Freeciv 1.14.0 - en to hu translation catalogue (3083 entries)

en: Food
hu: Élelem

en: Shield
hu: Pajzs

en: Trade
hu: Kereskedelem

en: Gold
hu: Arany

en: Luxury
hu: Luxus

en: Science
hu: Tudomány

en: ?obsolete:O
hu: ?obsolate:E

en: ?built:B
hu: ?built:M

en: ?wonder:w
hu: ?wonder:cs

en: %s from %s
hu: %s@%s

en:  (connection incomplete)
hu:  (a kapcsolat még nem épült ki)

en:  (player %s)
hu:  (%s játékos)

en:  (observer)
hu:  (megfigyelő)

en: City: Building Unavailable Item
hu: Város: Lehetetlen dolog építése

en: City: Captured/Destroyed
hu: Város: Elfoglalva/Elpusztitva

en: City: Celebrating
hu: Város: Ünneplés

en: City: Civil Disorder
hu: Város: Zavargás

en: City: Famine
hu: Város: Éhínség

en: City: Famine Feared
hu: Város: Éhínség pusztít

en: City: Growth
hu: Város: Növekedés

en: City: May Soon Grow
hu: Város: Hamarosan növekedhet

en: City: Needs Aqueduct
hu: Város: Vízvezeték kell

en: City: Needs Aqueduct Being Built
hu: Város: Vízvezeték kell (épül)

en: City: Normal
hu: Város: Helyreállt a rend

en: City: Nuked
hu: Város: Atomtámadás

en: City: Suggest Growth Throttling
hu: Város: Növekedés visszafogásának javasolása

en: City: Transfer
hu: Város: Átadás másik játékosnak

en: City: Was Built
hu: Város: Megalapítás

en: City: Worklist Events
hu: Város: Munkatervesemények

en: City: Production changed
hu: Város: Termelés megváltoztatva

en: Civ: Barbarian Uprising
hu: Civ: Barbár felkelés

en: Civ: Civil War
hu: Civ: Polgárháború

en: Civ: Collapse to Anarchy
hu: Civ: Anarchiába zuhanás

en: Civ: First Contact
hu: Civ: Első érintkezés

en: Civ: Learned New Government
hu: Civ: Új államforma megismerése

en: Civ: Low Funds
hu: Civ: Alacsony pénztartalékok

en: Civ: Pollution
hu: Civ: Szennyezés

en: Civ: Revolt Ended
hu: Civ: Forradalom vége

en: Civ: Revolt Started
hu: Civ: Forradalom kezdete

en: Civ: Spaceship Events
hu: Civ: Űrhajóesemények

en: Diplomat Action: Bribe
hu: Diplomatatevékenység: Lefizetés

en: Diplomat Action: Caused Incident
hu: Diplomatatevékenység: Incidens okozása

en: Diplomat Action: Escape
hu: Diplomatatevékenység: Sikeres visszatérés

en: Diplomat Action: Embassy
hu: Diplomatatevékenység: Nagykövetség

en: Diplomat Action: Failed
hu: Diplomatatevékenység: Sikertelen akció

en: Diplomat Action: Incite
hu: Diplomatatevékenység: Lázadásszítás

en: Diplomat Action: Poison
hu: Diplomatatevékenység: Mérgezés

en: Diplomat Action: Sabotage
hu: Diplomatatevékenység: Szabotázs

en: Diplomat Action: Theft
hu: Diplomatatevékenység: Lopás

en: Enemy Diplomat: Bribe
hu: Ellenséges diplomata: Lefizetés

en: Enemy Diplomat: Embassy
hu: Ellenséges diplomata: Nagykövetség

en: Enemy Diplomat: Failed
hu: Ellenséges diplomata: Sikertelen akció

en: Enemy Diplomat: Incite
hu: Ellenséges diplomata: Lázadásszítás

en: Enemy Diplomat: Poison
hu: Ellenséges diplomata: Mérgezés

en: Enemy Diplomat: Sabotage
hu: Ellenséges diplomata: Szabotázs

en: Enemy Diplomat: Theft
hu: Ellenséges diplomata: Lopás

en: Broadcast Report
hu: Játék: Mindenknek szóló jelentés

en: Game Ended
hu: Játék: Játék vége

en: Game Started
hu: Játék: Játék kezdete

en: Message from Server Operator
hu: Játék: Üzenetek a szerveroperátortól

en: Nation Selected
hu: Kiválasztott nép

en: Player Destroyed
hu: Játék: Játékos megsemmisülése

en: Report
hu: Játék: Jelentés

en: Turn Bell
hu: Játék: Hangjelzés új kör esetén

en: Year Advance
hu: Játék: Évek haladása

en: Global: Eco-Disaster
hu: Globális: Ökológiai katasztrófa

en: Global: Nuke Detonated
hu: Globális: Atombomba felrobbanása

en: Hut: Barbarians in a Hut Roused
hu: Kunyhó: Barbárok jöttek elő a kunyhóból

en: Hut: City Founded from Hut
hu: Kunyhó: Városalapítás kunyhóból

en: Hut: Gold Found in Hut
hu: Kunyhó: Aranyat találtál a kunyhóban

en: Hut: Killed by Barbarians in a Hut
hu: Kunyhó: Az egységet barbárok ölték meg a kunyhóban

en: Hut: Mercenaries Found in Hut
hu: Kunyhó: Zsoldosokat találtál a kunyhóban

en: Hut: Settler Found in Hut
hu: Kunyhó: Telepest találtál a kunyhóban

en: Hut: Tech Found in Hut
hu: Kunyhó: Tudományt találtál a kunyhóban

en: Hut: Unit Spared by Barbarians
hu: Kunyhó: Az egységet megkímélték a barbárok

en: Improvement: Bought
hu: Épület: Megvétel

en: Improvement: Built
hu: Épület: Megépült

en: Improvement: Forced to Sell
hu: Épület: Kötelező eladás

en: Improvement: New Improvement Selected
hu: Épület: Új épület épül

en: Improvement: Sold
hu: Épület: Eladás

en: Tech: Learned From Great Library
hu: Tudomány: Megtanulva a Nagy Könyvtárból

en: Tech: Learned New Tech
hu: Tudomány: Új technológia megtanulása

en: Treaty: Alliance
hu: Egyezmény: Szövetség

en: Treaty: Broken
hu: Egyezmény: Megsértve

en: Treaty: Cease-fire
hu: Egyezmény: Tűzszünet

en: Treaty: Peace
hu: Egyezmény: Béke

en: Treaty: Shared Vision
hu: Egyezmény: Közös látvány

en: Unit: Attack Failed
hu: Egység: Sikertelen támadás

en: Unit: Attack Succeeded
hu: Egység: Sikeres támadás

en: Unit: Bought
hu: Egység: Megvétel

en: Unit: Built
hu: Egység: Elkészült

en: Unit: Defender Destroyed
hu: Egység: Védő pusztulása

en: Unit: Defender Survived
hu: Egység: Védő túlélése

en: Unit: Became More Veteran
hu: Egység: Sokkal tapasztaltabb lett

en: Unit: Production Upgraded
hu: Egység: Termelés frissítése

en: Unit: Relocated
hu: Egység: Áthelyeződés

en: Unit: Orders / goto events
hu: Egység: Parancsok / mozgások

en: Wonder: Finished
hu: Világcsoda: Befejezés

en: Wonder: Made Obsolete
hu: Világcsoda: Elavulás

en: Wonder: Started
hu: Világcsoda: Elkezdés

en: Wonder: Stopped
hu: Világcsoda: Leállítás

en: Wonder: Will Finish Next Turn
hu: Világcsoda: A következő körben elkészül

en: Diplomatic Message
hu: Diplomáciai üzenet

en: Treaty: Embassy
hu: Egyezmény: Nagykövetség

en: Error message from bad command
hu: Hibaüzenet rossz parancs miatt

en: Server settings changed
hu: A szerver beállításai módosítva

en: Chat error messages
hu: Csevegés hibaüzenetek

en: Connect/disconnect messages
hu: Kapcsolódás/Szétkapcsolás üzenetek

en: AI Debug messages
hu: AI

en: Player settings
hu: Játékos beállításai

en: ?attitude:Genocidal
hu: ?attitude:Fajirtó

en: ?attitude:Belligerent
hu: ?attitude:Ellenséges

en: ?attitude:Hostile
hu: ?attitude:Rosszindulatú

en: ?attitude:Uncooperative
hu: ?attitude:Nem működik együtt

en: ?attitude:Uneasy
hu: ?attitude:Nyugtalan

en: ?attitude:Neutral
hu: ?attitude:Semleges

en: ?attitude:Respectful
hu: ?attitude:Tisztelettudó

en: ?attitude:Helpful
hu: ?attitude:Segítőkész

en: ?attitude:Enthusiastic
hu: ?attitude:Lelkes

en: ?attitude:Admiring
hu: ?attitude:Csodáló

en: ?attitude:Worshipful
hu: ?attitude:Hódoló

en: ?diplomatic_state:Armistice
hu: ?diplomatic_state:Fegyverszünet

en: ?diplomatic_state:War
hu: ?diplomatic_state:Háború

en: ?diplomatic_state:Cease-fire
hu: ?diplomatic_state:Tűzszünet

en: ?diplomatic_state:Peace
hu: ?diplomatic_state:Béke

en: ?diplomatic_state:Alliance
hu: ?diplomatic_state:Szövetség

en: ?diplomatic_state:Never met
hu: ?diplomatic_state:Nem találkoztunk

en: ?diplomatic_state:Team
hu: ?diplomatic_state:Csapattag

note: TRANS: Obscure ruleset error.
en: World-ranged requirements are only supported for wonders.
hu: Világméretű feltételek csak világcsodáknál lehetségesek.

note: TRANS: Obscure ruleset error.
en: Player-ranged requirements are only supported for wonders.
hu: Játékos-szintű feltételek csak világcsodáknál lehetségesek.

note: TRANS: Obscure ruleset error.
en: Island-ranged requirements are only supported for wonders.
hu: Sziget-szintű feltételek csak világcsodáknál lehetségesek.

note: TRANS: Obscure ruleset error.
en: Surviving requirements are only supported at world range.
hu: Túlélési feltételek csak világméretűen lehetségesek.

note: TRANS: (none) as in "Resources: (none)".
en: (none)
hu: (semmi)

en: %s units
hu: %s  egység

en: Size %d
hu: %d méret

note: TRANS: Obscure ruleset error
en: tech "%s": requires itself
hu: "%s" technológia: saját magára van szüksége

note: TRANS: "Unknown" tech
en: (Unknown)
hu: (Ismeretlen)

note: TRANS: "None" tech
en: None
hu: Semmi

en: Future Tech. %d
hu: %d. Jövőbeli Tudomány

en: Future Tech.
hu: Jövőbeli technológia

en: Road
hu: Út

en: Irrigation
hu: Öntözés

en: Railroad
hu: Vasút

en: Mine
hu: Bánya

en: Pollution
hu: Szennyezés

en: Hut
hu: Kunyhó

en: Fortress
hu: Erőd

en: River
hu: Folyó

en: Farmland
hu: Farm

en: Airbase
hu: Légibázis

en: Fallout
hu: Nukleáris Szennyezés

en: Idle
hu: Tétlen

en: Fortifying
hu: Megerősít

en: Fortified
hu: Megerősítve

en: Sentry
hu: Őrjáratozik

en: Pillage
hu: Fosztogat

en: Goto
hu: Menj

en: Explore
hu: Felfedez

en: Transform
hu: Átalakít

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Moves
hu: Lépések

en: Upgrade %s to %s for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
hu: Felfejlesszük a(z) %s egységet %s egységgé %d aranyért?
    A kincstárban %d arany van.

en: Sorry, cannot upgrade %s (yet).
hu: A(z) %s sajnos (még) nem fejleszthető.

en: Upgrading %s to %s costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
hu: %s felfejlesztése %s egységre %d aranyért.
    A kincstárban %d arany van.

en: You can only upgrade units in your cities.
hu: Az egységeket csak a városaidban fejlesztheted.

en:  and
hu:  és

en: Freeciv version %s %s
hu: Freeciv %s %s

en: (beta version)
hu: (béta verzió)

en: Freeciv version %s
hu: Freeciv %s

en: betatest version
hu: bétateszt verzió

en: version
hu: verzió

en: January
hu: Január

en: February
hu: Február

en: March
hu: Március

en: April
hu: Április

en: May
hu: Május

en: June
hu: Június

en: July
hu: Július

en: August
hu: Augusztus

en: September
hu: Szeptember

en: October
hu: Október

en: THIS IS A BETA VERSION
    Freeciv %s will be released in
    %s, at %s
hu: EZ EGY BÉTA VERZIÓ
    A Freeciv %s %s hónapban fog
    megjelenni. (%s)

en: 'Cause civilization should be free!
hu: A civilization legyen szabad!

en: You are running Freeciv without using iconv.  Unless
    you are using the latin1 character set, some characters
    may not be displayed properly.  You can download iconv
    at http://gnu.org/.
hu: A Freeciv-et iconv használata nélkül futtatod. Hacsak
    nem használsz latin1 karakterkészletet, néhány betű
    nem helyesen fog megjelenni.  Az iconv-t a
    http://gnu.org/-ról töltheted le.

en: Bad log level "%s".
hu: Hibás naplózási szint: "%s".

en: Bad log level %d in "%s".
hu: Hibás naplózási szint: %d ("%s").

en: Freeciv must be compiled with the DEBUG flag to use debug level %d.
hu: A(z) %d. naplózási szint használatához a Freecivet a DEBUG jelző definiálásával kell lefordítani.

en: Badly formed log level argument "%s".
hu: A(z) "%s" naplózási szint szintaktikailag hibás.

en: Not an integer: '%s'
hu: A(z) '%s' nem egy egész szám.

en: Empty filename in log level argument "%s".
hu: Üres fájlnév a(z) "%s" naplózási szint kifejezésben.

en: last message repeated %d time | last message repeated %d times
hu[0]: az utolsó üzenet %d alkalommal megismétlődött

en:  (total %d repeat) |  (total %d repeats)
hu[0]:  (összesen %d ismétlés)

en: Empty argument for "%s".
hu: A(z) "%s" opciónak üres kifejezés a paramétere.

en: Missing argument for "%s".
hu: A(z) "%s" opciónak hiányzik a paramétere.

en: %d BC
hu: i.e. %d

en: %d AD
hu: i.sz. %d

en: FREECIV_PATH is set but empty; using default path instead.
hu: A FREECIV_PATH környezeti változó értéke üres sztring; inkább az alapértelmezett adatelérési útvonalat (path) használom.

en: Could not read data directory %s: %s.
hu: Nem sikerült beolvasni a(z) %s adatkönyvtárat: %s.

en: The data path may be set via the environment variable FREECIV_PATH.
hu: Az adatelérési útvonal a FREECIV_PATH környezeti változóval állítható be.

en: Current data path is: "%s"
hu: A jelenlegi adatelérési útvonal: "%s"

en: The "%s" file is required ... aborting!
hu: Szükség van a(z) "%s" fájlra ... kilépés!

en: %s: Fatal error: you're trying to run me as superuser!
hu: %s: Hiba: root-ként próbálsz futtatni!

en: Use a non-privileged account instead.
hu: Használj inkább nem privilegizált felhsználót.

en: exact match
hu: illeszthető

en: only match
hu: csak eggyel illesztehtő

en: ambiguous
hu: nem egyértelmű

en: empty
hu: üres

en: too long
hu: túl hosszú

en: non-match
hu: nem illeszthető

en: error %ld (failed FormatMessage)
hu: %ld hiba (FormatMessage sikertelen)

en: error %d (compiled without strerror)
hu: hiba: %d (strerror nélkül lett lefordítva)

en: The %s have stopped building The %s in %s.
hu: Játék: A(z) %s abbahagyták a(z) %s építését %s városában.

en: The %s have started building The %s in %s.
hu: Játék: A(z) %s elkezdték a(z) %s építését %s városában.

en: *%s (AI)* In away mode AI can't sign such a treaty.
hu: *%s (AI)* Távoli módban az MI nem tud ilyen szerződéseket kötni.

en: *%s (AI)* First break alliance with %s, %s.
hu: *%s (AI)* Először bontsd fel %s játékossal kötött szövetségedet, %s!

en: *%s (AI)* Let us first cease hostilies, %s.
hu: *%s (AI)* Először szüntessük be az ellenségeskedést, %s!

en: *%s (AI)* I wish to see you keep the current ceasefire for a bit longer first, %s.
hu: *%s (AI)* Előbb azt szeretném, hogy továbbra is betartsd a tűzszünetet, %s!

en: *%s (AI)* I simply do not trust you with an alliance yet, %s.
hu: *%s (AI)* Egyszerűen még nem bízok benned annyira, hogy szövetséget kössünk, %s.

en: *%s (AI)* I do not know the city you mention.
hu: *%s (AI)* Nem ismerem a várost, amit említettél.

en: *%s (AI)* This deal was not very good for us, %s!
hu: *%s (AI)* Ez az alku nem a legjobb számunkra, %s!

en: *%s (AI)* Welcome into our alliance %s!
hu: *%s (AI)* Üdvözöllek a szövetségünkben, %s!

en: *%s (AI)* Yes, may we forever stand united, %s.
hu: *%s (AI)* Igen, lehet, hogy örökre egyesülve maradunk, %s.

en: *%s (AI)* Yes, peace in our time!
hu: *%s (AI)* Igen, békét a mi időnkben!

en: *%s (AI)* Agreed. No more hostilities, %s.
hu: *%s (AI)* Rendben. Nincs több ellenségeskedés, %s.

en: *%s (AI)* Greetings %s! May we suggest a ceasefire while we get to know each other better?
hu: *%s (AI)* Üdvözöllek, %s! Ajánlhatok tűzszünetet, míg jobban meg nem ismerjük egymást?

en: *%s (AI)* Space will never be yours.
hu: *%s (AI)* Az űr sohasem lesz a tied.

en: *%s (AI)* I have tolerated your vicious antics long enough! To war!
hu: *%s (AI)* Túl sokáig tűrtem az erkölcstelen bohóckodásaidat! Háborúba!

en: *%s (AI)* Peace in ... some other time.
hu: *%s (AI)* Béke ... talán máskor.

en: *%s (AI)* Finally I get around to you! Did you really think you could get away with your crimes?
hu: *%s (AI)* Végül kiismertelek! Tényleg azt gondolod, hogy elmenekülhetsz a bűneiddel együtt?

en: *%s (AI)* Your covert hostilities brought this war upon you!
hu: *%s (AI)* Titkolt háborús cselekményeid szabadították rád ezt a háborút!

en: *%s (AI)* Your aggression against %s was your last mistake!
hu: *%s (AI)* %s szembeni agressziód az utolsó tévedésed volt!

en: *%s (AI)* We will be launching an all-out war against %s in %d turn to stop the spaceship launch. | *%s (AI)* We will be launching an all-out war against %s in %d turns to stop the spaceship launch.
hu[0]: *%s (AI)* Totális háborút indítunk %s ellen %d körön belül, hogy megakadályozzuk az űrhajó kilövését.

en: *%s (AI)* Your aid in this matter will be expected. Long live our glorious alliance!
hu: *%s (AI)* Számítunk a segítségedre ez ügyben. Dicső szövetségünk tartson sokáig!

en: *%s (AI)* %s has grossly violated his treaties with us for own gain.  We will answer in force in %d turn and expect you to honour your alliance with us and do likewise! | *%s (AI)* %s has grossly violated his treaties with us for own gain.  We will answer in force in %d turns and expect you to honour your alliance with us and do likewise!
hu[0]: *%s (AI)* %s súlyosan megszegte a velünk kötött egyezményeit saját hasznára.   %d körön belül erővel válaszolunk.  Azt szeretnénk, hogy szövetségünknél fogva te is tegyél hasonlóan!

en: *%s (AI)* We intend to pillage and plunder the rich civilization of %s. We declare war in %d turn. | *%s (AI)* We intend to pillage and plunder the rich civilization of %s. We declare war in %d turns.
hu[0]: *%s (AI)* Az a tervünk, hogy kifosztjuk %s gazdag civilizációját. %d kör múlva hadat üzenünk nekik.

en: *%s (AI)* If you want a piece of the loot, feel free to join in the action!
hu: *%s (AI)* Ha részesedni akarsz a zsákmányból, nyugodtan csatlakozz az akcióhoz!

en: *%s (AI)* As our glorious allies, we expect your help in this war.
hu: *%s (AI)* Mivel dicső szövetségben vagyunk, számítunk a segítségedre ebben a háborúban.

en: *%s (AI)* We will honour our alliance and declare war on %s in %d turn.  Hold on - we are coming! | *%s (AI)* We will honour our alliance and declare war on %s in %d turns.  Hold on - we are coming!
hu[0]: *%s (AI)* Megháláljuk a szövetségünket, és hadat üzenünk %s ellenségünknek %d kör múlva.  Tartsatok ki - jövünk!

en: *%s (AI)* We will honour our alliance with %s and declare war on %s in %d turns.  We expect you to do likewise. | *%s (AI)* We will honour our alliance with %s and declare war on %s in %d turns.  We expect you to do likewise.
hu[0]: *%s (AI)* Megháláljuk %s szövetségét, és háborúba szállunk %s ellen %d körön belül.  Reméljük, hogy te is így teszel.

en: *%s (AI)* Your attempt to conquer space for yourself alone betray your true intentions, and I will have no more of our alliance!
hu: *%s (AI)* Az űr egyedüli meghódítására tett próbálkozásaid elárulták az igazi céljaidat! Nem vagyunk többé szövetségesek!

en: *%s (AI)* Your attempt to unilaterally dominate outer space is highly offensive.
hu: *%s (AI)* Az, hogy egyedül akarod uralni a világűrt, nagyon sértő számomra.

en: *%s (AI)* If you do not stop constructing your spaceship, I may be forced to take action!
hu: *%s (AI)* Ha nem hagyod abba az űrhajód készítését, muszály lesz akcióba lépnem!

en: *%s (AI)* Greetings our most trustworthy ally. We call upon you to destroy our enemy, %s.
hu: *%s (AI)* Üdvözlünk, legbecsületesebb szövetségesünk! Arra kérnénk fel, hogy pusztítsd el %s ellenségünket.

en: *%s (AI)* Greetings ally, I see you have not yet made war with our enemy, %s. Why do I need to remind you of your promises?
hu: *%s (AI)* Üdvözöllek, szövetséges! Látom, hogy még nem léptél háborúba %s ellenségünkkel. Miért kell emlékeztetnem téged az igéreteidre?

en: *%s (AI)* Dishonoured one, we made a pact of alliance, and yet you remain at peace with our mortal enemy, %s! This is unacceptable; our alliance is no more!
hu: *%s (AI)* Te becstelen, szövetséget kötöttünk, de még mindig békében vagy  %s halálos ellenségünkkel! Ez elfogadhatatlan; szövetségünk nincs többé!

en: *%s (AI)* Greetings friend, may we suggest making a common cause and join in an alliance?
hu: *%s (AI)* Üdvözöllek, barátom! Mi azt szeretnénk, ha lenne egy közös ügyünk, és csatlakoznánk, mint szövetségesek!

en: *%s (AI)* Greetings neighbour, may we suggest more peaceful relations?
hu: *%s (AI)* Üdvözöllek, szomszéd! Ajánlhatunk egy sokkal békésebb kapcsolatot?

en: *%s (AI)* We grow weary of this constant bloodshed. May we suggest a cessation of hostilities?
hu: *%s (AI)* Belefáradtunk az állandó vérrontásba. Az ellenségeskedés beszüntetését szeretnénk.

en: *%s (AI)* We have been savagely attacked by %s, and we need your help! Honour our glorious alliance and your name will never be forgotten!
hu: *%s (AI)* %s kegyetlenül megtámadott minket, ezért a segítségedre van szükségünk! Háláld meg dicső szövetségünket, és neved sohasem lesz elfelejtve!

en: Guests are not allowed on this server. Sorry.
hu: Sajnos a vendégek nem engedélyezettek ezen a szerveren.

en: %s was rejected: Guests not allowed.
hu: %s visszautasítva: vendégek nem engedélyezettek.

en: There was an error reading the user database and guest logins are not allowed. Sorry
hu: Sajnos hiba történt a felhasználói adatbázis olvasása közben, és vendégek nem engedélyezettek.

en: %s was rejected: Database error and guests not allowed.
hu: %s visszautasítva: adatbázis hiba és vendégek nem engedélyezettek.

en: Enter password for %s:
hu: Add meg a(z) %s jelszavát:

en: Enter a new password (and remember it).
hu: Add meg azúj jelszót (és jegyezd meg).

en: This server allows only preregistered users. Sorry.
hu: Sajnos a szerver csak előre regisztrált felhasználókat engedélyez.

en: %s was rejected: Only preregister users allowed.
hu: %s visszautasítva: csak előre regisztrált tagok engedélyezettek.

en: Sorry, too many wrong tries...
hu: Sajnos túl sok hibás próbálkozás volt...

