojų įkurtas miestas

en: Hut: Gold Found in Hut
lt: Namelis: Namelyje rastas auksas

en: Hut: Killed by Barbarians in a Hut
lt: Namelis: Nužudytas namelyje buvusių barbarų

en: Hut: Mercenaries Found in Hut
lt: Namelis: Namelyje aptikti samdiniai

en: Hut: Settler Found in Hut
lt: Namelis: Namelyje aptikti naujakuriai

en: Hut: Tech Found in Hut
lt: Namelis: Namelyje aptikta technologija

en: Improvement: Bought
lt: Patobulinimas: Nupirktas

en: Improvement: Built
lt: Patobulinimas: Pastatytas

en: Improvement: Forced to Sell
lt: Patobulinimas: Priversti parduoti

en: Improvement: New Improvement Selected
lt: Patobulinimas: Pasirinktas naujas patobulinimas

en: Improvement: Sold
lt: Patobulinimas: Parduotas

en: Tech: Learned From Great Library
lt: Tech: Didžiojoje bibliotekoje išmokta nauja technologija

en: Tech: Learned New Tech
lt: Tech: Ištirta nauja technologija

en: Treaty: Alliance
lt: Sutartis: Aljansas

en: Treaty: Broken
lt: Sutartis: Nutraukta

en: Treaty: Cease-fire
lt: Sutartis: Ugnies nutraukimas

en: Treaty: Peace
lt: Sutartis: Taika

en: Treaty: Shared Vision
lt: Sutartis: Bendra vizija

en: Unit: Attack Failed
lt: Dalinys: Ataka nepavyko

en: Unit: Attack Succeeded
lt: Dalinys: Ataka pavyko

en: Unit: Bought
lt: Dalinys: Nupirktas

en: Unit: Built
lt: Dalinys: Pastatytas

en: Unit: Defender Destroyed
lt: Dalinys: Gynėjas sunaikintas

en: Unit: Defender Survived
lt: Dalinys: Gynėjas išgyveno

en: Unit: Became More Veteran
lt: Dalinys: Gavo daugiau veterano taškų

en: Unit: Production Upgraded
lt: Dalinys: Produkcija modernizuota

en: Unit: Relocated
lt: Dalinys: Perkeltas

en: Unit: Orders / goto events
lt: Dalinys: Nurodymai ir perėjimo įvykiai

en: Wonder: Finished
lt: Stebuklas: Pastatytas

en: Wonder: Made Obsolete
lt: Stebuklas: Paseno

en: Wonder: Started
lt: Stebuklas: Pradėta statyba

en: Wonder: Stopped
lt: Stebuklas: Sustabdyta statyba

en: Wonder: Will Finish Next Turn
lt: Stebuklas: Pasaulio stebuklas bus užbaigtas kito ėjimo metu.

en: Diplomatic Message
lt: Diplomatinis pranešimas

en: Treaty: Embassy
lt: Sutartis: Ambasada

en: Error message from bad command
lt: Blogų komandų klaidų pranešimai

en: Server settings changed
lt: Pakeisti serverio nustatymai

en: Chat messages
lt: Pokalbių pranešimai

en: Chat error messages
lt: Pokalbių klaidų pranešimai

en: Connect/disconnect messages
lt: Prisijungimo/atsijungimo pranešimai

en: AI Debug messages
lt: DI testavimo pranešimai

en: Player settings
lt: Žaidėjo nustatymai

en: ?attitude:Genocidal
lt: ?attitude:Genocidas

en: ?attitude:Belligerent
lt: ?attitude:Karingas

en: ?attitude:Hostile
lt: ?attitude:Priešiškas

en: ?attitude:Uncooperative
lt: ?attitude:Nekooperatyvus

en: ?attitude:Uneasy
lt: ?attitude:Neramus

en: ?attitude:Neutral
lt: ?attitude:Neutralus

en: ?attitude:Respectful
lt: ?attitude:Pagarbus

en: ?attitude:Helpful
lt: ?attitude:Paslaugus

en: ?attitude:Enthusiastic
lt: ?attitude:Entuziastingas

en: ?attitude:Admiring
lt: ?attitude:Žavisi

en: ?attitude:Worshipful
lt: ?attitude:Garbinantis

en: ?diplomatic_state:Armistice
lt: ?diplomatic_state:Paliaubos

en: ?diplomatic_state:War
lt: ?diplomatic_state:Karas

en: ?diplomatic_state:Cease-fire
lt: ?diplomatic_state:Trumpos paliaubos

en: ?diplomatic_state:Peace
lt: ?diplomatic_state:Taika

en: ?diplomatic_state:Alliance
lt: ?diplomatic_state:Sąjunga

en: ?diplomatic_state:Never met
lt: ?diplomatic_state:Niekada nesusitiko

en: ?diplomatic_state:Team
lt: ?diplomatic_state:Komanda

note: TRANS: Obscure ruleset error.
en: World-ranged requirements are only supported for wonders.
lt: Pasaulį apimantys reikalavimai naudojami tik su stebuklais.

note: TRANS: Obscure ruleset error.
en: Player-ranged requirements are only supported for wonders.
lt: Žaidėjui taikomi reikalavimai naudojami tik su stebuklais,

note: TRANS: Obscure ruleset error.
en: Island-ranged requirements are only supported for wonders.
lt: Salą apimantys reikalavimai naudojami tik su stebuklais.

note: TRANS: Obscure ruleset error.
en: Surviving requirements are only supported at world range.
lt: Išgyvenimo reikalavimai galioja tik visam pasauliui.

note: TRANS: (none) as in "Resources: (none)".
en: (none)
lt: (nėra)

en: %s units
lt: %s dalinių

en: Size %d
lt: Dydis %d

note: TRANS: Obscure ruleset error
en: tech "%s": requires itself
lt: technologija „%s“: reikalauja savęs

note: TRANS: "Unknown" tech
en: (Unknown)
lt: (Nežinoma)

note: TRANS: "None" tech
en: None
lt: Jokia

en: Future Tech. %d
lt: Ateities technologija. %d

en: Future Tech.
lt: Ateities technologija

en: Road
lt: Kelias

en: Irrigation
lt: Drėkinimas

en: Railroad
lt: Geležinkelis

en: Mine
lt: Kasykla

en: Pollution
lt: Tarša

en: Hut
lt: Namelis

en: Fortress
lt: Tvirtovė

en: River
lt: Upė

en: Farmland
lt: Ferma

en: Airbase
lt: Oro bazė

en: Fallout
lt: Radiacijos padidėjimas

en: Idle
lt: Laisvas

en: Fortifying
lt: Įtvirtinama

en: Fortified
lt: Įtvirtinta

en: Sentry
lt: Sargyba

en: Pillage
lt: Plėšimas

en: Goto
lt: Eiti į

en: Explore
lt: Tyrinėti

en: Transform
lt: Keisti

en: Unknown
lt: Nežinomas

en: Moves
lt: Ėjimai

en: Upgrade %s to %s for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
lt: Patobulinti %s į %s už %d aukso?
    Ižde yra %d aukso.

en: Sorry, cannot upgrade %s (yet).
lt: Atsiprašau, kol kas negalima modernizuoti %s.

en: Upgrading %s to %s costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
lt: %s modernizacija iki %s kainuoja %d aukso.
    Ižde yra %d aukso.

en: You can only upgrade units in your cities.
lt: Patobulinti dalinius gali tik savo miestuose.

en: Upgrading this %s would strand units it transports.
lt: %s modernizacija sunaikins gabenamus dalinius.

en:  and
lt:  ir

en: Freeciv version %s %s
lt: Freeciv versija %s %s

en: (beta version)
lt: (beta versija)

en: Freeciv version %s
lt: Freeciv %s

en: betatest version
lt: beta versija testavimui

en: version
lt: versija

en: January
lt: Sausis

en: February
lt: Vasaris

en: March
lt: Kovas

en: April
lt: Balandis

en: May
lt: Gegužė

en: June
lt: Birželis

en: July
lt: Liepa

en: August
lt: Rugpjūtis

en: September
lt: Rugsėjis

en: October
lt: Spalis

en: November
lt: Lapkritis

en: December
lt: Gruodis

en: THIS IS A BETA VERSION
    Freeciv %s will be released in
    %s, at %s
lt: TAI YRA BETA VERSIJA
    Freeciv %s bus išleista
    %s %s

en: 'Cause civilization should be free!
lt: Kadangi civilizacija turi būti laisva!

en: You are running Freeciv without using iconv.  Unless
    you are using the latin1 character set, some characters
    may not be displayed properly.  You can download iconv
    at http://gnu.org/.
lt: Jūs naudojate Freeciv be iconv bibliotekos. Jei Jūs nenaudojate
    latin1 simbolių koduotės, dalis simbolių gali būti atvaizduojami
    neteisinngai. Iconv galima rasti http://gnu.org/ adresu.

note: TRANS: "Could not convert text from <encoding a> to <encoding b>:" * TRANS: <error string>."
en: Could not convert text from %s to %s: %s
lt: Negaliu konvertuoti tekstinio failo iš %s į %s: %s

en: Bad log level "%s".
lt: Netinkamas registravimo lygis "%s".

en: Bad log level %d in "%s".
lt: Netinkamas registravimo lygis %d tarp "%s".

en: Freeciv must be compiled with the DEBUG flag to use debug level %d.
lt: Freeciv turi būti sukompiliuota su DEBUG opcija, jei norite naudoti %d diagnozavimo lygį.

en: Badly formed log level argument "%s".
lt: Klaidingai suformuotas registravimo lygio parametras "%s".

en: Not an integer: '%s'
lt: Ne sveikasis skaičius: '%s'

en: Empty filename in log level argument "%s".
lt: Nenurodytas failo vardas tarp registravimo lygio parametro "%s".

en: Couldn't open logfile: %s for appending "%s".
lt: Nepavyko atidaryti registravimo failo: %s rašymo teisėmis "%s".

en: last message repeated %d time | last message repeated %d times
lt[0]: pakutinė žinutė pakartota %d kartą
lt[1]: pakutinė žinutė pakartota %d kartus
lt[2]: pakutinė žinutė pakartota %d kartų

en:  (total %d repeat) |  (total %d repeats)
lt[0]:  (iš viso %d pakartojimas)
lt[1]:  (iš viso %d pakartojimai)
lt[2]:  (iš viso %d pakartojimų)

en: Empty argument for "%s".
lt: Nenurodytas "%s" parametras.

en: Missing argument for "%s".
lt: Trūksta "%s" parametro.

en: %d BC
lt: %d pr. Kr.

en: %d AD
lt: %d po Kr.

en: FREECIV_PATH is set but empty; using default path instead.
lt: FREECIV_PATH yra nustatytas į tuščią reikšmę. Naudojamas standartinis kelio nustatymas.

en: Could not read data directory %s: %s.
lt: Nepavyko perskaityti duomenų katalogo %s: %s.

en: The data path may be set via the environment variable FREECIV_PATH.
lt: Duomenų katalogas gali būti nustatytas FREECIV_PATH aplinkos kintamuoju.

en: Current data path is: "%s"
lt: Dabartinis duomenų kelias yra: „%s“

en: The "%s" file is required ... aborting!
lt: Reikalingas failas „%s“ ... nutraukiama!

en: %s: Fatal error: you're trying to run me as superuser!
lt: %s: Kritinė klaida: bandoma paleisti programą administracinio vartotojo teisėmis!

en: Use a non-privileged account instead.
lt: Naudokite neprivilegijuotą vartotoją.

en: exact match
lt: tiksliai atitinka

en: empty
lt: tuščias

en: too long
lt: per ilgas

en: error %ld (failed FormatMessage)
lt: klaida %ld (nepavyko paleisti FormatMessage)

en: error %d (compiled without strerror)
lt: klaida %d (kompiliuotas be strerror)

en: The %s have stopped building The %s in %s.
lt: %s nutraukė %s statybą tarp %s.

en: The %s have started building The %s in %s.
lt: %s pradėjo statyti %s tarp %s.

en: %s is selling %s (not needed) for %d.
lt: %s parduoda %s (nereikalinga) už %d.

en: *%s (AI)* In away mode AI can't sign such a treaty.
lt: *%s (DI)* DI esantis nutolusiame režime negali pasirašyti tokios sutarties.

en: *%s (AI)* First break alliance with %s, %s.
lt: *%s (DI)* Pirma nutrauk sąjunga su %s, %s.

en: *%s (AI)* Let us first cease hostilies, %s.
lt: *%s (DI)* Pirmiau nutraukime priešiškus veiksmus, %s.

en: *%s (AI)* I wish to see you keep the current ceasefire for a bit longer first, %s.
lt: *%s (DI)* Norėčiau ilgiau išlaikyti esamą ugnies nutraukimo statusą, %s.

en: *%s (AI)* I do not know the city you mention.
lt: *%s (DI)* Nežinau miesto, kurį paminėjai.

en: *%s (AI)* This deal was not very good for us, %s!
lt: *%s (DI)* Šis pasiūlymas yra mums per prastas, %s!

en: *%s (AI)* Yes, peace in our time!
lt: *%s (DI)* Taip, tegyvuoja taika!

en: *%s (AI)* Agreed. No more hostilities, %s.
lt: *%s (DI)* Sutarta. Jokių priešiškų veiksmų, %s.

en: *%s (AI)* Space will never be yours.
lt: *%s (DI)* Kosmosas niekada Jums nepriklausys.

en: *%s (AI)* Your aggression against %s was your last mistake!
lt: *%s (DI)* Agresija prieš %s buvo paskutinė Jūsų klaida!

en: Barbarians gain a leader by the name %s.  Dangerous times may lie ahead.
lt: Barbarai gauna vadą vardu %s. Pavojingi laikai gali laukti priešaky.

en: Sea raiders seen near %s!
lt: Jūrų piratai pastebėti prie %s!

en: You don't have a worker here.
lt: Tu čia neturi darbininko.

en: You have already sold something here this turn.
lt: Jūs kažką jau pardavėte šio apsisukimo metu.

en: You sell %s in %s for %d gold.
lt: Jūs pardavėte %s tarp %s už %d aukso.

en: Cannot buy in city created this turn.
lt: Tu negali pirkti mieste, įkurtame šiuo ėjimu.

en: You have already bought this turn.
lt: Tu jau pirkai šį ėjimą.

en: You don't buy %s!
lt: Tu neperki %s!

en: Can't buy units when city is in disorder.
lt: Negalima pirkti dalinių, kai mieste betvarkė.

en: %d gold required.  You only have %d gold.
lt: Reikia %d aukso. Tu turi tik %d aukso.

en: You have bought this turn, can't change.
lt: Jūs jau nupirkote šiame apsisukime. Negalima pakeisti pirkinio.

en: You already have a city called %s.
lt: Tu jau turi miestą, pavadintą %s.

en: A city called %s already exists.
lt: Miestas, pavadintas %s, jau egzistuoja.

en: City no. %d
lt: Miestas Nr. %d

en: A poorly-named city
lt: Blogai pavadintas miestas

en: Changed homecity of %s to %s.
lt: Pakeistas %s gimtasis miestas į %s.

en: Transfered %s in %s from %s to %s.
lt: Perkelti %s tarp %s iš %s į %s.

en: Transfered %s from %s to %s.
lt: Perkelti %s iš %s į %s.

en: You lost %s. A new %s was built in %s.
lt: Jūs praradote %s. Naujas %s bus statomas tarp %s.

en: You already had a city called %s. The city was renamed to %s.
lt: Tu jau turėjai miestą, pavadintą %s. Miestas buvo pervadintas į %s.

en: You have founded %s.
lt: Tu įkūrei %s.

en: You destroy %s completely.
lt: Tu visiškai sunaikinai %s.

en: %s has been destroyed by %s.
lt: %2s sunaikino %s.

en: You conquer %s; your lootings accumulate to %d gold! | You conquer %s; your lootings accumulate to %d gold!
lt[0]: Tu užkariavai %s; tavo grobis yra %d aukso
lt[1]: Tu užkariavai %s; tavo grobis yra %d aukso
lt[2]: Tu užkariavai %s; tavo grobis yra %d aukso

en: %s conquered %s and looted %d gold from the city. | %s conquered %s and looted %d gold from the city.
lt[0]: %s užkariavo %s ir prisigrobė %d aukso iš miesto.
lt[1]: %s užkariavo %s ir prisigrobė %d aukso iš miesto.
lt[2]: %s užkariavo %s ir prisigrobė %d aukso iš miesto.

en: You conquer %s
lt: Tu užkariavai %s.

en: %s conquered %s.
lt: %s užkariavo %s.

en: You have liberated %s! Lootings accumulate to %d gold. | You have liberated %s! Lootings accumulate to %d gold.
lt[0]: Tu išvadavai %s! Grobdamas surinkai %d aukso.
lt[1]: Tu išvadavai %s! Grobdamas surinkai %d aukso.
lt[2]: Tu išvadavai %s! Grobdamas surinkai %d aukso.

en: %s liberated %s and looted %d gold from the city. | %s liberated %s and looted %d gold from the city.
lt[0]: %s išvadavo %s ir prisigrobė %d aukso iš miesto.
lt[1]: %s išvadavo %s ir prisigrobė %d aukso iš miesto.
lt[2]: %s išvadavo %s ir prisigrobė %d aukso iš miesto.

en: You have liberated %s!
lt: Tu išlaisvinai %s!

en: %s liberated %s.
lt: %s išlaisvino %s

en:  from the worklist
lt:  iš darbų sąrašo

note: TRANS: "<city> is building <production><source>."
en: %s is building %s%s.
lt: %s stato %s%s.

en: Notice: Wonder %s in %s will be finished next turn.
lt: Pastaba: Pasaulio stebuklas %s %s bus užbaigtas kitu ėjimu.

en: %s may soon grow to size %i.
lt: %s gal ituoj užaugti iki dydžio %i.

en: Warning: Famine feared in %s.
lt: Įspėjimas: Bado bijomasi %s.

en: %s grows to size %d.
lt: %s auga iki dydžio %d.

en: Famine causes population loss in %s.
lt: Badas sukelia populiacijos praradimą %s.

en: Famine destroys %s entirely.
lt: Badas sunaikina %s visiškai.

en: %s's worklist is now empty.
lt: %s darbų sąrašas dabar tuščias.

en: %s has finished building %s.
lt: %s baigė statyti %s.

en: %s boosts research; you gain %d immediate advance. | %s boosts research; you gain %d immediate advances.
lt[0]: %s paskatino tyrinėjimus; tu iš karto gauni %d pasiekimą.
lt[1]: %s paskatino tyrinėjimus; tu iš karto gauni %d pasiekimus.
lt[2]: %s paskatino tyrinėjimus; tu iš karto gauni %d pasiekimų.

en: The %s have started building a spaceship!
lt: %s pradėjo statyti erdvėlaivį!

en: %s can't build %s yet.
lt: %s dar negali statyti %s.

note: TRANS: <city> is finished building <unit/building>.
en: %s is finished building %s.
lt: %s baigė statyti %s.

en: Pollution near %s.
lt: Tarša prie %s.

en: Celebrations cancelled in %s.
lt: Šventimas atšauktas %s.

en: Civil disorder in %s.
lt: Betvarkė %s.

en: CIVIL DISORDER CONTINUES in %s.
lt: BETARKĖ TĘSIASI %s.

en: Order restored in %s.
lt: Tvarka atstatyta %s.

en:   -f, --file FILE	Load saved game FILE
lt:   -f, --file FAILAS	Įkelti išsaugotą žaidimą FAILAS

en:   -p, --port PORT	Listen for clients on port PORT
lt:   -p, --port PRIEVADAS	Klausyti klientų prievade PRIEVADAS

en:   -v, --version		Print the version number
lt:   -v, --version		Atspausdinti versijos numerį

note: TRANS: translate text between <> only
en: cut <connection-name>
lt: cut <ryšio-vardas>

en: Show server options.
lt: Rodyti serverio nustatymus.

note: TRANS: translate text between <> only
en: aitoggle <player-name>
lt: aitoggle <žaidėjo-vardas>

note: TRANS: translate text between [] and <> only
en: take [connection-name] <player-name>
lt: take [ryšio-vardas] <žaidėjo-vardas>

note: TRANS: translate text between <> only
en: create <player-name>
lt: create <žaidėjo-vardas>

en: Create an AI player with a given name.
lt: Sukuria DI žaidėją nurodytu vardu.