en: Warning: There was an error in saving to the database. Continuing, but your stats will not be saved.
hu: Figyelem: Hiba történt az adatbázisba való mentés közben. Folytatás, de a statisztikád nem lesz elmentve.

en: %s was rejected: Too many wrong password tries.
hu: %s visszautasítva: Túl sok hibás próbálkozás.

en: Your password is incorrect. Try again.
hu: A jelszó hibás. Próbáld újra.

en: Your password is too short, the minimum length is %d. Try again.
hu: A jelszó túl rövid, legalább %d karakter hosszúnak kell lennie.

en: Barbarians gain a leader by the name %s.  Dangerous times may lie ahead.
hu: A barbárok %s vezetése alatt egyesültek.  Veszélyes idők vannak előttünk.

en: Native unrest near %s led by %s.
hu: Bennszülött felkelés %s közelében %s vezetésével.

en: Sea raiders seen near %s!
hu: Kalózok %s közelében!

en: You don't have a worker here.
hu: Itt nincs munkásod.

en: You have already sold something here this turn.
hu: Játék: Valamit már eladtál itt ebben a körben.

en: You sell %s in %s for %d gold.
hu: Játék: Eladod a(z) %s épületet %s városában %d aranyért.

en: Cannot buy in city created this turn.
hu: Játék: Nem vehetsz olyan városban, amit ebben a körben hoztál létre.

en: You have already bought this turn.
hu: Játék: Már vettél ebben a körben.

en: You don't buy %s!
hu: Játék: Nem veszel %s egységet/épületet!

en: Can't buy units when city is in disorder.
hu: Játék: Nem vehetsz egységeket, amíg a városban zavargások vannak.

en: %d gold required.  You only have %d gold.
hu: %d arany szükséges, de neked csak %d van.

en: You have bought this turn, can't change.
hu: Játék: Vettél ebben a körben, nem cserélheted ki.

en: %s
hu: Játék: %s

en: You already have a city called %s.
hu: Már van %s nevű városod

en: A city called %s already exists.
hu: Játék: Van már %s nevű város.

en: Can't use %s as a city name. It is reserved for %s.
hu: Játék: Nem használhatod a(z)  %s városnevet. Ez a név a(z) %s számára van lefoglalva.

en: City no. %d
hu: %d. város

en: A poorly-named city
hu: Névtelen Város

en: Changed homecity of %s to %s.
hu: Játék: A(z) %s ellátóvárosa mostantól %s.

en: Transfered %s in %s from %s to %s.
hu: Játék: %3$s átadta %2$si %1$s egységét %4$s játékosnak.

en: Transfered %s from %s to %s.
hu: Játék: %2$s átadta egy %1$s egységét %3$s játékosnak.

en: You lost %s. A new %s was built in %s.
hu: %s városát elveszítetted. Új %s épült %s városában.

en: You already had a city called %s. The city was renamed to %s.
hu: A szerver átnevezte a várost, mert volt már %s nevű városod. A város új neve: %s.

en: The people in %s are stunned by your technological insight!
          Workers spontaneously gather and upgrade the city with railroads.
hu: Játék: A(z) %si embereket megdöbbenti a technológiai fejlettséged.
           Önkéntes munkások gyűlnek össze, és megépítik a vasútvonalakat a városban.

en: You have founded %s.
hu: Megalapítottad %s városát

en: Moved %s out of disbanded city %s to avoid being landlocked.
hu: Játék: Egy %s kihajózott a feloszlatott %s városából.

en: You destroy %s completely.
hu: Játék: %s városát teljesen megsemmisítetted.

en: %s has been destroyed by %s.
hu: Játék: %2$s megsemmisítette %1$s városát.

en: You conquer %s; your lootings accumulate to %d gold! | You conquer %s; your lootings accumulate to %d gold!
hu[0]: Elfoglaltad %s városát, %d aranyat zsákmányoltál!

en: %s conquered %s and looted %d gold from the city. | %s conquered %s and looted %d gold from the city.
hu[0]: %s elfoglalta %s városát, és %d aranyat zsákmányolt.

en: You conquer %s
hu: Meghódítottad %s városát.

en: %s conquered %s.
hu: %s meghódította %s városát.

en: You have liberated %s! Lootings accumulate to %d gold. | You have liberated %s! Lootings accumulate to %d gold.
hu[0]: Felszabadítottad %s városát, és %d aranyat zsákmányoltál!

en: %s liberated %s and looted %d gold from the city. | %s liberated %s and looted %d gold from the city.
hu[0]: %s felszabadította %s városát, és %d aranyat zsákmányolt.

en: You have liberated %s!
hu: Felszabadítottad %s városát!

en: %s liberated %s.
hu: %s felszabadította %s városát.

en:  from the worklist
hu:  a munkatervből

note: TRANS: "<city> is building <production><source>."
en: %s is building %s%s.
hu: Játék: %s városában %s%s épül.

en: You sell %s in %s (now landlocked) for %d gold.
hu: Játék: Eladsz egy %s épületet %s városában %d aranyért (a város már nem tengerparti).

en: %s is selling %s (obsolete) for %d.
hu: Játék: %s %s (elavult) épületet ad el %d aranyért.

en: Notice: Wonder %s in %s will be finished next turn.
hu: Játék: Figyelem, a(z) %2$si %1$s a következő körben megépül.

en: Suggest throttling growth in %s to use %s (being built) more effectively.
hu: Játék: Javasolom a növekedés visszafogását %s városában, mert így a (most épülő) %sat jobban ki lehet használni.

en: %s may soon grow to size %i.
hu: Játék: %s hamarosan %i méretűre nőhet.

en: Warning: Famine feared in %s.
hu: Játék: Figyelmeztetés: Éhínség van %s városában.

en: WARNING, we're LOW on FUNDS sire.
hu: Játék: FIGYELEM, KEVÉS PÉNZÜNK van.

en: %s needs %s (being built) to grow any further.
hu: Játék: %s növekedéséhez %s szükséges. (épül)

en: %s needs an improvement to grow any further.
hu: %s tovább növekedéséhez fejlesztésre van szükség.

en: %s grows to size %d.
hu: Játék: %s %d méretűre nőtt.

en: Famine feared in %s, %s lost!
hu: Játék: Éhínség van %s városában, egy %s elveszett!

en: Famine causes population loss in %s.
hu: Játék: Éhínség miatt csökken a népesség %s városában.

en: Famine destroys %s entirely.
hu: Az éhínség teljesen elpusztította %s városát.

en: %s can't build %s from the worklist; tech not yet available.  Postponing...
hu: Játék: %s városában nem épülhet a munkatervben szereplő %s; a technológia még nem elérhető.  Elhalasztva...

en: %s can't build %s from the worklist.  Purging...
hu: Játék: %s városában nem épülhet a munkatervben szereplő %s.  Törölve...

en: Production of %s is upgraded to %s in %s.
hu: Játék: A(z) %s helyett inkább %s épül %s városában.

en: %s can't build %s from the worklist; need to have %s first.  Postponing...
hu: Játék: %s városában nem épülhet a munkatervben szereplő %s; %s szökséges hozzá.  Elhalasztva...

en: %s can't build %s from the worklist; Reason unknown!  Postponing...
hu: Játék: %s városában nem épülhet a munkatervben szereplő %s; Az ok ismeretlen!  Elhalasztva...

en: %s's worklist is now empty.
hu: Játék: %s munkaterve most üres.

en: %s can't upkeep %s, unit disbanded.
hu: Játék: Egy %si %s feloszlott, mert a város nem tudja fenntartani.

en: %s is building %s, which is no longer available.
hu: Játék: %s olyan épületet próbál építeni (%s), ami már nem építhető meg.

en: The %s have finished building %s in %s.
hu: Játék: A(z) %s befejezték a(z) %s építését %s városában.

en: %s has finished building %s.
hu: Játék: %s befejezte a(z) %s építését.

en: The %s have started building a spaceship!
hu: Játék: A(z) %s űrhajó építésébe kezdtek!

en: %s can't build %s yet.
hu: Játék: %s városában még nem épülhet %s.

note: TRANS: <city> is finished building <unit/building>.
en: %s is finished building %s.
hu: Játék: %s befejezte a(z) %s építését.

en: Can't afford to maintain %s in %s, building sold!
hu: Játék: Nem tudsz pénzt fordítani a(z) %2$si %1$s fenntartására, ezért azt eladtuk!

en: Pollution near %s.
hu: Játék: Szennyezés %s közelében.

en: Civil disorder in %s.
hu: Játék: Polgári lázadás %s városában.

en: CIVIL DISORDER CONTINUES in %s.
hu: Játék: A(z) %si POLGÁRI LÁZADÁS TOVÁBB FOLYTATÓDIK.

en: Order restored in %s.
hu: Játék: Helyreállt a rend %s városában.

en: The people have overthrown your %s, your country is in turmoil.
hu: Játék: Országodban megdőlt a(z) %s, az emberek között nagy nyugtalanság uralkodik.

en: %s can't build %s yet, and we can't disband our only city.
hu: Játék: %s még nem építhet %s egységet, nem szüntethetjük meg az egyetlen városunkat.

note: TRANS: Settler production leads to disbanded city.
en: %s is disbanded into %s.
hu: Játék: A(z) %s beolvasztva %s városába.

en: Warning: the %s option is obsolete.  Use -m to enable the metaserver.
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s opció elavult.  Használj -m -et a metaszerver engedélyezéséhez.

en: Error: unknown option '%s'
hu: Hiba: a(z) '%s' ismeretlen opció

en: This is the server for %s
hu: Ez a %s szervere

en: You can learn a lot about Freeciv at %s
hu: Többet is megtudhatsz a Freecivről a %s oldalon

en: Usage: %s [option ...]
    Valid options are:
hu: Használat: %s [opció ...]
    A lehetséges opciók:

en:   -d, --debug NUM	Set debug log level (0 to 4, or 4:file1,min,max:...)
hu:   -d, --debug NUM	Naplózási szint beállítása (0-tól 4-ig, vagy 4:file1,min,max:...)

en:   -d, --debug NUM	Set debug log level (0 to 3)
hu:   -d, --debug NUM	Naplózási szint beállítása (0-tól 3-ig)

en:   -f, --file FILE	Load saved game FILE
hu:   -f, --file FÁJL	A FÁJL játékállás betöltése

en:   -h, --help		Print a summary of the options
hu:   -h, --help		Az összes opció kiíratása

en:   -l, --log FILE	Use FILE as logfile
hu:   -l, --log FÁJL	A FÁJL használata naplófájlként

en:   -M, --Metaserver ADDR	Set ADDR as metaserver address
hu:   -M, --Metaserver CÍM	A CÍM használata metaszervercímként

en:   -p, --port PORT	Listen for clients on port PORT
hu:   -p, --port PORT	A szerver a PORT porton figyeljen

en:   -q, --quitidle TIME	Quit if no players for TIME seconds
hu:   -q, --quitidle IDŐ	Kilépés, ha IDŐ másodpercig nincsenek játékosok

en:   -r, --read FILE	Read startup script FILE
hu:   -r, --read FÁJL	A FÁJL inicializáló szkript futtatása

en:   -v, --version		Print the version number
hu:   -v, --version		Verziószám kiíratása

en: Report bugs to <%s>.
hu: Hibajelentéseket a(z) <%s> címre küldj.

en: Start the game, or restart after loading a savegame.
hu: Játék elindítása, illetve betöltött játékállás esetén játék folytatása.

en: This command starts the game.  When starting a new game, it should be used after all human players have connected, and AI players have been created (if required), and any desired changes to initial server options have been made.  After 'start', each human player will be able to choose their nation, and then the game will begin.  This command is also required after loading a savegame for the game to recommence.  Once the game is running this command is no longer available, since it would have no effect.
hu: Ez a parancs indítja el a játékot.  Új játék esetén az ember játékosok csatlakozása, az MI játékosok (esetleges) létrehozása, és a kezdeti szerverbeállítások meghatározása után szokás kiadni.  A 'start' kiadása után minden játékos kiválasztja a népét, és elkezdődik a játék.  A játék folytatásához is ez a parancs szükséges az elmentett játékállások betöltése után.  Ha a játék már fut, akkor a parancs már nem adható ki, mivel ilyenkor már úgysem lenne hatása.

note: TRANS: translate text between <> only
en: help
    help commands
    help options
    help <command-name>
    help <option-name>
hu: help
    help commands
    help options
    help <parancsnév>
    help <beállításnév>

en: Show help about server commands and server options.
hu: Segítség megjelenítése a szerverparancsokról és szerverbeállításokról.

en: With no arguments gives some introductory help.  With argument "commands" or "options" gives respectively a list of all commands or all options.  Otherwise the argument is taken as a command name or option name, and help is given for that command or option.  For options, the help information includes the current and default values for that option.  The argument may be abbreviated where unambiguous.
hu: Argumentumok nélkül kiadva egy rövid bevezető súgószöveget ír ki.  "commands" ill. "options" argumentum hatására megjeleníti a lehetséges parancsok ill. beállítások listáját.  Egyébként az argumentum egy parancs vagy egy beállítás neve, ilyenkor ehhez a parancshoz vagy beállításhoz ír ki segítséget.  Beállítások esetén a segítség tartalmazza a beállítás jelenlegi és alapértelmezett értékét is.  Az argumentum megadásánál rövidíthetünk, feltéve hogy ez nem okoz kétértelműséget.

en: Quit the game and shutdown the server.
hu: Kilép a játékból és leállítja a szervert.

note: TRANS: translate text between <> only
en: cut <connection-name>
hu: cut <kapcsolatnév>

en: Cut a client's connection to server.
hu: Egy klienssel való kapcsolat megszakítása.

en: Cut specified client's connection to the server, removing that client from the game.  If the game has not yet started that client's player is removed from the game, otherwise there is no effect on the player.  Note that this command now takes connection names, not player names.
hu: A megadott kliens kapcsolódásának megszakítása és a kliens törlése a játékból.  Ha a játék még nem kezdődött el, akkor a klienshez tartozó játékos törlődik a játékból, egyébként a parancs a kliens játékosára nincs hatással (csak a kliensre).  Megjegyzés: a parancs kapcsolatnév, nem pedig játékosnév argumentumot vár.

note: TRANS: translate text between <> only
en: explain
    explain <option-name>
hu: explain
    explain <beállításnév>

en: Explain server options.
hu: Magyarázat a szerverbeállításokhoz.

en: The 'explain' command gives a subset of the functionality of 'help', and is included for backward compatibility.  With no arguments it gives a list of options (like 'help options'), and with an argument it gives help for a particular option (like 'help <option-name>').
hu: Az 'explain' parancs a 'help' parancs szolgáltatásainak egy részhalmazát nyújtja, a régebbi verziókkal való kompatibilitás miatt szerepel a Freeciv parancsok között.  Ha argumentumok nélkül adjuk ki, akkor egy listát kapunk a lehetséges beállításokról (ugyanúgy mint 'help options' esetén), ha argumentummal adjuk ki, akkor a megadott beállításhoz ír ki segítséget (ugyanúgy mint a 'help <beállításnév>' parancs).

note: TRANS: translate text between <> only
en: show
    show <option-name>
    show <option-prefix>
hu: show
    show <beállításnév>
    show <beállításnév-előtag>

en: Show server options.
hu: Szerverbeállítások értékének megjelenítése.

en: With no arguments, shows all server options (or available options, when used by clients).  With an argument, show only the named option, or options with that prefix.
hu: Ha argumentumok nélkül adjuk ki, akkor megjeleníti az összes szerverbeállítás értékét (vagy csak az elérhetőkét, ha valamelyik kliensből használjuk).  Ha argumentummal adjuk ki, akkor csak a megnevezett beállítás értékét írja ki, illetve azokét, amelyek illeszkednek a megadott előtagra.

en: wall <message>
hu: wall <üzenet>

en: Send message to all connections.
hu: Üzenetküldés az összes kapcsolódott kliensnek.

en: For each connected client, pops up a window showing the message entered.
hu: Minden kapcsolódott kliensnél felnyit egy ablakot, amelyben a megadott üzenet látható.

en: set <option-name> <value>
hu: set <beállításnév> <érték>

en: Set server option.
hu: Szerverbeállítások értékének megadása.

en: rulesetdir <directory>
hu: rulesetdir <könyvtár>

en: Choose new ruleset directory or modpack. Calling this
     without any arguments will show you the currently selected ruleset.
hu: Szabálykészlet vagy modpack könyvtárának beállítása. Ha argumentumok nélkül adjuk ki, akkor kíirja a jelenleg használt szabálykészletet.

note: TRANS: translate text between <> only
en: metainfo <meta-line>
hu: metainfo <metainfó sor>

en: Set metaserver info line.
hu: A metaszerveren megjelenő infó sor beállítása.

en: Control metaserver connection.
hu: A metaszerverrel való kapcsolat vezérlése.

en: 'metaconnection ?' reports on the status of the connection to metaserver.
    'metaconnection down' or 'metac d' brings the metaserver connection down.
    'metaconnection up' or 'metac u' brings the metaserver connection up.
hu: A 'metaconnection ?' parancs megadja a metaszerverrel való kapcsolat állapotát.
    A 'metaconnection down' vagy a 'metac d' parancs leállítja a metaszerverrel való kapcsolatot.
    A 'metaconnection up' vagy a 'metac u' parancs bekapcsolja a metaszerverrel való kapcsolatot.

note: TRANS: translate text between <> only
en: metaserver <address>
hu: metaserver <cím>

note: TRANS: translate text between <> only
en: aitoggle <player-name>
hu: aitoggle <játékosnév>

en: Toggle AI status of player.
hu: Be- ill. kikapcsolja a játékosnál az MI irányítását.

note: TRANS: translate text between <> only
en: create <player-name>
hu: create <játékosnév>

en: Create an AI player with a given name.
hu: Egy MI játékos létrehozása a megadott névvel.

en: The 'create' command is only available before the game has been started.
hu: A 'create' parancs csak a játék elkezdődése előtt adható ki.

note: TRANS: translate text between <> only
en: easy
    easy <player-name>
hu: easy
    easy <játékosnév>

en: Set one or all AI players to 'easy'.
hu: Egy vagy az összes MI játékos erősségének 'easy'-re állítása.

en: With no arguments, sets all AI players to skill level 'easy', and sets the default level for any new AI players to 'easy'.  With an argument, sets the skill level for that player only.
hu: Ha argumentumok nélkül adjuk ki, akkor 'easy'-re állítja az összes MI játékos erősségi szintjét, és 'easy'-re állítja az alapértelmezett erősségi az új MI játékosok számára.  Ha argumentummal adjuk ki, akkor csak a kijelölt játékos erősségi szintjét állítja be.

note: TRANS: translate text between <> only
en: normal
    normal <player-name>
hu: normal
    normal <játékosnév>

en: Set one or all AI players to 'normal'.
hu: Egy vagy az összes MI játékos erősségének 'normal'-ra állítása.

en: With no arguments, sets all AI players to skill level 'normal', and sets the default level for any new AI players to 'normal'.  With an argument, sets the skill level for that player only.
hu: Ha argumentumok nélkül adjuk ki, akkor 'normal'-ra állítja az összes MI játékos erősségi szintjét, és 'normal'-ra állítja az alapértelmezett erősségi szintet az új MI játékosok számára.  Ha argumentummal adjuk ki, akkor csak a kijelölt játékos erősségi szintjét állítja be.

note: TRANS: translate text between <> only
en: hard
    hard <player-name>
hu: hard
    hard <játékosnév>

en: Set one or all AI players to 'hard'.
hu: Egy vagy az összes MI játékos erősségének 'hard'-ra állítása.

en: With no arguments, sets all AI players to skill level 'hard', and sets the default level for any new AI players to 'hard'.  With an argument, sets the skill level for that player only.
hu: Ha argumentumok nélkül adjuk ki, akkor 'hard'-ra állítja az összes MI játékos erősségi szintjét, és 'hard'-ra állítja az alapértelmezett erősségi szintet az új MI játékosok számára.  Ha argumentummal adjuk ki, akkor csak a kijelölt játékos erősségi szintjét állítja be.

note: TRANS: translate text between <> only
en: experimental
    experimental <player-name>
hu: experimental
    experimental <játékosnév>

en: Set one or all AI players to 'experimental'.
hu: Egy vagy az összes MI játékos erősségének 'experimental'-ra állítása.

en: With no arguments, sets all AI players to skill 'experimental', and sets the default level for any new AI players to this.  With an argument, sets the skill level for that player only. THIS IS ONLY FOR TESTING OF NEW AI FEATURES! For ordinary servers, this option has no effect.
hu: Ha argumentumok nélkül adjuk ki, akkor 'experimental'-ra állítja az összes MI játékos erősségi szintjét, és 'experimental'-ra állítja az alapértelmezett erősségi szintet az új MI játékosok számára.  Ha argumentummal adjuk ki, akkor csak a kijelölt játékos erősségi szintjét állítja be. CSAK AZ ÚJ MI ELEMEK TESZTELÉSÉRE SZOLGÁL! A rendes szervereken ennek a beállításnak nincs hatása.

note: TRANS: translate text between <> only
en: cmdlevel
    cmdlevel <level>
    cmdlevel <level> new
    cmdlevel <level> first
    cmdlevel <level> <connection-name>
hu: cmdlevel
    cmdlevel <szint>
    cmdlevel <szint> new
    cmdlevel <szint> first
    cmdlevel <szint> <kapcsolatnév>

en: Query or set command access level access.
hu: Parancselérési szintek lekérdezése és beállítása.

note: TRANS: translate text between <> only
en: timeoutincrease <turn> <turninc> <value> <valuemult>
hu: timeoutincrease <kör> <körnövelés> <érték> <értékszorzó>.

en: See "help timeoutincrease".
hu: Segítségért írd be: "help timeoutincrease".

en: Every <turn> turns, add <value> to timeout timer, then add <turninc> to <turn> and multiply <value> by <valuemult>.  Use this command in concert with the option "timeout". Defaults are 0 0 0 1
hu: <kör> körönként <érték> hozzáadása az időkorláthoz, majd <körnövelés> hozzáadása <kör>-höz és <érték> megszorzása <értékszorzó>-val.  Ezt a parancsot a "timeout" beállítással összhangban érdemes használni. Az argumentumok alapértelmezett értéke 0 0 0 1.

note: TRANS: translate text between <> only
en: remove <player-name>
hu: remove <játékosnév>

en: Fully remove player from game.
hu: Játékos teljes törlése a játékból.

en: This *completely* removes a player from the game, including all cities and units etc.  Use with care!
hu: Ez *teljesen* kitöröl egy játékost a játékból, minden városával, egységével, stb. együtt.  Óvatosan használd!

note: TRANS: translate text between <> only
en: save
    save <file-name>
hu: save
    save <fájlnév>

en: Save game to file.
hu: Játékállás elmentése fájlba.

en: Save the current game to file <file-name>.  If no file-name argument is given saves to "<auto-save name prefix><year>m.sav[.gz]".
    To reload a savegame created by 'save', start the server with the command-line argument:
        --file <filename>
    and use the 'start' command once players have reconnected.
hu: Aktuális játékállás elmentése a <fájlnév> fájlba.  Ha nem adunk meg fájlnév argumentumot, akkor a mentés az "<automatikus mentés előtagja><év>m.sav[.gz]" fájlba történik.  Egy 'save' paranccsal elmentett játékállás betöltéséhez a szervert a
        --file <fájlnév>
    parancssori kapcsolóval kell elindítani, majd ki kell adni a 'start' parancsot, miután a játékosok csatlakoztak.

note: TRANS: translate text between <> only
en: load
    load <file-name>
hu: load
    load <fájlnév>

en: Load game from file.
hu: Játékállás betöltése fájlból.

en: Load a game from <file-name>. Any current data including players, rulesets and server options are lost.
hu: Játékállás betöltése a(z) <fájlnév> fájlból. A jelenlegi adatok mind elvesznek, beleértve a játékosokat, szabálykészleteket és szerverbeállításokat.

note: TRANS: translate text between <> only
en: read <file-name>
hu: read <fájlnév>

en: Process server commands from file.
hu: Szerverparancsok végrehajtása egy fájlból.

note: TRANS: translate text between <> only
en: write <file-name>
hu: write <fájlnév>

en: Write current settings as server commands to file.
hu: Aktuális szerverbeállítások és eddig végrehajtott szerverparancsok kiírása fájlba.

en: Switch server output between 'RFC-style' and normal style.
hu: A szerverkimenet stílusának átkapcsolása RFC-ről normálra ill. normálról RFC-re.

en: Welcome to the %s Server running at %s port %d.
hu: Üdvözöl a %s Szerver a(z) %s gépen (port: %d).

en: Welcome to the %s Server at port %d.
hu: Üdvözöl a %s Szerver (port: %d).

en: Turn-blocking game play: waiting on %s to finish turn...
hu: Szigorúan körökre osztott játék: %s játékosra várunk hogy befejezze a körét...

en: Connection request from %s from %s
hu: %s csatlakozni szeretne a(z) %s címről

en: %s has client version %d.%d.%d%s
hu: %s kliensének verziója: %d.%d.%d%s

en: The client is missing a capability that this server needs.
    Server version: %d.%d.%d%s Client version: %d.%d.%d%s.  Upgrading may help!
hu: A kliensből hiányzik egy képesség, amit a szerver megkövetel.
    A szerver verziója %d.%d.%d%s, a kliens verziója %d.%d.%d%s.  Egy újabb verzióra való áttérés talán segíthet.

en: %s was rejected: Mismatched capabilities.
hu: %s visszautasítva: A szerver és a kliens képességei nem kompatibilisek.

en: The server is missing a capability that the client needs.
    Server version: %d.%d.%d%s Client version: %d.%d.%d%s.  Upgrading may help!
hu: A szerverből hiányzik egy képesség, amit a kliens megkövetel.
    A szerver verziója %d.%d.%d%s, a kliens verziója: %d.%d.%d%s.  Egy újabb verzióra való áttérés talán segíthet.

en: Lost connection: %s.
hu: Megszakadt a(z) %s kapcsolat.

en: Ok. RFC-style set.
hu: Rendben. RFC-stíluskészlet.

en: Ok. Standard style set.
hu: Rendben. Szabványos stíluskészlet.

en: For introductory help, type 'help'.
hu: Rövid segítségért írd be, hogy 'help'!

en: You don't have tech %s, you can't accept treaty.
hu: Játék: Nem ismered a(z) %s technológiát, nem kötheted meg az egyezményt.

en: City you are trying to give no longer exists, you can't accept treaty.
hu: Olyan várost próbálsz adni, ami már nem létezik, nem kötheted meg az egyezményt.

en: You are not owner of %s, you can't accept treaty.
hu: %s nem a te városod, nem kötheted meg az egyezményt.

en: Your capital (%s) is requested, you can't accept treaty.
hu: Játék: A fővárosodat (%s) kéne odaadnod, nem kötheted meg az egyezményt.

en: You don't have enough gold, you can't accept treaty.
hu: Játék: Nincs elég pénzed, nem kötheted meg az egyezményt.

en: A treaty containing %d clause was agreed upon. | A treaty containing %d clauses was agreed upon.
hu[0]: Játék: Egy %d pontból álló egyezmény köttetett meg.

en: One of the cities %s is giving away is destroyed! Treaty canceled!
hu: Játék: Megsemmisült az egyik %s által felajánlott város! Az egyezmény visszavonva!

en: The %s no longer control %s! Treaty canceled!
hu: Játék: %2$s városa már nem a(z) %1$s kezén van! Az egyezmény visszavonva!

en: The %s don't have the promised amount of gold! Treaty canceled!
hu: Játék: A(z) %s nem rendelkeznek a megígért aranymennyiséggel! Az egyezmény visszavonva!

en: You are taught the knowledge of %s.
hu: Játék: Megkaptad a(z) %s tudományt.

en: The %s have acquired %s from the %s.
hu: Játék: A(z) %s megszerezték a(z) %s tudományt a(z) %s népétől.

en: You get %d gold.
hu: Játék: Kapsz %d aranyat.

en: You receive %s's worldmap.
hu: Játék: Megkapod %s világtérképét.

en: You receive %s's seamap.
hu: Játék: Megkapod %s hajózási térképét.

en: You receive city of %s from %s.
hu: Játék: %2$s átadja neked %1$s városát.

en: You give city of %s to %s.
hu: Játék: %2$s megkapja tőled %1$s városát.

en: You agree on a cease-fire with %s.
hu: Játék: Tűzszünetet kötöttél %s játékossal.

en: You agree on an alliance with %s.
hu: Játék: Szövetséget kötöttél %s játékossal.

en: You give shared vision to %s.
hu: Játék: Közös látványt biztosítasz %s számára.

en: %s gives you shared vision.
hu: Játék: %s közös látványt biztosít neked.

en: %s canceled the meeting!
hu: Játék: %s megszakította a találkozót!

en: Meeting with %s canceled.
hu: Játék: Megszakítottuk a találkozót %s játékossal.

en: Your %s could not poison the water supply in %s.
hu: Játék: A %s nem tudta megmérgezni %s vízellátását.

en: Your %s poisoned the water supply of %s.
hu: Játék: A %s megmérgezte %s vízellátását.

en: %s is suspected of poisoning the water supply of %s.
hu: Játék: Megmérgezték %1$s vízellátását. (Feltehetően %2$s követte el.)

en: Your %s was executed in %s on suspicion of spying.  The %s welcome future diplomatic efforts providing the Ambassador is reputable.
hu: Játék: A(z) %3$s kivégezték a %1$s egységedet %2$s városában kémkedés gyanúja miatt.  Egy jó hírű nagykövetet szívesen fogadnának.

en: You executed a %s the %s had sent to establish an embassy in %s for being untrustworthy
hu: Kivégeztél egy %s egységet, akit a(z) %s küldtek %s városába nagykövetséget alapítani.

en: Your %s was executed in %s by primitive %s.
hu: Játék: A barbár %3$s kivégezték a %1$s egységedet %2$s városában.

en: You have established an embassy in %s.
hu: Játék: Nagykövetséget alapítottál %s városában.

en: The %s have established an embassy in %s.
hu: Játék: A(z) %s nagykövetséget alapítottak %s városában.

en: Your %s could not sabotage %s's %s.
hu: Játék: A %s nem tudta szabotálni %s %s egységét.

en: Your %s succeeded in sabotaging %s's %s.
hu: Játék: A %s szabotálta %s %s egységét.

en: Your %s was sabotaged by %s!
hu: Játék: %2$s szabotálta egy %1$s egységedet!

en: You can't bribe a unit from this nation.
hu: Játék: Ennek a népnek az egységeit nem lehet lefizetni.

en: You don't have enough gold to bribe %s's %s.
hu: Játék: Nincs elég aranyad %s %s egységének lefizetésére.

en: Your %s succeeded in bribing %s's %s.
hu: Játék: A %s lefizette %s %s egységét.

en: Your %s was bribed by %s.
hu: Játék: %2$s lefizetett egy %1$s egységedet.

en: Your %s was caught in the attempt of stealing technology from %s.
hu: Játék: Elfogták a %s egységedet, miközben technológiát próbált lopni %s városából.

en: %s's %s failed to steal technology from %s.
hu: Játék: %s %s egységének nem sikerült technológiát lopnia %s városából.

en: No new technology found in %s.
hu: Játék: Nem találtál új technológiát %s városában.

en: You don't have enough gold to subvert %s.
hu: Játék: Nincs elég aranyad %s fellázításához.

en: Your %s was caught in the attempt of inciting a revolt!
hu: Játék: Elfogták a %s egységedet, miközben lázadást próbált kirobbantani!

en: You caught %s %s attempting to incite a revolt in %s!
hu: Játék: Elfogtál egy %s %s egységet, miközben lázadást próbált kirobbantani %s városában!

en: Revolt incited in %s, you now rule the city!
hu: Játék: Felkelés tört ki %s városában, mostantól te irányítod a várost!

en: %s has revolted, %s influence suspected.
hu: Játék: %s fellázadt, feltehetően %s közreműködés hatására.

en: Your %s was caught in the attempt of industrial sabotage!
hu: Játék: Elfogták a %s egységedet, miközben szabotázsakciót próbált végrehajtani!

en: You caught %s %s attempting sabotage in %s!
hu: Játék: Elfogtál egy %s %s egységet, miközben szabotázsakciót próbált végrehajtani %s városában!

en: Your %s could not find anything to sabotage in %s.
hu: Játék: A %s nem talált szabotálható dolgot %s városában.

en: Your %s could not find the %s to sabotage in %s.
hu: Játék: A %s nem tudta szabotálni a(z) %s épületet %s városában.

en: Your %s succeeded in destroying the production of %s in %s.
hu: Játék: A %s megsemmisítette a(z) épülő %s egységet/épületet %s városában.

en: The production of %s was destroyed in %s, %s are suspected.
hu: Játék: A(z) épülő %s megsemmisült %s városában feltehetően a(z) %s szabotázsakciójának köszönhetően.

en: Your %s was caught in the attempt of sabotage!
hu: Játék: Elfogták a %s egységedet, miközben szabotázsakciót próbált végrehajtani!

en: You caught %s %s attempting to sabotage the %s in %s!
hu: Játék: Elfogtál egy %s %s egységet, miközben szabotálni próbálta a(z) %s épületet %s városában!

en: Your %s destroyed the %s in %s.
hu: Játék: A %s megsemmisítette a(z) %s épületet %s városában.

en: The %s destroyed the %s in %s.
hu: Játék: A(z) %s megsemmisítették a(z) %s épületet %s városában.

en: Eliminated %s %s while infiltrating %s.
hu: Játék: Elfogtak egy %s %s egységet, miközben megpróbált beépülni az ellenséghez %s városában.

en: Your %s has successfully completed her mission and returned unharmed to %s.
hu: Játék: A %s teljesítette a küldetését és sértetlenül visszatért %s városába.

en: Your %s was captured after completing her mission in %s.
hu: Játék: A %s egységedet elfogták %s városában, miután teljesítette a küldetését.

en: Your %s was captured after completing her mission.
hu: Játék: A %s egységedet elfogták, miután teljesítette a küldetését.

en: You have caused an incident while bribing %s's %s.
hu: Játék: %s %s egységének lefizetésével diplomáciai incidenst okozotál.

en: %s has caused an incident while bribing your %s.
hu: Játék: %s diplomáciai incidenst okozott egy %s egységed lefizetésével.

en: You have caused an incident while inciting a revolt in %s.
hu: Játék: A(z) %si lázadás kirobbantásával diplomáciai incidenst okoztál.

en: %s have caused an incident while inciting a revolt in %s.
hu: Játék: A(z) %2$si lázadás kirobbantásával %1$s diplomáciai incidenst okozott.

en: Year: %s
hu: Év: %s

en: The turn timeout has exceeded its maximum value, fixing at its maximum
hu: A körökre vonatkozó időkorlát elérte a maximumát; rögzítés a maximális értéknél

en: The turn timeout is smaller than zero, fixing at zero.
hu: A körökre vonatkozó időkorlát kisebb mint nulla; rögzítés nullánál.

en: %s is an ambiguous player name-prefix.
hu: Játék: A(z) %s játékosnév-prefix nem egyértelmű.

en: %s is an ambiguous connection name-prefix.
hu: Játék: A(z) %s kapcsolatnév-prefix nem egyértelmű.

en: %s is not connected.
hu: Játék: %s játékossal nem áll fenn a kapcsolat.

en: There is no connection by the name %s.
hu: Játék: Nincs %s nevű kapcsolat.

en: There is no player nor connection by the name %s.
hu: Játék: Sem %1$s nevű játékos sem %1$s nevű kapcsolat nincsen.

en: Global warming has occurred!
hu: Játék: Globális felmelegedés történt!

en: Coastlines have been flooded and vast ranges of grassland have become deserts.
hu: Játék: A partvonalakat elöntötte a víz, és nagy területű síkságok sivasagosodtak el.

en: Nuclear winter has occurred!
hu: Játék: Nukleáris tél következett be!

en: Wetlands have dried up and vast ranges of grassland have become tundra.
hu: Játék: A mocsarak kiszáradtak, és nagy mennyiségű füves puszta vált tundrává.

en: New hope sweeps like fire through the country as the discovery of railroad is announced.
          Workers spontaneously gather and upgrade all cities with railroads.
hu: Játék: A vasút felfedezése új reménnyel tölti el az embereket.
           Önkéntes munkások gyűlnek össze, és minden várost vasúttal látnak el.

en: The people are pleased to hear that your scientists finally know about railroads.
          Workers spontaneously gather and upgrade all cities with railroads.
hu: Játék: Az emberek örülnek, hogy tudósaid végre megismerték a vasutat.
           Önkéntes munkások gyűlnek össze, és minden várost vasúttal látnak el.

en: Not reporting to the metaserver in this game.
hu: Nincs jelentés a metaszervernek ebben a játékban.

en: The %s are no more!
hu: Játék: Nincsenek többé %s!

en: Cannot change rates before game start.
hu: Játék: Nem állíthatod át a rátákat a játék elkezdődése előtt.

en: Tax
hu: Adó

en: %s rate exceeds the max rate for %s.
hu: Játék: A(z) %sráta meghaladja a(z) %s államforma esetén lehetséges maximális értéket.

en: %s now governs the %s as a %s.
hu: Játék: %1$s mostantól %3$s államformában irányítja a(z) %2$s népét.

en: Revolution: returning to anarchy.
hu: Forradalom: visszatérés az anarchiához.

en: You should choose a new government from the government menu.
hu: Most már választhatsz egy új államformát a menüből.

en: Tax rate exceeded the max rate for %s; adjusted.
hu: Játék: Az adó mértéke meghaladta a(z) %s államforma esetén lehetséges maximális mértéket; kiigazítva.

en: Science rate exceeded the max rate for %s; adjusted.
hu: Játék: A tudományráta meghaladta a(z) %s államforma esetén lehetséges maximális értéket; kiigazítva.

en: Luxury rate exceeded the max rate for %s; adjusted.
hu: Játék: A luxusráta meghaladta a(z) %s államforma esetén lehetséges maximális értéket; kiigazítva.

en: %s no longer gives us shared vision!
hu: %s játékos megszüntette velünk a közös látványt!

en: The senate passes your bill because of the constant provocations of the %s.
hu: A(z) %s folyamatos provokációi miatt a szenátus megszavazza a javaslatodat.

en: The diplomatic state between the %s and the %s is now %s.
hu: Játék: A(z) %s és a(z) %s között a diplomáciai helyzet mostantól %s.

en: Removing player %s.
hu: %s játékos törlése.

en: You've been removed from the game!
hu: Játék: Kiutasítottak a játékból!

en: %s has been removed from the game.
hu: Játék: %s játékost kiutasították a játékból.

en: You have made contact with the %s, ruled by %s.
hu: Játék: Először találkoztál a(z) %s népével. Vezetőjük: %s.

en: Your nation is thrust into civil war,  %s is declared the leader of the rebel states.
hu: Játék: Az országban polgárháború tört ki, %s a lett a lázadók vezetője.

en: %s declares allegiance to %s.
hu: Játék: %s hűségesküt tesz le %s mellett.

en: The capture of %s's capital and the destruction of the empire's administrative
          structures have sparked a civil war.  Opportunists have flocked to the rebel cause,
          and the upstart %s now holds power in %d rebel provinces.
hu: Játék: A(z) %s főváros elfoglalása és a birodalom hivatalnoki szervezetének összeomlása 
           polgárháborút robbantott ki. A megalkuvók a zendülők oldalára álltak,
           a lázadó %s %d várost tart az irányítása alatt.

en: %s report on the RICHEST Civilizations in the World.
hu: %s jelentése a világ LEGGAZDAGABB civilizációiról.

en: %s report on the most ADVANCED Civilizations in the World.
hu: %s jelentése a világ LEGFEJLETTEBB civilizációiról.

en: %s report on the most MILITARIZED Civilizations in the World.
hu: %s jelentése a világ LEGJOBBAN FELFEGYVERZETT civilizációiról.

en: %s report on the HAPPIEST Civilizations in the World.
hu: %s jelentése a világ LEGBOLDOGABB civilizációiról.

en: %s report on the LARGEST Civilizations in the World.
hu: %s jelentése a világ LEGNAGYOBB civilizációiról.

en: Herodotus'
hu: Hérodotosz

en: Thucydides'
hu: Thucydides

en: Pliny the Elder's
hu: Plinius

en: Livy's
hu: Livius

en: Toynbee's
hu: Toynbee

en: Gibbon's
hu: Gibbon

en: Ssu-ma Ch'ien's
hu: Ssu-ma Ch'ien

en: Pan Ku's
hu: Pan Ku

en: Population
hu: Népesség

en: Land Area
hu: Terület

en: Settled Area
hu: Lakott terület

en: Research Speed
hu: Kutatási sebesség

en: Literacy
hu: Műveltség

en: Production
hu: Termelés

en: Economics
hu: Gazdaság

en: Military Service
hu: Katonai szolgálat

en: Magnificent
hu: A Fenséges

en: Glorious
hu: A Dicsőséges

en: Great
hu: A Nagyszerű

en: Decent
hu: A Tűrhető

en: Mediocre
hu: A Középszerű

en: Hilarious
hu: A Vidám

en: Worthless
hu: Az Érdemtelen

en: Pathetic
hu: A Szánalmas

en: Useless
hu: A Semmirekellő

en: %2d: The %s %s
hu: %2d: %s %s

en: Historian Publishes!
hu: A Történész Közzéteszi!

en: %2d: The %s City of %s of size %d,
hu: %1$2d: %3$s (%2$s) - méret: %4$d,

en: with no wonders
hu: nincs világcsoda

en: with %d wonder
     | with %d wonders
hu[0]: %d világcsoda

en: Traveler's Report:
hu: Utazók jelentése:

en: The Five Greatest Cities in the World!
hu: A világ öt legjelentősebb városa!

en: %s in %s (%s)
hu: A(z) %2$si %1$s (%3$s)

en: %s has been DESTROYED
hu: A(z) %s MEGSEMMISÜLT

en: (building %s in %s (%s))
hu: (%2$s városában (%3$s) %1$s épül)

en: Wonders of the World
hu: A Világ Csodái

en:  sq. mi.
hu:  négyzetmérföld

en:  M tons
hu:  millió tonna

en:  M goods
hu:  millió termék

en:  month |  months
hu[0]:  hónap

en:  ton |  tons
hu[0]:  tonna

en: st
hu: .

en: nd
hu: .

en: rd
hu: .

en: th
hu: .

en: Demography string contains invalid characters. Try "help demography".
hu: A demográfiai jelentést beállító karaktersorozat érvénytelen karakter(eke)t tartalmaz. Próbálkozz "help demography"-val!

en: Demographics Report:
hu: Demográfiai jelentés:

en: Sorry, the Demographics report is unavailable.
hu: Sajnálom, a Demográfiai jelentés nem elérhető.

note: TRANS: message for an obscure ruleset error.
en: Trying alternative ruleset filename syntax.
hu: Próbálkozás alternatív szabálykészletfájlnév szintaxissal.

note: TRANS: message for an obscure ruleset error.
en: Could not load ruleset file "%s".
hu: Nem sikerült betölteni a(z) "%s" szabálykészletfájlt.

en: Ruleset datafile appears incompatible:
hu: A szabálykészletfájl inkompatibilisnek tűnik:

en: file: "%s"
hu: fájlnév: "%s"

en: file options: %s
hu: fájlopciók: %s

en: supported options: %s
hu: a támogatott opciók: %s

en: Ruleset datafile claims required option(s) which we don't support:
hu: A szabálykészlet fájl nem támogatott opció(ka)t követel meg:

en: Loading rulesets
hu: Szabályok betöltése

note: TRANS: Error message.
en: The save file contains incomplete map data.  This can happen with old saved games, or it may indicate an invalid saved game file.  Proceed at your own risk.
hu: Az elmentett fájlban hiányosak a térképadatok.  Ez előfordulhat túl régi elmentett játékállások, vagy érvénytelen játékállásfájl esetén is.  A folytatás némileg kockázatos.

note: TRANS: Error message.
en: Reason: line not found
hu: Ok: hiányzó sor

note: TRANS: Error message.
en: Reason: line too short (expected %d got %lu
hu: Ok: túl rövid sor (%d helyett csak %lu hosszú)

en: Savegame too old, at least version 1.9.0 required.
hu: A játékállás túl régi, legalább 1.9.0-ás verziójúnak kéne lennie.

en: The savegame uses the classic terrain ruleset which is no longer supported.
hu: A játékállás a már nem támogatott klasszikus terep szabálykészletet használja.

en: Warning: Different rulesetdirs ('%s' and '%s') are no longer supported. Using '%s'.
hu: Figyelmeztetés: Néhány szabálykészlet ('%s' és '%s') már nem támogatott. '%s' használata.

en: Map size (in thousands of tiles)
hu: Térkép mérete (ezer elem)

en: This value is used to determine the map dimensions.
      size = 4 is a normal map of 4,000 tiles (default)
      size = 20 is a huge map of 20,000 tiles
hu: Ez az érték határozza meg a térkép kiterjedését.
      méret = 4 egy normál térkép 4,000 elemből (alapértelmezett)
      méret = 20 egy hatalmas térkép 20,000 elemből

en: Method used to generate map
hu: Térképgeneráló eljárás

en: 0 = no 1x1 islands; 1 = some 1x1 islands
hu: 0 = nem lehetnek 1x1-es szigetek; 1 = lehetnek 1x1-es szigetek

en: Whether the poles are separate continents
hu: A sarkvidékek különálló kontinensek legyenek-e

en: Average temperature of the planet
hu: A bolygó átlagos hőmérséklete

en: Percentage of the map that is land
hu: A térkép hány százaléka szárazföld

en: Amount of hills/mountains
hu: A dombok/hegyek százalékos aránya

en: Map generation random seed
hu: A térképgeneráláshoz használt "random seed" érték

en: Amount of "special" resource squares
hu: A speciális mezők gyakoriságát meghatározó érték

en: Amount of huts (minor tribe villages)
hu: Kunyhók (apró törzsi falvak) száma

en: Minimum number of players
hu: Játékosok minimális száma

en: Maximum number of players
hu: Játékosok maximális száma

en: The maximal number of human and AI players who can be in the game. When this number of players are connected in the pregame state, any new players who try to connect will be rejected.
hu: A játékban maximum ennyi (ember és MI) játékos vehet részt. Ha a játékosok száma a játék elkezdése eléri ezt a számot, akkor az új játékosok kapcsolódási kísérleteit a szerver visszautasítja.

en: Area where initial units are located
hu: A kezdeti egységek mekkora területen belül szóródjanak szét

en: Starting gold per player
hu: Játékosonkénti kezdeti aranymennyiség

en: Percentage penalty when changing tech
hu: Százalékos büntetés a kutatási cél átváltásáért

en: Penalty when getting tech from conquering
hu: Büntetés a hódítással szerzett tudományokért

en: Penalty when getting a free tech
hu: Büntetés az "ingyen kapott" tudományokért

en: Food required for a city to grow
hu: A város növekedéséhez szükséges élelem = foodbox * városméret

en: Percentage food lost when need aqueduct
hu: Százalékos élelemveszteség, ha a város Vízvezeték hiánya miatt nem tud növekedni

en: If a city would expand, but it can't because it needs an Aqueduct (or Sewer System), it loses this percentage of its foodbox (or half that amount if it has a Granary).
hu: Ha egy város azért nem tud növekedni, mert ehhez Vízvezetékre (vagy Csatornarendszerre) lenne szüksége, akkor ennyi százaléka veszik el a város élelmiszerkészletének (illetve ennek a fele, ha van Magtár a városban).

en: Minimum city size to get full trade
hu: A normális kereskedelemtermeléshez tartozó városméret

en: Maximum size of a city without trade
hu: A nulla kereskedelemtermeléshez tartozó maximális városméret

en: Number of turns between rapture effect
hu: Körök száma az ünneplés hatásai között

en: Chance for conquered building destruction
hu: A meghódított épületek megsemmisülésének az esélye

en: Chance of moving into tile after attack
hu: A megtámadott mezőre való átlépés esélye

en: Reduce city population after attack
hu: Milyen típusú támadók okozzanak városcsökkenést

en: This flag indicates if city population is reduced after successful attack of enemy unit, depending on its movement type (OR-ed):
      1 = land
      2 = sea
      4 = heli
      8 = air
hu: Ezek a jelzőbitek határozzák meg, hogy milyen típusú egységek okozzanak városcsökkenést sikeres támadás után. (A számok összeadásával a bitek VAGY-kapcsolatba hozhatók.)
      1 = szárazföldi
      2 = tengeri
      4 = helikopter
      8 = légi

en: National borders radius
hu: Természetes körök sugara

en: Ability to do diplomacy with other players
hu: Diplomácia lehetősége más játékosokkal

en: 0 = default; diplomacy is enabled for everyone.
    1 = diplomacy is only allowed between human players.
    2 = diplomacy is only allowed between AI players.
    3 = diplomacy is restricted to teams.
    4 = diplomacy is disabled for everyone.
hu: 0 = alapértelmezett; a diplomácia mindenki számára elérhető.
    1 = a diplomácia csak emberi játékosok számára érhető el.
    2 = a diplomácia csak MI játékosok között érhető el.
    3 = a diplomácia csapatokra korlátozott.
    4 = a diplomácia tiltott mindenkinek.

en: Allowed city names
hu: Megengedett városnevek

en: Barbarian appearance frequency
hu: A barbárok megjelenésének gyakorisága

en: Barbarian onset year
hu: Barbárok kezdési éve

en: Barbarians will not appear before this year.
hu: Ezen év előtt nem jelenhetnek meg barbárok a játékban.