note: TRANS: translate text between <> only
en: experimental
    experimental <player-name>
lt: experimental
    experimental <žaidėjo-vardas>

note: TRANS: translate text between <> only
en: surrender
lt: pasiduoti

note: TRANS: translate text between <> only
en: remove <player-name>
lt: remove <žaidėjo-vardas>

en: Load game from file.
lt: Įkelti žaidimą iš failo.

note: TRANS: translate text between <> only
en: read <file-name>
lt: read <failo-vardas>

note: TRANS: translate text between <> only
en: write <file-name>
lt: write <failo-vardas>

en: %s Welcome
lt: %s Sveiki atvykę

en: Welcome to the %s Server running at %s port %d.
lt: Sveiki atvykę į %s serverį, paleistą %s %d prievade.

en: Welcome to the %s Server at port %d.
lt: Sveiki atvykę į %s serverį, prievadas %d

en: You gave an embassy to %s.
lt: Tu davei ambasadą %s.

en: %s allowed you to create an embassy!
lt: %s leido jums įsteigti ambasadą!

en: You get %d gold.
lt: Tu gavai %d aukso.

en: You receive %s's worldmap.
lt: Tu gavai %s pasaulio žemėlapį.

en: You receive %s's seamap.
lt: Tu gavai %s jūros žemėlapį.

en: %s canceled the meeting!
lt: %s atšaukė susitikimą!

en: Meeting with %s canceled.
lt: Susitikimas su %s atšauktas.

en: You can't bribe a unit from this nation.
lt: Jūs negalite papirkti šios tautos dalinio.

en: You don't have enough gold to bribe %s's %s.
lt: Tu neturi pakankamai aukso, kad papirktum %s %s.

en: You cannot bribe %s!
lt: Tu negali papirkti %s!

en: Your %s was bribed by %s.
lt: Tavoų %s papirko %s.

en: No new technology found in %s.
lt: Jokių naujų technologijų nerasta %s.

en: Revolt incited in %s, you now rule the city!
lt: Revoliucija pakurstyta %s, tu dabar valdai miestą!

en: Cannot create %s unit on this terrain.
lt: Šioje vietovėje negalima įrengti %s dalinio.

en: Cannot build city on this tile.
lt: Šiame lauke negalima statyti miesto.

en: Could not create city.
lt: Nepavyko įkurti miesto.

en: Year: %s
lt: Metai: %s

en: Global warming has occurred!
lt: Įvyko globalinis atšilimas!

en: Nuclear winter has occurred!
lt: Prasidėjo branduolinė žiema!

en: The %s are no more!
lt: %s nebėra!

en: Tax
lt: Mokesčiai

en: Revolution: returning to anarchy.
lt: Revoliucija: grįžtama prie anarchijos.

en: Removing player %s.
lt: Pašalinamas žaidėjas %s.

en: You've been removed from the game!
lt: Jūs pašalintas iš žaidimo!

en: %s has been removed from the game.
lt: %s pašalintas iš žaidimo.

en: Herodotus'
lt: Herodoto

en: Thucydides'
lt: Tucidido

en: Livy's
lt: Livio

en: Gibbon's
lt: Gibono

en: Ssu-ma Ch'ien's
lt: Ssu-ma Ch'ien o

en: Pan Ku's
lt: Pan Ku

en: Population
lt: Gyventojai

en: Land Area
lt: Valdoma teritorija

en: Settled Area
lt: Apgyvendinta teritorija

en: Research Speed
lt: Mokslinių tyrinėjimų greitis

en: Literacy
lt: Raštingumas

en: Production
lt: Produkcija

en: Economics
lt: Ekonomika

en: Military Service
lt: Karinė tarnyba

en: Magnificent
lt: Nuostabūs

en: Glorious
lt: Šlovingi

en: Great
lt: Didingi

en: Decent
lt: Šaunūs

en: Mediocre
lt: Pusėtini

en: Hilarious
lt: Triukšmingi

en: Worthless
lt: beverčiai

en: Pathetic
lt: Beviltiški

en: Useless
lt: Beverčiai

en: Historian Publishes!
lt: Istorikai paskelbia!

en: %2d: The %s City of %s of size %d,
lt: %2d: %s miestas %s, dydis %d,

en: with no wonders
lt: be stebuklų

en: with %d wonder
     | with %d wonders
lt[0]: su %d stebuklu
lt[1]: su %d stebuklais
lt[2]: su %d stebuklų

en: Traveler's Report:
lt: Keliautojo ataskaita:

en: The Five Greatest Cities in the World!
lt: Penki didingiausi pasaulio miestai!

en: %s has been DESTROYED
lt: %s buvo SUNAIKINTAS

en: (building %s in %s (%s))
lt: (statoma %s %s(%s))

en: Wonders of the World
lt: Pasaulio stebuklai

en:  sq. mi.
lt: kv. mil,

en:  M tons
lt:  mil. tonų

en:  month |  months
lt[0]:  mėnuo
lt[1]:  mėnesiai
lt[2]:  mėnesių

en:  ton |  tons
lt[0]:  tona
lt[1]:  tonos
lt[2]:  tonų

en: st
lt: -mas

en: nd
lt: -ras

en: rd
lt: -čias

en: th
lt: -tas

en: Demographics Report:
lt: Demografų ataskaita:

en: Unknown technology (%s)
lt: Nežinoma technologija (%s)

en: Geological
lt: Geologiniai

en: Sociological
lt: Sociologiniai

en: Economic
lt: Ekonominiai

en: Military
lt: Kariniai

en: Scientific
lt: Moksliniai

en: Internal
lt: Vidiniai

en: Networking
lt: Tinklo

en: All
lt: Visi

en: Vital
lt: Gyvybiškai svarbus

en: Situational
lt: Priklauso nuo situacijos

en: Rare
lt: Retas

en: Method used to generate map
lt: Metodas, naudotas žemėlapio generavimui

en: Average temperature of the planet
lt: Vidutinė planetos temperatūra

en: Game random seed
lt: Žaidimo atsitiktinė sėkla

en: Minimum number of players
lt: Mažiausias žaidėjų skaičius

en: Maximum number of players
lt: Didžiausias žaidėjų skaičius

en: Starting gold per player
lt: Pradinis aukso kiekis žaidėjui

en: Number of initial techs per player
lt: Pradinių technologijų skaičius vienam žaidėjui

en: Food required for a city to grow
lt: Maistas, reikalingas miestui augti

en: Minimum distance between cities
lt: Mažiausias atstumas tarp miestų

en: Allowed city names
lt: Leidžiami miestų vardai

en: Barbarian appearance frequency
lt: Barbarų pasirodymo dažnis

en: Barbarian onset year
lt: Barbarų pasirodymo metai

en: Length in turns of revolution
lt: Revoliucijos ilgis ėjimais

en: Whether to enable fog of war
lt: Ar leisti karo rūką

en: Whether to allow space race
lt: Ar leisti kosminę rasę

en: If this option is set to 1, players can build spaceships.
lt: Jei čia nustatyta 1, žaidėjai gali statyti erdvėlaivius.

en: Minimum number of cities for civil war
lt: Mažiausias miestų skaičius, reikalingas pilietiniam karui

en: Rebuild palace if capital is conquered
lt: Perstatyti rūmus, jei sostinė užgrobta

en: Year the game ends
lt: Metai, kuriais baigiasi žaidimas

en: The game will end at the end of the given year.
lt: Žaidimas pasibaigs nurodytais metais.

en: Seconds between PINGs
lt: Sekundės tarp PINGų

en: Your spaceship is already launched!
lt: Tavo erdvėlaivis jau paleistas!

en: Your spaceship can't be launched yet!
lt: Tavo erdvėlaivis dar negali būti paleistas!

en: The %s have launched a spaceship!  It is estimated to arrive on Alpha Centauri in %s.
lt: %s paleido erdvėlaivį! Apskaičiuota, kad jis atvyks į Alfa Kentaura %s.

en: You can't modify your spaceship after launch!
lt: Jūs negalite keisti savo erdvėlaivio po paleidimo!

en: Without guidance from the capital, the %s spaceship is lost!
lt: Be sostinės vadovavimo %s erdvėlaivis prarastas!

en: The %s spaceship has arrived at Alpha Centauri.
lt: %s erdvėlaivis atvyko į Alfa Kentaura.

en: Game ended in a draw
lt: Žaidimas baigėsi lygiosiomis

en: Failed saving game as %s
lt: Nepavyko išsaugoti žaidimo kaip %s

en: Game saved as %s
lt: Žaidimas išsaugotas kaip %s

en: The game is already running.
lt: Žaidimas jau paleistas.

en: Starting game.
lt: Paleidžiamas žaidimas.

en: That nation is already in use.
lt: Ši tauta jau pasirinkta.

en: %s nation is already in use.
lt: %s tauta jau pasirinkta.

en: All players are ready; starting game.
lt: Visi žaidėjai pasiruošę; paleidžiamas žaidimas.

en: Player %d
lt: Žaidėjas %d

en: The game is over...
lt: Žaidimas baigtas...

en: (unknown)
lt: (nežinoma)

en: Metaserver is now [%s].
lt: Metaserveris dabar yra [%s].

en: Server id: %s
lt: Serverio id: %s

en: Can't use an empty name.
lt: Negaliu naudoti tuščio vardo.

en: That name is not allowed.
lt: Šis vardas neleidžiamas

en: Error creating new AI player: %s.
lt: Klaida kuriant naują DI žaidėją: %s.

en: Description:
lt: Aprašymas:

en: Status: %s
lt: Būsena: %s

en: changeable
lt: keičiamas

en: fixed
lt: fiksuotas

en: %s returned to game.
lt: %s grįžo į žaidimą.

en: All options
lt: Visi nustatymai

en: description
lt: aprašymas

en: Observers cannot vote.
lt: Stebėtojai balsuoti negali.

en: Value must be integer.
lt: Vertė turi būti sveikasis skaičius.

en: You voted for "%s"
lt: Tu balsavai už „%s“

en: Value 2 & 3 must be integer.
lt: Vertės 2 ir 3 turi būti sveiki skaičiai.

en: Bad map coordinates.
lt: Blogos žemėlapio koordinatės.

en: Value 2 must be integer.
lt: Vertė 2 turi būti sveikasis skaičius.

en: Unit %d does not exist.
lt: Dalinys %d neegzistuoja.

en: Value must be an integer.
lt: Vertė turi būti sveikasis skaičius.

en: %s is already observing %s.
lt: %s jau stebi %s.

en: %s is already observing.
lt: %s jau stebi.

en: %s now observes %s
lt: %s dabar stebi %s

en: %s now observes
lt: %s dabar stebi

en: %s already controls %s
lt: %s jau kontroliuoja %s

en: %s now controls %s (%s, %s)
lt: %s dabar kontroliuoja %s (%s, %s)

en: Barbarian
lt: Barbaras

en: AI
lt: DI

en: Human
lt: Žmogus

en: Alive
lt: Gyvas

en: Dead
lt: Miręs

en: Goodbye.
lt: Viso.

en: Game ended in a draw.
lt: Žaidimas baigėsi lygiosiomis.

en: Command:
lt: Komanda:

en: Level: %s
lt: Lygis: %s

en: List of players:
lt: Žaidėjų sąrašas:

en: user %s,
lt: vartotojas %s,

en: , Dead
lt: , Miręs

en:  %d connection: |  %d connections:
lt[0]:  %d susijungimas:
lt[1]:  %d susijungimai:
lt[2]:  %d susijungimų:

en: List of teams:
lt: Komandų sąrašas:

note: TRANS: There will always be at least 2 players here.
en: %2d : '%s' : %d player | %2d : '%s' : %d players
lt[0]: %2d : '%s' : %d žaidėjas
lt[1]: %2d : '%s' : %d žaidėjai
lt[2]: %2d : '%s' : %d žaidėjų

en: %2d : '%s' : 1 player : %s
lt: %2d : '%s' : 1 žaidėjas : %s

en: Empty team: %s
lt: Tuščia komanda: %s

en: The %s have researched %s.
lt: %s ištyrė %s

en: %s acquired from %s!
lt: %s gauta iš %s!

en: Learned %s.
lt: Ištirta %s.

en: Researching %s.
lt: Tyrinėjama %s.

en: Great scientists from all the world join your civilization: you get an immediate advance.
lt: Didieji filosofai prisijungia prie tavęs iš viso pasaulio. Tu iš karto gauni technologinį pasiekimą.

en: Technology goal is %s.
lt: Tyrimų tikslas yra %s.

en: Only %s can build a city.
lt: Tik %s gali statyti miestą.

en: Can't build a city.
lt: Negaliu statyti miesto.

en: Only %s can attack from sea.
lt: Tik %s gali atakuoti iš jūros.

en: Cannot attack from sea.
lt: Negali atakuoti iš jūros.

en: You can't attack there.
lt: Negaliu atakuoti čia.

en: Your %s has run out of fuel.
lt: Tavo %s pasibaigė degalai.

en: Your %s became more experienced!
lt: Tavo %s tapo labiau patyręs!

en: Barbarian leader captured, %d gold ransom paid.
lt: Sučiuptas barbarų vadas, gauta %d aukso išpirka.

en: %s transported succesfully.
lt: %s sėkmingai transportuotas.

en: You found %d gold.
lt: Tu radai %d aukso.

en: An abandoned village is here.
lt: Čia yra apleista gyvennvietė.

en: Your %s has been killed by barbarians!
lt: Barbarai užmušė tavo %s!

en: You found a friendly city.
lt: Tu radai draugišką miestą.

en: Cannot find audio file %s
lt: Negaliu rasti audio failo %s

en: ?filler:XXX/XXX XXX turns
lt: ?filler:XXX/XXX XXX ėjimų

en: %3d gold per turn
lt: %3d aukso per ėjimą

en: %3d turn | %3d turns
lt[0]: %3d ėjimas
lt[1]: %3d ėjimai
lt[2]: %3d ėjimų

en: never
lt: niekada

en: %s (XX) %d/turn
lt: %s (XX) %d/ėjimą

en: %s (%d) %d turn | %s (%d) %d turns
lt[0]: %s (%d) %d ėjimas
lt[1]: %s (%d) %d ėjimai
lt[2]: %s (%d) %d ėjimų

en: Obsolete
lt: Pasenęs

en: Great Wonder
lt: Didysis stebuklas

en: Small Wonder
lt: Mažasis stebuklas

en: %d/turn
lt: %d/ėjimą

en: ?city:Name
lt: ?city:Pavadinimas

en: City Name
lt: Miesto pavadinimas

en: Size
lt: Dydis

en: Workers
lt: Darbininkai

en: ?happy/content/unhappy/angry:H/C/U/A
lt: ?happy/content/unhappy/angry:L/P/N/S

en: Workers: Happy, Content, Unhappy, Angry
lt: Darbininkai: laimingi, patenkinti, nelaimingi, susierzinę

en: ?Happy workers:H
lt: ?Happy workers:L

en: Workers: Happy
lt: Darbininkai: laimingi

en: ?Content workers:C
lt: ?Content workers:P

en: Workers: Content
lt: Darbininkai: patenkinti

en: ?Unhappy workers:U
lt: ?Unhappy workers:N

en: Workers: Unhappy
lt: Darbininkai: nelaimingi

en: ?Angry workers:A
lt: ?Angry workers:S

en: Workers: Angry
lt: Darbininkai: susierzinę

en: Units
lt: Daliniai

en: Economy
lt: Ekonomika

en: ?gold/lux/sci:G/L/S
lt: ?gold/lux/sci:A/P/M

en: Economy: Gold, Luxuries, Science
lt: Ekonomika: Auksas, Prabanga, Mokslas

en: ?Gold:G
lt: ?Gold:A

en: Economy: Gold
lt: Ekonomika: Auksas

en: ?Luxury:L
lt: ?Luxury:P

en: Economy: Luxury
lt: Ekonomika: Prabanga

en: ?Science:S
lt: ?Science:M

en: Economy: Science
lt: Ekonomika: Mokslas

en: Number of Trade Routes
lt: Prekybos maršrutų skaičius

en: ?pollution:Pol
lt: ?pollution:Tar

en: Turns
lt: Ėjimai

en: ?corruption:Cor
lt: ?corruption:Kor

en: Corruption
lt: Korupcija

en: ?waste:Was
lt: ?waste:Atl

en: Waste
lt: Atliekos

en: ?cma:Governor
lt: ?cma:Valdytojas

en: Citizen Governor
lt: Piliečių valdytojas

en: Specialists: %s
lt: Specialistai: %s

en:   -a, --autoconnect	Skip connect dialog
lt:   -a, --autoconnect	Praleisti prisijungimo dialogą

en:   -p, --port PORT	Connect to server port PORT
lt:   -p, --port PRIEVADAS	Prisijungti prie serverio prievado PRIEVADAS

en: Try using --help.
lt: Bandykite --help.

en: Unrecognized option: "%s"
lt: Neatpažintas parametras: „%s“

en: Game started.
lt: Žaidimas paleistas.

en: ?embassy:Yes
lt: ?embassy:Taip

en: The %s give %s
lt: %s duoda %s

en: The %s give unknown city.
lt: %s duoda nežinomą miestą.

en: The %s give %d gold
lt: %s duoda %d aukso

en: The %s give their worldmap
lt: %s davė savo pasaulio žemėlapį

en: The %s give their seamap
lt: %s davė savo jūros žemėlapį

en: The %s gives an embassy
lt: %s duoda ambasadą

en: Export complete.
lt: Eksportavimas baigtas.

en: Connection in progress.
lt: Jungiamasi.

en: Disconnected from server.
lt: Atsijungta nuo serverio.

en: novice
lt: pradedantis

en: easy
lt: lengvas

en: normal
lt: vidutinis

en: hard
lt: sunkus

en: experimental
lt: eksperimentinis

en: Starting server...
lt: Paleidžiamas serveris...

en: Couldn't start the server.
lt: Negaliu paleisti serverio.

en: Only nuclear units can do this.
lt: Tik branduoliniai daliniai gali tai padaryti.

en: Too far for this unit.
lt: Per toli šiam daliniui.

en: Allows %s.
lt: Leidžia %s.

en: Allows %s (with %s).
lt: Leidžia %s (kartu su %s).

note: TRANS: preserve single space at beginning
en:  Rivers
lt:  Upės

en: * Allows %s (with %s).
lt: * Leidžia %s (kartu su %s).

en: * Allows %s.
lt: * Leidiža %s.

en: * Can only be built with %s as government.
lt: * Gali būti pastatytas tik, kai vyriausybė yra %s.

en: * May not be built in cities.
lt: * Negali būti statomas miestuose.

en: * Never has a home city.
lt: * Niekada neturi gimtojo miesto.

en: * Requires %d population to build.
lt: * Reikalauja %d gyventojų, kad pastatytum.

en: * Can build new cities.
lt: * Gali statyti naujus miestus.

en: * Can build roads and railroads.
lt: * Gali tiesti kelius ir geležinkelius.

en: * Can build farmland.
lt: * Gali statyti dirbamąsias žemes.

en: * Can build farmland (if %s is known).
lt: * Gali statyti dirbamąsias žemes (jei %s yra žinomas).

en: * Can build farmland (if any of the following are known: %s).
lt: * Gali statyti dirbamąsias žemes (jei bent 1 iš šių yra žinomi: %s).

en: * Can build fortresses.
lt: * Gali statyti fortus.

en: * Can build fortresses (if %s is known).
lt: * Gali statyti fortus (jei %s yra žinomas).

en: * Can build fortresses (if any of the following are known: %s).
lt: * Gali statyti fortus (jei bent 1 iš šių yra žinomi: %s).

en: * Can build airbases.
lt: * Gali statyti oro bazes.

en: * Can perform diplomatic actions, plus special spy abilities.
lt: * Gali atlikti diplomatinius veiksmus ir turi specialių šnipinųjimo gebėjimų.

en: * Can perform diplomatic actions.
lt: * Gali atlikti diplomatinius veiksmus.

en: * May not be bribed.
lt: *Negali būti papirktas.

en: * Can attack enemy air units.
lt: * Gali pulti priešo aviaciją.

en: * Ignores the effects of city walls.
lt: * Ignoruoja miesto sienų efektus.

en: * Will never achieve veteran status.
lt: * Niekada netaps veteranu.

en: * May become veteran through training or combat.
lt: * Kovodamas arba treniruodamasis gali tapti veteranu.

en: * The discovery of %s reduces the risk to 25%%.
lt: * %s atradimas sumažina riziką iki 25%%.

en: * %s reduces the risk to 12%%.
lt: * %s sumažina riziką iki 12%%.

en:  or
lt:  arba

en: * Unit has to be in a city, or on a %s after %d turn.
     | * Unit has to be in a city, or on a %s after %d turns.
lt[0]: * Dalinys turi būti mieste arba ant %s po %d ėjimo.
lt[1]: * Dalinys turi būti mieste arba ant %s po %d ėjimų.
lt[2]: * Dalinys turi būti mieste arba ant %s po %d ėjimų.

en: If we would now start with %s we would need %d bulbs.
lt: Jei dabar pradėtume su %s, mums reikėtų %d lempučių.

en: You cannot research this technology.
lt: Tu negali išrasti šios technologijos.

en:  This number may vary depending on what other players will research.
lt:  Šis skaičius gali kisti priklausomai nuo to, ką kiti žaidėjai išras.

en: * Increases the pollution generated by the population.
lt: * Padidina gyventojų sukuriamą taršą.

en: * Allows %s to build fortresses.
lt: * Leidžia %s statyti fortus.

en: * Allows %s to build airbases.
lt: * Leidžia %s statyti oro bazes.

en: * Allows %s to upgrade roads to railroads.
lt: * Leidžia %s patobulinti kelius į geležinkelius.

en: * Allows %s to upgrade irrigation to farmland.
lt: * Leidžia %s patobulinti drėkinimą į dirbamąją žemę.

en: * Land units cannot travel on oceanic terrains.
lt: Sausumos daliniai negali keliauti vandenynais.

en: Features:
lt: Savybės:

en: * Chance of civil war is %d%% if you lose your capital.
lt: * Pilietinio karo tikimybė yra %d%%, jei prarasi savo sostinę.

en: Has unlimited science/gold/luxuries rates.
lt: Turi neribotus mokslo/aukso/prabangos tarifus.

en: * Your units cannot be bribed.
lt: * Tavo daliniai negali būti papirkti.

en: * Your cities cannot be incited.
lt: * Tavo miestai negali būti pakurstyti.

en: * Allows partisans when cities are taken by the enemy.
lt: * Leidžia partizanus, kai miestus užima priešai.

en: * Has no unhappy citizens.
lt: * Neturi nelaimingų piliečių.

en: * Veteran units.
lt: * Daliniai veteranai.

en: * Allows you to build %s.
lt: * Leidžia tau statyti %s.

en: You don't know how to build %s!
lt: Tu nežinai, kaip statyti %s!

en: Graphics
lt: Grafika

en: Sound
lt: Garsas

en: Network
lt: Tinklas

en: Login name
lt: Prisijungimo vardas

en: Server
lt: Serveris

en: Server port
lt: Serverio prievadas

en: Metaserver
lt: Meta serveris

en: Soundset
lt: Garsų rinkinys

en: Sound plugin
lt: Garso įskiepis

en: Tileset
lt: Ikonų rinkinys

en: Show icons in the technology tree
lt: Rodo ikonas technologijų medyje

en: Saved settings to file %s
lt: Išsaugoti nustatymus į failą %s

en: R.I.P
lt: miręs

en: waiting
lt: laukia

en: done
lt: paėjęs

en: moving
lt: eina

en: ?Player:Name
lt: ?Player:Vardas

en: Username
lt: Vartotojo vardas

en: Flag
lt: Vėliava

en: Nation
lt: Tauta

en: Border
lt: Siena

en: Score
lt: Taškai

en: Team
lt: Komanda

en: Attitude
lt: Požiūris

en: Embassy
lt: Ambasada

en: You cannot sell improvements.
lt: Tu negali parduoti patobulinimų.

en: ?nation:Neutral
lt: ?nation:Neutrali

en: ?nation:Friendly
lt: ?nation:Draugiška

en: ?nation:Friendly(team)
lt: ?nation:Draugiška(komanda)

en: ?city:Neutral
lt: ?city:Neutralus

en: ?city:Friendly
lt: ?city:Draugiškas

en: Our Territory
lt: Mūsų teritorija

en:  with
lt:  su

en: Infrastructure: %s
lt: Infrastruktūra: %s

note: TRANS: "Unit: Musketeers (Polish/Warsaw)"
en: Unit: %s (%s%s)
lt: Dalinys: %s (%s%s)

note: TRANS: "Unit: Musketeers (Polish,friendly)"
en: Unit: %s (%s, %s)
lt: Dalinys: %s (%s, %s)

en: far from %s
lt: toli nuo %s

en: near %s
lt: "arti %s

note: TRANS: "from Warsaw"
en: from %s
lt: iš %s

en: %d bulb/turn | %d bulbs/turn
lt[0]: %d lemputė/ėjimą
lt[1]: %d lemputės/ėjimą
lt[2]: %d lempučių/ėjimą

en: %d/- (never)
lt: %d/- (niekada)

en: %d/%d (%d turn) | %d/%d (%d turns)
lt[0]: %d/%d (%d ėjimas)
lt[1]: %d/%d (%d ėjimai)
lt[2]: %d/%d (%d ėjimų)

en: %d/%d (never)
lt: %d/%d (niekada)

en: %d step | %d steps
lt[0]: %d žingsnis
lt[1]: %d žingsniai
lt[2]: %d žingsnių

en: %d bulb | %d bulbs
lt[0]: %d lemputė
lt[1]: %d lemputės
lt[2]: %d lempučių

en: %d turn | %d turns
lt[0]: %d ėjimas
lt[1]: %d ėjimai
lt[2]: %d ėjimų

en: Population: %s
lt: Gyventojai: %s

en: Year: %s (T%d)
lt: Metai: %s (Ė%d)

en: Gold: %d (%+d)
lt: Auksas: %d (%+d)

en: %s People
lt: %s žmonių

en: Gold: %d
lt: Aukso: %d

en: Government: %s
lt: Vyriausybė: %s

en: %d unit | %d units
lt[0]: %d dalinys
lt[1]: %d daliniai
lt[2]: %d dalinių

en: %d unit selected | %d units selected
lt[0]: Pažymėtas %d dalinys
lt[1]: Pažymėti %d daliniai
lt[2]: Pažymėti %d dalinių

en: No units selected.
lt: Daliniai nepažymėti.

en: Shows the progress of global warming:
lt: Rodo globalinio atšilimo eigą:

en: Shows your current government:
lt: Rodo tavo dabartinę vyriausybę:

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Population:      %5d
lt: Gyventojai:      %5d

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Support:         %5d %%
lt: Palaikymas:     %5d %%

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Energy:          %5d %%
lt: Energija:        %5d %%

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Mass:            %5d ton | Mass:            %5d tons
lt[0]: Masė:           %5d tona
lt[1]: Mass:           %5d tonos
lt[2]: Mass:            %5d tonų

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Travel time:     %5.1f years
lt: Kelionės laikas: %5.1f years

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Travel time:        N/A
lt: Kelionės laikas:     N/A

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Year of arrival: %8s
lt: Atvykimo metai: %8s

note: TRANS: "Observer: 1985"
en: Observer: %s
lt: Stebėtojas: %s

en: Buildings:
lt: Pastatai:

en: None.
lt: Nėra.

en: Wonders:
lt: Stebuklai:

en: Could not open "%s".
lt: Negaliu atidaryti „%s“

en: none
lt: nėra

en:  happy
lt:  laimingi

en: ?cma:Very happy
lt: ?cma:Labai laimingi

en: ?cma:Max food
lt: ?cma:Daugiausia maisto

en: ?cma:Max production
lt: ?cma:Daugiausia gamybos

en: ?cma:Max gold
lt: ?cma:Daugiausia aukso

en: ?cma:Max science
lt: ?cma:Daugiausia mokslo

en: This unit cannot be bribed!
lt: Šis dalinys negali būti papirktas!

en: Bribe unit for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
lt: Papirkti priešo dalinį už %d aukso?
    Ižde yra %d aukso.

en: Bribe Enemy Unit
lt: Papirkti priešo dalinį

en: Bribing the unit costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
lt: Dalinio papirkimas kainuoja %d aukso.
    Ižde yra %d aukso.

en: Traitors Demand Too Much!
lt: Išdavikai reikalauja per daug!

en: Steal Technology
lt: Pavogti technologiją

en: _Steal
lt: _Pavogti

en: _Advances:
lt: _Pasiekimai:

en: At Spy's Discretion
lt: Šnipo nuožiūra

en: _Sabotage
lt: _Sabotuoti

en: _Improvements:
lt: _Patobulinimai

en: City Production
lt: Miesto produkcija

en: Incite a revolt for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
lt: Pakurstyti revoliuciją už %d aukso?
    Ižde yra %d aukso.

en: Incite a Revolt!
lt: Pakurstyti revoliuciją!

en: Inciting a revolt costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
lt: Revoliucijai pradėti reikia %d aukso.
    Ižde yra %d aukso.

en:  Choose Your Diplomat's Strategy
lt:  Pasirink savo diplomato strategiją

en: Establish _Embassy
lt: Įsteigti _ambasadą

en: _Investigate City
lt: _Ištyrinėti miestą

en: _Sabotage City
lt: _Sabotuoti miestą

en: Steal _Technology
lt: Pavogti _technologiją

en: Incite a _Revolt
lt: Pakurstyti _revoliuciją

en: _Keep moving
lt: _Toliau judėti

en: Choose Your Spy's Strategy
lt: Pasirinkite Jūsų šnipo strategiją

en: _Poison City
lt: _Apnuodyti miestą

en: Industrial _Sabotage
lt: Industrinis _sabotažas

en: Sir, the spy is waiting for your command
lt: Pone, šnipas laukia tavo nurodymų

en: Unit
lt: Dalinys

en: City
lt: Miestas

en: Player
lt: Žaidėjas

en: Delete
lt: Trinti

en: Activity
lt: Aktyvumas

en: Type
lt: Tipas

en: Owner
lt: Savininkas

en: Editing Tools
lt: Redagavimo įrankiai

en: Help build _Wonder (%d remaining)
lt: Padėti statyti _stebuklą (liko %d)

en: Help build _Wonder
lt: Padėti statyti _stebuklą

en: Your Caravan Has Arrived
lt: Tavo karavanas atvyko

en: Establish _Traderoute
lt: Įsteigti _prekybos maršrutą

en: Enter Marketplace
lt: Aplankyti turgų

en: Food:
lt: Maistas:

en: Prod:
lt: Gamyba:

en: Trade:
lt: Prekyba:

en: Gold:
lt: Auksas:

en: Luxury:
lt: Prabanga:

en: Science:
lt: Mokslas:

en: Granary:
lt: Svirnas:

en: Change in:
lt: Keičiasi po:

en: Corruption:
lt: Korupcija:

en: Waste:
lt: Atliekos:

en: Pollution:
lt: Tarša:

en: City map
lt: Miesto žemėlapis

en: Production:
lt: Gamyba:

en: _Buy
lt: _Pirkti

en: Pro_duction
lt: Pro_dukcija

en: _Settings
lt: _Nustatymai

en: Scientists
lt: Mokslininkai

en: Governor page
lt: Valdytojo puslapis

en: _Rename...
lt: _Pervadinti...

en:  - DISORDER
lt:  - NETVARKA

en:  - celebrating
lt:  - švenčia

en:  - happy
lt:  - laimingi

en: _Activate unit
lt: _Aktyvuoti dalinį

en: Activate unit, _close dialog
lt: Aktyvuoti dalinį, _uždaryti dialogą

en: U_pgrade unit
lt: _Patobulinti dalinį!

en: Buy It!
lt: Pirkti!

en: Sell %s for %d gold?
lt: Parduoti %s už %d aukso?

en: Sell It!
lt: Parduoti!

en: Rename City
lt: Pervadinti miestą

en: Chan_ge
lt: _Keisti

en: Cities
lt: Miestai

en: Improvements
lt: Patobulinimai

en: Wonders
lt: Stebuklai

en: All Cities
lt: Visi miestai

en: Coastal Cities
lt: Pakrantės miestai

en: Same Island
lt: Ta pati sala

en: Improvements in City
lt: Miesto patobulinimai

en: Wonders in City
lt: Stebuklai mieste

en: Results
lt: Rezultatai

en: Celebrate
lt: Švęsti

en: You say you wanna revolution?
lt: Tu sakai, kad nori revoliucijos?

en: Revolution!
lt: Revoliucija!

en: Name
lt: Vardas

en: _Nations:
lt: _Tautos:

en: What Nation Will You Be?
lt: Kokia tauta tu būsi?

en: Pick Nation
lt: Pasirink tautą

en: Random Nation
lt: Atsitiktinė tauta

en: Select a nation
lt: Išsirink tautą

en: _Properties
lt: _Ypatybės

en: _Leader:
lt: _Vadovas

en: _Female
lt: _Moteris

en: _Male
lt: _Vyras

en: _City Styles:
lt: _Miestų stiliai:

en: L_egend
lt: _Legenda

en: You must select your sex.
lt: Tu privalai nurodyti savo lytį.

en: You must select your city style.
lt: Tu privalai nurodyti miestų stilių.

en: Upgrade Unit!
lt: Patobulinti dalinį!

en: World-map
lt: Pasaulio žemėlapis

en: Sea-map
lt: Jūros žemėlapis

en: _Maps
lt: Že_mėlapiai

en: _Cities
lt: _Miestai

en: Give _embassy
lt: Duoti _ambasadą

en: _Pacts
lt: _Paktai

en: _Cancel meeting
lt: _Atšaukti susitikimą

en: Accept _treaty
lt: Primti _sutartį

en: C_lauses:
lt: _Sąlygos:

en: _Gold:
lt: _Auksas:

en: _Add Clause...
lt: _Pridėti sąlygą

en: --- This treaty is blank. Please add some clauses. ---
lt: ---Sutartis tuščia. Pridėk kokių nors sąlygų. ---

en: Find City
lt: Rasti miestą

en: Ci_ties:
lt: _Miestai:

en: Show _All Cities
lt: Rodyti _visus miestus

en: City Names
lt: Miestų vardai

en: Turn Done
lt: Ėjimas baigtas

en: _Map
lt: _Žemėlapis

en: _Chat
lt: _Pokalbis

en: Freeciv is free software and you are welcome to distribute copies of it
    under certain conditions; See the "Copying" item on the Help menu.
    Now.. Go give'em hell!
lt: Freeciv yra nemokama programa ir tu gali platinti ją
    pagal tam tikras sąlygas; Žiūrėk punktą „Kopijavimas“ pagalbos menu.
    Dabar.. Eik ir duok jiems velnių!

en: Not _ready
lt: _Nepasiruošęs

en: _Ready
lt: _Pasiruošęs

en: _Start
lt: _Pradėti

en: Pick _Nation
lt: Išsirink _tautą

en: <AI>
lt: <DI>

en: <Novice AI>
lt: <Pradedantysis DI>

en: <Easy AI>
lt: <Lengvas DI>

en: <Normal AI>
lt: <Vidutinis DI>

en: <Hard AI>
lt: <Sunkus DI>

en: Random
lt: Atsitiktinis

en: Observer
lt: Stebėtojas

en: Are you sure you want to quit?
lt: Ar tikrai nori išeiti?

en: Happiness
lt: Laimė

en: Cost:
lt: Kaina:

en: Requirement:
lt: Reikalinga:

en: Obsolete by:
lt: Pasensta prie:

en: Attack:
lt: Puolimas:

en: Defense:
lt: Gynyba:

en: Resources:
lt: Resursai:

en: (Never)
lt: (Niekada)

en: About
lt: Apie

en: Freeciv Help Browser
lt: Freeciv pagalbos naršyklė

en: Allows
lt: Leidžia

en: Obsoletes
lt: Pasensta

en: with
lt: su

en: Ruler:
lt: Valdovas:

en: Government:
lt: Vyriausybė:

en: Capital:
lt: Sostinė:

en: Tax:
lt: Mokesčiai:

en: Researching:
lt: Tyrinėjimai:

en: _Diplomacy
lt: _Diplomatija

en: _Techs
lt: _Technologijos

en: Build New City
lt: Statyti naują miestą

en: What should we call our new city?
lt: Kaip turėtume pavadinti mūsų naująjį miestą?

en: Leaving a local game will end it!
lt: Išėjimas iš vietinio žaidimo jį užbaigs

en: _Game
lt: Žai_dimas

en: Game
lt: Žaidimas

en: Local _Options
lt: Vietiniai _nustatymai

en: _Message Options
lt: _Pranešimų nustatymai

en: Save Options on _Exit
lt: Išsaugoti nustatymus _išeinant

en: Sa_ve Options
lt: Išsaugoti _nustatymus

en: Server O_ptions
lt: Serverio n_ustatymai

en: _Save Game
lt: _Išsaugoti žaidimą

en: Save Game _As...
lt: Išsaugoti žaidimą _kaip...

en: _Leave
lt: Išei_ti

en: _Quit
lt: _Išjungti

en: Gover_nment
lt: _Vyriausybė

en: Government
lt: Vyriausybė

en: _Find City
lt: _Rasti miestą

en: _Worklists
lt: _Darbų sąrašai

en: _Change Government
lt: _Keisti vyriausybę

en: _Revolution...
lt: _Revoliucija...

en: _Government
lt: _Vyriausybė

en: _View
lt: _Rodymas

en: View
lt: Rodymas

en: City _Names
lt: Miestų _vardai

en: Roads & Rails
lt: Keliai ir geležinkeliai

en: Mines
lt: Kasyklos

en: Fortress & Airbase
lt: Fortai ir oro bazės

en: Fog of War
lt: Karo rūkas

en: _Full Screen
lt: _Visas ekranas

en: _Orders
lt: _Nurodymai

en: Orders
lt: Nurodymai

en: _Build City
lt: _Statyti miestą

en: Build _Road
lt: Statyti _kelią

en: Build _Irrigation
lt: Statyti _drėkinimą

en: Build _Mine
lt: Statyti ka_syklą

en: Build _Fortress
lt: Statyti _Fortą

en: Build Airbas_e
lt: Statyti _oro bazę

en: Clean _Nuclear Fallout
lt: Valyti _radioaktyviąsias dulkes

en: _Load
lt: Į_kelti

en: Auto E_xplore
lt: Automatiškai _tyrinėti

en: _Road
lt: _Kelias

en: Rai_l
lt: _Geležinkelis

en: _Irrigate
lt: _Drėkinti

en: Go _to
lt: _Eiti į

en: _Build city
lt: _Statyti miestą

en: _Go to
lt: _Eiti į

en: Upgrade unit
lt: Patobulinti dalinį

en: _Reports
lt: _Ataskaitos

en: Reports
lt: Ataskaitos

en: _Players
lt: Žai_dėjai

en: _Economy
lt: _Ekonomika

en: _Science
lt: _Mokslas

en: _Wonders of the World
lt: Pasaulio _stebuklai

en: _Top Five Cities
lt: Penki _geriausi miestai

en: _Messages
lt: _Pranešimai

en: _Demographics
lt: _Demografiniai duomenys

en: S_paceship
lt: _Erdvėlaivis

en: _Editor
lt: _Redaktorius

en: _Help
lt: _Pagalba

en: Help
lt: Pagalba

en: Language_s
lt: _Kalbos

en: City _Improvements
lt: Miestų _patobulinimai

en: Com_bat
lt: _Mūšis

en: Techno_logy
lt: _Technologija

en: Won_ders
lt: _Stebuklai

en: Space _Race
lt: _Kosminė rasė

en: _Copying
lt: _Kopijavimas

en: _About
lt: _Apie

en: Help _Build Wonder
lt: Padėti pastatyti _stebuklą

en: Build _Railroad
lt: Tiesti _geležinkelį

en: Bu_ild Farmland
lt: Suformuoti _dirbamąją žemę

en: Message Options
lt: Pranešimų nustatymai

en: Messages
lt: Pranešimai

en: ?show:Dead Players
lt: ?show:Mirę žaidėjai

en: Players
lt: Žaidėjai

en: _Meet
lt: _Susitikti

en: _Cancel Treaty
lt: _Atšaukti sutartį

en: _Spaceship
lt: _Erdvėlaivis

en: _AI
lt: _DI

en: Start _New Game
lt: Pradėti _naują žaidimą

en: _Load Saved Game
lt: Į_kelti išsaugotą žaidimą

en: C_onnect to Network Game
lt: _Prisijungti prie tinklo žaidimo

en: Passwords don't match, enter password.
lt: Slaptažodžiai nesutampa. Įvesk slaptažodį.