en: Length in turns of revolution
hu: A forradalom köreinek száma

en: Whether to enable fog of war
hu: Fog of war ki-/bekapcsolása

en: Whether to allow space race
hu: Űrhajók engedélyezése/tiltása

en: Minimum number of cities for civil war
hu: Minimális városszám a polgárháborúhoz

en: Rebuild palace if capital is conquered
hu: Palota újrafelépítése, ha elfoglalják a fővárost

en: Whether to use natural city names
hu: Terepfüggő városelnevezés használata

en: If enabled, the default city names will be determined based on the surrounding terrain.
hu: Ha engedélyezzük, akkor a környező tereptől függ a szerver által felajánlott városnév.

en: Whether AI-status toggles with connection
hu: MI állapot be-/kikapcsolása a kapcsolódás/szétkapcsolás hatására

en: If this is set to 1, AI status is turned off when a player connects, and on when a player disconnects.
hu: Ha 1-re állítjuk, akkor kapcsolódáskor megszűnik, a kapcsolat bontásakor pedig beállítódik az MI állapot a játékosoknál.

en: Year the game ends
hu: A játék befejezési éve

en: Maximum seconds per turn
hu: Maximum hány másodpercig tarthat egy kör

en: Turn-blocking game play mode
hu: Szigorúan körökre osztott játékmód

en: Fixed-length turns play mode
hu: Fix hosszúságú körök

en: What is in the Demographics report
hu: Mi legyen a Demográfiai jelentésben

en: Turns per auto-save
hu: Hány körönként legyen automatikus mentés

en: Savegame compression level
hu: Elmentett állások tömörítésének mértéke

en: Auto-save name prefix
hu: Automatikus mentés név-előtagja

en: Whether to log player statistics
hu: Játékosstatisztika naplózása

en: Server cannot read standard input. Ignoring input.
hu: A szerver nem tudja olvasni a standard bemenetet. Bemenet figyelmen kívül hagyása.

en: You need to have a capital in order to launch your spaceship.
hu: Játék: Nem indíthatod el az űrhajódat, amíg nincs fővárosod.

en: Your spaceship is already launched!
hu: Játék: Az űrhajód már elindult!

en: Your spaceship can't be launched yet!
hu: Játék: Az űrhajódat még nem lehet elindítani!

en: The %s have launched a spaceship!  It is estimated to arrive on Alpha Centauri in %s.
hu: Játék: A(z) %s elindítottak egy űrhajót! Az Alpha Centaurira való érkezés várható időpontja %s.

en: Spaceship action received, but you don't have a spaceship!
hu: Játék: Nincsen még űrhajód!

en: You can't modify your spaceship after launch!
hu: Játék: Kilövés után nem módosíthatod az űrhajódat!

en: You don't have any unplaced Space Structurals!
hu: Játék: Nincsen elhelyezetlen Űrhajóváz elemed!

en: That Space Structural would not be connected!
hu: Játék: Azt az Űrhajóváz elemet nem lehetne már beépíteni!

en: You don't have any unplaced Space Components!
hu: Játék: Nincsen elhelyezetlen Űrhajó-részegységed!

en: Your spaceship already has the maximum number of Fuel Components!
hu: Játék: Az űrhajód már maximális számú összes Üzemagyag-részegységgel rendelkezik!

en: Your spaceship already has the maximum number of Propulsion Components!
hu: Játék: Az űrhajód már maximális számú Hajtómű-részegységgel rendelkezik!

en: You don't have any unplaced Space Modules!
hu: Játék: Nincsen elhelyezetlen Űrhajómodulod!

en: Your spaceship already has the maximum number of Habitation Modules!
hu: Játék: Az űrhajód már maximális számú Lakómodullal rendelkezik!

en: Your spaceship already has the maximum number of Life Support Modules!
hu: Játék: Az űrhajód már maximális számú Létfenntartó modullal rendelkezik!

en: Your spaceship already has the maximum number of Solar Panel Modules!
hu: Játék: Az űrhajód már maximális számú Napelem modullal rendelkezik!

en: Without guidance from the capital, the %s spaceship is lost!
hu: Játék: A főváros irányítása nélkül a(z) %s űrhajó elveszett!

en: Game ended in a draw as end year exceeded
hu: A játék döntetlenül végződött, mivel elérte az utolsó évet

en: The %s spaceship has arrived at Alpha Centauri.
hu: A(z) %s űrhajó megérkezett az Alpha Centaurira.

en: Game ended in victory for %s
hu: A játék %s győzelmével ért véget

en: Concerned citizens point out that the cease-fire with %s will run out soon.
hu: Játék: Az aggódó állampolgárok arra hívják fel a figyelmedet, hogy a(z) %s játékossal kötött tűzszüneti megállapodás hamarosan érvényét veszti.

en: Failed saving game as %s
hu: Nem sikerült elmenteni a játékállást %s néven

en: Game saved as %s
hu: A játékállást elmentettem %s néven

en: The game is already running.
hu: A játék már fut.

en: Starting game.
hu: Játék indítása.

en: Got a packet of type %d from a dead or observer player
hu: %d típusú csomag érkezett egy legyőzött vagy megfigyelő játékostól

en: Please choose a non-blank name.
hu: Nem üres nevet válassz.

en: Another player already has the name '%s'.  Please choose another name.
hu: Van már '%s' nevű játékos.  Válassz másik nevet.

en: %s nation is not available in this scenario.
hu: A(Z) %s nemzet nem elérhető ezen a pályán.

en: %s is the %s ruler %s.
hu: Játék: %s a(z) %s uralkodó %s néven.

en: Player %d
hu: %d. Játékos

en: %s rules the %s.
hu: Játék: %s a(z) %s uralkodója.

en: Sending info to metaserver [%s]
hu: Információ küldése a metszervernek [%s]

en: The game is over...
hu: Játék: Vége a játéknak...

en: Now accepting new client connections.
hu: Most fogadom a kliensek kapcsolódását.

en: (ambiguous)
hu: (kétértelmű)

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: Name is empty, so cannot be a player.
hu: A név üres, ezért nem lehet egy játékos neve.

en: Name is too long, so cannot be a player.
hu: A név túl hosszú, ezért nem lehet egy játékos neve.

en: Player name prefix '%s' is ambiguous.
hu: A(z) '%s' játékosnév-prefix nem egyértelmű.

en: No player by the name of '%s'.
hu: Nincs '%s' nevű játékos.

en: Unexpected match_result %d (%s) for '%s'.
hu: '%3$s' esetén ismeretlen illesztési eredmény született: %1$d (%2$s).

en: Name is empty, so cannot be a connection.
hu: A név üres, ezért nem lehet egy kapcsolat neve.

en: Name is too long, so cannot be a connection.
hu: A név túl hosszú, ezért nem lehet egy kapcsolat neve.

en: Connection name prefix '%s' is ambiguous.
hu: A(z) '%s' kapcsolatnév-prefix nem egyértelmű.

en: No connection by the name of '%s'.
hu: Nincs '%s' nevű kapcsolat.

en: Open metaserver connection to [%s].
hu: Kapcsolat kezdeményezése a metaszerverrel [%s].

en: Close metaserver connection to [%s].
hu: Kapcsolat bontása a metaszerverrel [%s].

en: Metaserver connection is open.
hu: A metaszerver kapcsolat nyitva van.

en: Metaserver connection is closed.
hu: A metaszerver kapcsolat zárva van.

en: Metaserver connection is already open.
hu: A metaszerver kapcsolat már nyitva van.

en: Metaserver connection is already closed.
hu: A metaszerver kapcsolat már zárva van.

en: Argument must be 'u', 'up', 'd', 'down', or '?'.
hu: Argumentumként 'u', 'up', 'd', 'down' vagy '?' adható meg.

en: Metaserver is now [%s].
hu: A metaszerver mostantól [%s].

en: Cannot toggle a barbarian player.
hu: Barbár játékos MI irányítását nem lehet kikapcsolni.

en: %s is now under AI control.
hu: %s mostantól MI irányítás alatt áll.

en: %s is now under human control.
hu: %s mostantól emberi irányítás alatt áll.

en: Can't add AI players once the game has begun.
hu: A játék elkezdődése után nem lehet MI játékosokat hozzáadni.

en: Can't add more players, server is full.
hu: Nem lehet több játékost hozzáadni, a szerver megtelt.

en: Can't use an empty name.
hu: Nem lehet üres nevet használni.

en: That name exceeds the maximum of %d chars.
hu: Ez a név túllépi a megengedett %d karakter hosszt.

en: A player already exists by that name.
hu: Van már ilyen nevű játékos.

en: %s has been added as an AI-controlled player.
hu: A szerver felvette a játékba %s MI irányította játékost.

en: Error creating new AI player: %s.
hu: Hiba történt %s MI játékos létrehozása közben.

en: Players cannot be removed once the game has started.
hu: A játék elkezdődése után nem lehet már eltávolítani játékosokat.

en: Removed player %s from the game.
hu: %s játékos a játékból sikeresen eltávolítva.

en: Loading script file: %s
hu: A(z) %s parancsfájl (script) betöltése

en: Cannot read command line scriptfile '%s'.
hu: Nem sikerült beolvasni a(z) '%s' parancsfájlt.

en: Could not read script file '%s'.
hu: Nem sikerült beolvasni a(z) '%s' parancsfájlt.

en: Could not write script file '%s'.
hu: Nem sikerült elkészíteni a(z) '%s' parancsfájlt.

en: Cannot decrease command access level '%s' for connection '%s'; you only have '%s'.
hu: Nem sikerült csökkenteni a(z) '%2$s' kapcsolat parancselérési szintjét ('%1$s'); csak '%3$s' szinttel rendelkezel.

en: Command access levels in effect:
hu: A jelenleg érvényben lévő parancselérési szintek:

en: Command access level for new connections: %s
hu: Parancselérési szint az új kapcsolatok számára: %s.

en: Command access level for first player to take it: %s
hu: Parancselérési szint az első játékos számára: %s

en: Error: command access level must be one of 'none', 'info', 'ctrl', or 'hack'.
hu: Hiba: a parancselérési szint csak 'none', 'info', 'ctrl' vagy 'hack' lehet.

en: Cannot increase command access level to '%s'; you only have '%s' yourself.
hu: Nem sikerült '%s' szintre növelni a parancselérési szintet; csak '%s' szinttel rendelkezel.

en: Command access level set to '%s' for connection %s.
hu: A(z) %2$s kapcsolat parancselérési szintje mostantól '%1$s'.

en: Command access level could not be set to '%s' for connection %s.
hu: Nem sikerült beállítani a(z) '%s' parancselérési szintet a(z) %s kapcsolat számára.

en: Command access level set to '%s' for new players.
hu: Az új játékosok parancselérési szintje mostantól '%s'.

en: Command access level set to '%s' for first player to grab it.
hu: A parancselérési szint az első játékos számára mostantól '%s'.

en: You already have command access level '%s' or better.
hu: Már rendelkezel '%s' vagy magasabb parancselérési szinttel.

en: Invalid argument %d.
hu: Érvénytelen argumentum: %d.

en: Usage: timeoutincrease <turn> <turnadd> <value> <valuemult>.
hu: Használat: timeoutincrease <kör> <körnövelés> <érték> <értékszorzó>.

en: Dynamic timeout set to %d %d %d %d
hu: Dinamikus időzítő beállítása %d %d %d %d értékre

en: Option:
hu: Beállítás:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Status: %s
hu: Státusz: %s

en: changeable
hu: változtatható

en: fixed
hu: fix

en: Value: %d, Minimum: 0, Default: %d, Maximum: 1
hu: Érték: %d, Minimum: 0, Alapértelmezés: %d, Maximum: 1

en: Value: %d, Minimum: %d, Default: %d, Maximum: %d
hu: Érték: %d, Minimum: %d, Alapértelmezés: %d, Maximum: %d

en: Value: "%s", Default: "%s"
hu: Érték: "%s", Alapértelmezés: "%s"

en: Explanations are available for the following server options:
hu: A következő szerverbeállításokhoz található leírás:

en: No explanation for that yet.
hu: Még nincs hozzá leírás.

en: Ambiguous option name.
hu: Kétértelmű beállításnév.

en: Server Operator: %s
hu: Szerveroperátor: %s

en: Player '%s' now has AI skill level '%s'.
hu: '%s' játékos MI erősségi szintje mostantól '%s'.

en: %s is not controlled by the AI.
hu: %s játékos nem MI irányítás alatt áll.

en: Default AI skill level set to '%s'.
hu: Az alapértelmezett MI erősségi szint '%s'.

en: Sorry, you do not have access to view option '%s'.
hu: Sajnálom, nincs jogosultságod a(z) '%s' beállítás megtekintésére.

en: Unknown option '%s'.
hu: A(z) '%s' ismeretlen beállítás.

en: Rarely used options
hu: Ritkán használt beállítások

en: + means you may change the option
hu: a '+' jelentése: a beállítás változtatható

en: = means the option is on its default value
hu: az '=' jelentése: a beállítás az alapértelmezett értékén van

en: %-*s value   (min,max)
hu: %-*s érték   (min,max)

en: Option
hu: Beállítás

en: description
hu: leírás

en: Observers cannot vote.
hu: A megfigyelők nem szavazhatnak.

en: You voted against "%s"
hu: A(z) "%s" ellen szavaztál

en: Bad map coordinates.
hu: Rossz térképkoordináták.

en: No city at this coordinate.
hu: Nincs város ennél a koordinátánál.

en: Unit %d does not exist.
hu: %d egység nem létezik.

en: Undefined argument.  Usage: set <option> <value>.
hu: Definiálatlan argumentum.  Használat: set <beállítás> <érték>.

en: You are not allowed to set this option.
hu: Nincs jogosultságod a beállítás megváltoztatására.

en: This setting can't be modified after the game has started.
hu: Ez a beállítás a játék elkezdődése után már nem változtatható meg.

en: Value must be an integer.
hu: Egész számot kell megadni.

en: Value out of range (minimum: 0, maximum: 1).
hu: A megadott érték kívül esik a megengedett tartományon (minimum: 0, maximum: 1).

en: Option: %s has been set to %d.
hu: A(z) %s beállítás új értéke: %d.

en: Value out of range (minimum: %d, maximum: %d).
hu: A megadott érték kívül esik a megengedett tartományon (minimum: %d, maximum: %d).

en: String value too long.  Usage: set <option> <value>.
hu: A megadott sztring túl hosszú.  Használat: set <beállítás> <érték>.

en: Option: %s has been set to "%s".
hu: A(z) %s beállítás új értéke: "%s".

en: %s now observes
hu: %s mostantól megfigyelő

en: Usage: take <player-name>
hu: Használat: take <játékos-neve>

en: Barbarian
hu: Barbár

en: AI
hu: MI

en: Human
hu: Ember

en: Alive
hu: Élő

en: Dead
hu: Halott

en: Usage: detach <connection-name>
hu: Használat: detach <kapcsolat-neve>

en: Current ruleset directory is "%s"
hu: A jelenlegi szabálykészlet könyvtár: "%s"

en: Ruleset directory "%s" not found
hu: A(z) "%s" szabálykészlet könyvtár nem található

en: Ruleset directory set to "%s"
hu: A szabálykészlet könyvtár mostantól "%s"

en: Goodbye.
hu: Viszlát!

en: Sorry, you are not allowed to use server commands.
hu: Sajnálom, nincs jogosultságod szerverparancsok kiadására.

en: Warning: '%s' interpreted as '%s', but it is ambiguous.  Try '%shelp'.
hu: Figyelmeztetés: '%s' értelmezése %s'-ként, de kétértelműség van.  Próbálkozz '%shelp'-pel!

en: Unknown command.  Try '%shelp'.
hu: Ismeretlen parancs.  Próbálkozz '%shelp'-pel!

en: You are not allowed to use this command.
hu: Nincs jogosultságod használni ezt a parancsot.

en: (server prompt)
hu: (szerverprompt)

en: Game ended in a draw.
hu: A játék döntetlennel végződött.

en: Cannot end the game: no game running.
hu: Nem sikerült befejezni a játékot: a játék nem fut.

en: You cannot surrender now.
hu: Most nem adhatod fel.

en: Not enough players, game will not start.
hu: Nincs elég játékos, a játék nem kezdhető el.

en: Cannot start the game: it is already running.
hu: Nem sikerült elkezdeni a játékot: a játék már fut.

en: Cutting connection %s.
hu: A(z) %s kapcsolat megszakítása.

en: Welcome - this is the introductory help text for the Freeciv server.
    
    Two important server concepts are Commands and Options.
    Commands, such as 'help', are used to interact with the server.
    Some commands take one or more arguments, separated by spaces.
    In many cases commands and command arguments may be abbreviated.
    Options are settings which control the server as it is running.
    
    To find out how to get more information about commands and options,
    use 'help help'.
    
    For the impatient, the main commands to get going are:
      show   -  to see current options
      set    -  to set options
      start  -  to start the game once players have connected
      save   -  to save the current game
      quit   -  to exit
hu: Üdv - ez itt a Freeciv szerver bevezető súgószövege.
    
    A szerverrel kapcsolatban két fontos fogalmat érdemes megemlíteni: a parancsokat és a beállításokat.
    A parancsok (ilyen pl. a 'help' is) valamilyen tevékenységet végeztetnek a szerverrel.
    Bizonyos parancsok egy vagy több, szóközökkel határolt paramétert is várnak.
    Sok esetben a parancsok és azok argumentumai is rövidíthetők.
    A beállítások olyan értékek, amelyek futás közben irányítják a szervert.
    
    Ha több információt szeretnél megtudni a parancsokról és beállításokról,
    írd be, hogy 'help help'!
    
    A türelmetlenek számára következzen a legfontosabb parancsok listája!
      show   -  a beállítások pillanatnyi értékének megjelenítése
      set    -  beállítások értékének megváltoztatása
      start  -  játék indítása miután a játékosok csatlakoztak
      save   -  pillanatnyi játékállás elmentése
      quit   -  kilépés

en: Command:
hu: Parancs:

en: Synopsis:
hu: Áttekintés:

en: Level: %s
hu: Szint: %s

en: The following server commands are available:
hu: A lehetséges szerverparancsok a következők:

en: Help argument '%s' is ambiguous.
hu: A help parancs '%s' argumentuma kétértelmű.

en: No match for help argument '%s'.
hu: A help parancs '%s' argumentumára semmi sem illeszkedik.

en: Bad list argument: '%s'.  Try '%shelp list'.
hu: A list parancs argumentuma ('%s') hibás.  Próbálkozz '%shelp list'-tel!

en: List of players:
hu: A játékosok listája:

en: <no players>
hu: <nincsenek játékosok>

en: user %s,
hu: %s felhasználó,

en: , Dead
hu: , Legyőzött

en: , difficulty level %s
hu: , erősségi szint: %s

en: , nation %s
hu: , nép: %s

en: , team %s
hu: , %s csapat

en: , ready
hu: , kész

en:  %d connection: |  %d connections:
hu[0]: %d kapcsolat:

en:   %s from %s (command access level %s), bufsize=%dkb
hu:   %s@%s (parancselérési szint: %s), pufferméret=%dkb

en:  (observer mode)
hu:  (megfigyelő üzemmód)

en: List of teams:
hu: Csapatok listája:

en: Empty team: %s
hu: Üres csapat: %s

en: List of connections to server:
hu: A szerverhez való kapcsolódások listája:

en: <no connections>
hu: <nincs kapcsolat>

en: List of scenarios available:
hu: Elérhető forgatókönyvek listája:

en: The %s have researched %s.
hu: Játék: A(z) %s felfedezték a(z) %s tudományt.

en: The %s have researched Future Tech. %d.
hu: Játék: A(z) %s felfedezték a(z) %d. Jövőbeli Tudományt.

en: Discovery of %s makes the government form %s available. You may want to start a revolution.
hu: Játék: A(z) %s felfedezése lehetővé teszi a(z) %s államformát. Indíts forrasalmat, ha át akarsz térni erre az államformára!

en: Discovery of %s OBSOLETES %s in %s!
hu: Játék: A(z) %1$s felfedezésével ELAVULT a(z) %3$si %2$s!

en: Learned %s.  Scientists choose to research %s.
hu: Játék: Megtanultuk a(z) %s tudományt.  Tudósaink a(z) %s tudományt választották kutatásuk céljául.

en: Learned %s.
hu: Játék: Megtanultuk a(z) %st.

en: Researching %s.
hu: Kutatás alatt: %s.

en: Great scientists from all the world join your civilization: you get an immediate advance.
hu: Játék: Nagy tudósok csatlakoznak civilizációdhoz az egész világból; kapsz egy azonnali tudományt.

en: Technology goal is %s.
hu: Játék: A technológiai cél a(z) %s.

en: You steal %s from the %s.
hu: Játék: Elloptad a(z) %s tudományt a(z) %s népétől.

en: The %s stole %s from you!
hu: Játék: A(z) %s ellopták tőled a(z) %s tudományt!

en: The %s have stolen %s from the %s.
hu: Játék: A(z) %s ellopták a(z) %s tudományt a(z) %s népétől.

en: Illegal packet, can't upgrade %s (yet).
hu: Játék: Érvénytelen csomag, a(z) %s egységet (még) nem lehet felfejleszteni.

en: %d %s upgraded to %s for %d gold.
hu: Játék: %d %s felfejlesztve %s egységgé %d aranyért.

en: No units could be upgraded.
hu: Játék: Nem volt felfejlesztendő egység.

en: %s upgraded to %s for %d gold.
hu: Játék: Egy %s felfejlesztve %s egységgé %d aranyért.

en: %s refuses to disband!
hu: %s visszautasítja a feloszlatást!

en: Can't place city here.
hu: Játék: Nem helyezhetsz el itt várost.

en: Only %s can build a city.
hu: Játék: Csak %s építhet várost.

en: Can't build a city.
hu: Játék: Nem építhet várost.

en: Only %s can add to a city.
hu: Játék: Csak %s adható hozzá városhoz.

en: Can't add to a city.
hu: Játék: Nem adható hozzá városhoz.

en: %s unit has no moves left to add to %s.
hu: Játék: A(z) %s nem adható hozzá %s városához, mert elfogytak a lépései.

en: %s unit has no moves left to build city.
hu: Játék: A(z) %s nem építhet várost, mert elfogytak a lépései.

en: %s is too big to add %s.
hu: Játék: %s már túl nagy, a(z) %s nem adható hozzá.

en: Can't add %s to %s.
hu: Játék: A(z) %s nem adható hozzá %s városához.

en: %s added to aid %s in growing.
hu: Játék: Egy %s hozzáadódott %s városához ezzel segítve a város növekedését.

en: Your Nuclear missile was shot down by SDI defences, what a waste.
hu: Játék: Az Atomrakétádat lelőtte az SDI védelem.

en: The nuclear attack on %s was avoided by your SDI defense.
hu: Játék: A(z) %s elleni atomtámadást kivédte az SDI védelmed.

en: Your %s%s survived the pathetic attack from %s's %s.
hu: Játék: %1$s egységed túlélte %3$s %4$s egységének hősies támadását %2$s.

en: Your attacking %s failed against %s's %s%s!
hu: Játék: A támadó %s egységed vereséget szenvedett %s %s egységétől %s!

en: Only %s can attack from sea.
hu: Játék: Csak %s támadhatnak tengerről.

en: Cannot attack from sea.
hu: Játék: Nem támadhatsz tengerről.

en: Cannot attack unless you declare war first.
hu: Játék: Nem támadhatsz, ha nem üzensz hadat előbb.

en: %s can only move into your own zone of control.
hu: Játék: A(z) %s csak általad ellenőrzött területre léphet.

en: This unit has no moves left.
hu: Játék: Ennek az egységnek nincsen több lépése.

en: No diplomat action possible.
hu: Játék: Nem lehetséges a diplomatatevékenység.

en: You must declare war on %s first.  Try using players dialog (F3).
hu: Először hadat kell üzenned %s számára.  Próbáld használni a játékosok párbeszédablakot (F3)

en: This unit is being transported, and so cannot bombard.
hu: Az egység szállítva va, ezért nem bombázhat.

en: You can't attack there.
hu: Játék: Ott nem támadhatsz.

en: Your %s helps build the %s in %s (%d remaining).
hu: Játék: Egy %1$s egységed besegít a(z) %3$si %2$s építésébe (%4$d pajzs van hátra).

en: Sorry, your %s cannot establish a trade route here!
hu: Játék: Sajnálom, a(z) %s egységed itt nem alapíthat kereskedelmi útvonalat.

en: Your %s from %s has arrived in %s, and revenues amount to %d in gold and research.
hu: Játék: A(z) %si %s egységed megérkezett %s városába, a bevételek %d aranyat és kutatási pontot tesznek ki.

en: Not enough gold. %s disbanded
hu: Nincs elég arany. %s feloszlatva.

en: Your %s has run out of hit points.
hu: Játék: Elfogytak a(z) %s egységed életpontjai.

en: Your %s has been lost on the high seas.
hu: Játék: Az óceánba süllyedt a(z) %s egységed.

en: Your %s survived on the high seas and became more experienced!
hu: A(z) %s túlélte a nyílt tengert, ezáltal sokkal képzettebb lett.