en: Server Name
lt: Serverio pavadinimas

en: Port
lt: Prievadas

en: Version
lt: Versija

en: Status
lt: Būsena

en: Comment
lt: Komentaras

en: Local _Area Network
lt: _Vietinis tinklas

en: Internet _Metaserver
lt: Interneto _metaserveris

en: _Port:
lt: _Prievadas:

en: Pass_word:
lt: _Slaptažodis

en: Conf_irm Password:
lt: _Patvirtinti slaptažodį

en: C_onnect
lt: '_Prisijungti

en: Player name: %s
lt: Žaidėjo vardas: %s

en: Host: %s
lt: Mazgas: %s

en: Pick nation
lt: Pasirink tautą

en: Cut connection
lt: Nutraukti susijungimą

en: Remove player
lt: Pašalinti žaidėją

en: _Number of Players (including AI):
lt: _Žaidėjų skaičius (įskaitant DI):

en: _AI Skill Level:
lt: _DI meistriškumo lygis:

en: More Game _Options...
lt: Daugiau žaidimo _nustatymų

en: Ready
lt: Pasiruošęs

en: Leader
lt: Vadas

en: Choose Saved Game to Load
lt: Pasirink išsaugotą žaidimą įkėlimui

en: Choose Saved Game to _Load:
lt: Pasirink išsaugotą žaidimą į_kėlimui:

en: _Browse...
lt: _Naršyti...

en: Choose a Scenario
lt: Pasirinkite scenarijų

en: Choose a _Scenario:
lt: Pasirinkite _scenarijų

en: Game _Options...
lt: Žaidimo _nustatymai...

en: Save Game
lt: Išsaugoti žaidimą

en: Saved _Games:
lt: _Išsaugoti žaidimai:

en: Researching
lt: Tyrinėjama

en: Goal
lt: Tikslas

en: Sell _Obsolete
lt: Parduoti _pasenusius

en: Sell _All
lt: Parduoti _viską

en: Sell Improvements
lt: Parduoti patobulinimus

en: Find _Nearest
lt: Rasti _artimiausią

en: _Upgrade
lt: _Patobulinti

en: Upgrade as many %s to %s as possible for %d gold each?
    Treasury contains %d gold.
lt: patobulinti kiek įmanoma daugiau %s į %s po %d aukso?
    Ižde yra %d aukso.

en: Player
lt: Žaidėjas

en: Score
lt: Taškai

en: Population
lt: Gyventojai

en: Cities
lt: Miestai

en: Technologies
lt: Technologijos

en: Military Service
    (months)
lt: Karinė tarnyba
    (mėnesiais)

en: Wonders
lt: Stebuklai

en: Research Speed
    (%)
lt: Tyrinėjimų greitis
    (%)

en: Literacy
    (%)
lt: Raštingumas
    (%)

en: Spaceship
lt: Erdvėlaivis

en: Game Settings
lt: Žaidimo nustatymai

en: _Launch
lt: _Paleisti

en: new
lt: naujas

en: Edit worklists
lt: Redaguoti darbų sąrašus:

en: _Worklists:
lt: _Darbų sąrašai:

en: Show _Future Targets
lt: Rodyti _būsimus objektus

en: Chan_ge Production
lt: _Keisti produkciją

note: TRANS: \033u\0338 before and \033n after the text are required
en: u8Unitsn
lt: u8Daliniain

note: TRANS: \033u\0338 before and \033n after the text are required
en: u8Improvementsn
lt: u8Patobulinimain

en: Wonder
lt: Pasaulio stebuklas

en: _Yes
lt: _Taip

en: _No
lt: _Ne

en: _Cancel
lt: _Atšaukti

en: City Overview
lt: Miesto peržvalga

en: Worklist
lt: Darbų sąrašas

en: Trade Routes
lt: Prekybos maršrutai

en: Misc. Settings
lt: Įv. nustatymai

en: Units page
lt: Dalinių puslapis

en: Worklist page
lt: Darbų sąrašo puslapis

en: Citymap
lt: Miesto žemėlapis

en: City Improvements
lt: Miesto patobulinimai

en: _Sell
lt: _Parduoti

en: Name:
lt: Vardas:

en: City grows:
lt: Miestas auga:

en: _Change
lt: _Keisti

en: Auto attack vs
lt: Automatiškai pulti prieš

en: Land units
lt: Sausumos dalinius

en: Sea units
lt: Jūros dalinius

en: Helicopters
lt: Sraigtasparniai

en: Air units
lt: Aviaciją

en: _Close
lt: _Uždaryti

en: %s (%s) (worklist)
lt: %s (%s) (darbų sąrašas)

en: %s citizens%s
lt: %s piliečių%s

en: %s - %s citizens%s
lt: %s - %s piliečių%s

en: Configure City Report
lt: Konfiguruoti misto ataskaitą

en: _Ok
lt: _Gerai

en: _Refresh
lt: _Atnaujinti

en: Con_figure
lt: _Konfiguruoti

en: _Name
lt: _Vardas

en: _Port
lt: _Prievadas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Technology
lt: Technologija

en: _Establish embassy
lt: Įsteigti _ambasadą

en: _Investigate city
lt: _Ištirti miestą

en: Steal _technology
lt: Pavogti _technologiją

en: Incite a _revolt
lt: Pakurstyti _revoliuciją

en: _Poison city
lt: _Užnuodyti miestą

en: Industrial _sabotage
lt: Industrinis _sabotažas

en: _Establish traderoute
lt: Įkurti _prekybos maršrutą

en: _Help build Wonder
lt: _Padėti pastatyti stebuklą

en:  (veteran)
lt:  (veteranas)

en: Male
lt: Vyras

en: Female
lt: Moteris

en: _Leader Name
lt: _Vado vardas

en: _City Style
lt: _Miesto stilius

en: _Disconnect
lt: _Atsijungti

en: Diplomacy meeting
lt: Diplomatinis susitikimas

en: Maps
lt: Žemėlapiai

en: Advances
lt: Pasiekimai

en: Pacts
lt: Susitarimai

en: Erase clause
lt: Ištrinti sąlygą

en: _Accept treaty
lt: _Priimti sutartį

en: World-Map
lt: Pasaulio žemėlapis

en: Sea-Map
lt: Jūros žemėlapis

en: Options...
lt: Nustatymai...

en: Message Options...
lt: Pranešimų nustatymai

en: Save Settings
lt: Išsaugoti nustatymus

en: Players...
lt: Žaidėjai...

en: Message...
lt: Pranešimas...

en: Export Log
lt: Išsaugoti žurnalą

en: Clear Log
lt: Išvalyti žurnalą

en: Disconnect
lt: Atsijungti

en: Quit
lt: Išeiti

en: Kingdom
lt: Karalystė

en: Find City...
lt: Rasti miestą...

en: REVOLUTION...
lt: REVOLIUCIJA...

en: Map Grid
lt: Žemėlapio tinklelis

en: Build City
lt: Statyti miestą

en: Build Road
lt: Statyti kelią

en: Build Mine
lt: Statyti kasyklą

en: Build Irrigation
lt: Statyti drėkinimą

en: Build Fortress
lt: Statyti tvirtovę

en: Build Airbase
lt: Statyti oro bazę

en: Clean Pollution
lt: Valyti taršą

en: Clean Nuclear Fallout
lt: Valyti radioaktyviąsias dulkes

en: Auto Attack
lt: Automatiškai atakuoti

en: Auto Explore
lt: Automatiškai tyrinėti

en: Patrol
lt: Patruliuoti

en: Help Build Wonder
lt: Padėti statyti pasaulio stebuklą

en: Wait
lt: Laukti

en: City Report...
lt: Miesto ataskaita...

en: Science Report...
lt: Mokslo ataskaita...

en: Trade Report...
lt: Prekybos ataskaita...

en: Military Report...
lt: Karinė ataskaita...

en: Top Five Cities
lt: Penki geriausi miestai

en: Demographics
lt: Demografija

en: Spaceship
lt: Erdvėlaivis

en: Freeciv Client
lt: Freeciv Klientas

en: Turn
    Done
lt: Ėjimas
    Baigtas

en: Build Farmland
lt: Statyti fermą

en: Build Railroad
lt: Tiesti geležinkelį

en: Allows
lt: Leidžia

en:  wonder
lt:  pasaulio stebuklą

en:  improvement
lt:  patobulinimas

en:  unit
lt:  dalinys

en: Science: %d%%
lt: Mokslas: %d%%

en: Infrastructure:
lt: Infrastruktūra:

en: Activate
lt: Aktyvuoti

en: Upgrade
lt: Patobulinti

en: City_name
lt: Miesto_vardas

en: (idle %d turn) | (idle %d turns)
lt[0]: (neveiklus %d ėjimą)
lt[1]: (neveiklus %d ėjimus)
lt[2]: (neveiklus %d ėjimų)

en: Reputation
lt: Reputacija

en: Science Advisor
lt: Mokslo patarėjas

en: _Goal
lt: _Tikslas

en: Military Report
lt: Karinė ataskaita

en: Final Report:
lt: Galutinė ataslaita:

en: The Greatest Civilizations in the world.
lt: Didžiausios pasaulio civilizacijos.

en: Freeciv - Edit Worklists
lt: Freeciv - Keisti darbų sąrašą

en: _Edit
lt: _Keisti

en: _New
lt: _Naujas

en: _Remove
lt: _Šalinti

en: Freeciv - Edit Worklist
lt: Freeciv - Keisti darbų sąrašą

en: entry | entries
lt[0]: įrašas
lt[1]: įrašai
lt[2]: įrašų

note: TRANS: \033u\0338 before and \033n after the text are required
en: u8Worklistsn
lt: u8Darbų sąrašain

en: Accept
lt: Priimti

en: Available Targets
lt: Prieinami objektai

en: Show future targets
lt: Rodyti būsimus objektus

en: Your caravan has arrived at %s
lt: Tavo karavanas atvyko į %s

en: Help build Wonder
lt: Padėti statyti pasaulio stebuklą

en: Keep moving
lt: Judėti toliau

en: Start
    Game
lt: Pradėti
    žaidimą

en: Select
    Nation
lt: Išsirink
    tautą

en: Server
    Settings
lt: Serverio
    nustatymai

en: Activate unit
lt: Aktyvuoti dalinį

en: Sentry unit
lt: Dalinį pastatyti sargybai

en: Fortify unit
lt: Įtvirtinti dalinį

en: Disband unit
lt: Panaikinti dalinį

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: 
    veteran
lt: 
    veteranas

en: Buy It?
lt: Ar pirkti?

en: Sell It?
lt: Ar parduoti?

en: Sell
lt: Parduoti

en: Options panel
lt: Nustatymų skydelis

en: unit | units
lt[0]: dalinys
lt[1]:  daliniai
lt[2]:  dalinių

en: Citizens
lt: Piliečiai

en: turn | turns
lt[0]: ėjimas
lt[1]: ėjimai
lt[2]: ėjimų

en: Granary
lt: Svirnas

en: finished
lt: baigta

en: Prev city
lt: Ankstesnis miestas

en: Next city
lt: Kitas miestas

en: size
lt: dydis

en: Cities Report
lt: Miestų ataskaita

en: Exit Report
lt: Galutinė ataskaita

en: Garrison Report
lt: Karinė ataskaita

en: Maintenance Report
lt: Išlaikymo ataskaita

en: worklist
lt: darbų sąrašas

en: 
    finshed
lt: 
    baigta

en: Save settings as...
lt: Išsaugoti nustatymus tarp ...

en: Load settings
lt: Įkelti nustatymus

en: Delete settings
lt: Ištrinti nustatymus

en: Creating Server List...
lt: Kuriamas serverių sąrašas...

en: Freeciv Server :
lt: Freeciv serveris :

en: Port :
lt: Prievadas:

en: Veteran
lt: Veteranas

en: Advanced Menu
lt: Specialus meniu

en: Change C.M.A Settings
lt: Pakeisti C.M.A nustatymus

en: Goto here
lt: Eiti čia

en: Patrol here
lt: Patruliuoti čia

en: Connect here
lt: Prisijungti čia

en: Paradrop here
lt: Nuskraidinti čia

en: Ready all
lt: Aktyvuoti visus

en: Choose Your New Government
lt: Pasirinkite naują valdymo formą

en: REVOLUTION!
lt: REVOLIUCIJA!

en: What nation will you be?
lt: Kokia tauta tu būsi?

en: OK
lt: Gerai

en: World map
lt: Pasaulio žemėlapis

en: Sea map
lt: Jūros žemėlapis

en: Give embassy
lt: Duoti ambasadą

en: Cancel meeting
lt: Nutraukti susitikimą

en: Accept treaty
lt: Priimti sutartį

en: Foreign Minister
lt: Užsienio reikalų ministras

en: Declare WAR
lt: Paskelbti karą

en: Cancel Treaty
lt: Atšaukti sutartį

en: Call Diplomatic Meeting
lt: Sušaukti diplomatinį susitikimą

en: Establish Embassy
lt: Įkurti ambasadą

en: Investigate City
lt: Ištirti miestą

en: Poison City
lt: Užnuodyti miestą

en: Sabotage City
lt: Sabotuoti miestą

en: Incite a Revolt
lt: Pakurstyti revoliuciją

en: Sabotage Enemy Unit
lt: Sabotuoti priešo dalinį

en: Help : Improvement
lt: Pagalba : Patobulinimai

en: Help : Units
lt: Pagalba : Daliniai

en: citizen | citizens
lt[0]: pilietis
lt[1]: piliečiai
lt[2]: piliečių

en: ( witch
lt: ( su

en: Exit
lt: Išeiti

en: Width
lt: Plotis

en: Height
lt: Aukštis

en: Economy (F5)
lt: Ekonomika (F5)

en: Research (F6)
lt: Tyrimai (F6)

en: Revolution (Shift + R)
lt: Revoliucija (Shift + R)

en: Players (F3)
lt: Žaidėjai (F3)

en: Units (F2)
lt: Daliniai (F2)

en: Options
lt: Nustatymai

en: Research (F6)
    %s (%d/%d)
lt: Tyrimai (F6)
    %s (%d/%d)

en: veteran
lt: veteranas

en: 
    Our Territory
lt: 
    Mūsų teritorija

en: 
    City of %s
lt: 
    %s miestas

en: Barracks
lt: Kareivinės

en: Airport
lt: Oro uostas

en: City Walls
lt: Miesto sienos

en: No orders
lt: Nėra nurodymų

en: Diplomat|Spy Actions
lt: Diplomato|Šnipo veiksmai

en: Goto City
lt: Eiti į miestą

en: Auto-Explore
lt: Automatiškai tyrinėti

en: Auto-Attack
lt: Automatiškai atakuoti

en: Auto-Settler
lt: Automatiškai įsikurti

en: Find Homecity
lt: Rasti naminį miestą

en: Transform Tile
lt: Keisti vietovę

en: Form Traderoute
lt: Įkurti prekybos maršrutą

en: Cut Down to
lt: Iškirsti iki

en: Irrigate to
lt: Drėkinti iki

en: Plant Forest
lt: Užsodinti mišku

en: Transform to
lt: Keisti į

en: Add new worklist
lt: Pridėti darbų sąrašą

en: Fullscreen Mode
lt: Pilnaekranis režimas

en: National Borders
lt: Nacionalinės sienos

en: Special Resources
lt: Specialūs resursai

en: Roads and Rails
lt: Keliai ir geležinkeliai

en: Fortress and Airbase
lt: Fortai ir oro bazės

en: Back
lt: Atgal

en: Video options
lt: Vaizdo nustatymai

en: Sound options
lt: Garsų nustatymai

en: Game options
lt: Žaidimo nustatymai

en: Map options
lt: Žemėlapio nustatymai

en: Worklists
lt: Darbų sąrašai

en: disconnected
lt: atsijungęs

en: Nations
lt: Tautos

en: active
lt: aktyvus

en: Units Report
lt: Dalinių ataskaita

en: Economy Report
lt: Ekonominė ataskaita

en: Update
lt: Atnaujinti

en: step | steps
lt[0]: žingsnis
lt[1]: žingsniai
lt[2]: žingsnių

en: What should we focus on now?
lt: Kuo mes dabar turime užsiimti?

en: Sellect target :
lt: Išsirink tikslą:

en: %s's SpaceShip
lt: %s Erdvėlaivis

en: Launch
lt: Paleisti

en: %s
    %d gold per turn
lt: %s
    %3d aukso per ėjimą

en: Worklist of
    %s
lt: %s
    darbo sąrašas

en: %d gold per turn
lt: %3d aukso per ėjimą

en: Buy
lt: Pirkti

en: Change
lt: Keisti

en: Close
lt: Uždaryti

en: Rename
lt: Pervadinti

en: _Upgrade unit
lt: _Patobulinti dalinį

en: Configure
lt: Konfigūruoti

en: New
lt: Naujas

en: Password:
lt: Slaptažodis:

en: Couldn't load the savegame
lt: Negaliu įkelti išsaugoto žaidimo

en: Verify Password
lt: Patikrinti slaptažodį

en: Load Game
lt: Įkelti žaidimą

en: Local Area Network
lt: Vietinis tinklas

en: Welcome to Freeciv
lt: Sveiki atvykę į Freeciv

en: Start New Game
lt: Pradėti naują žaidimą

en: Load Saved Game
lt: Įkelti išsaugotą žaidimą

en: Connect To Network Game
lt: Prisijungti prie tinklo žaidimo

en: Number of players (Including AI):
lt: Žaidėjų skaičius (įskaitant DI)

en: AI skill level:
lt: DI meistriškumo lygis:

en: Game Options
lt: Žaidimo nustatymai

en: Start Game
lt: Pradėti žaidimą

en: Port:
lt: Prievadas:

en: Leader:
lt: Vadas:

en: City Style:
lt: Miesto stilius:

en: Steal
lt: Pavogti

en: Sabotage
lt: Sabotažas

en: Erase Clause
lt: Ištrinti sąlygą

en: Obsoletes
lt: Pasensta

en: Sa_ve Settings
lt: _Išsaugoti nustatymus

en: Gov_ernment
lt: _Vyriausybė

en: Work_lists
lt: _Darbų sąrašai

en: _Revolution
lt: _Revoliucija

en: Ok
lt: Gerai

en: Science Report
lt: Mokslo ataskaita

en: Sell Obsolete
lt: Parduoti pasenusius

en: Sell All
lt: Parduoti viską

en: Rename Worklist
lt: Pervadinti darbų sąrašą

en: What should the new name be?
lt: Koks turi būti naujas vardas?

en: Edit
lt: Keisti

en: Up
lt: Aukštyn

en: Down
lt: Žemyn

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Pollution:    %3d
lt: Tarša:    %3d

en: Granary:  %3d/%-3d
lt: Svirnas:  %3d/%-3d

en: Gold:  %3d (%+-4d)
    Lux:   %3d
    Sci:   %3d
lt: Auksas:  %3d (%+-4d)
    Prabanga:   %3d
    Mokslas:   %3d

en: No trade routes exist.
lt: Prekybos maršrutai neegzistuoja.

en: You must select a nation.
lt: Tu turi pasirinkti tautą.

en: Failed reading PNG file: %s
lt: Nepavyko nuskaityti PNG failo: %s

en: Failed creating PNG struct
lt: Nepavyko sukurti PNG struktūros

en: Failed while reading PNG file: %s
lt: Klaida, skaitant PNG failą: %s

en: PNG file has no palette: %s
lt: PNG filas neturi paletės: %s

en: Allows %s.
lt: Leidžia %s.

en: Allows %s (with %s).
lt: Leidžia %s (kartu su %s).

en: Local Options
lt: Vietiniai nustatymai

en: Server Options
lt: Serverio nustatymai

en: Revolution
lt: Revoliucija

en: City Growth
lt: Miesto augimas

en: Load
lt: Įkelti

en: Languages
lt: Kalbos

en: Connecting
lt: Prisijungimas

en: Playing
lt: Žaidimas

en: Combat
lt: Mūšis

en: Space Race
lt: Kosminė rasė

en: Copying
lt: Kopijavimas

en: unknown
lt: nežinomas

en: Level: %s.<br>
lt: Lygis: %s.<br>

en: Category: %s.<br>
lt: Kategorija: %s.<br>

en: <h1>Freeciv %s server commands</h1>
lt: <h1>Freeciv %s serverio komandos</h1>

en: <p>Description:</p>
lt: <p>Aprašymas:</p>

en: Resources
lt: Resursai

en: Move cost
lt: Ėjimo kaina

en: Defense bonus
lt: Gynybos priedas

en: Mining
lt: Kasyba

en: turns
lt: ėjimai

en: Rail
lt: Geležinkelis

en: Clean pollution
lt: Valyti taršą

en: Clean fallout
lt: Valyti radioaktyviąsias dulkes

en: <h1>Freeciv %s buildings help</h1>
lt: <h1>Freeciv %s pastatų pagalba</h1>

en: Requirement
lt: Reikalavimai:

en: Obsolete by
lt: Pasensta prie

en: LAN Servers
lt: LAN serveriai

en: Freeciv Server List
lt: Freeciv serverių sąrašas

en: Diplomacy
lt: Diplomatija

en: The following clauses have been agreed upon:
lt: Susitarta buvo dėl šių dalykų:

en: Select Unit(s)
lt: Pasirinkti dalinį(-ius)

en: Where to Display Messages
lt: Kur rodyti žinutes

en: Help:
lt: Pagalba:

en: City Options
lt: Miesto nustatymai

en: Auto-attack vs land units:
lt: Automatiškai pulti sausumos dalinius:

en: Auto-attack vs sea units:
lt: Automatiškai pulti jūros dalinius:

en: Auto-attack vs air units:
lt: Automatiškai pulti aviaciją:

en: Auto-attack vs helicopters:
lt: Automatiškai pulti sraigtasparnius:

en: Change All...
lt: Keisti viską...

en: Configure...
lt: Konfigūruoti...

en: Available targets
lt: Prieinami objektai

en:   Ok
lt: Gerai

en: Show future targets:
lt: Rodyti būsimus objektus:

en: Establish traderoute
lt: Įkurti prekybos maršrutą

en: Investigate City (free)
lt: Ištirti miestą (nemokamai)

en: Industrial Sabotage
lt: Pramoninis sabotažas

en: Your New Government
lt: Tavo nauja vyriausybė

en: Select government type:
lt: Pasirink vyriausybės tipą:

en:  Sell
lt:  Parduoti

en: Rename...
lt: Pervadinti...

en: Unit List...
lt: Dalinių sąrašas...

en: City Options...
lt: Miesto nustatymai...

en:  Buy
lt:  Pirkti

en: Change...
lt: Keisti...

en: Worklist...
lt: Darbų sąrašas...

en: Select nation and name:
lt: Pasirink tautą ir vardą:

en: Pick Name
lt: Pasirink vardą

en: Select your sex:
lt: Išsirink lytį:

en: Male
lt: Vyras

en: Select city style:
lt: Pasirink miesto stilių:

en:  Ok
lt:  Gerai

en: Cancel pact
lt: Panaikinti susitarimą

en: Start
lt: Pradėti

en: Freeciv is a turn-based strategy game, in which each player becomes the leader of a civilization, fighting to obtain the ultimate goal: the extinction of all other civilizations.
lt: Freeciv yra ėjimais paremtas žaidimas, kuriame kiekvienas žaidėjas tampa civilizacijos lyderiu ir stengiasi pasiekti svarbiausią tikslą: kitų civilizacijų užkariavimą ar sunaikinimą.

en:   Present administrators:
lt:  Dabartinai administratoriai:

en: Freeciv is covered by the GPL, which is included here:
lt: Freeciv yra apsaugotas GPL, kuri įdėta čia:

en: Dialogs and Reports:
    ====================
         F1: open City Report
         F2: open Unit Report
         F3: open Players dialog
         F5: open Economy Report
         F6: open Science Report
         F7: open World Wonders
         F8: open Top Five Cities
         F9: open Messages dialog
        F11: open Demographics
        F12: open Spaceship
    
          T: open Tax/Lux/Sci Rates dialog
          F: open Find City dialog
     Ctrl-L: open Worklists dialog
          R: open Revolution dialog
    
    Shift-Return: Turn done
lt: Dialogai ir ataskaitos:
    ====================
         F1: atidaryti miesto ataskaitą
         F2: atidaryti dalinio ataskaitą
         F3: atidaryti žaidėjų ataskaitą
         F5: atidaryti ekonomikos ataskaitą
         F6: atidaryti mokslo ataskaitą
         F7: atidaryti Pasaulio stebuklus
         F8: atidaryti penkis geriausius miestus
         F9: atidaryti pranešimų dialogą
        F11: atidaryti demografiją
        F12: atidaryti erdvėlaivį
    
          T: atidaryti Mok/Pra/Moks Rates dialogą
          F: atidaryti miesto paieškos dialogą
     Ctrl-L: atidaryti darbų sąrašų dialogą
          R: atidaryti revoliucijų dialogą
    
    Shift-Atgal: Ėjimas baigtas

en:   - Messages starting with '/' are interpreted as server commands and executed, if you have the required access level.
lt:   - Pranešimai, prasidedantys „/“, yra interpretuojami kaip serverio komandos ir vykdomi, jei turite reikalingą prieigos lygį.

en:   - Messages starting with '.' will be sent only to all your allies.
lt:  - Pranešimai, prasidedantys „.“, bus nusiųsti tik tavo draugams.

en: Worklist Editor
lt: Darbų sąrašo redaktorius

en: Strategy and tactics
lt: Strategija ir taktika

en: While every game is different, there's a basic strategy which most players follow, especially at the start of the game.
lt: Nors kiekvienas žaidimas yra skirtingas, yra pagrindinė strategija, kurios laikosi dauguma žaidėjų, ypač žaidimo pradžioje.

en: These steps may vary depending upon the server options, but in general, the steps are:
lt: Šie žingsniai gali skirtis priklausomai nuo serverio nustatymų, bet apskritai žingsniai yra:

en: Each wonder has specific benefits for your civilization. Each wonder is unique and is placed in the city which constructed it.
lt: Kiekvienas stebuklas turi naudos tavo civilizacijai. Kiekvienas stebuklas yra unikalus ir patalpinamas mieste, kuris jį sukonstravo.

en: First, the attacker's strength is modified.
lt: Pirmiausia, puolančiojo jėgos yra keičiamos.

en:  - If the attacker is a veteran, its strength is multiplied by 1.5.
lt:  - Jei puolantysis yra veteranas, jo jėgos dauginamos iš 1,5.

en: Next, the defender's strength is modified.
lt: Po to, besiginančiojo jėgos yra keičiamos.

en:  - If the defender is a veteran, then its strength is multiplied by 1.5.
lt:  - Jei besiginantis yra veteranas, jo jėgos dauginamos iš 1,5.

en:  Modifying Combat Rules
lt:  Mūšio taisyklių keitimas

en:  Combat example 1
lt:  Mūšio pavyzdys 1

en:  Combat example 2
lt:  Mūšio pavyzdys 2

en:   Pillaging
lt:   Plėšikavimas

en:  - farmland
     - irrigation
     - mining
     - a fortress
     - an airbase
     - a railroad
     - a road
lt:  - dirbamoji žemė
     - drėkinimas
     - kasykla
     - fortas
     - oro bazė
     - geležinkelis
     - kelias

en:  Civil War
lt:  Pilietinis karas

en: If the capital of a civilization is captured, a spaceship that has been launched will be lost, so defend your capital well!
lt: Jei civilizacijos sostinė bus užgrobta, tai erdvėlaivis, kuris buvo paleistas, bus prarastas. Taigi ginki savo sostinę gerai!

en: Aqueduct
lt: Akvedukas

en: Allows a city to grow larger than size 8.  A Sewer System is also required for a city to grow larger than size 12.
lt: Leidžia miestui užaugti didesniam kaip 8. Kanalizacija reiklainga miestui užaugti didesniam kaip 12.

en: Bank
lt: Bankas

en: Barracks II
lt: Kareivinės II

en: Barracks III
lt: Kareivinės III

en: Cathedral
lt: Katedra

en: Coastal Defense
lt: Pakrančių apsauga

en: Increases the defence strength of units within a city by a factor of 2 when defending against bombardments from enemy ships.
lt: Mieste esančių dalinių gynybos jėga padidinama 2 kartus ginantis nuo priešo laivų bombardavimo.

en: Colosseum
lt: Koliziejus

en: Entertains the citizens of a city, making 3 unhappy citizens content.  (Four after the discovery of Electricity.)
lt: Linksmina miestiečius padarydama 3 nelaimingus žmones patenkintais (4 po elektros atradimo).

en: Courthouse
lt: Teismo rūmai

en: Reduces the corruption and waste in a city by 50%.  Under a Democracy, a Courthouse makes 1 unhappy citizen content.  Also makes the revolt cost of the city 4 times bigger.
lt: Sumažina korupciją ir atliekas mieste 50%. Esant demokratijai, teismo rūmai padaro vieną nelaimingą gyventoją patenkintu. Taip pat revoliucijos sukėlimo kaina mieste tampa 4 kartus didesnė.

en: Factory
lt: Fabrikas

en: Harbour
lt: Uostas

en: Hydro Plant
lt: Hidroelektrinė

en: Library
lt: Biblioteka

en: Increases the science output in a city by 100%.
lt: 100% padidina mokslo produkciją mieste.

en: Marketplace
lt: Turgus

en: Mass Transit
lt: Masinis tranzitas

en: Mfg. Plant
lt: Gamyb,kompleksas

en: Nuclear Plant
lt: Branduolinė elektrinė

en: Offshore Platform
lt: Pakrantės platforma

en: Palace
lt: Rūmai

en: Police Station
lt: Policijos būstinė

en: Port Facility
lt: Dokai

en: Power Plant
lt: Jėgainė

en: Recycling Center
lt: Perdirbimo centras

en: Building a Recycling Center reduces the amount of pollution generated by production in a city by 66%.
lt: Pastačius perdirbimo centrą išmetama tarša mieste sumažėja 66%.

en: Research Lab
lt: Tyrimų laboratorija

en: Together with a Library, a Research Lab increases the science production of a city by 200%. Together with a Library and a University, a Research Lab increases the science production of a city by 450%.
lt: Kartu su biblioteka tyrimų laboratorija padidina mokslo produkciją mieste 200% procentų. Kartu  su biblioteka ir universitetu tyrimų laboratorija mokslo produkciją mieste padidina 450% procentų.

en: SAM Battery
lt: Priešlėktuvinė gynyba

en: Doubles the defense of all units inside the city when attacked by non-nuclear air units.
lt: Padvigubina mieste esančių dalinių gynybą, kai yra puolama su nebranduoline aviacija.

en: SDI Defense
lt: SDI gynyba

en: Protects a city from attacks from Nuclear units.  Nuclear attacks simply have no effect on the city.  Also, doubles defence against non-nuclear missiles.
lt: Apsaugo miestą nuo atakos atominiais ginklais. Tokia ataka miestui nepadaro jokios žalos. Taip pat padvigubina gynybą nuo kitų raketų.

en: Sewer System
lt: Kanalizacija

en: Allows a city to grow larger than size 12.  An Aqueduct is first required for a city to grow larger than size 8.
lt: Leidžia miestui užaugti didesniam nei 12. Miestui užaugti virš 8 pirmiausia reikalingas akvedukas.

en: Space Component
lt: Kosminis komponentas

en: Space Module
lt: Kosminis modulis

en: Space Modules are the most expensive parts of spaceships.  There are three different types of Space Module:
    
    - Habitation Module: provides living space for 10,000 people.
    
    - Life Support Module: provides food and water for the population of  one Habitation Module.
    
    - Solar Panels: provides the energy needed for any two of the other  Modules.
    
    You can build up to 4 Space Modules of each kind.
    
    Before you can build any spaceship parts, the Apollo Program wonder must have been built by any player.
lt: Kosminiai moduliai yra brangiausios erdvėlaivio dalys. Yra trijų skirtingų rūšių kosminiai moduliai:
    
    - Gyvenamasis modulis: aprūpina 10 000 žmonių gyvenamąja vieta.
    
    - Gyvybės palaikymo modulis: aprūpina maistu ir vandeniu vieno gyvenamojo modulio populiaciją.
    
    - Saulės elementai: aprūpina energija kitus du modulius.
    
    Tu gali pastatyti iki 4 kiekvienos rūšies modulių.
    
    Prieš tai, kai tu galėsi statyti erdvėlaivio dalis, kuris nors žaidėjas turi pastatyti Apollo programą.

en: Space Structural
lt: Kosminė struktūra

en: Space Structurals form the base of your spaceship.  All other spaceship parts need to be connected to Structurals in order to function.  You can build up to 32 Space Structurals.
    
    Before you can build any spaceship parts, the Apollo Program wonder must have been built by any player.
lt: Kosminės struktūros yra tavo erdvėlaivio pagrindas. Visos kitos erdvėlaivio dalys turi būti prijungiamos prie struktūrų tam, kad funkcionuotų. Tu gali pastatyti iki 32 kosminių struktūrų.
    
    Prieš tai, kai tu galėsi statyti erdvėlaivio dalis, kuris nors žaidėjas turi pastatyti Apollo programą.

en: Stock Exchange
lt: Akcijų birža

en: Super Highways
lt: Automagistralės

en: Supermarket
lt: Prekybos centras

en: Temple
lt: Šventykla

en: University
lt: Universitetas

en: Together with a Library, a University increases the science production of a city by 250%.
lt: Kartu su biblioteka universitetas padidina mokslą mieste 250%.

en: Apollo Program
lt: „Apollo“ programa

en: Entire map becomes visible for the player who owns it.  It allows all players to start building spaceship parts (assuming they have researched the necessary technologies).
lt: Žaidėjui, turinčiam šią technologiją, tampa matomas visas žemėlapis. Taip pat visi žaidėjai gali pradėti statyti erdvėlaivio dalis (jei jie turi išvystę reikiamas technologijas).

en: A.Smith's Trading Co.
lt: A. Smito prekybos korporacija

en: Colossus
lt: Kolosas

en: Copernicus' Observatory
lt: Koperniko observatorija

en: Boosts science production by 100% in the city where it is built.
lt: Pakelia mokslo produkciją kiekviename mieste, kuriame yra pastatyta, 100%.

en: Cure For Cancer
lt: Vaistai nuo vėžio

en: This stunning technological achievement makes one unhappy citizen content in all your cities.
lt: Stulbinantis technologinis pasiekimas vieną nelaimingą gyventoją kiekviename mieste padaro patenkintu.

en: Darwin's Voyage
lt: Darvino kelionė

en: Charles Darwin's voyage sparked the discovery of the evolution of the species, which inspired greater confidence in science. Gives two immediate technology advances.
lt: Čarlzo Darvino kelionė leido atrasti rūšių evoliucijos teoriją, kuri įkvėpė didesnį pasitikėjimą mokslu. Duoda du artimiausius technologinius laimėjimus.

en: Eiffel Tower
lt: Eifelio bokštas

en: Your reputation and goodwill among other nations is increased while you possess this wonder.  Reputation is recovered twice as fast as it would otherwise.
lt: Tavo reputacija ir gera valia yra padidinama tarp kitų tautų, kol jums priklauso šis pasaulio stebuklas. Reputacija atgaunama dvigubai greičiau.

en: Great Library
lt: Didžioji biblioteka

en: The civilization which builds the Great Library gets every advance that at least two other civilizations have achieved.
lt: Civilizacija, kuri pastato Didžiąją biblioteką, gauna kiekvieną pasiekimą, kurį bent jau dvi kitos civilizacijos yra pasiekusios.

en: Great Wall
lt: Didžioji siena

en: Works as a City Wall in all your cities.
lt: Veikia kaip miesto sienos kiekviename mieste.

en: Hanging Gardens
lt: Kabantys sodai

en: Hoover Dam
lt: Huverio užtvanka

en: Isaac Newton's College
lt: Izaoko Niutono koledžas

en: Boosts science production by 100% in every city you control that has a University.
lt: Pakelia mokslo produkciją kiekviename mieste su universitetu 100%.

en: J.S. Bach's Cathedral
lt: J.S. Bacho katedra

en: Makes two unhappy citizens content in every city.
lt: Kiekviename mieste du nelaimingi gyventojai paverčiami patenkintais.

en: King Richard's Crusade
lt: Karaliaus Ričardo kryžiaus žygis

en: Leonardo's Workshop
lt: Leonardo dirbtuvė

en: Upgrades one obsolete unit per game turn.
lt: Patobulina vieną seną dalinį per ėjimą.

en: Lighthouse
lt: Švyturys

en: Magellan's Expedition
lt: Magelano ekspedicija

en: Manhattan Project
lt: Manheteno projektas

en: Marco Polo's Embassy
lt: Marko Polo ambasada

en: The player who owns it gets an embassy with all players.
lt: Žaidėjas, kuris  turi ją, gauna ambasadą su visais žaidėjais.

en: Michelangelo's Chapel
lt: Siksto koplyčia

en: Oracle
lt: Orakulas

en: Makes two of your unhappy citizens content in every city with a temple.
lt: Kiekviename mieste su šventykla du nelaimingi gyventojai paverčiami patenkintais.

en: Pyramids
lt: Piramidės

en: SETI Program
lt: SETI programa

en: Boosts science production in each city with a Research Lab by 100%.
lt: Pakelia mokslo produkciją kiekviename mieste su tyrimų laboratorija 100%.

en: Shakespeare's Theatre
lt: Šekspyro teatras

en: Makes all unhappy citizens content, in the city where it is located.
lt: Visi nelaimingi gyventojai paverčiami patenkintais mieste, kuriame jis tovi.

en: Statue of Liberty
lt: Laisvės statula

en: Allows you to choose any government, including those that have not yet been researched by your civilization, and without the transition period of Anarchy.
lt: Be anarchijos periodo leidžia pasirinkti bet kurią vyriausybę, įskaitant ir tas, kurios dar nebuvo išrastos tavo civilizacijos.

en: Sun Tzu's War Academy
lt: Sun Tzu karo akademija

en: United Nations
lt: Jungtinės tautos

en: All your units regain two extra hitpoints per turn.
lt: Visi tavo daliniai atgauna 2 papildomus gyvybės taškus per ėjimą.

en: Women's Suffrage
lt: Moterų balsavimo teisė

en: Coinage
lt: Monetų kalimas

en: ?nationgroup:Ancient
lt: ?nationgroup:Senovinė

en: ?nationgroup:Medieval
lt: ?nationgroup:Viduramžių

en: ?nationgroup:African
lt: ?nationgroup:Afrikiečiai

en: ?nationgroup:American
lt: ?nationgroup:Amerikiečiai

en: ?nationgroup:European
lt: ?nationgroup:Europiečiai

en: ?nationgroup:Fictional
lt: ?nationgroup:Fantastinė

en: Entertains the citizens of a city, making 3 unhappy citizens content.  (Four after the discovery of Electronics.)
lt: Linksmina miestiečius padarydama 3 nelaimingus žmones patenkintais (4 po elektronikos atradimo).

en: Reduces the corruption and waste in a city by 50%.  Under a Democracy, a Courthouse makes 1 unhappy citizen content.  Also halves the effective distance to the capital, for the purpose of calculating revolt cost.
lt: Sumažina korupciją ir atliekas mieste 50%. Esant demokratijai, teismo rūmai padaro vieną nelaimingą gyventoją patenkintu. Taip pat 2 kartus sumažina tikrąjį atsumą iki sostinės skaičiuojant revoliucijos sukėlimo kainą.

en: Increases the science output in a city by 50%.
lt: Pakelia mokslo produkciją mieste 50%.

en: Solar Plant
lt: Saulės elektrinė

en: Boosts science production by 50% in the city where it is built.
lt: Pakelia mokslo produkciją kiekviename mieste, kuriame yra pastatyta, 50%.

en: This stunning technological achievement makes one unhappy citizen content in all cities.
lt: Šis pritrenkiantis technologinis išradimas padaro vieną nelaimingą pilietį laimingu visuose miestuose.

en: When built, every civilization's attitude toward you is improved by 25%.
lt: Kai pastatytas, kiekvienos civilzacijos požiūris į jus pagerinamas 25%.

en: Works as a City Wall in all cities.
lt: Veikia kaip miesto sienų turėjimas kiekviename mieste.

en: Doubles the effect of Temples, in all cities.
lt: Padvigubina šventyklų poveikį visuose miestuose.

en: Counts as having a Granary in every city.
lt: Kiekvienas miestas gauna svirno teikiamas funkcijas.

en: Units regain two extra hitpoints per turn.
lt: Daliniai atgauna 2 papildomus gyvybės taškus per ėjimą.

en: Capitalization
lt: Kapitalizacija

en: Allows a city to grow larger than size 10.
lt: Leidžia miestui išaugti didesniam kaip 10.

en: A Cathedral makes 4 unhappy citizens content in a city, making it easier to maintain order in that city.
lt: Katedra padaro 4 nelaimingus miestiečius patenkintais, taip leisdama lengviau palaikyti tvarką.

en: City Walls make it easier to defend a city.  They triple the defence strength of units within the city against ground, sea, and helicopter units.  They are ineffective against non-helicopter airborne units as well as Artillery.  City Walls also prevent the loss of population which occurs when a defending unit is destroyed by a land unit.
lt: Miesto sienos palengvina miesto gynybą. Jos patrigubina mieste esančių dalinių jėgas prieš sausumos dalinius ir sraigtasparnius.Sienos neveiksmingos prieš kitus oro desanto dalinius ir artileriją. Miesto sienos taip pat apsaugo nuo gyventojų netekimo, kuris įvyksta, kai besiginantis dalinys yra sunaikinamas sausumos dalinio.

en: Entertains the citizens of a city, making 3 unhappy citizens content.
lt: Linksmina gyventojus padarydama 3 nelaimingus žmones patenkintais.

en: Double effects of Cathedrals, in all cities.
lt: Padvigubina katedrų poveikį visuose miestuose.

en: Boosts science production in each city by 50%.
lt: Paspartina tyrimus kiekviename mieste 50%.

en: elvis
lt: linksmintojas

en: scientist
lt: mokslininkas

en: taxman
lt: mokesčių rinkėjas

en: ?citystyle:Classical
lt: ?citystyle:Klasikinis

en: ?citystyle:Babylonian
lt: ?citystyle:Babilono

en: ?citystyle:Industrial
lt: ?citystyle:Pramoninis

en: ?citystyle:PostModern
lt: ?citystyle:Post Modernas

en: ?citystyle:Renaissance
lt: ?citystyle:Renesansas

en: Anarchy
lt: Anarchija

en: Usurper
lt: Uzurpatorius

en: ?female:Usurper
lt: ?female:Uzurpatorė

en: Despotism
lt: Despotizmas

en: Dictator
lt: Diktatorius

en: Dictatress
lt: Diktatorė

en: Monarchy
lt: Monarchija

en: King
lt: Karalius

en: Queen
lt: Karalienė

en: Communism
lt: Komunizmas

en: A Communist government is based on the ideal that all people are equal.  All goods are owned by the state, rather than by private citizens.  Communism gives a balance between military and commercial styles of government.
    