en: Your %s has returned to refuel.
hu: Játék: A(z) %s egységed visszatért üzemanyagfelvételre.

en: Your %s has run out of fuel.
hu: Játék: A(z) %s egységednek kifogyott az üzemanyaga.

en: Your %s became more experienced!
hu: A(z) %s sokkal képzettebb lett.

en:  at %s
hu:  %s városánál

en:  in %s
hu:  %s városában

en:  outside %s
hu:  %s közelében

en:  near %s
hu:  %s mellett

en: Unable to defend %s, %s has lost the game.
hu: %s nem védhető meg, %s elveszítette a játékot.

en: Losing %s meant losing the game! Be more careful next time!
hu: %s elveszítése azt jelenti, hogy elveszítetted a játékot! Legközelebb légy óvatosabb!

en: %s lost when %s was lost.
hu: Játék: A(z) %2$s elvesztésével a(z) %1$s is elveszett.

en: %s escaped the destruction of %s, and fled to %s.
hu: %s megszökött %s lerombolása közben, és %s városába szökött.

en: Barbarian leader captured, %d gold ransom paid.
hu: Játék: Az elfogott barbár főnökért %d arany váltságdíjat fizettek.

en: Your attacking %s succeeded against %s's %s%s!
hu: Játék: a támadó %s egységed legyőzte %s %s egységét %s!

en: %s lost to an attack by %s's %s%s.
hu: Játék: %2$s %3$s egysége megsemmisített egy %1$s egységedet %4$s.

note: TRANS: "Cannon lost to an attack from John's * Destroyer."
en: %s lost to an attack from %s's %s.
hu: Játék: %2$s %3$s egysége megsemmisített egy %1$s egységedet.

en: Your %s was nuked by %s.
hu: Játék: A(z) %s egységedet atomtámadás érte %s részéről.

en: yourself
hu: a saját magad

en: %s's %s was nuked.
hu: Játék: %s %s egységét atomtámadás érte.

en: %s was nuked by %s.
hu: Játék: %s városát atomtámadás érte %s részéről.

en: You nuked %s.
hu: Játék: Atombombát dobtál le %s városára.

en: %s detonated a nuke!
hu: Játék: %s atombombát robbantott!

en: %s transported succesfully.
hu: Játék: A(z) %s átszállítása sikerült.

en: This unit type can not be paradropped.
hu: Játék: Ez az egységtípus nem hajthat végre ejtőernyős támadást.

en: The destination location is not known.
hu: Játék: A célmező ismeretlen.

en: The distance to the target (%i) is greater than the unit's range (%i).
hu: Játék: A célmező távolsága (%i) nagyobb mint az egység hatótávolsága (%i).

en: Your %s was killed by enemy units at the paradrop destination.
hu: Játék: A(z) %s egységedet ellenséges egységek ölték meg a leérkezés helyszínén.

en: You found %d gold.
hu: Játék: Találtál %d aranyat.

en: You found %s in ancient scrolls of wisdom.
hu: Játék: Megtaláltad a(z) %s tudományt ősi papírtekercseken.

en: The %s have acquired %s from ancient scrolls of wisdom.
hu: Játék: A(z) %s megszerezték a(z) %s tudományt ősi papírtekercsekből.

en: A band of friendly mercenaries joins your cause.
hu: Játék: Egy csapat szolgálatkész zsoldos csatlakozott hozzád.

en: An abandoned village is here.
hu: Játék: Egy elhagyatott falu van itt.

en: You have unleashed a horde of barbarians!
hu: Játék: Elszabadítottál egy barbár hordát!

en: Your %s has been killed by barbarians!
hu: Játék: Barbárok ölték meg a(z) %s egységedet!

en: You found a friendly city.
hu: Játék: Találtál egy szövetséges várost.

en: Friendly nomads are impressed by you, and join you.
hu: Játék: Jó benyomást tettél egy csapat nomádra, ezért csatlakoztak hozzád.

en: Your overflight frightens the tribe; they scatter in terror.
hu: Játék: A primitív törzs nagyon megijed a repülődtől; rémülten szétszélednek.

en: Orders for %s aborted since they give an invalid activity.
hu: %s parancsai visszavonva, mivel hibás tevékenységet kaptak.

en: Orders for %s aborted since they give an invalid location.
hu: %s parancsai visszavonva, mivel hibás helyszínt kaptak.

en: Orders for %s aborted because of failed move.
hu: %s parancsai visszavonva, mivel nem sikerült mozognia.

en: High landmass - this may take a few seconds.
hu: Sok szárazföld - ez néhány másodpercet vehet igénybe.

en: Generator 3 didn't place all big islands.
hu: A 3-as generálóeljárás nem helyezte el az összes nagy szigetet.

en: Generator 3 left %li landmass unplaced.
hu: A 3-as generálóeljárás %li szárazföldi mezőt nem helyezett el.

en: The server appears to have gotten into an infinite loop in the allocation of starting positions.
    Maybe the number of players is too high for this map.
    Please report this bug at %s.
hu: Úgy tűnik, hogy a szerver végtelen hurokba került a kezdőpontok elhelyezése közben.
    Valószínűleg túl sok a játékos ehhez a térképhez.
    Kérlek jelents ezt a hibát ide: %s.

en: Plugin '%s' isn't available. Available are %s
hu: A(z) '%s' bővítőmodul nem elérhető. A lehetséges bővítőmodulok: %s

en: Plugin %s found but can't be initialized.
hu: A(z) %s bővítőmodult megtaláltam, de nem sikerült inicializálni.

en: Plugin '%s' is now selected
hu: Kiválasztottad a(z) '%s' bővítőmodult

en: Couldn't find soundset "%s" trying "%s".
hu: Nincs meg a(z) "%s" hangkészlet; próbálkozás a(z) "%s" készlettel.

en: Proceeding with sound support disabled
hu: Hangtámogatás nélkül folytatom

en: For sound support, install SDL_mixer
hu: Hangtámogatáshoz telepíts az SDL_mixer-t

en: No sound spec-file given!
hu: Nincs megadava hang spec-fájl!

en: Cannot find sound spec-file "%s".
hu: Nincs meg a(z) "%s" audio spec-fájl.

en: To get sound you need to download a sound set!
hu: Ha szeretnél hangot, tölts le egy hangkészletet!

en: Get sound sets from <%s>.
hu: Hangkészleteket beszerezhetsz a(z) <%s> weboldalról.

en: Will continue with disabled sounds.
hu: Folytatás hanghatások nélkül.

en: Could not load sound spec-file: %s
hu: Nem sikerült betölteni a(z) %s hang spec-fájlt

en: sound spec-file appears incompatible:
hu: a hang spec-fájl inkompatibilisnek tűnik:

en: sound spec-file claims required option(s) which we don't support:
hu: a hang spec-fájl olyan beállítás(oka)t követel meg, amelyeket nem támogatunk:

en: No real audio subsystem managed to initialize!
hu: Nem sikerült inicializálni egyetlen valódi hang-alrendszert sem!

en: Perhaps there is some misconfigurationg or bad permissions
hu: Lehet hogy valami rosszul van beállítva, vagy nem megfelelőek a jogosultságok

en: Cannot find audio file %s
hu: Nincs meg a(z) %s hangfájl

en: ?filler:XXX/XXX XXX turns
hu: ?filler:XXX/XXX XXX kör

en: %3d gold per turn
hu: körönként %3d arany

en: %3d turn | %3d turns
hu[0]: %3d kör

en: never
hu: soha

en: %s (XX) %d/turn
hu: %s (XX) %d/kör

en: %s (%d) %d turn | %s (%d) %d turns
hu[0]: %s (%d) %d kör

en: Obsolete
hu: Elavult

en: Built
hu: Megépítve

en: Great Wonder
hu: Világcsoda

en: Small Wonder
hu: Kisebb csoda

en: %d/turn
hu: %d/kör

en: %+4d : Taxed from trade
hu: %+4d : Adók a kereskedelemből

en: %+4d : Bonus from %s (%+d%%)
hu: %+4d : Bónusz - %s (%+d%%)

en: %+4d : Waste
hu: %+4d : Kárba veszett

en: %+4d : Used
hu: %+4d : Használva

en: %4d : Total surplus
hu: %4d : Összes töblet

en: ?city_state:Rapture
hu: ?city_state:Ünneplés

en: ?city_state:Disorder
hu: ?city_state:Zavargás

en: ?city_state:Peace
hu: ?city_state:Béke

en: (worklist)
hu: (munkaterv)

en: ?city:Name
hu: ?city:Név

en: City Name
hu: Városnév

en: ?size:Sz
hu: ?size:Mrt

en: Size
hu: Méret

en: State
hu: Állapot

en: Rapture/Peace/Disorder
hu: Öröm/Béke/Zavargás

en: Concise *=Rapture, X=Disorder
hu: Jelek: *=Ünneplés, X=Zavargás

en: Workers
hu: Munkások

en: ?happy/content/unhappy/angry:H/C/U/A
hu: ?happy/content/unhappy/angry:B/E/B/L

en: Workers: Happy, Content, Unhappy, Angry
hu: Munkások: Boldog, Elégedett, Boldogtalan, Lázadó

en: ?Happy workers:H
hu: ?Happy workers:B

en: Workers: Happy
hu: Munkások: boldogak

en: Workers: Content
hu: Munkások: elégedettek

en: Workers: Unhappy
hu: Munkások: boldogtalanok

en: Workers: Angry
hu: Munkások: mérgesek

en: Special
hu: Speciális

en: ?entertainers/scientists/taxmen:E/S/T
hu: ?entertainers/scientists/taxmen:Sz/T/A

en: Entertainers, Scientists, Taxmen
hu: Szórakoztatók, Tudósok, Adószedők

en: Units
hu: Egységek

en: Surplus
hu: Többlet

en: ?food/prod/trade:F/P/T
hu: ?food/prod/trade:É/T/K

en: Surplus: Food, Production, Trade
hu: Többlet: Élelem, Termelés, Kereskedelem

en: ?Food surplus:F+
hu: ?Food surplus:É+

en: Surplus: Production
hu: Többlet: Termelés

en: Economy
hu: Gazdaság

en: ?gold/lux/sci:G/L/S
hu: ?gold/lux/sci:A/L/T

en: Economy: Gold, Luxuries, Science
hu: Gazdaság: Arany, Luxus, Tudomány

en: ?trade_routes:n
hu: ?trade_routes:sz

en: ?trade_routes:T
hu: ?trade_routes:KK

en: Number of Trade Routes
hu: Kereskedelmi kapcsolatok száma

en: Stock
hu: Raktár

en: Food Stock
hu: Élelemraktár

en: ?pollution:Pol
hu: ?pollution:Szenny

en: Turns
hu: Körök

en: ?corruption:Cor
hu: ?corruption:Korr

en: Corruption
hu: Korrupció

en: ?cma:Governor
hu: ?cma:Helytartó

en: Citizen Governor
hu: Városi helytartó

en: Currently Building
hu: Most épül

en: (Stock,Target,Turns,Buy)
hu: (Raktár,Cél,Körök,Ár)

en:   -a, --autoconnect	Skip connect dialog
hu:   -a, --autoconnect	Kapcsolódás ablak átugrása

en:   -m, --meta HOST	Connect to the metaserver at HOST
hu:   -m, --meta HOST	HOST használata metaszerverként

en:   -n, --name NAME	Use NAME as name
hu:   -n, --name NÉV	A NÉV név használata

en:   -p, --port PORT	Connect to server port PORT
hu:   -p, --port PORT	Kapcsolódás a szerver PORT portjára

en:   -P, --Plugin PLUGIN	Use PLUGIN for sound output %s
hu:   -P, --Plugin PLUGIN	PLUGIN használata a hangkimenethez %s

en:   -s, --server HOST	Connect to the server at HOST
hu:   -s, --server HOST	A HOST címen található szerverhez való kapcsolódás

en:   -S, --Sound FILE	Read sound tags from FILE
hu:   -S, --Sound FÁJL	Hang tag-ek beolvasása a FÁJL fájlból

en:   -t, --tiles FILE	Use data file FILE.tilespec for tiles
hu:   -t, --tiles FÁJL	A FÁJL.tilespec adatfájl használata a mezőkészlethez

en: Try using --help.
hu: Próbáld a --help használatát.

en: Unrecognized option: "%s"
hu: Ismeretlen opció: "%s"

en: Game started.
hu: A játék elkezdődött.

en: There was an error while auto connecting; aborting.
hu: Hiba történt az automatikus kapcsolódás közben; félbeszakítás.

en: Changing production of every %s into %s.
hu: Játék: Minden %s gyártásának cseréje %s egységre/épületre.

en: ?embassy:Both
hu: ?embassy:Kölcsönös

en: ?embassy:Yes
hu: ?embassy:Van

en: ?embassy:With Us
hu: ?embassy:Velünk

en: ?vision:Both
hu: ?vision:Kölcsönös

en: ?vision:To Them
hu: ?vision:Feléjük

en: ?vision:To Us
hu: ?vision:Felénk

en: The %s give %s
hu: A(z) %s odaadják a(z) %s tudományt

en: The %s give unknown city.
hu: A(z) %s ismeretlen várot adnak.

en: The %s give %d gold
hu: A(z) %s %d aranyat adnak

en: The %s give their worldmap
hu: A(z) %s világtérképet adnak

en: The %s give their seamap
hu: A(z) %s tengeri térképet adnak

en: The parties agree on a cease-fire
hu: A felek tűzszünetet kötnek

en: The parties agree on a peace
hu: A felek békét kötnek

en: The parties create an alliance
hu: A felek szövetséget kötnek

en: The %s gives shared vision
hu: A(z) %s közös látványt adnak

en: Popup Request
hu: Felbukkanó kérés

en: Exporting output window to civgame.log ...
hu: A kimeneti ablak tartalmának exportálása a civgame.log fájlba ...

en: Export complete.
hu: Exportálás kész.

en: Export failed, couldn't write to file.
hu: Nem sikerült elkészíteni a fájlt, az exportálás nem sikerült.

en: %s costs %d gold and you only have %d gold.
hu: Játék: %s ára %d arany, de neked csak %d aranyad van.

en: Lost connection to server!
hu: Elveszett a kapcsolat a szerverrel!

en: Failed to contact server "%s" at port %d as "%s" after %d attempts
hu: Nem sikerült kapcsolódni a(z) "%s" szerver %d portjára "%s" néven (%d kapcsolódási kísérlet)

en: Connection to server refused. Please start the server.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a szerverhez. Indíts el egy szervert!

en: Error contacting server "%s" at port %d as "%s":
     %s
hu: Nem sikerült kapcsolódni a(z) "%s" szerverhez a(z) %d porton "%s" néven:
     %s

en: easy
hu: könnyű

en: hard
hu: nehéz

en: Only transporter units can be unloaded.
hu: Játék: Csak szállító egységek tudnak kirakodni.

en: Only nuclear units can do this.
hu: Játék: Csak nukleáris egységek tehetik ezt.

en: Only paratrooper units can do this.
hu: Játék: Csak ejtőernyős egységet tehetik ezt.

en: Too far for this unit.
hu: Játék: Túl messze van az egységtől.

en: Didn't find a route to the destination!
hu: Játék: Nem sikerült útvonalat találni a célhoz!

en: Terrain     Road   Irrigation     Mining         Transform
hu: Terep       Út     Öntözés        Bánya          Átalakítás

en: (Railroads and fortresses require 3 turns, regardless of terrain.)
hu: (A vasutak és az erődök 3 kört igényelnek tekintet nélkül a tereptípusra.)

en: Requires the %s technology.
hu: A(z) %s technológiára van szükség.

en: Requires the %s government.
hu: A(z) %s államformára van szükség.

en: Requires the %s building.
hu: A(z) %s épületre van szükség.

en: Requires the %s terrain special.
hu: A(z) %s különleges terepelemre van szükség.

en: Requires the %s terrain.
hu: Az) %s tereptípusra van szükség.

en: Requires the %s nation.
hu: A(z) %s nemzetre van szükség.

en: Only applies to %s units.
hu: Csak %s egységeken alkalmazható.

en: Requires a minimum size of %d.
hu: Legalább %d méretre van szükség.

en: Sorry, no help topic for %s.
hu: Sajnálom, a(z) %s azonosítóhoz nincs súgó témakör.

en: Sorry, no help topic for %s.
    This page was auto-generated.
hu: Sajnálom, a(z) %s azonosítóhoz nincs súgó témakör.
    Ez egy automatikusan generált lap.

en: * Losing this unit will lose you the game!
hu: * Az egység elveszítése egyben játék elveszítéséhez is vezet!

en: * Each player may only have one of this type of unit.
hu: * Minden játékosnak csak egy lehet ebből az egységtípusból.

en: * Requires %d population to build.
hu: * %d népesség kell az építéséhez.

en: * Can help build wonders (adds %d production).
hu: * Segíthet a világcsodák építése (hozzátesz %d termelést).

en: * May not be disbanded.
hu: * Nem lehet feloszlatni.

en: * May be disbanded in a city to recover 50%% of the production cost.
hu: * Egy városban fel lehet oszlatni, hogy visszaszerezd az építési költség 50%%-át.

en: * Can build new cities.
hu: * Alapíthat új városokat.

en: * Can build roads and railroads.
hu: * Építhet utakat és vasutakat.

en: * Can build mines on tiles.
hu: * Építhet bányákat.

en: * Can build irrigation on tiles.
hu: * Építhet öntözőcsatornát.

en: * Can build farmland.
hu: * Építhet farmot.

en: * Can build farmland (if %s is known).
hu: * Építhet farmot (ha %s ismert).

en: * Can build farmland (if any of the following are known: %s).
hu: * Építhet farmot (ha ezek közül bármelyik ismert: %s).

en: * Can build fortresses.
hu: * Építhet erődöt.

en: * Can build fortresses (if %s is known).
hu: * Építhet erődöket (ha %s ismert).

en: * Can build fortresses (if any of the following are known: %s).
hu: * Építhet erődöket (ha ezek közül bármelyik ismert: %s).

en: * Can clean pollution from tiles.
hu: * Képes megtisztítani a területeket a szennyeződéstől.

en: * Can clean nuclear fallout from tiles.
hu: * Képes eltakarítani a nukleáris szennyezést.

en: * Can transform tiles.
hu: * Képes területek átformálására.

en: * Can build airbases.
hu: * Építhet légibázist.

en: * May fortify, granting a 50%% defensive bonus.
hu: * Használható megerősítésre, így 50%% védelmi bónuszt kap.

en: * May pillage to destroy infrastructure from tiles.
hu: * Képes fosztogatni, így elpusztítva az adott területen levő infrastruktúrát.

en: * Can perform diplomatic actions, plus special spy abilities.
hu: * Végrehajthat diplomáciai akciókat, ezen kívül speciális, csak kémekre jellemző képességei is vannak.

en: * Can perform diplomatic actions.
hu: * Végrehajthat diplomáciai akciókat.

en: * Will never lose a diplomat-versus-diplomat fight.
hu: * Soha nem veszít egy diplomata-diplomata harban.

en: * May not be bribed.
hu: * Nem lehet megvesztegetni.

en: * Can attack enemy air units.
hu: * Megtámadhat ellenséges légi egységeket.

en: * Is invisible except when next to an enemy unit or city.
hu: * Láthatatlan, kivéve ha közvetlenül egy ellenséges egység vagy város mellett van.

en: * Can only attack units on ocean squares (no land attacks).
hu: * Csak tengeri mezőn tartózkodó egységeket támadhat.

en: * Gets double defense against units specified as 'mounted'.
hu: * Dupla védelem a 'lovas' jelzővel ellátott egységek ellen.

en: * Counts as 'mounted' against certain defenders.
hu: * Bizonyos védők ellen 'lovas' egységnek számít.

en: * Making an attack ends this unit's turn.
hu: * A támadás lezárja az egység körét.

en: * This unit's attack causes a nuclear explosion!
hu: * Az egység támadása atomrobbanást okoz!

en: * Gets double firepower when attacking cities.
hu: * Dupla tűzereje van városok támadásakor.

en: * Ignores the effects of city walls.
hu: * Nem hat rá a városfal.

en: * Does bombard attacks (%d per turn).  These attacks will only damage (never kill) the defender but has no risk to the attacker.
hu: * Képes bombázó támadásokra (%d körönként).  Ezek a támadások csak sérülést okoznak (soha nem ölnek) a védő számára, és nem jár veszéllyel a támadó számára.

en: * Gets quintuple defence against missiles and aircraft.
hu: * Négyszeres védelem a rakéták és repülőgépek ellen.

en: * Ignores terrain effects (treats all squares as roads).
hu: * Mozgását nem befolyásolják a terepviszonyok (minden mezőt útként használ).

en: * Ignores zones of control.
hu: * Nem hatnak rá a fennhatósági zónák.

en: * A non-military unit (cannot attack; no martial law).
hu: * Nem katonai egység (nem tud támadni; nem csökkenti a zavargást).

en: * A field unit: one unhappiness applies even when non-aggressive.
hu: * Harctéri egység: akkor is 1 boldogtalanságot okoz, amikor nem agresszív.

en: * Will never achieve veteran status.
hu: * Soha nem érhet el tapasztalt státuszt.

en: * May become veteran through training or combat.
hu: * Kiképzés vagy csata útján tapasztalt lehet.

en: * The discovery of %s reduces the risk to 25%%.
hu: * A(z) %s felfedezése 25%%-ra csökkenti a kockázatot.

en: * %s reduces the risk to 12%%.
hu: * %s 12%%-ra csökkenti a kockázatot.

en:  or
hu:  vagy

en: If we would now start with %s we would need %d bulbs.
hu: Ha most elkezdenénk kutatni a(z) %s tudományt, %d villanykörtét kéne összegyűjtenünk.

en: To reach %s we need to obtain %d other technologies first. The whole project will require %d bulbs to complete.
hu: A(z) %s tudomány felfedezéséhez előbb ki kell fejlesztenünk %d másik technológiát. A teljes projekt teljesítése %d villanykörtét igényel.

en: You cannot research this technology.
hu: Nem tudod ezt a technológiát kutatni.

en:  This number may vary depending on what other players will research.
hu:  Ez a szám a többi játékos kutatásától függően változhat.

en: * Reduces the chance of losing boats on the high seas to 25%%.
hu: * 25%%-ra csökkenti a csónakok elvesztésének esélyét nyílt tengereken.

en: * Reduces the chance of losing boats on the high seas to 12%%.
hu: * 12%%-ra csökkenti a csónakok elvesztésének esélyét nyílt tengereken.

en: * Pollution cannot be generated on this terrain.
hu: * Ezen a területen nem lehet szennyezést termelni.

en: * The coastline of this terrain is unsafe.
hu: * A terület tengerpartja nem biztonságos.

en: * Land units cannot travel on oceanic terrains.
hu: * A szárazföldi egységek nem képesek óceáni területeken mozogni.

en: Features:
hu: Képességek:

en: * Each of your cities will avoid %d unhappiness that would otherwise be caused by units.
hu: * Minden városodban %d boldogtalan emberrel kevesebb lesz, amit egyébként az egységek okoznának.

en: * Chance of civil war is %d%% if you lose your capital.
hu: * A polgárháború esélye %d%%, ha elveszíted a fővárosodat.

en: * The first unhappy citizen in each city due to civilization size will appear when you have %d cities.
hu: * A civilizáció mérete miatt boldogtalan lakosok először akkor jelennek meg, ha %d városod van.

en: * After the first unhappy citizen due to civilization size, for each %d additional cities, another unhappy citizen will appear.
hu: * Miután először megjelenik a civilizáció miatt boldogtalan lakos, minden újabb %d város után egy új boldogtalan lakos jelenik meg.

en: The maximum rate you can set for science, gold, or luxuries is %d%%.
hu: A legnagyobb érték, amit a tudománynak, az aranynak vagy luxusnak kijelöhetsz, az %d%%.

en: * Veteran %s units.
hu: * Kiképez %s egységet.

note: TRANS: "2 unhappy" or ", 1 unhappy"
en: %s%d unhappy
hu: %s%d boldogtalan

en: Copy %s to clipboard.
hu: %s másolása a vágólapra.

en: Clipboard is empty.
hu: A vágólap üres.

en: Graphics
hu: Grafika

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Sound
hu: Hang

en: Interface
hu: Felület

en: Network
hu: Hálózat

en: Font
hu: Betűtípus

en: Login name
hu: Bejelentkezési név

en: This is the default login username that will be used in the connection dialogs or with the -a command-line parameter.
hu: Ez az alapértelmezett bejelentkezési felhasználónév, ami a kapcsolati párbeszédablakokban és az  -a parancssori paraméternél lesz használva.

en: Server
hu: Szerver

en: This is the default server hostname that will be used in the connection dialogs or with the -a command-line parameter.
hu: Ez az alapértelmezett szerver hosztneve, ami a kapcsolat párbeszédablakokban vagy az -a parancssori paraméternél lesz használva.