    Under Communism, corruption does not vary by distance from the capital; all cities (including the capital) have a modest amount of corruption.
lt: Komunistinė vyriausybė yra paremta idealu, kad visi žmonės yra lygūs. Visos prekės yra valstybės nuosavybė, o ne privačių piliečių. Komunizmas sukuria balansą tarp karinio ir komercinio vyriausybės tipo. 
    
    Esant komunizmui, korupcija nesikeičia priklausomai nuo atstumo iki sostinės; visi miestai (tarp jų ir sostinė) turi vidutinį korupcijos lygį.

en: Republic
lt: Respublika

en: Consul
lt: Konsulas

en: ?female:Consul
lt: ?female:Konsulė

en: Democracy
lt: Demokratija

en: President
lt: Prezidentas

en: ?female:President
lt: ?female:Prezidentė

en: Under Monarchy, a king or queen serves as a hereditary figurehead for your government.
    
    Monarchy suffers the same small amount of corruption and waste that the Republic does.
lt: Esant monarchijai, karalius arba karalienė valdo kaip tradicinis tavo vyriausybės valdovas.
    
    Monarchija kenčia nuo tokio paties mažo korupcijos lygio ir atliekų kaip ir respublika.

en: Fundamentalism
lt: Fundamentalizmas

en: High Priest
lt: Aukštasis žynys

en: High Priestess
lt: Aukštoji žynė

en: Advanced Flight
lt: Pažangi skrydžio technika

en: Alphabet
lt: Abėcėlė

en: Amphibious Warfare
lt: Desantinis karas

en: Astronomy
lt: Astronomija

en: Atomic Theory
lt: Atominė teorija

en: Automobile
lt: Automobilis

en: Banking
lt: Bankininkystė

en: Bridge Building
lt: Tiltų statymas

en: Bronze Working
lt: Bronzos gavimas

en: Ceremonial Burial
lt: Apeiginės laidotuvės

en: Chemistry
lt: Chemija

en: Chivalry
lt: Riteriai

en: Code of Laws
lt: Įstatymai

en: Combined Arms
lt: Karinių pajėgų veiksmų suderinimas

en: Combustion
lt: Vidaus degimas

en: Reduces the effect of Cathedrals.
lt: Sumažina katedrų poveikį.

en: Computers
lt: Kompiuteriai

en: Conscription
lt: Karinė prievolė

en: Construction
lt: Statyba

en: Currency
lt: Valiuta

en: Electricity
lt: Elektra

en: Improves the effect of Colosseums.
lt: Padidina koliziejų poveikį.

en: Electronics
lt: Elektronika

en: Engineering
lt: Inžinerija

en: Environmentalism
lt: Aplinkosauga

en: Espionage
lt: Šnipinėjimas

en: Explosives
lt: Sprogmenys

en: Feudalism
lt: Feodalizmas

en: Flight
lt: Skrydis

en: Fusion Power
lt: Termobranduolinė energija

en: Genetic Engineering
lt: Genetinė inžinierija

en: Guerilla Warfare
lt: Partizaninis karas

en: Gunpowder
lt: Parakas

en: Horseback Riding
lt: Jojimas

en: Industrialization
lt: Industrializacija

en: Invention
lt: Išradimai

en: Iron Working
lt: Geležies gavimas

en: Labor Union
lt: Visuomeninis darbas

en: Laser
lt: Lazeris

en: Leadership
lt: Vadovavimas

en: Machine Tools
lt: Staklės

en: Magnetism
lt: Magnetizmas

en: Map Making
lt: Žemėlapių gamyba

en: Masonry
lt: Mūrininkystė

en: Mass Production
lt: Masinė gamyba

en: Mathematics
lt: Matematika

en: Medicine
lt: Medicina

en: Metallurgy
lt: Metalurgija

en: Miniaturization
lt: Mažinimas

en: Mobile Warfare
lt: Mobilus karas

en: Monotheism
lt: Monoteizmas

en: Mysticism
lt: Misticizmas

en: Improves the effect of Temples.
lt: Padidina šventyklų poveikį.

en: Navigation
lt: Navigacija

en: Nuclear Fission
lt: Branduolių skilimas

en: Nuclear Power
lt: Branduolinė energija

en: Gives sea units one extra move.
lt: Duoda jūros daliniams papildomą ėjimą.

en: Philosophy
lt: Filosofija

en: Great philosophers from all the world join your civilization: you get an immediate advance.
lt: Didieji filosofai prisijungia prie tavęs iš viso pasaulio. Tu iš karto gauni technologinį pasiekimą.

en: Physics
lt: Fizika

en: Plastics
lt: Plastikų gamyba

en: Polytheism
lt: Politeizmas

en: Pottery
lt: Puodininkystė

en: Radio
lt: Radijas

en: Recycling
lt: Perdirbimas

en: Refining
lt: Rafinavimas

en: Refrigeration
lt: Šaldymas

en: Robotics
lt: Robotų technika

en: Rocketry
lt: Raketinė technika

en: Sanitation
lt: Sanitarija

en: Seafaring
lt: Jūrininkystė

en: Space Flight
lt: Skrydžiai į kosmosą

en: Steam Engine
lt: Garo variklis

en: Steel
lt: Plienas

en: Superconductors
lt: Superlaidininkai

en: Tactics
lt: Taktika

en: The Corporation
lt: Korporacijos

en: The Republic
lt: Respublika

en: The Wheel
lt: Ratas

en: Theology
lt: Teologija

en: Improves the effect of Cathedrals.
lt: Padidina katedrų poveikį.

en: Theory of Gravity
lt: Gravitacijos teorija

en: Warrior Code
lt: Kario kodeksas

en: Writing
lt: Rašymas

en: Religion
lt: Religija

en: Glacier
lt: Ledynas

en: Glaciers are found only in the most northerly or southerly reaches of the world.  They are very cold, and hence difficult to work with.
lt: Ledynai yra randami tik pačiose šiauriausiose ir piečiausiose pasaulio vietose. Jie labai šalti ir todėl sunkiai dirbami.

en: Desert
lt: Dykuma

en: Deserts are regions of extreme dryness, making agriculture and trade very difficult.
lt: Dykumos yra labai sausos vietos, kurios daro žemės ūkį ir prekybą yra labai sunkius.

en: Forest
lt: Miškas

en: Forests are densely wooded, making agriculture somewhat problematic.
lt: Miškai yra tankiai apaugusios vietos, kuriose žemės ūkis yra problematiškas.

en: Grassland
lt: Pieva

en: Grasslands afford exceptional agricultural opportunities.
lt: Pievos leidžia išskirtines agrikultūrines galimybes.

en: Hills
lt: Kalvos

en: In addition to being amenable to agriculture, Hills are frequently rich in resources.
lt: Be to, kad kalvos yra tinkamos žemės ūkiui, jos dažnai gali būti gausios resursų.

en: Jungle
lt: Džiunglės

en: Jungles are densely overgrown, making agriculture somewhat problematic.
lt: Džiunglės yra tankiai apaugusios vietos, kuriose žemės ūkis yra problematiškas.

en: Mountains
lt: Kalnai

en: Mountains are regions of extreme altitude, making agriculture and trade very difficult.
lt: Kalnai yra labai aukštos vietos, kurios daro žemės ukį ir prekybą labai sunkius.

en: Ocean
lt: Vandenynas

en: Oceans cover much of the world, and only sea units (Triremes and other boats) can travel on them.
    
    Ocean squares can never be polluted or subjected to fallout.
lt: Vandenynai dengia didžiąją pasaulio dalį, ir tik jūros daliniai (Triremos ir kiti laivai) gali jais keliauti.
    
    Vandenyno plokštelės negali būti užterštos arba paveiktos radiacijos.

en: Plains
lt: Lygumos

en: Plains are very broad, sparse regions, which makes trade slightly inconvenient.
lt: Lygumos yra paltūs, resursų reti regionai, kurie prekybą daro šiek tiek nepatogia.

en: Swamp
lt: Pelkė

en: Swamps suffer from an over-abundance of water, making agriculture somewhat problematic.
lt: Pelkės kenčia nuo per didelio vandens kiekio, kuris žemės ūkio vystymą daro problematišką.

en: Tundra are broad, cold regions, fit for some agriculture and little else.
lt: Tundra yra platūs, šalti regionai, tinkami šiokiam tokiam žemės ūkiui ir beveik niekam daugiau.

en: Ivory
lt: Dramblio kaulas

en: Oil
lt: Nafta

en: Oasis
lt: Oazė

en: Pheasant
lt: Fazanai

en: Silk
lt: Šilkas

en: Coal
lt: Anglys

en: Wine
lt: Vynas

en: Gems
lt: Brangakmeniai

en: Fruit
lt: Vaisiai

en: Iron
lt: Geležis

en: Fish
lt: Žuvys

en: Whales
lt: Banginiai

en: Buffalo
lt: Buivolai

en: Wheat
lt: Kviečiai

en: Peat
lt: Durpės

en: Spice
lt: Prieskoniai

en: ?animals:Game
lt: ?animals:Medžiojamieji gyvūnai

en: Furs
lt: Kailiai

en: Petroleum
lt: Nafta

en: Arctic
lt: Arktika

en: Arctic squares are found only in the most northerly or southerly reaches of the world.  They are very cold, and hence difficult to work with.
lt: Arktinės plokštelės yra randamos tik pačiose šiauriausiose ir piečiausiose pasaulio vietose. Jos labai šaltos ir todėl sunkiai dirbamos.

en: Horses
lt: Arkliai

en: Seals
lt: Ruoniai

en: green
lt: žalias

en: hardened
lt: užgrūdintas

en: elite
lt: elitinis

en: Helicopter
lt: Sraigtasparnis

en: Settlers
lt: Naujakuriai

en: Engineers
lt: Inžinieriai

en: Warriors
lt: Kariai

en: This unit may be built from the start of the game.  It is the weakest unit.
lt: Šis silpniausias dalinys gali būti statomas nuo pat žaidmo pradžios.

en: Phalanx
lt: Falanga

en: Archers
lt: Lankininkai

en: Legion
lt: Legionas

en: Pikemen
lt: Ietininkai

en: Musketeers
lt: Muškietininkai

en: Partisan
lt: Partizanai

en: Alpine Troops
lt: Alpių kariai

en: Riflemen
lt: Šauliai

en: Marines
lt: Jūrų pėstininkai

en: Paratroopers
lt: Desantininkai

en: Mech. Inf.
lt: Mechanizuoti pėstininkai

en: Mechanized Infantry; this unit has the strongest defence strength of any land unit, but is only available near the end of the technology tree.
lt: Mechanizuoti pėstininkai turi didžiausią gynybos jėgą tarp visų sausumos dalinių, tačiau jie įmanomi tik  beveik pačioje technologijų medžio pabaigoje.

en: Horsemen
lt: Raiteliai

en: Chariot
lt: Kovos vežimas

en: Knights
lt: Riteriai

en: Dragoons
lt: Dragūnai

en: Cavalry
lt: Kavalerija

en: Armor
lt: Sausumos šarvuotis

en: Catapult
lt: Katapulta

en: Cannon
lt: Patranka

en: Artillery
lt: Artilerija

en: Howitzer
lt: Haubica

en: Fighter
lt: Naikintuvas

en: Bomber
lt: Bombonešis

en: The Helicopter is a very powerful unit, as it can both fly and conquer cities.  Care must be exercised, because Helicopters lose a small amount of health for every turn not spent in a city, unless you have the United Nations wonder.
lt: Sraigtasparnis yra labai galingas dalinys, kadangi jis gali ir skristi, ir užimti miestus. Tačiau turėtum būti atsargūs, jei neturi Jungtinių tautų pasaulio stebuklo, nes sraigtasparnis praranda dalelę gyvybės taškų kiekvieną ėjimą, praleistą ne mieste.

en: Stealth Fighter
lt: Stealth naikintuvas

en: An improved Fighter, with improved attack and a higher movement radius.
lt: Patobulintas naikintuvas, kurio didesnė ataka ir judėjimo atstumas.

en: Stealth Bomber
lt: Stealth bombonešis

en: An improved Bomber, with improved attack and a higher movement radius.
lt: Patobulintas bombonešis, kurio didesnė ataka ir judėjimo atstumas.

en: Trireme
lt: Trirema

en: Caravel
lt: Karavelė

en: Galleon
lt: Galionas

en: Frigate
lt: Fregata

en: Ironclad
lt: Jūrų šarvuotis

en: Destroyer
lt: Eskadrinis minininkas

en: TIP:  A very fast unit, which is very useful for hunting down enemy Transports.
lt: PATARIMAS: Labai greitas dalinys, kuris labai naudingas medžiojant priešo transportinius laivus.

en: Cruiser
lt: Kreiseris

en: AEGIS Cruiser
lt: Raketinis kreiseris

en: Battleship
lt: Linijinis laivas

en: Submarine
lt: Povandeninis laivas

en: Submarines have a very high strategic value, but have a weak defence.
lt: Povandeniai lavai turi labai didelę strateginę vertę, bet silpną gynybą.

en: Carrier
lt: Lėktuvnešis

en: TIP:  Guard Carriers with a handful of fast-moving ships and a battleship, as losing a fully-equipped Carrier is VERY painful and expensive.
lt: PATARIMAS: Saugokite transportinius laivus su sauja greitų laivų ir linijiniu laivu, nes prarasti pilnai prikrautą transportinį laivą yra labai skausminga ir brangu.

en: Transport
lt: Transportas

en: Cruise Missile
lt: Raketa

en: TIP:  A handful of these can successfully keep the waters around your treasured homeland free of enemy ships.
lt: PATARIMAS: Sauja šitų gali patikimai apsaugoti vandenis aplink tavo mylimą tėvynę nuo priešo laivų.

en: Nuclear
lt: Branduolinis ginklas

en: You can build Nuclear units when you have the required advance, and the Manhattan Project wonder has been built by any player.
    
    On impact, the blast will destroy any unit in a 3x3-square area, including friendly units.  When striking a city, the city size is halved, and the surrounding squares are subject to nuclear fallout.
    
    TIP 1:  Nuking the ocean will not generate fallout, and is a most effective (but expensive!!) way of getting rid of enemy ships.
    
    TIP 2:  You may be involved in a situation where you've invaded an enemy country en masse, but the enemy cities are too strong. Before using a Nuclear unit, assemble a gang of Settlers and/or Engineers next to the city and have them ready to fix the fallout on the same turn it occurs!  This minimizes the chance of nuclear winter.  Eco-friendly nukes!
lt: Jūs galite statyti branduolinius dalinius, kai Jūs turite reikiamas technologijas ir Jūs ar kuris nors kitas žaidėjas yra pastatę Manheteno Projekto stebuklą.
    
    Kontakto metu sprogimas sunaikina visus dalinius 3x3 laukų kvadrate, įskaitant ir draugiškus dalinius. Smogiant miestui miesto dydis sumažėja per pusę ir aplinkiniai laukai užteršiami branduolinėmis atliekomis.
    
    PATARIMAS 1: Smūgis vandenyne nesukuria branduolinių atliekų ir yra efektyviausias (bet ir brangiausias) priešo laivų atsikratymo būdas.
    
    PATARIMAS 2: Jūs galite atsidurti situacijoje, kai Jūs masiškai įsiveržėte į priešo teritoriją, bet priešo miestai yra per stiprūs. Prieš panaudodami branduolinius ginklus surinkite didelį naujakurių ir inžinierių būrį šalia miesto ir pasiruoškite sunaikinti branduolines atliekas jau kito apsisukimo metu! Tai sumažina branduolinės žiemos tikimybę. Naudokite ekologiškai švarų branduolinį ginklą!

en: Diplomat
lt: Diplomatas

en: Spy
lt: Šnipas

en: Caravan
lt: Karavanas

en: Every Caravan that is used to build a wonder will add 50 shields towards the production of the wonder.
    
    TIP:  You can stockpile a stack of Caravans in advance and bring them all into a city where you have started to build a wonder, and finish it in only one turn!
lt: Kiekvienas karavanas, kuris yra panaudojamas stebuklo statybai, prideda 50 vienetų prie stebuklo gamybos.
    