en: Server port
hu: Szerver port

en: Metaserver
hu: Metaszerver

en: Soundset
hu: Hangkészlet

en: This is the soundset that will be used.  Changing this is the same as using the -S command-line parameter.
hu: Ez a hangcsomag lesz használva.  Megváltoztatásával ugyanazt lehet elérni, mint az -S parancsori paraméterrel.

en: Sound plugin
hu: Hang-bővítőmodul

en: If you have a problem with sound, try changing the sound plugin.  The new plugin won't take effect until you restart Freeciv.  Changing this is the same as using the -P command-line option.
hu: Ha problémáid vannak a hanggal, próbáld megváltoztatni a hangplugint.  Az új pluginnak nincs hatása, addig, míg újra nem indul a FreeCiv.  Megváltoztatásával hasonló érthető el, mint a -P parancssori paraméterrel.

en: Tileset
hu: Eszközkészlet

en: Solid unit background color
hu: Nem átlátszó egységháttér

en: Sound bell at new turn
hu: Hangjelzés új kör esetén

en: Unit movement animation time (milliseconds)
hu: Egység mozgásanimációjának hossza (ezredmásodperc)

en: Show combat animation
hu: Animált csata

en: Draw the citybar
hu: Várossáv mutatása

en: Setting this option will display a 'citybar' containing useful information beneath each city. Disabling this option will display only the city's name and optionally, production.
hu: Ha engedélyezve van ez a beállítás, akkor megjelenik egy 'várossáv', amiben hasznos információk jelennek meg minden város alatt. Ha ki van kapcsolva, akkor csak a név és feltételesen a termelés jelenik meg.

en: Show icons in the technology tree
hu: Ikonok mutatása a technológiai fán

en: Setting this option will display icons on the technology tree diagram. Turning this option off makes the technology tree more compact.
hu: Ha engedélyezve van a beállítás, akkor megjelennek az ikonok a technológiai fán. Kikapcsolt állapotban a fa sokkal tömörebb.

en: Draw shield graphics for units
hu: Az egységek pajzsának rajzolása

en: Auto Center on Units
hu: Ráközelítés az egységekre

en: Auto Center on Combat
hu: Ráközelítés a csatákra

en: Focus on Awakened Units
hu: Ráközelítés a felébresztett egységekre

en: Center map when Popup city
hu: Ráközelítés a városra a városablak megnyitásakor

en: Concise City Production
hu: Tömör formátumú termelési infó

en: End Turn when done moving
hu: Automatikus kör vége a lépések befejezésekor

en: Borders layer
hu: Határok réteg

en: Units layer
hu: Egységek réteg

en: Cities layer
hu: Városok réteg

en: Cannot find your home directory
hu: Nem található a home-könyvtár

en: Save failed, cannot find a filename.
hu: A mentés nem sikerült, nem sikerült fájlnevet találni.

en: If you add a preset by hand, also update "number_of_presets"
hu: Ha kézileg adsz hozzá új beállításmintát, akkor a "number_of_presets" mező értékét is frissítsd!

en: Save failed, cannot write to file %s
hu: Nem sikerült a mentés a(z) %s fájlba

en: Saved settings to file %s
hu: Beállítások elmentve a(z) %s fájlba

en: You were rejected from the game: %s
hu: Kiutasítottak a játékból: %s

en: Client capability string: %s
hu: A kliens képességei: %s

en: Server capability string: %s
hu: A szerver képességei: %s

en: Start of turn %d
hu: Elkezdődött a(z) %d. kör

en: AI Mode is now %s.
hu: Az MI irányítás %s van kapcsolva.

en: ON
hu: BE

en: OFF
hu: KI

en: R.I.P
hu: megsemmisült

en: waiting
hu: várakozik

en: done
hu: kész

en: moving
hu: mozgásban

en: ?Player:Name
hu: ?Player:Név

en: Username
hu: Felhasználói név

en: Flag
hu: Zászló

en: Nation
hu: Nép

en: Border
hu: Határ

en: Score
hu: Pont

en: Team
hu: Csapat

en: Attitude
hu: Viselkedés

en: Embassy
hu: Követség

en: Dipl.State
hu: Dipl.Helyzet

en: Vision
hu: Látvány

en: Could not open temp file.
hu: Nem nyitható meg az ideiglenes fájl.

en: ?nation:Neutral
hu: ?nation:Semleges

en: ?nation:Hostile
hu: ?nation:Ellenséges

en: ?nation:Peaceful
hu: ?nation:Békés

en: ?nation:Friendly
hu: ?nation:Barátságos

en: ?nation:Mysterious
hu: ?nation:Rejtélyes

en: ?nation:Friendly(team)
hu: ?nation:Barátságos(csapat)

en: ?city:Neutral
hu: ?city:Semleges

en: ?city:Hostile
hu: ?city:Ellenséges

en: ?city:Peaceful
hu: ?city:Békés

en: ?city:Friendly
hu: ?city:Barátságos

en: ?city:Mysterious
hu: ?city:Rejtélyes

en: ?city:Friendly(team)
hu: ?city:Barátságos(csapat)

en: Location: (%d, %d) [%d]
hu: Helyszín: (%d, %d) [%d]

en: Terrain: %s
hu: Terep: %s

en: Food/Prod/Trade: %s
hu: Élelem/Term/Keresk: %s

en: Minor Tribe Village
hu: Apró törzsi falu

en: Our Territory
hu: Saját terület

note: TRANS: "Territory of the Polish"
en: Territory of the %s
hu: %s területe

note: TRANS: "Polish territory (5 turn cease-fire)"
en: %s territory (%d turn cease-fire) | %s territory (%d turn cease-fire)
hu[0]: %s területe (%d kör tűzszünet)

en: Unclaimed territory
hu: Gazdátlan terület

note: TRANS: "City: Warsaw (Polish)"
en: City: %s (%s)
hu: Város: %s (%s)

note: TRANS:  "City: Warsaw (Polish, 5 turn cease-fire)"
en: City: %s (%s, %d turn cease-fire) | City: %s (%s, %d turn cease-fire)
hu[0]: Város: %s (%s, %d kör tűzszünet)

note: TRANS: "City: Warsaw (Polish,friendly)"
en: City: %s (%s, %s)
hu: Város: %s (%s, %s)

en: Infrastructure: %s
hu: Infrastruktúra: %s

note: TRANS: "Unit: Musketeers (Polish/Warsaw)"
en: Unit: %s (%s%s)
hu: Egység: %s (%s%s)

note: TRANS:  "Unit: Musketeers (Polish, 5 turn cease-fire)"
en: Unit: %s (%s, %d turn cease-fire) | Unit: %s (%s, %d turn cease-fire)
hu[0]: Egység: %s (%s, %d kör tűzszünet)

note: TRANS: "Unit: Musketeers (Polish,friendly)"
en: Unit: %s (%s, %s)
hu: Egység: %s (%s, %s)

note: TRANS: "Chance to win: A:95% D:46%"
en: Chance to win: A:%d%% D:%d%%
hu: Esély a győzelemre: A:%d%% D:%d%%

note: TRANS: A is attack power, D is defense power, FP is firepower, * HP is hitpoints (current and max).
en: A:%d D:%d FP:%d HP:%d/%d (%s)
hu: T:%d V:%d TE:%d ÉP:%d/%d (%s)

note: TRANS: "5 more" units on this tile
en:   (%d more)
hu:   (még %d)

en: near %s
hu: %s közelében

en: in %s
hu: %s városában

en: Progress: no research
hu: Folyamat: nincs kutatás

en: Progress: no research target
hu: Folyamat: nincs kutatási cél

en: Progress: %d turn/advance | Progress: %d turns/advance
hu[0]: Folyamat: %d kör/fejlődés

en: %d bulb/turn | %d bulbs/turn
hu[0]: %d pont/kör

en: , %d bulb/turn from team | , %d bulbs/turn from team
hu[0]: , %d pont/kör a csapattól

en: %d/- (never)
hu: %d/- (soha)

en: %d/%d (%d turn) | %d/%d (%d turns)
hu[0]: %d/%d (%d kör)

en: %d/%d (never)
hu: %d/%d (soha)

en: %d step | %d steps
hu[0]: %d lépés

en: %d bulb | %d bulbs
hu[0]: %d pont

en: %d turn | %d turns
hu[0]: %d kör

en: Population: %s
hu: Népesség: %s

en: Year: %s (T%d)
hu: Év: %s (%d. kör)

en: Gold: %d (%+d)
hu: Arany: %d (%+d)

en: Tax: %d Lux: %d Sci: %d
hu: Adó: %d Lux: %d Tud: %d

en: (Click for more info)
hu: (Kattints több információért)

en: %s People
hu: %s ember

en: Turn: %d
hu: Kör: %d

en: Gold: %d
hu: Arany: %d

en: Net Income: %d
hu: Tiszta bevétel: %d

en: Researching %s: %s
hu: %s kutatása: %s

en: Global warming chance: %d%% (%+d%%/turn)
hu: Globális felmelegedés esélye: %d%% (%+d%%/kör)

en: Nuclear winter chance: %d%% (%+d%%/turn)
hu: Nukleáris tél esélye: %d%% (%+d%%/kör)

en: Government: %s
hu: Államforma: %s

en: %d unit | %d units
hu[0]: %d egység

en: Turns to target: %d
hu: Kör a célig: %d

en: %d unit selected | %d units selected
hu[0]: %d egység kiválasztva

en: No units selected.
hu: Nincs egység kiválasztva.

en: Others: %d civil; %d military
hu: Mások: %d civil; %d katona

en: Others: %d civilian
hu: Mások: %d civil

en: Others: %d military
hu: Mások: %d katona

en: No units to upgrade!
hu: Nincs fejlesztendő egység!

en: None of these units may be upgraded.
hu: Ezen egyégek közül egyik sem fejleszthető.

en: Upgrade %d unit for %d gold?
    Treasury contains %d gold. | Upgrade %d units for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
hu[0]: Fejlesztesz %d egységet %d aranyért?
    A kincstárban %d arany van.

en: Shows your progress in researching the current technology.
hu: Az előrehaladást mutatja a jelenlegi technológia kutatásában

en: no research target.
hu: nincs kutatási cél.

en: Shows the progress of global warming:
hu: A globális felmelegedés folyamatát mutatja:

en: Pollution rate: %d%%
hu: Szennyezés: %d%%

en: Chance of catastrophic warming each turn: %d%%
hu: Egy katasztrofális felmelegedés esélye minden körben: %d%%

en: Shows the progress of nuclear winter:
hu: A nukleáris tél folyamatát mutatja:

en: Chance of catastrophic winter each turn: %d%%
hu: Egy katasztrofális tél esélye minden körben: %d%%

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Population:      %5d
hu: Lakosság:      %5d

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Energy:          %5d %%
hu: Energia:          %5d %%

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Mass:            %5d ton | Mass:            %5d tons
hu[0]: Tömeg:           %5d tonna

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Travel time:     %5.1f years
hu: Útidő:           %5.1f év

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Travel time:        N/A
hu: Útidő:              -

note: TRANS: spaceship text; should have constant width.
en: Year of arrival: %8s
hu: Megérkezés éve: %8s

en: ?timeout:off
hu: ?timeout:ki

en: ?seconds:%02ds
hu: ?seconds:%02dmp

en: ?mins/secs:%02dm %02ds
hu: ?mins/secs:%02dperc %02dmp

en: ?hrs/mns:%02dh %02dm
hu: ?hrs/mns:%02dóra %02dperc

en: ?dys/hrs:%02dd %02dh
hu: ?dys/hrs:%02dnap %02dóra

en: ?duration:overflow
hu: ?duration:túlcsordulás

note: TRANS: "Observer: 1985"
en: Observer: %s
hu: Megfigyelő: %s

en: Buildings:
hu: Épületek:

en: None.
hu: Nincsenek.

en: Wonders:
hu: Világcsodák:

en: Trying "%s" tileset.
hu: Próbálkozás a(z) "%s" mezőkészlettel.

en: Could not open "%s".
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) %s fájlt.

en: Couldn't load gfx file for the spec file %s
hu: Nem sikerült betölteni a grafikai fájlt a(z) %s specifikációs fájlhoz

en: Couldn't find a supported gfx file extension for %s
hu: %s számára nem sikerült találni támogatott grafikus kiterjesztést

en: Client does not support isometric tilesets. Using default tileset instead.
hu: A kliens nem támogatja az izometrikus mezőkészleteket. Alapértelmezett mezőkészlet használata.

en: Client does not support overhead view tilesets. Using default tileset instead.
hu: A kliens nem támogatja a felülnézeti mezőkészleteket. Alapértelmezett mezőkészlet használata.

en: Paths longer than 99 turns are not supported.
    Report this bug to bugs@freeciv.org.
hu: A 99 körnél tovább tartó utak nem támogatottak.
    Jelentsd ezt a hibát a Rbugs@freeciv.org e-mail címre.

en: none
hu: semmi

en: custom
hu: saját

en:  happy
hu:  boldog

en: Name: %s
    Food:       %10s Gold:    %10s
    Production: %10s Luxury:  %10s
    Trade:      %10s Science: %10s
    
        People (W/E/S/T): %s
              City grows: %s
    Production completed: %s
hu: Név: %s
    Élelem:       %10s Arany     %10s
    Termelés:     %10s Luxus:    %10s
    Kereskedelem: %10s Tudomány: %10s
    
        Emberek (M/Sz/T/A): %s
            Városnövekedés: %s
                 Legyártás: %s

en: ?cma:Very happy
hu: ?cma:Nagyon boldog

en: ?cma:Max food
hu: ?cma:Maximum élelem

en: ?cma:Max production
hu: ?cma:Maximum termelés

en: ?cma:Max gold
hu: ?cma:Maximum arany

en: ?cma:Max science
hu: ?cma:Maximum tudomány

en: Ooops...
hu: Hoppá...

en: Bribe unit for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
hu: Lefizessük az egységet %d aranyért?
    A kincstárban %d arany van.

en: Bribe Enemy Unit
hu: Ellenséges egység lefizetése

en: Bribing the unit costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
hu: Az egység lefizetésének ára %d arany.
    A kincstárban %d arany van.

en: Traitors Demand Too Much!
hu: Az árulók túl sokat kérnek!

en: Steal Technology
hu: Tudomány ellopása

en: _Steal
hu: _Lop

en: Select Advance to Steal
hu: Melyik tudományt lopjuk el?

en: At Spy's Discretion
hu: A kém megítélésére bízzuk

en: Sabotage Improvements
hu: Épület szabotálása

en: _Sabotage
hu: _Szabotázs

en: Select Improvement to Sabotage
hu: Melyik épületet szabotáljuk?

en: City Production
hu: A város termelése

en: You can't incite a revolt in %s.
hu: Nem lázíthatod fel %s városát.

en: City can't be incited!
hu: A város nem lázítható fel!

en: Incite a revolt for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
hu: Fellázítsuk a várost %d aranyért?
    A kincstárban %d arany van.

en: Incite a Revolt!
hu: Fellázítás!

en: Inciting a revolt costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
hu: A város fellázítása %d aranyba kerül.
    A kincstárban %d arany van.

en: Your %s has arrived at %s.
    What is your command?
hu: A(z) %s megérkezett %s városába.
    Mi a parancsod?

en:  Choose Your Diplomat's Strategy
hu:  Válaszd ki a Diplomatád Stratégiáját

en: Establish _Embassy
hu: Nagy_követséget alapít

en: _Investigate City
hu: Város _megvizsgálása

en: _Sabotage City
hu: _Szabotázsakció

en: Steal _Technology
hu: _Tudományt lop

en: Incite a _Revolt
hu: _Lázadást szít

en: _Keep moving
hu: Továbbmegy

en: Choose Your Spy's Strategy
hu: Válaszd ki a Kémed Stratégiáját

en: _Poison City
hu: Város megmé_rgezése

en: Industrial _Sabotage
hu: Ipari _szabotázs

en: Subvert Enemy Unit
hu: Ellenséges egység átállítása

en: Sir, the diplomat is waiting for your command
hu: Uram, a diplomata a parancsára vár

en: Sir, the spy is waiting for your command
hu: Uram, a kém a parancsára vár

en: _Bribe Enemy Unit
hu: Ellenséges egység _lefizetése

en: _Sabotage Enemy Unit
hu: Ellenséges egység _szabotálása

en: Unit
hu: Egység

en: City
hu: Város

en: Player
hu: Játékos

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Editing Tools
hu: Szerkesztőeszközök

en: Help build _Wonder
hu: Segít világcsodát építeni

en: Your caravan from %s reaches the city of %s.
    What now?
hu: A(z) %si karavánod %s városába ért.
    Most mit tegyen?

en: Your Caravan Has Arrived
hu: A karavánod megérkezett

en: Establish _Traderoute
hu: Keresk. kapcsolat _létesítése

en: Cleared output window.
hu: A kimeneti ablak törölve.

en: Food:
hu: Élelem:

en: Prod:
hu: Termelés:

en: Trade:
hu: Kereskedelem:

en: Gold:
hu: Arany:

en: Luxury:
hu: Luxus:

en: Science:
hu: Tudomány:

en: Granary:
hu: Magtár:

en: Change in:
hu: Lakosságváltozás:

en: Corruption:
hu: Korrupció:

en: Pollution:
hu: Szennyezés:

en: _Overview
hu: _Áttekintés

en: Info
hu: Infó

en: City map
hu: Várostérkép

en: Press ENTER or double-click to sell an improvement.
hu: Nyomj ENTERt vagy kattints duplán egy fejlesztés eladásához.

en: Production:
hu: Termelés:

en: %d/%d %d turns
hu: %d/%d %d kör

en: _Buy
hu: Meg_vétel

en: Pro_duction
hu: Te_rmelés

en: _Happiness
hu: Köz_hangulat

en: _Governor
hu: _Helytartó

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: Entertainers
hu: Szórakoztatók

en: Scientists
hu: Tudósok

en: Taxmen
hu: Adószedők

en: Disband if build settler at size 1
hu: A város feloszlatása, ha 1-es méretnél legyártott egy telepest

en: Overview page
hu: Áttekintés fül

en: Production page
hu: Termelés fül

en: Happiness page
hu: Közhangulat fül

en: Governor page
hu: Helytartó fül

en: This Settings page
hu: Beállítások fül (ez)

en: Last active page
hu: Utolsó aktív fül

en: New citizens are
hu: Az új lakosok

en: Next time open
hu: Legközelebb mi legyen aktív

en: _Rename...
hu: Á_tnevezés...

en: _List present units...
hu: Jelen_lévő egységek listázása...

en: _Prev city
hu: E_lőző város

en: _Next city
hu: _Következő város

en:  - DISORDER
hu:  - ZAVARGÁS

en:  - celebrating
hu:  - ünneplés

en:  - happy
hu:  - boldog

en: blocked
hu: blokkolt

en: Cen_ter
hu: _Középre hozás

en: _Activate unit
hu: Egység _aktivizálása

en: Activate unit, _close dialog
hu: Egység aktivizálása, ablak be_zárása

en: _Disband unit
hu: Egység fel_oszlatása

en: _Sentry unit
hu: Őrjáratozik (_s)

en: _Fortify unit
hu: Megerősítés (_f)

en: Make new _homecity
hu: Ez legyen az ellátó_város

en: Buy %s for %d gold?
    Treasury contains %d gold.
hu: Megvegyünk a(z) %s egységet/épületet %d aranyért?
    A kincstárban %d arany van.

en: Buy It!
hu: Vegyük meg!

en: %s costs %d gold.
    Treasury contains %d gold.
hu: A(z) %s ára %d arany.
    A kincstárban %d arany van.

en: Sell %s for %d gold?
hu: Eladjuk a(z) %s épletet %d aranyért?

en: Sell It!
hu: Adjuk el!

en: Rename City
hu: Város átnevezése

en: What should we rename the city to?
hu: Mi legyen a város új neve?

en: Chan_ge
hu: _Átállítás

en: Cities
hu: Városok

en: _Popup
hu: Meg_nyitás

en: Improvements
hu: Fejlesztések

en: Wonders
hu: Világcsodák

en: All Cities
hu: Összes város

en: No Cities
hu: Nincsenek városok

en: Invert Selection
hu: Kijelölés invertálása

en: Building Units
hu: Egységet épít

en: Building Improvements
hu: Épületet épít

en: Building Wonders
hu: Világcsodát épít

en: Building Unit
hu: Egységet épít

en: Building Improvement
hu: Épületet épít

en: Building Wonder
hu: Világcsodát épít

en: Coastal Cities
hu: Partmenti városok

en: Same Island
hu: Ugyanazon a szigeten

en: Supported Units
hu: Eltartott egységek

en: Units Present
hu: Jelenlévő egységek

en: Improvements in City
hu: Épületek a városban

en: Wonders in City
hu: Világcsodák a városban

en: Available Units
hu: Legyártható egységek

en: Available Improvements
hu: Megépíthető épületek

en: Available Wonders
hu: Megépíthető világcsodák

en: Results
hu: Hatások

en: Minimal Surplus
hu: Minimális többlet

en: Factor
hu: Szorzó

en: Celebrate
hu: Ünneplés

en: Governor Enabl_ed
hu: Helytartó _bekapcsolva

en: Governor Disabl_ed
hu: H_elytartó kikapcsolva

en: new preset
hu: új minta

en: Name new preset
hu: Minta elnevezése

en: What should we name the preset?
hu: Mi legyen az új minta neve?

en: Remove this preset?
hu: Töröljem ezt a mintát?

en: _Goto location
hu: Menj (_G)

en: _Popup City
hu: _Városablak felnyitása

en: You say you wanna revolution?
hu: Azt mondod, forradalom kéne?

en: Revolution!
hu: Forradalom!

en: What To Pillage
hu: Mit fosztogassunk

en: Select what to pillage:
hu: Válaszd ki, hogy mit fosztogassunk:

en: Name
hu: Név

en: Unit selection
hu: Egységválasztás

en: _Nations:
hu: _Nemzetek:

en: Edit Nation
hu: Nemzet szerkesztése

en: What Nation Will You Be?
hu: Melyik nemzet leszel?

en: Pick Nation
hu: Nemzet választása

en: Random Nation
hu: Véletlen nemzet

en: Select a nation
hu: Válassz egy nemzetet

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Leader:
hu: _Vezető:

en: _Female
hu: _Nő

en: _Male
hu: _Férfi

en: _City Styles:
hu: Városok _stílusa:

en: L_egend
hu: Történ_et

en: You must select your sex.
hu: Be kell állítanod a nemedet.

en: You must select your city style.
hu: Be kell állítanod a városaid stílusát.

en: You must type a legal name.
hu: Érvényes nevet kell beírnod.

en: Upgrade Unit!
hu: Egység felfejlesztése!

en: Upgrade Obsolete Units
hu: Elavult egységek felfejlesztése

en: World-map
hu: Világtérkép

en: Sea-map
hu: Hajózási térkép

en: _Maps
hu: Térké_pek

en: _Advances
hu: _Fejlesztések

en: _Cities
hu: _Városok

en: Give _embassy
hu: Köv_etség

en: _Pacts
hu: _Egyezmények

en: _Cancel meeting
hu: Találkozó _megszakítása

en: Accept _treaty
hu: E_gyezmény elfogadása

en: C_lauses:
hu: _Kikötések:

en: _Gold:
hu: _Arany:

en: _Add Clause...
hu: Kikötés hozzá_adása...

en: --- This treaty is blank. Please add some clauses. ---
hu: --- A szerződés üres. Adj hozzá néhány kikötést. ---

en: Invalid amount of gold specified.
hu: Játék: Nem megfelelő aranymennyiséget adtál meg.

en: Find City
hu: Városkeresés

en: Ci_ties:
hu: Vá_rosok

en: Select tax, luxury and science rates
hu: Válassz adó, luxus és tudomány arányt

en: Lock
hu: Rögzítés

en: %s max rate: %d%%
hu: Maximális lehetséges arány %s államforma esetén: %d%%

en: Set local options
hu: Helyi beállítások

en: Goto/Airlift Unit
hu: Menj/Repülj

en: Select destination
hu: Válassz célt

en: Show Map Scrollbars
hu: Térkép görgetősávjainak megjelenítése

en: Disable this option to hide the scrollbars on the map view.
hu: Ne engedélyezd a beállítást, ha nem szeretnél körgetősávot a térképen.

en: Notify Label
hu: Értesítő szöveg

en: Help Label
hu: Súgószöveg

en: Help Text
hu: Súgószöveg

en: Beta Label
hu: Béta szöveg

en: City Names
hu: Városnevek

en: City Productions
hu: Városok Termelése

en: Turn Done
hu: Kör vége

en: _Map
hu: _Térkép

en: _Chat
hu: _Csevegés

en: Freeciv is free software and you are welcome to distribute copies of it
    under certain conditions; See the "Copying" item on the Help menu.
    Now.. Go give'em hell!
hu: A Freeciv szabad szoftver, szabadon továbbadható bizonyos feltételek mellett.
    (Lásd a "Másolás" pontot a Súgó menüben.)
    És most.. Adj nekik! :)

en: _Ready
hu: _Kész

en: _Start
hu: _Indítás

en: Pick _Nation
hu: _Nemzet választása

en: Create _player
hu: _Játékos készítése

en: _Observe
hu: _Megfigyelés

en: _Do not observe
hu: Nem meg_figyelés

en: <AI>
hu: <MI>

en: <Novice AI>
hu: <Újonc MI>

en: <Easy AI>
hu: <Könnyű MI>

en: <Normal AI>
hu: <Normál MI>

en: <Hard AI>
hu: <Nehéz MI>

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Observer
hu: Megfigyelő

en: Are you sure you want to quit?
hu: Biztosan ki szeretnél lépni?

en: Close Tab:
    %s
hu: Fül bezárása:
    %s

en: Happiness
hu: Közhangulat

en: Cities: %d total, %d over threshold of %d cities.
hu: Városok: %d darab, %d várossal több mint a(z) %d városos küszöb.

en: %d content before penalty with
hu: %d elégedett lakos lehet még

en: %d additional unhappy citizens.
hu: a plusz %d boldogtalan lakosos büntetés életbe lépéséig.

en: Luxury: %d total.
hu: Luxus: összesen %d.

en: Units:
hu: Egységek:

en: Martial law in effect (
hu: Katonai jelenlét hatása (

en: no maximum,
hu: nincs egységlimit,

en: %d unit maximum,  | %d units maximum,
hu[0]: maximum %d egységig,

en: %d per unit).
hu: egységenként %d).

en: Military units in the field may cause unhappiness.
hu: A harcmezőn lévő katonai egységek boldogtalanságot okozhatnak.

en: Military units have no happiness effect.
hu: A katonai egységek nincsenek hatással a közhangulatra.

en: Cost:
hu: Ár:

en: Upkeep:
hu: Fenntartás:

en: Requirement:
hu: Követelmény:

en: Obsolete by:
hu: Elavulttá teszi:

en: Attack:
hu: Támadás:

en: Defense:
hu: Védekezés:

en: Move:
hu: Lépések:

en: FirePower:
hu: Tűzerő:

en: Hitpoints:
hu: Életerő:

en: Basic Upkeep:
hu: Fenntartás:

en: Vision:
hu: Látótávolság:

en: Move/Defense:
hu: Lépés/Védekezés:

en: Food/Res/Trade:
hu: Él/Erőf/Keresk:

en: Resources:
hu: Erőforrások:

en: Road Rslt/Time:
hu: Út hatása/elk.ideje:

en: Irrig. Rslt/Time:
hu: Öntözés hatása/elk.ideje:

en: Mine Rslt/Time:
hu: Bánya hatása/elk.ideje:

en: Trans. Rslt/Time:
hu: Átalakítás eredm./elk.ideje:

en: (Never)
hu: (Soha)

en: About
hu: Névjegy

en: Removed
hu: Törölve

en: Freeciv Help Browser
hu: Freeciv súgó néző

en: Expand All
hu: Fa kibontása

en: Collapse All
hu: Fa összecsukása

en: Allows
hu: Engedélyezi:

en: Obsoletes
hu: Elavulttá teszi:

en: with
hu:  (ezzel:

en: ?techhelp:
hu: ?techhelp:).

en: +%d Trade / %d
hu: +%d kereskedelem / %d

en: no extra / %d
hu: semmi extra / %d

en: n/a
hu: -

en: +%d Food / %d
hu: +%d Élelem / %d

en: +%d Res. / %d
hu: +%d Erőf. / %d

en: Ruler:
hu: Vezető:

en: Government:
hu: Államforma:

en: Capital:
hu: Főváros:

en: Tax:
hu: Adó:

en: Researching:
hu: Kutatás alatt:

en: _Diplomacy
hu: _Diplomácia

en: _Techs
hu: _Technológiák

en: Build New City
hu: Új város építése

en: What should we call our new city?
hu: Mi legyen az új város neve?

en: Shows your current luxury/science/tax rates;click to toggle them.
hu: A jelenlegi luxus/tudomány/adó arányod;kattints rájuk a módosításhoz.

en: _Game
hu: _Játék

en: Game
hu: Játék

en: Local _Options
hu: _Helyi beállítások

en: _Message Options
hu: Üzenet beállí_tások

en: _Reload Tileset
hu: El_emkészlet újratöltése

en: Save Options on _Exit
hu: Beállítások mentése ki_lépéskor

en: Sa_ve Options
hu: Mentés _beállítások

en: Server O_ptions
hu: S_zerver beállítások

en: _Save Game
hu: Játék menté_se

en: Save Game _As...
hu: Játék mentése máské_nt...

en: E_xport Log
hu: Napló e_xportálása

en: _Clear Log
hu: Napló _törlése

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Gover_nment
hu: Közigaz_gatás

en: Government
hu: Államforma

en: _Tax Rates
hu: _Adók mértéke

en: _Find City
hu: _Városkeresés

en: _Worklists
hu: _Munkatervek

en: _Change Government
hu: Államforma _változtatása

en: _Revolution...
hu: _Forradalom...

en: _Government
hu: _Államforma

en: _View
hu: _Látvány

en: View
hu: Látvány

en: Map _Grid
hu: Térkép_beosztás

en: National _Borders
hu: Természeres _határok

en: City _Names
hu: Város_nevek

en: City _Productions
hu: Városok _termelése

en: Terrain
hu: Terep

en: Coastline
hu: Partvonal

en: Roads & Rails
hu: Utak és vasutak

en: Mines
hu: Bányák

en: Fortress & Airbase
hu: Erődök és légibázisok

en: Specials
hu: Speciálisok

en: Pollution & Fallout
hu: Szennyezés

en: Focus Unit
hu: Egységre fókuszálás

en: Fog of War
hu: Ismeretlen mezők árnyékolása

en: _Full Screen
hu: _Teljes képernyő

en: _Center View
hu: _Középre hozás

en: _Orders
hu: _Parancsok

en: Orders
hu: Parancsok

en: _Build City
hu: _Várost épít

en: Build _Road
hu: _Utat épít

en: Build _Irrigation
hu: _Öntözést épít

en: Build _Mine
hu: _Bányát épít

en: Transf_orm Terrain
hu: Terepet _átalakít

en: Build _Fortress
hu: _Erődöt épít

en: Build Airbas_e
hu: _Légibázist épít

en: Clean _Pollution
hu: _Szennyezést eltakarít

en: Clean _Nuclear Fallout
hu: _Nukleáris szennyezést eltakarít

en: _Sentry
hu: _Őrködik

en: Make _Homecity
hu: Város _kijelölése ellátóvárosnak

en: _Unload
hu: Ki_rakodik

en: Wake up o_thers
hu: Felkelti a _többieket

en: _Auto Settler
hu: _Automata telepes

en: Auto E_xplore
hu: Automata _felfedezés

en: _Connect
hu: _Bekapcsolódik

en: _Road
hu: Ú_t

en: Rai_l
hu: _Vasút

en: _Irrigate
hu: Ö_ntözés

en: _Build city
hu: _Város építése

en: Patrol (_Q)
hu: Őr_járatozik

en: _Go to
hu: _Menj

en: Go\/Airlift to City
hu: Menj\/Repülj ... városába

en: Return to nearest city
hu: Visszatérés a legközelebbi városba

en: Disband Unit
hu: Egység feloszlatása

en: Upgrade unit
hu: Egység fejlesztése

en: Diplomat\/Spy Actions
hu: Diplomata\/Kémtevékenység

en: Explode Nuclear
hu: Atomrobbantás

en: _Wait
hu: _Várakozik

en: Done
hu: Kész

en: _Reports
hu: J_elentések

en: Reports
hu: Jelentések

en: _Units
hu: _Egységek

en: _Players
hu: _Játékosok

en: _Economy
hu: _Gazdaság

en: _Science
hu: _Tudomány

en: _Wonders of the World
hu: A világ _csodái

en: _Top Five Cities
hu: Az _öt legjobb város

en: _Messages
hu: _Üzenetek

en: _Demographics
hu: _Demográfia

en: S_paceship
hu: Űr_hajók

en: _Editor
hu: _Szerkesztő

en: _Editing Mode
hu: Szerkesztő mó_d

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Recalculate Borders
hu: H_atárok újraszámítása

en: _Help
hu: _Súgó

en: Help
hu: Súgó

en: Language_s
hu: N_yelvek

en: Co_nnecting
hu: _Kapcsolódás

en: C_ontrols
hu: _Vezérlés

en: C_hatline
hu: _Beszélgetés a többiekkel

en: _Worklist Editor
hu: _Munkatervszerkesztő

en: Citizen _Management
hu: Város_irányítás

en: _Playing
hu: _Játékmenet

en: City _Improvements
hu: _Épületek

en: Com_bat
hu: _Csata

en: _ZOC
hu: Fennhatósági _övezetek

en: Techno_logy
hu: Techno_lógia

en: _Terrain
hu: _Terep

en: Won_ders
hu: _Világcsodák

en: Happin_ess
hu: Köz_hangulat

en: Space _Race
hu: A világűr meghódítása

en: _Copying
hu: _Másolás

en: _About
hu: _Névjegy

en: Change to %s (_I)
hu: Cserél %s tereptípusra (_I)

en: Change to %s (_M)
hu: Cserél %s tereptípusra (_M)

en: Transf_orm to %s
hu: Átalakít %s tereptípusra

en: Help _Build Wonder
hu: Segít _csodát építeni

en: Add to City (_B)
hu: Városhoz hozzáad (_B)

en: Make Trade _Route
hu: Kereskedelmi _kapcsolatot létesít

en: Build _Railroad
hu: _Vasutat épít

en: Bu_ild Farmland
hu: Farmot épít

en: _Fortify
hu: Megerősítés (_F)

en: _Paradrop
hu: _Ejtőernyős támadás

en: Message Options
hu: Üzenetbeállítások

en: Event
hu: Esemény

en: Out
hu: Kim

en: Mes
hu: Üze

en: Pop
hu: Fel

en: Messages
hu: Üzenetek

en: ?show:Dead Players
hu: ?show:Halott játékosok

en: Players
hu: Játékosok

en: _Intelligence
hu: _Hírszerzés

en: _Meet
hu: _Találkozó

en: _Cancel Treaty
hu: Egyezmény _Felbontása

en: _Withdraw vision
hu: Látvány _visszavonása

en: _Spaceship
hu: Űr_hajó

en: _AI
hu: _MI

en: _Edit Nation...
hu: Nem_zet szerkesztése...

en: Start _New Game
hu: Új játék i_ndítása

en: Start _Scenario Game
hu: Forgatókönyv indítá_sa

en: _Load Saved Game
hu: Játéká_llás betöltése

en: C_onnect to Network Game
hu: _Kapcsolódás hálózati játékhoz

en: Passwords don't match, enter password.
hu: A jelszavak nem egyeznek meg, adj meg egy jelszót.

en: Server Name
hu: Szervernév

en: Version
hu: Verzió

en: Status
hu: Állapot

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Local _Area Network
hu: _Helyi hálózat (LAN)

en: Internet _Metaserver
hu: _Metaszerver

en: Pass_word:
hu: _Jelszó:

en: Conf_irm Password:
hu: Jelszó me_gerősítése:

en: Player/conn info
hu: Játékos/kapcsolat információ

en: Pick nation
hu: Nemzet kiválasztása

en: Observe this player
hu: Játékos megfigyelése

en: Remove player
hu: Játékos eltávolítása

en: Game _Options...
hu: Játé_k beállításai...

en: Select Location to Save
hu: Válassz helyet a mentéshez

en: Save Game
hu: Játék elmentése

en: Saved _Games:
hu: Mentett _játékállások:

en: Save _Filename:
hu: Játékállás fájlneve:

en: Researching
hu: Kutatás alatt:

en: Goal
hu: Célkitűzés

en: ?Building:Name
hu: ?Building:Név

en: Count
hu: Db

en: Cost
hu: Ár

en: U Total
hu: Összes F

en: Total Cost:
hu: Összes Kiadás:

en: Sell _Obsolete
hu: _Elavultakat Elad

en: Sell _All
hu: _Mindent Elad

en: Sell Improvements
hu: Fejlesztések eladása

en: Sell-Off: Results
hu: Kiárusítás: Eredmények

en: Income: %d    Total Costs: %d
hu: Bevétel:%d    Összes kiadás: %d

en: Unit Type
hu: Egységtípus

en: U
hu: F

en: In-Prog
hu: Folyamatban

en: Active
hu: Aktív

en: _Upgrade
hu: _Fejleszt

en: Upgrade as many %s to %s as possible for %d gold each?
    Treasury contains %d gold.
hu: Fejlesszünk minden %s-t amit lehet %s-re, egyenként %d aranyért?
    A kincstárban %d arany van.

en: Totals:
hu: Összesen:

en: Player
hu: Jáékos

en: Score
hu: Pont

en: Population
hu: Népesség

en: Production
    (M tons)
hu: Termelés
    (M tonna)

en: Cities
hu: Városok

en: Technologies
hu: Technológiák

en: Military Service
    (months)
hu: Katonai szolgálat
    (hónap)

en: Wonders
hu: Világcsodák

en: Research Speed
    (%)
hu: Kutatási sebesség
    (%)

en: Land Area
    (sq. mi.)
hu: Terület
    (négyzetmérföld)

en: Settled Area
    (sq. mi.)
hu: Lakott terület
    (négyzetmérföld)

en: Literacy
    (%)
hu: Műveltség
    (%)

en: Spaceship
hu: Űrhajó

en: Game Settings
hu: Játék beállításai

en: true
hu: igaz

en: false
hu: hamis

en: (hidden)
hu: (rejtett)

en: _Launch
hu: _Kilövés

en: new
hu: új

en: Edit worklists
hu: Munkatervek szerkesztése

en: _Worklists:
hu: _Munkaterv:

en: Cleared output window.
hu: Üres kimeneti ablak.

note: TRANS: \033u\0338 before and \033n after the text are required
en: u8Unitsn
hu: u8Egységekn

note: TRANS: \033u\0338 before and \033n after the text are required
en: u8Improvementsn
hu: u8Épületekn

en: Wonder
hu: Világcsoda

en: Rounds
hu: Körök

en: Upkeep
hu: Fenntartás

en: _Yes
hu: _Igen

en: _No
hu: _Nem

en: _Darn
hu: _Állj

en: Freeciv - Cityproduction
hu: Freeciv - Várostermelés

en: _Cancel
hu: _Mégsem

en: Shields
hu: Pajzs:

en: City Overview
hu: Általános jellemzők

en: Worklist
hu: Munkaterv

en: Trade Routes
hu: Kereskedelmi kapcsolatok

en: Misc. Settings
hu: Egyéb beállítások

en: City Overview page
hu: Általános jellemzők fül

en: Units page
hu: Egységek fül

en: Worklist page
hu: Munkaterv fül

en: Trade Routes page
hu: Kereskedelmi kapcsolatok fül

en: This Misc. Settings page
hu: Egyéb beállítások fül

en: Freeciv - Cityview
hu: Freeciv - Városnézet

en: City Output
hu: A város termelése

en: Citymap
hu: Várostérkép

en: Units present
hu: Jelenlévő egységek

en: City Improvements
hu: Épületek

en: _Sell
hu: _Eladás

en: _Add preset
hu: Minta _hozzáadása

en: _Delete preset
hu: Minta _törlése

en: Name:
hu: Név:

en: People (W/E/S/T):
hu: Lakosok (M/Sz/T/A):

en: City grows:
hu: Városnövekedés:

en: Production completed:
hu: Egység/Épület elkészülése:

en: _Change
hu: _Átállítás

en: C_hange permanent
hu: Tartós alkalmazás

en: _Release city
hu: CMA _kikapcsolása

en: Auto attack vs
hu: Automata támadás

en: Land units
hu: Szárazföldi egységek ellen

en: Sea units
hu: Tengeri egységek ellen

en: Helicopters
hu: Helikopterek ellen

en: Air units
hu: Légi egységek ellen

en: _Disband if build settler at size 1
hu: _Feloszlat, ha 1-es méretnél telepest gyárt

en: _Close
hu: _Bezárás

en: %s (%s) (worklist)
hu: %s (%s) (munkaterv)

en: Trade with %s gives %d trade.
hu: A(z) %s városával való kereskedelem %d kereskedelmi pontot ad.

en: No trade routes exist.
hu: Nincs kereskedelmi kapcsolat.

en: Total trade from trade routes: %d
hu: Összes kereskedelem a kereskedelmi kapcsolatokból: %d

en: %s citizens%s
hu: %s lakos%s

en: %s - %s citizens%s
hu: %s - %s lakos%s

en: Luxury: %d total (maximum %d usable).
hu: Luxus: %d (maximum %d használható fel).

en: Configure City Report
hu: Jelentés a városokról ablak konfigurálása

en: Set columns shown
hu: Megjelenített oszlopok

en: _Ok
hu: _Rendben

en: City Report
hu: Jelentés a városokról

en: _Refresh
hu: F_rissít

en: Con_figure
hu: _Konfigurálás

en: City Advisor
hu: Városi tanácsadó

en: Server Selection
hu: Szerverválasztás

en: Connect to Freeciv Server
hu: Kapcsolódás a Freeciv szerverhez

en: _Name
hu: _Név

en: _Host
hu: _Szerver

en: _Goto and Close
hu: _Menj és Bezár

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Darn
hu: Állj

en: Technology
hu: Technológia

en: _Establish embassy
hu: _Követség létesítése

en: _Investigate city
hu: Város _megtekintése

en: _Sabotage city
hu: Városbeli _szabotázs

en: Steal _technology
hu: _Tudományt lop

en: Incite a _revolt
hu: Lá_zadást szít

en: Choose Your Diplomat's Strategy
hu: Válaszd ki Diplomatád Stratégiáját

en: _Poison city
hu: Város megmé_rgezése

en: Industrial _sabotage
hu: Ipari _szabotázs

en: _Establish traderoute
hu: Keresk. kapcsolat _létesítése

en: _Help build Wonder
hu: Segít világ_csodát építeni

en: Freeciv - Pillage
hu: Freeciv - Fosztogatás

en: Freeciv - Connect
hu: Freeciv - Bekapcsolódás

en: Choose unit activity:
hu: Válassz tevékenységet:

en: Freeciv - Select an unit
hu: Freeciv - Egység kiválasztása

en: _Ready All
hu: Mindenkit _Készenlétbe

en:  (veteran)
hu:  (veterán)

en: Male
hu: Fiú

en: Female
hu: Lány

en: Freeciv - Select a Nation
hu: Freeciv - Nép kiválasztása

en: _Leader Name
hu: Vezető _Neve

en: _City Style
hu: _Városstílus

en: _Disconnect
hu: _Szétkapcsolás

en: Sorry: cannot upgrade %s.
hu: Sajnálom: A(z) %s nem fejleszthető fel.

en: No technology
hu: Nincs technológia

en: No city
hu: Nincs város

en: Diplomacy meeting
hu: Diplomáciai találkozó

en: Maps
hu: Térképek

en: Advances
hu: Technológiák

en: Give shared vision
hu: Közös látvány biztosítása

en: Pacts
hu: Egyezmények

en: Erase clause
hu: Pont törlése

en: _Accept treaty
hu: Egyezmény _elfogadása

en: World-Map
hu: Világtérkép

en: Sea-Map
hu: Hajózási Térkép

en: The %s offerings
hu: A(z) %s ajánlatok:

en: Gold(max %d)
hu: Arany(max %d)

en: %s view:
hu: %s nézőpont

en: This Eternal Treaty
    marks the results
    of the diplomatic work between
    The %s %s %s
    and
    The %s %s %s
hu: Ez az Örök Szerződés
    jelzi a diplomáciai
    tárgyalások eredményeit
    %3$s %1$s %2$s
    és
    %6$s %4$s %5$s között.

en: Select a city
hu: Válassz egy várost

en: Set tax, luxury and science rates
hu: Adó-, luxus- és tudományráta beállítása

en: _Airlift
hu: _Repülj!

en: Could not get the mask although there must be one (%s)! Graphics may look corrupt.
hu: Nem találtam maszkot, pedig kellene lennie (%s)! Lehet hogy csúnyán fognak kinézni a képek.

en: Options...
hu: Beállítások...

en: Message Options...
hu: Üzenetbeállítások...

en: Save Settings
hu: Beállítások Mentése

en: Players...
hu: Játékosok...

en: Message...
hu: Üzenet...

en: Server opt initial...
hu: Kezdeti szerverbeállítások...

en: Server opt ongoing...
hu: Menetközbeni szerverbeállítások...

en: Export Log
hu: Log Exportálása

en: Clear Log
hu: Log Törlése

en: Disconnect
hu: Szétkapcsolás

en: Quit
hu: Kilépés

en: Kingdom
hu: Birodalom

en: Tax Rate...
hu: Adóráta...

en: Find City...
hu: Városkeresés...

en: Worklists...
hu: Munkatervek...

en: REVOLUTION...
hu: FORRADALOM...

en: Map Grid
hu: Térképbeosztás

en: Road & Rails
hu: Utak és Vasutak

en: Center View
hu: Kép középre hoz

en: Order
hu: Parancs

en: Build City
hu: Várost Épít

en: Build Road
hu: Utat Épít

en: Build Mine
hu: Bányát Épít

en: Build Irrigation
hu: Öntözést Épít

en: Transform Terrain
hu: Terepet Átalakít

en: Build Fortress
hu: Erődöt Épít

en: Build Airbase
hu: Légibázist Épít

en: Clean Pollution
hu: Szennyezést Eltakarít

en: Clean Nuclear Fallout
hu: Nukleáris Szennyezést Eltakarít

en: Fortify
hu: Megerősít

en: Make Homecity
hu: Ellátó Város Kijelölése

en: Unload
hu: Kirakodik

en: Wake up others
hu: Felkelti a többieket

en: Auto Settler
hu: Automata Telepes

en: Auto Attack
hu: Automata Támadás

en: Auto Explore
hu: Automata Felfedezés

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Patrol
hu: Őrjáratozik

en: Go to
hu: Menj...

en: Go/Airlift to City
hu: Menj/Repülj ... városába

en: Help Build Wonder
hu: Segít Világssodát Építeni

en: Make Trade Route
hu: Kereskedelmi Kapcsolatot Létesít

en: Diplomat/Spy Actions
hu: Diplomata-/Kémtevékenység

en: Wait
hu: Várakozik

en: City Report...
hu: Jelentés a városokról...

en: Science Report...
hu: Jelentés a tudományról...

en: Trade Report...
hu: Jelentés a kereskedelemről...

en: Military Report...
hu: Katonai jelentés...

en: Top Five Cities
hu: Az öt legjobb város

en: Demographics
hu: Demográfia

en: Spaceship
hu: Űrhajók

en: Freeciv Client
hu: Freeciv Kliens

en: Client for Freeciv
hu: Egy kliens a Freeciv-hez

en: Turn
    Done
hu: Kör
    Vége

en: Change to %s
hu: Cserél %s-re

en: Paradrop
hu: Ejtőernyős Támadás

en: Add to City
hu: Városhoz fűz

en: Build Farmland
hu: Farmot Épít

en: Build Railroad
hu: Vasutat Épít

en: Couldn't open the main window (Gfx memory problem or screensize too small)
hu: Nem sikerült megnyitni a főablakot (Talán grafikus memória probléma vagy túl képernyőméret okozhatja)

en: Firepower:
hu: Tűzerő:

en: Cost: %ld
hu: Ár: %ld

en: Allows
hu: Engedélyezi:

en:  wonder
hu:  világcsoda

en:  improvement
hu:  épület

en:  unit
hu:  egység

en:  (with
hu:  (ezzel:

en: Movecost: %ld
hu: Lépési költség: %ld

en: Defense: %ld.%ld
hu: Védekezés: %ld.%ld

en: Food:   %d
    Shield: %d
    Trade:  %d
hu: Élelem: %d
    Pajzs:  %d
    Keresk: %d

en: Foreign Intelligence Report
hu: Hírszerzési jelentés

en: Intelligence Information for the %s Empire
hu: Hírszerzési információk a(z) %s Birodalomról

en: Ruler: %s %s
hu: Uralkodó: %s %s

en: Tax: %d%%
hu: Adó: %d%%

en: Science: %d%%
hu: Tudomány: %d%%

en: Luxury: %d%%
hu: Luxus: %d%%

en: Researching: %s(%d/%d)
hu: Kutatás alatt: %s(%d/%d)

en: Capital: %s
hu: Főváros: %s

en: City: %s(%s)
hu: Város: %s(%s)

en: with City Walls
hu: Városfalakkal

en: Infrastructure:
hu: Infrastruktúra:

en: Unit: %s(%s%s)
hu: Egység: %s(%s%s)

en: A:%d D:%d FP:%d HP:%d/%d%s%s
hu: T:%d V:%d TE:%d ÉP:%d/%d%s%s

en: A:%d D:%d FP:%d HP:%d0%%
hu: T:%d V:%d TE:%d ÉP:%d0%%

en: City %s
hu: %s Város

en: Unit %s
hu: %s Egység

en: Tile %s
hu: %s Mező

en: Popup City
hu: Városablak Felnyitása

en: Wake up
hu: Felébreszt

en: Activate
hu: Aktivál

en: List all units
hu: Összes egység kilistázása

en: Connect to this location
hu: Kapcsolódj be itt

en: Goto this location
hu: Menj erre a helyre

en: Disband
hu: Feloszlatás

en: Make new homecity
hu: Ellátó város kijelölése

en: Upgrade
hu: Fejlesztés

en: City_name
hu: Város_név

en: Tax:%d Lux:%d Sci:%d
hu: Adó:%d Lux:%d Tud:%d

en: Where to Display Messages
    Out = Output window, Mes = Messages window, Pop = Popup individual window
hu: Hol jelenjenek meg az üzenetek
    Ki = Kimeneti ablak, Üze = Üzenetek ablak, Fel = Saját ablak felnyitása

en: Out:
hu: Ki:

en: Mes:
hu: Üze:

en: Pop:
hu: Fel:

en: _Goto Location
hu: _Menj a Helyszínre

en: (idle %d turn) | (idle %d turns)
hu[0]: (%d kör óta tétlen)

en: Reputation
hu: Hírnév

en: Host
hu: Szerver

en: You need an embassy to establish a diplomatic meeting.
hu: Játék: Egy követségre van szükséged diplomáciai találkozó létrehozásához.