    PATARIMAS: Jūs galite iš anksto sukaupti karavanų atsargas ir perkelti juos į miestą, kai tik pradedate stebuklo statybą. Tai leidžia užbaigti stebuklą per vieną apsisukimą!

en: Freight
lt: Prekinis automobilis

en: The Freight unit replaces the Caravan, and moves at twice the speed.
lt: Prekinis automobilis pakeičia karavaną ir juda dvigubai greičiau.

en: Explorer
lt: Tyrinėtojas

en: Explorers are very useful for mapping unknown territory.
lt: Tyrinėtojai yra labai naudingi ištirti nežinomoms teritorijoms.

en: This is you. If you lose this unit, you lose the game. So don't.
lt: Čia esi tu. Jei prarasi šį dalinį, pralaimėsi žaidimą. Tai neprarask.

en: Barbarian Leader
lt: Barbarų vadas

en: When barbarian leader is killed on a tile without any defending units, the 100 gold ransom is paid, but only to land units and helicopters.
lt: Kai barbarų vadas nužudomas plokštelėje, kurioje nėra nėra jokių ginančių dalinių, 100 aukso vienetų išpirka yra mokama, bet tik sausumos daliniams ir sraigtasparniams.

en: The AWACS (Airborne Warning and Control System) is an airplane with an advanced radar that can determine the location of enemy units over a wide area.
lt: AWACS (Airborne Warning and Control System) yra lėktuvas su specialiu radaru, kuris leidžia nustatyti priešo dalinių padėtį didelėje teritorijoje,

en: Fanatics
lt: Fanatikai

en: Elephants
lt: Drambliai

en: Crusaders
lt: Kryžiuočiai

en: Militia
lt: Milicija

en: Sail
lt: Burlaivis

en: When barbarian leader is killed on a tile without any defending units, the 100 gold ransom is paid, but only to land units.
lt: Kai barbarų vadas nužudomas plokštelėje, kurioje nėra nėra jokių ginančių dalinių, 100 aukso vienetų išpirka yra mokama, bet tik sausumos daliniams ir sraigtasparniams.

en: Australian Aboriginal
lt: Australijos aborigenų

en: ?plural:Aborigines
lt: ?plural:Aborigenai

en: Afghani
lt: Afganų

en: ?plural:Afghanis
lt: ?plural:Afganai

en: Emir
lt: Emyras

en: General Secretary
lt: Pagrindinis sekretorius

en: Mullah
lt: Mula

en: Prime Minister
lt: Premjeras

en: Algerian
lt: Alžyriečių

en: ?plural:Algerians
lt: Alžyriečiai

en: American
lt: Amerikiečių

en: ?plural:Americans
lt: ?plural:Amerikiečiai

en: Antarctican
lt: Antarktika

en: ?plural:Antarcticans
lt: ?plural:Antarktikiečiai

en: Independent South Pole, land of penguins.
lt: Nepriklausomas Pietų ašigalis, pingvinų kraštas

en: Arab
lt: Arabų

en: ?plural:Arabs
lt: ?plural:Arabai

en: The Arab/Islamic civilization of 622AD-1495AD.
lt: Arabų/Islamo civilizacija 622 - 1495 m. po Kr.

en: Caliph
lt: Kalifas

en: Aramean
lt: Aramėjų

en: ?plural:Arameans
lt: ?plural:Aramėjai

en: According to legend, the Aramean people are the descendants of Aram, the grandson of Noah.
lt: Pasak legendos, aramėjai yra Aramo, Nojaus anūko, palikuonys.

en: Armenian
lt: Armėnų

en: ?plural:Armenians
lt: ?plural:Armėnai

en: Assyrian
lt: Asirų

en: ?plural:Assyrians
lt: ?plural:Asirai

en: Assyria was an empire in northern Mesopotamia, named after its capital Ashur.
lt: Asyrija buvo imperija šiaurės Mesopotamijoje, pavadinta pagal savo sostinę Ašurą.

en: Argentine
lt: Argentiniečių

en: ?plural:Argentines
lt: Argentiniečiai

en: Australian
lt: Australų

en: ?plural:Australians
lt: ?plural:Australai

en: Austrian
lt: Austrų

en: ?plural:Austrians
lt: ?plural:Austrai

en: Aztec
lt: Actekai

en: ?plural:Aztecs
lt: ?plural:Actekai

en: ?plural:Babylonians
lt: ?plural:Babiloniečiai

en: ?plural:Barbarians
lt: ?plural:Barbarai

en: Since the dawn of civilization, barbarians have been a threat to cultured peoples everywhere.
lt: Nuo pat civilizacijų aušros, barbarai kėlė grėsmę civilizuotiems žmonėms visame pasaulyje.

en: Bavarian
lt: Bavarų

en: ?plural:Bavarians
lt: ?plural:Bavarai

en: Bavaria, before national unification in 1870AD, was one of the largest of the German kingdoms.
lt: Bavarija, prieš nacionalinį suvienijimą 1870 m., buvo viena didžiausių Vokietijos karalysčių.

en: Belgian
lt: Belgų

en: ?plural:Belgians
lt: ?plural:Belgai

en: Bengali
lt: Bengalų

en: ?plural:Bengalis
lt: Bengalai

en: Nabob
lt: Nabobas

en: Major
lt: Mejoras

en: Boer
lt: Būrų

en: ?plural:Boers
lt: būrai

en: Bosnian-Herzegovinian
lt: Bosnis

en: ?plural:Bosnians
lt: ?plural:Bosniai

en: Brazilian
lt: Brazilai

en: ?plural:Brazilians
lt: ?plural:Brazilai

en: Brazil was founded as a colony of Portugal but became independent in 1822AD. It is the only country in the New World that has been the seat of a monarchy.
lt: Brazilija buvo įkurta kaip Portugalijos kolonija, bet tapo nepriklausoma 1822 m. Tai vienintelė Naujojo pasaulio kolonija, kuri turėjo nuosavą monarchiją.

en: Dictatrix
lt: Diktatorė

en: Imperator
lt: Imperatorius

en: Imperatrix
lt: Imperatorė

en: Director-President
lt: Direktorius-prezidentas

en: British
lt: Britų

en: ?plural:Britons
lt: ?plural:Britai

en: Bulgarian
lt: Bulgarų

en: ?plural:Bulgarians
lt: ?plural:Bulgarai

en: Bulgar leader Khan Asparukh led his people into the northern Balkans, and founded Bulgaria in 681. This was the first Slavic nation-state in history.
lt: Bulgarų vadas Khanas Asparukhas vedė savo žmones į šiaurės Balkanus  ir įkūrė Bulgariją 681 m. Tai buvo pirmoji slaviška valstybė istorijoje.

en: Tzar
lt: Caras

en: Tzaritza
lt: Carienė

en: Patriarch
lt: Patriarchas

en: Matriarch
lt: Matriarchė

note: TRANS: Basileus = Monarch
en: Basileus
lt: Bazilėjus

en: Canadian
lt: Kanadiečių

en: ?plural:Canadians
lt: ?plural:Kanadiečiai

en: Canada is the geographically northernmost country in world: The Magnetic North Pole currently lies on Canadian territory.
lt: Kanada yra geografiškai šiauriausia šalis: Šiaurinis magnetinis polius yra Kanados teritorijoje.

en: Carthaginian
lt: Kartaginiečių

en: ?plural:Carthaginians
lt: ?plural:Kartaginiečiai

en: Catalan
lt: Katalonų

en: ?plural:Catalans
lt: ?plural:Katalonai

en: Primer Ministre
lt: Ministras Pirmininkas

en: Primera Ministre
lt: Ministrė Pirmininkė

en: Dictador
lt: Diktatorius

en: Dictadora
lt: Diktatorė

en: Chief
lt: Vadas

en: Great Chief
lt: Didysis vadas

en: Chilean
lt: Čiliečių

en: ?plural:Chileans
lt: Čiliečiai

en: Archbishop
lt: Arkivyskupas

en: Supreme Director
lt: Aukščiausiasis direktorius

en: Chinese
lt: Kinų

en: ?plural:Chinese
lt: ?plural:Kinai

en: Emperor
lt: Imperatorius

en: Colombian
lt: Kolumbiečių

en: ?plural:Colombians
lt: Kolumbiečiai

en: General
lt: Generolas

en: Governador
lt: Gubernatorius

en: Governadora
lt: Gubernatorė

en: Confederate
lt: Konfederatas

en: ?plural:Confederates
lt: Konfederatai

en: Cornish
lt: Kornių

en: ?plural:Cornish
lt: Korniai

en: Cornwall is a region in the extreme southwest of England, traditionally the home of the legendary King Arthur.
lt: Kornvalis yra pačiuose Anglijos pietvakariuose. Jis laikomas legendinio karaliaus Arturo gimtine.

en: Croatian
lt: Kroatų

en: ?plural:Croatians
lt: ?plural:Kroatai

en: Cuban
lt: Kubiečių

en: ?plural:Cubans
lt: Kubiečiai

en: Czech
lt: Čekų

en: ?plural:Czechs
lt: ?plural:Čekai

en: Thane
lt: Tanas

en: Prophetess
lt: Pranašė

en: Danish
lt: Danų

en: ?plural:Danes
lt: ?plural:Danai

en: Dutch
lt: Olandų

en: ?plural:Dutch
lt: ?plural:Olandai

en: Egyptian
lt: Egiptiečių

en: ?plural:Egyptians
lt: ?plural:Egiptiečiai

en: Egypt was the second-oldest of the world's civilizations.  Since ancient times it has been unusually urbanized, supporting a large population on silt deposited by the annual floodings of the Nile.
lt: Egiptas buvo antra pagal senumą pasaulio civilizacija. Nuo senovės ten buvo neįprastai daug miestų, išlaikančių didelę populiaciją dėl dumblo sunešto kasmetiniais Nilo potvyniais.

en: Pharaoh
lt: Faraonas

en: Great Pharaoh
lt: Didysis faraonas

en: English
lt: Anglų

en: ?plural:English
lt: ?plural:Anglai

en: Lord Protector
lt: Lordas protektorius

en: Lady Protector
lt: Ledi protektorė

en: Estonian
lt: Estų

en: ?plural:Estonians
lt: ?plural:Estai

en: Estonia is a small country on the south shore of the eastern Baltic Sea.  Its people and language are closely related to those of Finland.
lt: Estija yra maža šalis rytiniame Baltijos jūros krante. Jos gyventojai ir kalba yra artimai susijusi su Suomija.

en: Ethiopian
lt: Etiopų

en: ?plural:Ethiopians
lt: Etiopai

en: Ethiopia is the oldest nation in Africa and the only one to remain independent during European colonialism.
lt: Etopija yra seniausia Afrikos valstybė ir vienintelė išlikusi nepriklausoma Europai kolonizuojant Afriką.

en: Empress
lt: Imperatorė

en: European
lt: Europietiškas

en: Pope
lt: Popiežius

en: Filipino
lt: Filipiniečių

en: ?plural:Filipinos
lt: Filipiniečiai

en: Finnish
lt: Suomių

en: ?plural:Finns
lt: ?plural:Suomiai

en: French
lt: Pranzūzų

en: ?plural:French
lt: ?plural:Pranzūzai

en: Premier
lt: Premjeras

en: Galician
lt: Galas

en: ?plural:Galicians
lt: ?plural:Galai

en: Galicia is a region in the northwest of Spain, just above Portugal.
lt: Galicija yra regionas šiaurės vakarų Ispanijoje, tiesiai virš Portugalijos.

en: Primeiro Ministro
lt: Ministras Pirmininkas

en: Primeira Ministra
lt: Ministrė Pirmininkė

en: Presidente
lt: Prezidentas

en: Presidenta
lt: Prezidentė

en: Gallic
lt: Galų

en: ?plural:Gauls
lt: Galai

en: The Gauls were a Celtic people occupying what is now France and Belgium.
lt: Galai yra keltų tauta, įsikūrusi šiuolaikinės Prancūzijos ir Belgijos teritorijoje.

en: Druid
lt: Druidas

en: Georgian
lt: Gruzinų

en: ?plural:Georgians
lt: ?plural:Gruzinai

en: The Georgians were one of the first peoples in history to adopt Christianity, in the 300s AD.
lt: Gruzinai buvo pirmieji žmonės istorijoje, kurie 300 m. įtvirtino krikščionybę, kaip savo nacionalinę religiją.

en: German
lt: Vokiečių

en: ?plural:Germans
lt: ?plural:Vokiečiai

en: Germany was united in 1871 by the Prussian military force.  After World War I it became a republic, but fell into Nazism 1933 and started World War II.  After the war it was split into two states, which reunited in 1990 at the end of the Cold War.
lt: Vokietija buvo suvienyta 1871 m. Prūsijos karine jėga. Po pirmojo pasaulinio karo ji tapo respublika, bet 1933 valdžią paėmus nacistams vėliau  pradėjo antrąjį pasaulinį karą. Po karo ji buvo padalinta į dvi dalis, kurios susijungė 1990 m. šaltojo karo pabaigoje.

en: Chancellor
lt: Kancleris

en: First Secretary
lt: Pirmasis sekretorius

en: Greek
lt: Graikų

en: ?plural:Greeks
lt: ?plural:Graikai

en: The ancient Greeks, between Mycenae and the Roman conquest.
lt: Senovės graikai, tarp Mikėnų ir Romos užkariavimo.

en: Despot
lt: Despotas

en: Hellenic
lt: Helenų

en: ?plural:Hellenes
lt: Helenai

en: Hittite
lt: Hetitų

en: ?plural:Hittites
lt: ?plural:Hetitai

en: The Hittite kingdom lasted from about 1680 BC to about 1180 BC. They were the first civilisation to discover iron working. At its height, they controlled central Anatolia, north-western Syria and Mesopotamia down to Babylon.
lt: Hetitų karalystė truko nuo 1680 metų pr.Kr. iki 1180 metų pr. Kr. Ši civilizacija pirmoji atrado, kaip apdirbti geležį. Savo galybės viršūnėje jie kontroliavo centrinę Anatoliją, šiaurės vakarų Siriją ir Mesopotamiją iki pat Babilono.

en: Hungarian
lt: Vengrų

en: ?plural:Hungarians
lt: Vengrai

en: Legend says that Hungary was founded by Arpad in the 9th century.
lt: Legenda sako, kad Vengriją įkūrė Arpadas IX amžiuje.

en: Icelandic
lt: Islandiečių

en: ?plural:Icelanders
lt: Islandiečiai

en: Iceland was long one of the largest uninhabited islands in the world, until it was settled by Norwegian Vikings in the late 9th century. The island was kept initially under the Norwegian and later the Danish crown until independence from Denmark in 1944.
lt: Islandija buvo atrasta ir apgyvendinta Norvegijos vikingų IX a. pabaigoje. Sala priklausė Norvegijos karūnai, vėliau - Danijos, kol gavo nepriklausomybę nuo Danijos 1944 m.

en: Inca
lt: Inkų

en: ?plural:Incas
lt: ?plural:Incai

en: ?title:Inca
lt: ?title:Inkų karalius

en: Indian
lt: Indų

en: ?plural:Indians
lt: Indai

en: The cradle of Ancient Indian civilization lay in the Indus river valley in modern-day Pakistan.
lt: Senovinės Indijos civilizacijos lopšys yra  Indo upės slėnis šių dienų Pakistane.

en: Raja
lt: Radža

en: Maharaja
lt: Maharadža

en: Indonesian
lt: Indoneziečių

en: ?plural:Indonesians
lt: Indoneziečiai

en: Indonesia is a large country on the Malay Archipelago with central government on the island of Java. The country has a Muslim majority and is one of the most populous in the world.
lt: Indonezija yra didelė valstybė Malajų salyne su vyriausybe Javos saloje. Šalies daugumą sudaro musulmonų dauguma, be to, yra viena skaitlingiausių pasaulyje.

en: Inuit
lt: Eskimų

en: ?plural:Inuits
lt: Eskimai

en: The Inuit, or Eskimos, inhabit northern Canada and Greenland. Legend says that the Great Shaman Qitdlarssuaq lead his people to Thule (Qaanaaq) on the west coast of Greenland in the 10th century. All Inuit of today are descendents of the Thule culture.
lt: Eskimai, arba inuitai, gyvena šiaurės Kanadoje ir Grenlandijoje. Legenda sako, kad didysis šamanas Qitdlarssuaqas X amžiuje vedė savo tautą į Tulę (Qaanaaqą) vakariniame Grenlandijos krante. Visi šių dienų eskimai yra Tulės kultūros palikuonys.

en: Shaman
lt: Šamanas

en: Great Shaman
lt: Didysis šamanas

en: Shah
lt: Šachas

en: Ayatollah
lt: Ajatola

en: Iraqi
lt: Irakiečių

en: ?plural:Iraqis
lt: ?plural:Irakiečiai

en: Irish
lt: Airių

en: ?plural:Irish
lt: ?plural:Airiai

en: High King
lt: Didysis Karalius

en: High Queen
lt: Didžioji Karalienė

en: Iroquois
lt: Irokėzų

en: ?plural:Iroquois
lt: ?plural:Irokėzai

en: Israeli
lt: Žydų

en: ?plural:Israelis
lt: Žydai

en: Italian
lt: Italų

en: ?plural:Italians
lt: ?plural:Italai

en: The Italian nation was unified in 1870AD after decades of campaigning by indigenous nationalists. It was a monarchy under the House of Savoy until 1922, then a fascist state until 1945 after which democracy was restored by the WWII victors.
lt: Italų tauta buvo suvienyta 1870 m. po dešimtmečių vietinių nacionalistų žygių. Ten bvo Savoy'u dinastijos  monarchija iki 1922 m., tada fašistinė valstybė iki 1945 m. po kurios Antrojo Pasaulinio karo nugalėtojai atstatė demokratiją.

en: Japanese
lt: Japonų

en: ?plural:Japanese
lt: ?plural:Japonai

en: According to traditional Japanese mythology, Japan was founded in the 7th century BC by the ancestral Emperor Jimmu.
lt: Pasak tradicinės japonų mitologijos, Japonija buvo įkurta VII a. imperatoriaus Jimmu.

en: Shogun
lt: Šiogūnas

en: Kampuchean
lt: Kampučių

en: ?plural:Kampucheans
lt: ?plural:Kampučiai

en: Warlord
lt: Karo vadas

en: Brother
lt: Brolis

en: Sister
lt: Sesuo

en: Kenyan
lt: Keniečių

en: ?plural:Kenyans
lt: ?plural:Keniečiai

en: Korean
lt: Korėjiečiai

en: ?plural:Koreans
lt: ?plural:Korėjiečių

en: Great Leader
lt: Didysis vadas

en: Prince
lt: Princas

en: Princess
lt: Princesė

en: Governor
lt: Gubernatorius

en: Latvian
lt: Latvių

en: ?plural:Latvians
lt: ?plural:Latviai

en: In the aftermath of WWI Latvia proclaimed its independence from Russia. In 1940, Latvia was forcibly occupied by the Soviet Union. After the collapse of Soviet Union in 1991 Latvia restored its independence.
lt: Pirmojo pasaulinio karo pabaigoje Latvija paskelbė savo nepriklausomybę nuo Rusijos. 1940 metais Latvija buvo jėga prijungta prie Tarybų Sąjungos. Šalies nepriklausomybė buvo atstatyta 1991 metais subyrėjus Tarybų Sąjungai.

en: Libyan
lt: Libių

en: ?plural:Libyans
lt: Libiai

en: Colonel
lt: Pulkininkas

en: Lithuanian
lt: Lietuvių

en: ?plural:Lithuanians
lt: ?plural:Lietuviai

en: Lithuania is a small country on the south coast of the Baltic Sea, northeast of Poland.  Lithuanian is the most archaic and complex of the northern Indo-European languages
lt: Lietuva yra maža šalis pietiniame Baltijos jūros krante, į šiaurę nuo Lenkijos. Lietuvių kalba yra archaiškiausia ir sudėtingiausia iš šiaurinių Indo-Europiečių kalbų

en: Great Duke
lt: Didysis kunigaikštis

en: Great Duchess
lt: Didžioji kunigaikštienė

en: Malagasy
lt: Malagasių

en: ?plural:Malagasies
lt: Malagasiai

en: Malaysian
lt: Malajiečių

en: ?plural:Malaysians
lt: ?plural:Malajiečiai

en: Malaysia was started with the founding of Malacca (Melaka) by Parameswara in the early 14th century.
lt: Malaizijos valstybė prasidėjo nuo XIV a. Parameswaros įkurto Malacca (Melaka) miesto.

en: Sultan
lt: Sultonas

en: Sultana
lt: Sultonė

en: Maori
lt: Maorių

en: ?plural:Maori
lt: ?plural:Maoriai

en: Martian
lt: Marsiečių

en: ?plural:Martians
lt: ?plural:Marsiečiai

en: Marsmen landed on Earth in 4000 BC!
lt: Marsiečiai nusileido Žemėje 4000 m. pr. Kr.

en: Mayan
lt: Majų

en: ?plural:Mayas
lt: Majai

en: The Mayans were a Mesoamerican civilization. Famous for building great pyramids and palaces in the jungle.
lt: Majai buvo vidurio Amerikos civilizacija. Garsūs dėl didžių piramidžių ir rūmų statymo džiunglėse.

en: Mexican
lt: Meksikiečių

en: ?plural:Mexicans
lt: ?plural:Meksikiečiai

en: Mexico borrows its name from the Mexica people, another name for the Aztecs.
lt: Meksikos vardas kilęs nuo meksikiečių, kito actekų pavadinimo.

en: Mongol
lt: Mongolų

en: ?plural:Mongols
lt: ?plural:Mongolai

en: Khan
lt: Chanas

note: TRANS: Khagan = Great Khan
en: Khagan
lt: Chanas

en: New Zealand
lt: Naujoji Zelandija

en: ?plural:New Zealanders
lt: ?plural:Naujieji zelandiečiai

en: The island group of New Zealand was annexed by Britain in 1840. Following a royal proclamation in 1907, the country became an independent dominion within the Commonwealth of Nations.
lt: Naujosios Zelandijos salų grupė buvo aneksuota Britanijos 1840 metais. Po 1907 karališkojo dekreto, šalis tapo neprikausoma dominija Britanijos tautų sąjungoje.

en: Nigerian
lt: Nigeriečių

en: ?plural:Nigerians
lt: Nigeriečiai

en: Nigeria won full independence from British rule in 1960.
lt: Nigerija išsikovojo nepriklausomybę nuo britų 1960 m.

en: Norwegian
lt: Norvegų

en: ?plural:Norwegians
lt: ?plural:Norvegai

en: Ottoman
lt: Osmanas

en: ?plural:Ottomans
lt: ?plural:Osmanai

en: Padisah
lt: Padišachas

en: Imparator
lt: Imperatorius

en: Papuan
lt: Papuasų

en: ?plural:Papuans
lt: Papuasai

en: The Papuans are a Melanesian people on the island of New Guinea.
lt: Papuasai yra Melanezijos archipelago tauta, gyvenanti Naujosios Gvinėjos saloje.

en: Persian
lt: Persų

en: ?plural:Persians
lt: ?plural:Persai

en: The first Persian (Achaemenid) Empire lasted from 550BC to 330BC; the second (Sassanid) from 226AD to 642AD.
lt: Pirmoji Persijos (Achaemenidų) imperija truko nuo 550 m. pr. Kr. iki 330 m. pr. Kr.; antroji (Sasanidų) nuo 226 m. po Kristaus iki 642 m. po Kristaus.

en: Phoenician
lt: Finikiečių

en: ?plural:Phoenicians
lt: Finikiečiai

en: Phoenicia was an ancient civilization, based in what is now the coastal regions of Lebanon and Syria.
lt: Finikija buvo senovės civilizacija gyvavusi ant dabartinių Libano ir Sirijos krantų.

en: Polish
lt: Lenkų

en: ?plural:Poles
lt: ?plural:Lenkai

en: The Polish state was formed about a millennium ago, and reached its Golden Age near the end of the 16th century.
lt: Lenkijos valstybė buvo sukurta maždaug prieš tūkstantmetį metų ir pasiekė savo aukso amžių XVI a.

note: TRANS: Dyktator/Dyktatorka = Dictator
en: Dyktator
lt: Diktatorius

en: Dyktatorka
lt: Diktatorė

note: TRANS: Pierwszy Sekretarz = First Secretary
en: Pierwszy Sekretarz
lt: Pirmasis sekretorius

en: Portuguese
lt: Portugalų

en: ?plural:Portuguese
lt: ?plural:Portugalai

en: Quebecois
lt: Kvebeko

en: ?plural:Quebecois
lt: ?plural:Kvebekiečiai

en: Quebec is the largest province of Canada, housing the majority of the Francophone population of America.
lt: Kvebekas yra didžiausia Kanados provincija, kur gyvena dauguma Amerikos prancūzų.

en: Romanian
lt: Rumunų

en: ?plural:Romanians
lt: ?plural:Rumunai

note: TRANS: Voievod/Doamna = Prince/Lady
en: Voievod
lt: Karo vadas

en: Roman
lt: Romėnų

en: ?plural:Romans
lt: ?plural:Romėnai

en: Rome was, in legend, founded by Romulus in 753 BC.  At its height, Rome controlled nearly all of Europe, northern Africa and Mesopotamia.
lt: Roma, pasak legendos, buvo įkurta Romulo 753 m. pr. Kr. Savo galybės viršūnėje, Roma kontroliavo beveik visą Europą, šiauės Afriką ir Mesopotamiją.

en: Russian
lt: Rusų

en: ?plural:Russians
lt: ?plural:Rusai

en: Duke
lt: Kunigaikštis

en: Duchess
lt: Kunigaikštienė

en: Tsar
lt: Caras

en: Tsaritsa
lt: Caraitė

en: Scottish
lt: Škotų

en: ?plural:Scots
lt: ?plural:Škotai

en: First Minister
lt: Premjeras

en: Serbian
lt: Serbų

en: ?plural:Serbians
lt: ?plural:Serbai

en: Serbia is part of the region of the Southern Slavs that was conquered by the Ottomans after the collapse of the Byzantine Empire.  During most of the 20th century it was part of the Yugoslav Federation.
lt: Serbija yra dalis pietinių slavų regiono, kuris buvo nukariautas Osmanų imperijos po Bizantijos imperijos žlugimo. XX a. antroje puseje Serbija priklausė Jugoslavijos federacijai.

en: Silesian
lt: Sileziečių

en: ?plural:Silesians
lt: ?plural:Sileziečiai

en: Silesia is a region of southern Poland that was at one time an independent kingdom.
lt: Silezija yra pietinės Lenkijos regionas, vienu metu buvęs nepriklausoma karalyste.

en: Singaporean
lt: Singapūriečių

en: ?plural:Singaporeans
lt: ?plural:Singapūriečiai

en: Singapore is a mercantile city-state located at the southernmost tip of the Malaysian Peninsula.
lt: Singapūras yra prekybinis miestas, esantis Malaizijos pusiasalio pietiniame iškyšulyje.

en: Sioux
lt: Sijas

en: ?plural:Sioux
lt: Sijai

en: The Sioux was a North American nation that fought several decisive battles against the United States. It consisted of three distinct groups of tribes: the Lakota, the Dakota and the Nakota.
lt: Sijai buvo Šiaurės Amerikos tauta, kuri kovėsi keliuose lemiamuose mūšiuose prieš Jungtines Valstijas. Sijai susidėjo iš trijų atskirų genčių: lakotų, dakotų ir nakotų.

en: Slovenian
lt: Slovėnų

en: ?plural:Slovenians
lt: ?plural:Slovėnai

en: Slovenia was the most western and northern republic of the old Yugoslav Federation.
lt: Slovėnia buvo pati vakariškiausia ir šiauriausia Jugoslavijos Federacijos respublika.

en: Slovakian
lt: Slovakų

en: ?plural:Slovakians
lt: ?plural:Slovakai

en: Slovakia is a country in the heart of Europe. Formerly part of Czechoslovakia, until 1918 it was part of the Austro-Hungarian Empire.
lt: Slovakija yra šalis Europos širdyje. Anksčiau dalis Čekoslovakijos, kuri iki 1918 m. buvo dalis Austrijos-Vengrijos imperijos.

en: Priestess
lt: Žynė

en: South African
lt: Pietų afrikiečių

en: ?plural:South Africans
lt: Pietų afrikiečiai

en: Soviet
lt: Sovietų

en: ?plural:Soviets
lt: ?plural:Sovietai

en: Soviet Union's history starts in November 1917, when under Lenin's leadership a Bolshevik revolution occurred. On December 31 1922, four Soviet republics integrated into one country. Soviet Union became one of most powerful states in the 20th century. But by the end of 1991 due to many social shocks it disintegrated into fifteen independent countries
lt: Tarybų sąjungos istorija prasidėjo 1917 metų lapkritį, kai Rusijoje įvyko Lenino vadovaujama bolševikų revoliucija. 1922 metų gruodžio 31 dieną keturios tarybinės respublikos susijungė į vieną šalį. Tarybų sąjunga tapo viena iš galingiausių 20 amžiaus valstybių. 1991 metų pabaigoje socialiniai pokyčiai suskaidė šalį į penkioliką nepriklausomų valstybių.

en: Spanish
lt: Ispanų

en: ?plural:Spanish
lt: ?plural:Ispanai

en: The modern Spanish nation was formed when the rulers of the kingdoms of Castille and Aragon led the recapture of the Iberian peninsula from the Moslems.  The Reconquista was completed in 1492AD, the same year Columbus sailed.
lt: Šiuolaikinė Ispanijos valstybė buvo suformuota, kai Kastilijos ir Aragono karalysčių valdovai atsiėmė Iberijos pusiasalį iš musulmonų. Rekonkista buvo biagta 1492 m. po Kristaus. Tais pačiais metais K. Kolumbas atrado Ameriką.

en: Caudillo
lt: Klaudijus

en: Caudilla
lt: Klaudija

en: Cardinal
lt: Kardinolas

en: Sudanese
lt: Sudaniečių

en: ?plural:Sudanese
lt: ?plural:Sudaniečiai

en: In 1820 Sudan came under Egyptian rule and later British rule. Sudan became independent in 1956.
lt: 1820 m. Sudanas pateko Egipto valdžion. Vėliau jį užėmė britai. 1956 m. jis atgavo nepriklausomybę.

en: Sumerian
lt: Šumerų

en: ?plural:Sumerians
lt: ?plural:Šumerai

en: Sumer controlled southern Mesopotamia until the rise of Babylonia. Tablets of Sumerian writing some 5500 years old have been found, pre-dating every other writing in history.
lt: Šumerai kontroliavo pietinę Mesoptamiją iki Babilonijos iškilimo. Šumerijoje rastos molinės lentelės su užrašais. Jos datuojamos 5500 m. todėl šumerai laikomi pirmaisiais sukūrusiais raštą.

en: Swazi
lt: Svazilando

en: ?plural:Swazis
lt: ?plural:Svazilandiečiai

en: Swedish
lt: Švedų

en: ?plural:Swedes
lt: ?plural:Švedai

en: Swiss
lt: Šveicarų

en: ?plural:Swiss
lt: ?plural:Šveicarai

en: Switzerland is a federation of cantons, some of which have more than 700 years of history as a confederacy.
lt: Šveicarija yra kantonų federacija, kai kurie iš jų jau daugiau nei 700 metų yra konfederacijoje.

en: President of the Confederation
lt: Konfederacijos prezidentas

en: Federal Chancellor
lt: Federalinis Kancleris

en: Taiwanese
lt: Taivaniečių

en: ?plural:Taiwanese
lt: Taivaniečiai

en: When the Chinese nationalists lost the armed struggle against the Chinese communists, the nationalist government evacuated to the island of Taiwan where they formed the Republic of China.
lt: Kai Kinijos nacionalistai pralaimėjo ginkluotą kovą Kinijos komunistams, nacionalinė vyriausybė išsikėlė į Taivano salą, kur jie sukūrė Kinijos respubliką.

en: Texan
lt: Teksaso

en: ?plural:Texans
lt: ?plural:Teksasiečiai

en: Thai
lt: Tailando

en: ?plural:Thai
lt: ?plural:Tailandiečiai

en: Tibetan
lt: Tibetiečių

en: ?plural:Tibetans
lt: Tibetiečiai

en: The Tibetan homeland is sometimes called the "Roof of the World", the highest elevated region in the world. In the 7th century, Tibet emerged as a formidable empire under the leadership of king Songtsen Gampo, being recognized by both China and India. This dynasty lasted until the 11th century, when Tibet was overrun by the Mongols. Centuries later when Mongol rule had weakened, Lozang Gyatso - born 1617 and the 5th Dalai Lama - established a buddhist religious state under the control of the Gelugpa school of Tibetan Buddhism.
lt: Tibeto šalis dažnai vadinama „Pasaulio stogu“. Tai yra aukščiausiai iškilęs pasaulio regionas. 7-tame amžiuje Songtsen Gampo įkūrė Tibeto imperiją, kurią pripažino Kinija ir Indija. Imperija gyvavo iki 11 amžiaus, kol ją sunaikino mongolai. Po kelių šimtmečių susilpnėjus mongolų valdžiai Lozang Gyatso (gimęs 1617), penktasis Dalai Lama, įkūrė budistų religinę valstybę, kuriąvaldė Gelugpa Tibeto budizmo mokykla.

en: Tunisian
lt: Tuniso

en: ?plural:Tunisians
lt: ?plural:Tunisiečiai

en: The Phoenicians founded Carthage in the area where Tunisia is today. Carthage later became a major power in the Mediterranean region until it was defeated by the Romans in 146 BC. Later the Arab Muslim conquest in the 7th century led to migration from the Arab and Ottoman countries. But there where also a lot of Jews and Spanish Moors who moved there at the end of the 16th century. Tunisia became mostly autonomous from the Ottoman empire in 1861. But in 1881 Tunisia was invaded by the French and was made a French protectorate. The country became independent in 1956.
lt: Finikiečiai įsteigė Kartaginą dabartinėje Tuniso teritorijoje. Kartaginiečiai vėliau tapo pagrindine jėga Viduržemio jūros regione iki tol, kol juos 146 m. pr. Kr. nugalėjo Romėnai. Vėliau Arabų musulmonų užkariautojai 7-tame amžiuje migravo iš arabų ir osmanų šalių. Bet čia taip pat buvo daug žydų ir Ispanų maurų, kurie atvyko čia 16-to  amžiaus pabaigoje. Tunisas pasidarė autonomiškas nuo Osmanų imperijos 1861. Bet 1881 į Tunisą įsiveržė prancūzai ir padarė prancūzų protektoriatą. Šalis pasidarė nepriklausoma 1956.

en: Turk
lt: Turkų

en: ?plural:Turks
lt: ?plural:Turkai

en: Modern Turkey is the successor state of the Ottoman Empire, which collapsed and was dismembered by the victors in World War I after backing the Central Powers.  The country was subsequently reformed and secularized by Kemal Mustapha, the hero of the defense of Gallipoli.
lt: Šiuolaikinė Turkija yra Osmanų imperijos palikuonė. Osmanų imperija sunyko ir buvo suskaidyta po Pirmojo pasaulinio karo dėl priklausimo Centro valstybių sąjungai. Turkija buvo palaipsniui reformuojama ir supasaulietinta Mustafa Kemalio, Galipolio gynybos didvyrio.

en: Ukrainian
lt: Ukrainiečių

en: ?plural:Ukrainians
lt: ?plural:Ukrainiečiai

en: The Ukraine is a vast region on the westernmost marches of the former Soviet Union. It includes some of the most fertile black-soil cropland on Earth.
lt: Ukraina yra platus regionas buvusios Sovietų Sąjungos vakarinių sienų vietoje. Joje yra vienas derlingiausių Žemėje juodasis dirvožemis.

en: Venezuelan
lt: Venesuelietis

en: ?plural:Venezuelans
lt: ?plural:Venesueliečiai

note: TRANS: The fourth letter in "Simon" should be TRANS: U+00F3 LATIN SMALL LETTER O WITH ACUTE if available in TRANS: your charset.  In ISO-8859-1 (ISO Latin 1) this is 243.
en: Venezuela is the most northern country in South America. Having been a Spanish colony since the 16th century, the country gained independence on July 5th 1811 under the leadership of El Libertador Simon Bolivar - The Liberator.
lt: Venesuela yra šiauriausia Pietų Amerijos šalis. Šalis buvo Ispanijos kolonija nuo 16 amžiaus ir atgavo nepriklausomybę 1811 metų liepos 5 dieną Simono Bolivaro "Išvaduotojo" vadovaujamo sukilimo metu.

en: Vietnamese
lt: Vietnamiečių

en: ?plural:Vietnamese
lt: ?plural:Vietnamiečiai

en: The Vietnamese nation was founded in the first century AD by twin sisters who became the war leaders of a revolt against a Chinese military governor.
lt: Vietnamas buvo sukurtas I a. dvynių seserų, kurios buvo karo vadės revoliucijos prieš Kinijos karinę valdžią.

en: Viking
lt: Vikingų

en: ?plural:Vikings
lt: ?plural:Vikingai

en: The Vikings raided and traded along the coasts of Europe between 800AD and 1100AD. Viking raiders eventually became the rulers of Normandy, Russia, and a short-lived kingdom in Sicily.
lt: Vikingai prekiavo ir plėšė Europos krantus tarp 800 m. po Kristaus ir 1100 m. po Kristaus. Vikingų plėšikai galiausiai tapo Normandijos, Rusios ir trumpai gyvavusios Sicilijos karalystės valdovais.

en: Welsh
lt: Velso

en: ?plural:Welsh
lt: ?plural:Velsiečiai

en: The Welsh at one time controlled all of what is now England until being driven into the mountainous western reaches by invading Saxons.
lt: Velsiečiai vienu metu kontroliavo šiuolaikinės Anglijos teritoriją. Nacija buvo išstumta į kalnuotas vakarines sritis saksų invazijos metu.

en: Westphalia, before becoming a Prussian province, was the western region the duchy of Saxony. Present-day it consists of the Northern part of the largest German federal state, North Rhine-Westphalia.
lt: Vestfalija, prieš tapdama Prūsijos provinsija, buvo vakarinė Saksonijos kunigaikštystės dalis. Šiuo metu regionas yra šiaurinė didžiausios Vokietijos federacinės žemės, Šiaurės Reino-Vestfalijos, dalis.

en: Zulu
lt: Zulusų

en: ?plural:Zulus
lt: ?plural:Zulusai

en: The Zulus are a warlike Bantu people who migrated from west-central Africa into southern Africa beginning in the early 1700s, conquering the native Khoisan peoples and clashing with European settlers.
lt: Zulai yra karingi Bantu žmonės, kurie migravo iš vakarų centrinės Afrikos į pietus XVIII a.pradžioje, užkariaudami vietinius Khoisanus ir susidurdami su europiečių kolonistais.

en: British Isles (medium/classic)
lt: Britų salos (vidutinis/klasikinis)

en: Classic-style 85x80 map of the British Isles.
lt: Klasikinio stiliaus 85x80 dydžio Britų salų žemėlapis.

en: Earth (classic, large)
lt: Žemė (klasikinis, didelis)

en: Classic-style 160x90 Earth scenario.
lt: Klasikinio stiliaus 160x90 dydžio Žemės scenarijus.

en: Earth (classic, small)
lt: Žemė (klasikinis, nedidelis)

en: Classic-style 80x50 Earth scenario.
lt: Klasikinio stiliaus 80x50 dydžio Žemės scenarijus.

en: Europe (giant/classic)
lt: Europa (milžiniškas/klasikinis)

en: Very large classic-style map of Europe.
lt: Labai didelis klasikinio stiliaus Europos žemėlapis.

en: Earth (classic, medium)
lt: Žemė (klasikinis, vidutinis)

en: Classic-style 120x60 Earth scenario.
lt: Klasikinio stiliaus 120x60 dydžio Žėmės scenarijus.

en: Iberian Peninsula (classic/large)
lt: Iberijos pusiasalis (klasikinis/didelis)

en: Large classic-style map of the Iberian Peninsula (modern-day Spain and Portugal).
lt: Didelis klasikinio stiliaus Iberijos (šių dienų Ispanija ir Portugalija) pusiasalio žemėlapis.

en: Tutorial
lt: Apmokymas

en: Tutorial Scenario.
lt: Apmokomasis scenarijus.

en: Team 1
lt: Komanda 1

en: Team 2
lt: Komanda 2

en: Team 3
lt: Komanda 3

en: Team 4
lt: Komanda 4

en: Team 5
lt: Komanda 5

en: Team 6
lt: Komanda 6

en: Team 7
lt: Komanda 7

en: Team 8
lt: Komanda 8

en: Team 9
lt: Komanda 9

en: Team 10
lt: Komanda 10

en: Team 11
lt: Komanda 11

en: Team 12
lt: Komanda 12

en: Team 13
lt: Komanda 13

en: Team 14
lt: Komanda 14

en: Team 15
lt: Komanda 15

en: Team 16
lt: Komanda 16

en: Team 17
lt: Komanda 17

en: Team 18
lt: Komanda 18

en: Team 19
lt: Komanda 19

en: Team 20
lt: Komanda 20

en: Team 21
lt: Komanda 21

en: Team 22
lt: Komanda 22

en: Team 23
lt: Komanda 23

en: Team 24
lt: Komanda 24

en: Team 25
lt: Komanda 25

en: Team 26
lt: Komanda 26

en: Team 27
lt: Komanda 27

en: Team 28
lt: Komanda 28

en: Team 29
lt: Komanda 29

en: Team 30
lt: Komanda 30

en: Team 31
lt: Komanda 31

en: Team 32
lt: Komanda 32