en: (%ld steps)
hu: (%ld lépés)

en: Science Advisor
hu: Tudományos Tanácsadó

en: %s
    (no research)
hu: %s
    (nincs kutatás)

en: %s
    (%d turn/advance) | %s
    (%d turns/advance)
hu[0]: %s
    (%d kör/tudomány)

en: _Goal
hu: _Célkitűzés

en: _Research
hu: _Kutatás

en: Building Name
hu: Épület Neve

en: Sell-Off:
hu: Kiárusítás:

en: Trade Report
hu: Jelentés a kereskedelemről

en: Trade Advisor
hu: Kereskedelmi Tanácsadó

en: Income:%6d    Total Costs: %6d
hu: Bevétel:%6d    Összes kiadás: %6d

en: Military Report
hu: Katonai jelentés

en: Final Report:
hu: Összegző jelentés:

en: The Greatest Civilizations in the world.
hu: A világ legnagyobb civilizációi.

en: Population:
    Support:
    Energy:
    Mass:
    Travel time:
    Success prob.:
    Year of arrival:
hu: Népesség:
    Ellátás:
    Energia:
    Tömeg:
    Útidő:
    Siker esélye:
    Érkezés éve:

en: %5d
    %5d %%
    %5d %%
    %5d tons
    %5.1f years
    %5d %%
    %8s
hu: %5d
    %5d %%
    %5d %%
    %5d tonna
    %5.1f év
    %5d %%
    %8s

en: empty worklist
hu: üres munkaterv

en: Freeciv - Edit Worklists
hu: Freeciv - Munkatervek Szerkesztése

en: Available Worklists
hu: Lehetséges Munkatervek

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _New
hu: _Új

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: Freeciv - Edit Worklist
hu: Freeciv - Munkaterv Szerkesztése

en: entry | entries
hu[0]: bejegyzés

note: TRANS: \033u\0338 before and \033n after the text are required
en: u8Worklistsn
hu: u8Munkatervekn

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Accept
hu: Elfogadás

en: Current Targets
hu: Pillanatnyi célok

en: Available Targets
hu: Lehetséges célok

en: Show future targets
hu: Mutasd a jövőbeli célokat

en: Worklist for city
hu: Városi munkaterv

en: Name of Worklist
hu: Munkaterv neve

en: Your caravan has arrived at %s
hu: A karavánod megérkezett %s városába

en: Help build Wonder
hu: Segít Világcsodát építeni

en: Keep moving
hu: Továbbmegy

en: Start
    Game
hu: Játék
    indítása

en: Select
    Nation
hu: Nemzet
    kiválasztása

en: Server
    Settings
hu: Szerver
    beállítások

en: Unit Commands
hu: Parancsok

en: Activate unit
hu: Egység aktiválása

en: Activate unit, close dialog
hu: Egység aktiválása, ablak bezárása

en: Sentry unit
hu: Őrködik

en: Fortify unit
hu: Megerősít

en: Disband unit
hu: Egység feloszlatása

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Buy It?
hu: Megveszed?

en: Sell It?
hu: Eladod?

en: Sell
hu: Eladás

en: Options panel
hu: Beállítások panel

en: unit | units
hu[0]: egység

en: Info Panel
hu: Információs panel

en: Citizens
hu: Városlakók

en: Gold: %d (%d) per turn
hu: Arany: %d (%d) körönként

en: Science: %d per turn
hu: Tudomány: %d körönként

en: Luxury: %d per turn
hu: Luxus: %d körönként

en: turn | turns
hu[0]: kör

en: Granary
hu: Magtár

en: finished
hu: befejezve

en: Information panel
hu: Információs panel

en: Change Production
hu: Termelés átállítása

en: Hurry production
hu: Termelés siettetése

en: Citizen Management Agent
hu: Városirányító ágens

en: Prev city
hu: Előző város

en: Next city
hu: Következő város

en: worklist
hu: munkaterv

en: 
    finshed
hu: 
    befejezve

en: Presets
hu: Minták

en: Save settings as...
hu: Beállítások mentése másként...

en: Creating Server List...
hu: Szerverek listájánk elkészítése...

en: Player Name :
hu: Játékos neve :

en: Freeciv Server :
hu: Freeciv szerver :

en: Terrain Info
hu: Terep információ

en: Patrol here
hu: Járőrözés itt

en: Ready all
hu: Mindenki készenlétbe

en: Choose Your New Government
hu: Mi legyen az új államformád?

en: REVOLUTION!
hu: FORRADALOM!

en: What nation will you be?
hu: Melyik nemzet leszel?

en: OK
hu: Rendben

en: World map
hu: Világtérkép

en: Sea map
hu: Hajózási térkép

en: Cancel meeting
hu: Találkozó megszakítása

en: Accept treaty
hu: Egyezmény elfogadása

en: Cancel Treaty
hu: Egyezmény Felbontása

en: Withdraw vision
hu: Látvány visszavonása

en: Establish Embassy
hu: Követség Létesítése

en: Investigate City
hu: Város Megtekintése

en: Poison City
hu: Város Megmérgezése

en: Sabotage City
hu: Városbeli Szabotázs

en: Incite a Revolt
hu: Lázadást Szít

en: Sabotage Enemy Unit
hu: Ellenséges Egység Szabotálása

en: Using Video Output: %s
hu: Videokimenet használata: %s

en: Initializing Client
hu: Kliens inicializálása

en: Waiting for the beginning of the game
hu: Várakozás a játék kezetére

en: Error in create_string16: Aborting ...
hu: Hiba a create_string16-ban: Megszakítás ...

en: Help : Units
hu: Súgó : Egységek

en: shield | shields
hu[0]: pajzs

en: citizen | citizens
hu[0]: lakos

en: food | foods
hu[0]: élelem

en: gold | golds
hu[0]: arany

en: Show MiniMap
hu: Térkép mutatása

en: Hide MiniMap
hu: Térkép eltüntetése

en: Show Log (F10)
hu: Napló mutatása (F10)

en: Hide Log (F10)
hu: Napló eltüntetése (F10)

en: Exit
hu: Kilépés

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Options
hu: Beállítások

en: NONE
hu: SEMMI

en: 
    Our Territory
hu: 
    Saját terület

en: 
    Unclaimed territory
hu: 
    Gazdátlan terület

en: 
    City of %s
hu: 
    %s városa

en: Barracks
hu: Kaszárnya

en: Airport
hu: Repülőtér

en: City Walls
hu: Városfal

en: End of Turn
    (Press Enter)
hu: Kör vége
    (Nyomj Entert)

en: No orders
hu: Nincsenek parancsok

en: Diplomat|Spy Actions
hu: Diploma-|Kém- tevékenység

en: Airlift
hu: Légi szállítás

en: Goto location
hu: Menj

en: Auto-Explore
hu: Automatikus felfedezés

en: Auto-Attack
hu: Automatikus támadás

en: Auto-Settler
hu: Automatikus telepes

en: Transform Tile
hu: Terület átalakítása

en: Plant Forest
hu: Erdő ültetése

en: Log
hu: Napló

en: Add new worklist
hu: Új munkaterv hozzáadása

en: Current Setup
    Fullscreen %dx%d
hu: Jelenlegi beállítás
    %dx%d teljesképernyő

en: Current Setup
    %dx%d
hu: Jelenlegi beállítás
    %dx%d

en: No modes available!
hu: Nincsenek elérhető modellek!

en: All resolutions available.
hu: Minden felbontás elérhető.

en: Fullscreen Mode
hu: Teljesképernyős mód

en: Smooth unit move steps
hu: Fokozatok száma az egységmozgatásnál

en: Use color cursors
hu: Szines kurzorok használata

en: National Borders
hu: Természetes határok

en: Special Resources
hu: Különleges erőforrások

en: Roads and Rails
hu: Utak és Vasutak

en: Fortress and Airbase
hu: Erődök és légibázisok

en: Back
hu: Vissza

en: Video options
hu: Video beállítások

en: Sound options
hu: Hang beállítások

en: Game options
hu: Játék bellítások

en: Map options
hu: Térkép beállítások

en: Worklists
hu: Munkatervek

en: Nations
hu: Nemzetek

en: active
hu: aktív

en: under
    construction
hu: építés
    alatt

en: Total
hu: Összesen

en: Units Report
hu: Jelentés az egységekről

en: Economy Report
hu: Gazdasági jelentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Treasury:
hu: Kincstár:

en: Tax Rate:
hu: Adóarány:

en: Total Income:
hu: Összes bevétel:

en: Total Cost:
hu: Teljes ár:

en: Next advance in %d turn | Next advance in %d turns
hu[0]: Következő fejlődés %d kör múlva

en: step | steps
hu[0]: lépés

en: What should we focus on now?
hu: Mire összpontosítsunk most?

en: Sellect target :
hu: Válaszd ki a célt:

en: %s's SpaceShip
hu: %s űrhajója

en: Launch
hu: Indítás

en: No usable default theme found, aborting!
hu: Nincs használható alapértelmezett elemkészlet; félbeszakítás!

en: Trying "%s" theme.
hu: Próbálkozás "%s" elemkészlettel.

en: %s
    %d gold per turn
hu: %s
    körönként %d arany

en: %s
    blocked!
hu: %s
    blokkolva!

en: %s
    finished!
hu: %s
    befejezve!

en: ( %d entries )
hu: ( %d elem )

en: Worklist of
    %s
hu: Munkaterv:
    %s

en: %d gold per turn
hu: körönként %d arany

en: Upkeep (Total: %d)
hu: Fenntartás (Összesen: %d)

en: City info
hu: Városinfó

en: Buy
hu: Megvétel

en: Change
hu: Átállítás

en: Supported units
hu: Eltartott egységek

en: Close
hu: Bezárás

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Activate Units
hu: Egységek Aktiválása

en: Unit List
hu: Egységlista

en: Improvement
hu: Fejlesztés

en: _Upgrade unit
hu: Egység felfe_jlesztése

en: Elvises
hu: Elvis-ek

en: No Buildings Available
hu: Nincsenek épületek

en: No Units Available
hu: Nincsenek egységek

en: No Wonders Available
hu: Nincsenek világcsodák

en: Available To Build
hu: Megépíthető/Legyártható

en: Select a unit or improvement to change production from.
hu: Játék: Válassz egységet/épületet amiről át szeretnél váltani.

en: Select a unit or improvement to change production to.
hu: Játék: Válassz egységet/épületet, amire át szeretnél váltani.

en: That's the same thing!
hu: Játék: Ez ugyanaz a dolog!

en: Change Production Everywhere
hu: Termelés átállítása mindenhol

en: From:
hu: Miről:

en: To:
hu: Mire:

en: Center
hu: Középre hozás

en: Popup
hu: Felnyitás

en: Change All
hu: Összeset Cseréli

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Configure
hu: Beállítás

en: For information on:
hu: Ha többet szeretnél megtudni

en: CMA and presets
hu: a CMA-ról, a beállítási mintákról

en: including sample presets,
hu: és a példa beállítási mintákról,

en: see README.cma.
hu: akkor olvasd el a README.cma fájlt.

en: New
hu: Új

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Couldn't load the savegame
hu: Nem sikerült betölteni a játékállást

en: Verify Password
hu: Jelszó megerősítése:

en: Load Game
hu: Játék betöltése

en: Freeciv Server Selection
hu: Freeciv szerver választás

en: Local Area Network
hu: Helyi hálózat

en: Welcome to Freeciv
hu: Üdvötlet a Freeciv-ben

en: Start New Game
hu: Új játék indítása

en: Load Saved Game
hu: Mentett játék betöltése

en: Connect To Network Game
hu: Csatlakozás hálózati játékhoz

en: Choose a nation to play
hu: Válassz nemzetet a játékhoz

en: Number of players (Including AI):
hu: Játékosok száma (az MI-ket beleértve):

en: AI skill level:
hu: AI képesség szintje

en: Game Options
hu: Játék beállítások

en: Start Game
hu: Játék indítása

en: Host:
hu: Gazdagép:

en: Goto and Close
hu: Menj és Bezárás

en: Leader:
hu: Vezető:

en: City Style:
hu: Városstílus:

en: Steal
hu: Ellopás

en: Sabotage
hu: Szabotázs

en: This Eternal Treaty
    marks the results of the diplomatic work between
    The %s %s %s
    and
    The %s %s %s
hu: Ez az örök időkre szóló szerződés
    rögzíti a tárgyalások eredményeit
    %3$s %1$s %2$s
    és
    %6$s %4$s %5$s között.

en: Select a city:
hu: Válassz ki egy várost:

en: Sp1 F/R/T:
hu: Sp1 É/E/K:

en: Sp2 F/R/T:
hu: Sp2 É/E/K:

en: %s F/R/T:
hu: %s É/E/K:

en: Obsoletes
hu: Elavulttá teszi:

en: Tax Rates
hu: Adó Arányok

en: Work_lists
hu: _Munkatervek

en: _Revolution
hu: _Forradalom

en: Transf_orm to Hills
hu: Átalakít Dombságra

en: Transform to %s
hu: Átalakít %s tereptípusra

en: Ok
hu: Rendben

en: Intelligence
hu: Hírszerzés

en: Meet
hu: Találkozó

en: (%d step) | (%d steps)
hu[0]: (%d lépés)

en: Science Report
hu: Jelentés a tudományról

en: Sell Obsolete
hu: Elavult Eladása

en: Sell All
hu: Minden Eladása

en: Totals
hu: Összesen

en: Rename Worklist
hu: Munkaterv Átnevezése

en: What should the new name be?
hu: Mi legyen az új név?

en: Available worklists
hu: A lehetséges munkatervek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Current worklist
hu: Pillanatnyi munkaterv

en: Up
hu: Fel

en: Down
hu: Le

en: Remove
hu: Törlés

en: Available items
hu: Lehetséges célok

en: Pollution:    %3d
hu: Szennyezés:   %3d

en: Food:  %3d (%+-4d)
    Prod:  %3d (%+-4d)
    Trade: %3d (%+-4d)
hu: Élelem: %3d (%+-4d)
    Term:   %3d (%+-4d)
    Keresk: %3d (%+-4d)

en: Gold:  %3d (%+-4d)
    Lux:   %3d
    Sci:   %3d
hu: Arany:    %3d (%+-4d)
    Luxus:    %3d
    Tudomány: %3d

en: (is empty)
hu: (üres)

en: (in prog.)
hu: (folyamatban)

en: These trade routes have been established with %s:
hu: Ilyen kereskedelmi útvonalak léteznek %s-vel:

en: %32s: %2d Trade/Year
hu: %32s: %2d Kereskedelem/Év

en: No trade routes exist.
hu: Nem létezik kereskedelmi útvonal.

en: 
    Total trade %d Trade/Year
hu: 
    Összes kereskedelem %d Keresk./Év

en: You must select a nation.
hu: Választanod kell egy népet.

en: PNG file has no palette: %s
hu: A PNG fájlnak nincs palettája: %s!

en: No version number in resources.
hu: Nincs verziószám az erőforrásokban.

en: You probably have an old (circa V1.0) Freeciv resource file somewhere.
hu: Valószínűleg valahol egy régi (kb. 1.0-ás verziójú) Freeciv erőforrásfájlt használsz.

en: Game version does not match Resource version.
hu: A Játékverzió nem passzol az Erőforrásverzióhoz.

en: Game version: %s - Resource version: %s
hu: Játékverzió: %s - Erőforrásverzió: %s

en: You might have an old Freeciv resourcefile in /usr/lib/X11/app-defaults
hu: Lehet hogy egy régi Freeciv erőforrásfájlod van az /usr/lib/X11/app-defaults könyvtárban

en: Using fallback resources - which is OK
hu: Csökkentett erőforráskészletet használok - ezzel minden rendben

en: Only color displays are supported for now...
hu: Mostantól már csak a színes monitorokat támogatja a program...

en: Allows %s.
hu: Lehetővé válik a(z) %s.

en: Obsoletes %s.
hu: Elavul tőle a(z) %s.

en: Allows %s (with %s).
hu: Lehetővé válik a(z) %s (ha van már %s).

en: Local Options
hu: Lokális Opciók

en: Server Options
hu: Szerver beállítások

en: Revolution
hu: Forradalom

en: Tools
hu: Eszközök

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Connecting
hu: Kapcsolódás

en: Controls
hu: Vezérlés

en: Chatline
hu: Csevegés

en: Playing
hu: Játékmenet

en: Combat
hu: Csata

en: ZOC
hu: Kontroll Zónák

en: Space Race
hu: A világűr meghódítása

en: Copying
hu: Másolás

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Researching %s: %d/%d
hu: Kutatás:    %s: %d/%d

en: Goal: %s (%d steps)
hu: Cél:  %s (%d lépés)

en: Totals: ...
hu: Összesen: ...

en: Totals:                     %9d%9d%9d%9d
hu: Összesen:                   %9d%9d%9d%9d

en: <h1>Freeciv %s server options</h1>
hu: <h1>Freeciv %s szerver beállítások</h1>

en: Level: %s.<br>
hu: Szint: %s.<br>

en: Category: %s.<br>
hu: Kategória: %s.<br>

en: Can only be used in server console.
hu: Csak szerver konzolban használható.

en: Can be changed during a game.
hu: Megváltoztatható a játék során.

en: Can <b>not</b> be changed during a game.
hu: <b>Nem</b> változtatható meg játék közben.

en: <p class="bounds">Minimum: 0, Default: %d, Maximum: 1</p>
hu: <p class="bounds">Minimum: 0, alapértelmezett: %d, maximum: 1</p>

en: <p class="changed">Value set to %d</p>
hu: <p class="changed">Érték beállítva: %d</p>

en: <p class="bounds">Minimum: %d, Default: %d, Maximum: %d</p>
hu: <p class="bounds">Minimum: %d, alapértelmezett: %d, maximum: %d</p>

en: <p class="bounds">Default: "%s"</p>
hu: <p class="bounds">Alapértelmezett: "%s"</p>

en: <p class="changed">Value set to %s</p>
hu: <p class="changed">Érték beállítva %s</p>

en: <h1>Freeciv %s server commands</h1>
hu: <h1>Freeciv %s szerver parancsok</h1>

en: <table>
    <tr>
    <td valign="top"><pre>Synopsis:</pre></td>
    <td>
hu: <table>
    <tr>
    <td valign="top"><pre>Összegzés:</pre></td>
    <td>

en: <p class="level">Level: %s</p>
hu: <p class="level">Szint: %s</p>

en: <p>Description:</p>
hu: <p>Leírás:</p>

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Defense bonus
hu: Védelmi bónusz

en: Mining
hu: Bányászat

en: turns
hu: kör

en: Clean pollution
hu: Szennyezés eltakarítása

en: Requirement
hu: Szükséges hozzá

en: Obsolete by
hu: Elavulttá teszi:

en: More info
hu: Több információ

en: LAN Servers
hu: LAN szerverek

en: Freeciv Server List
hu: Freeciv szerver lista

en: Server Name                         Port  Version     Status  Players  Comment
hu: Szervernév                          Port  Verzió     Állapot Játékosok Megjegyzés

en: Diplomacy
hu: Diplomácia

en: The following clauses have been agreed upon:
hu: Az alábbi megállapodások köttetek meg:

en: Shared vision
hu: Közös látvány

en: Select Unit(s)
hu: Egység(ek) kiválasztása

en: Variant:
hu: Változat:

en: Movement/Defense:
hu: Lépés/Védekezés:

en: Food/Resources/Trade:
hu: Élelem/Erőf/Keresk:

en: Road Result/Time:
hu: Út hatása/elk.ideje:

en: Irrig. Result/Time:
hu: Öntözés hatása/elk.ideje:

en: Mine Result/Time:
hu: Bánya hatása/elk.ideje:

en: Trans. Result/Time:
hu: Átalakítás eredménye/elk.ideje:

en: Select destination:
hu: Célmező kiválasztása:

en: Where to Display Messages
hu: Hol jelenjenek meg az Üzenetek

en: Out = Output window, Mes = Messages window,
    Pop = Popup individual window
hu: Kim = Kimeneti ablak, Üze = Üzenetek ablak,
    Fel = Saját ablak felnyítása

en:  Out Mes Pop
hu:  Kim Üze Fel

en: Rates
hu: Arányok

en: Select tax, luxury and science rates:
hu: Válassz adó, luxus és tudomány arányt:

en: Help:
hu: Segítség:

en: Citizen governor...
hu: Városi helytartó...

en: City Options
hu: Város Opciók

en: Make new citizens into:
hu: Mik legyenek az új lakosok:

en: Disband if build settler at size 1:
hu: Feloszlat, ha 1-es méretnél Telepest gyárt:

en: Auto-attack vs land units:
hu: Automata támadás a szárazföldi egységek ellen:

en: Auto-attack vs sea units:
hu: Automata támadás a tengeri egységek ellen:

en: Auto-attack vs air units:
hu: Automata támadás a légi egységek ellen:

en: Auto-attack vs helicopters:
hu: Automata támadás a helikopterek ellen:

en: Change All...
hu: Mindenhol átállít...

en: Configure Cities Report
hu: Jelentés a városokról ablak konfigurálása

en: Building Name       Count Cost Total
hu: Épület Neve        Db  Fennt Összesen

en: Unit Type            Upgrade  In-Prog   Active   Shield     Food
hu: Egységtípus           Fejl  Folyamatban Aktív    Pajzs     Élelem

en: Rename worklist
hu: Munkaterv átnevezése

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Select new production
hu: Válassz új építendő dolgot

en: Production Worklist
hu: Termelési Munkaterv

en: Available targets
hu: Lehetséges célok

en: Prepend
hu: Elejére szúrás

en:   Ok
hu:   Rendben

en: Show future targets:
hu: Jövőbeli célok megjelenítése:

en: Establish traderoute
hu: Keresk. kapcsolat létesítése

en: Investigate City (free)
hu: Város Megtekintése (díjtalan)

en: Industrial Sabotage
hu: Ipari Szabotázs

en: Your New Government
hu: Az Új Államformád

en: Select government type:
hu: Lehetséges államformák:

en:  Sell
hu:  Eladás

en: Rename...
hu: Átnevezés...

en: Unit List...
hu: Egységlista...

en: City Options...
hu: Város beállítások...

en:  Buy
hu:  Megvétel

en: Change...
hu: _Változtat...

en: Worklist...
hu: Munkaterv...

en: Supported units:
hu: Eltartott egységek:

en: Units present:
hu: Jelenlévő egységek:

en: Select nation and name:
hu: Válassz népet és nevet:

en: Pick Name
hu: Név Kiválasztása

en: Select your sex:
hu: Válaszd ki a nemed:

en: Male
hu: Fiú

en: Select city style:
hu: Válassz városstílust:

en:  Ok
hu:  Rendben

en: Name             Nation       Embassy  Dipl.State      Vision   Reputation    State    Host
hu: Név              Nép         Követség  Dipl.Helyzet    Látvány  Hírnév        Állapot  Host

en: Cancel pact
hu: Egyezmény felbontása

en: Pregame
hu: Játék Előtt

en: Name              Ready Leader          Nation
hu: Név              Kész Vezető          Nemzet

en: Start
hu: Indítás

en: Freeciv is a turn-based strategy game, in which each player becomes the leader of a civilization, fighting to obtain the ultimate goal: the extinction of all other civilizations.
hu: A Freeciv egy körökre osztott stratégiai játék, ahol a játékosok egy-egy civilizáció vezetőjeként harcolnak a végső célért: a többi civilizáció legyőzéséért.

en:   Original authors:
        (they are no longer involved, please don't mail them!)
hu:   Eredeti készítők:
        (már nincsenek a fejlesztők között, ne írj nekik e-mailt!)

en:   Present administrators:
hu:   Jelenlegi adminisztrátorok:

en: For more information about submitting bug reports see the file BUGS in the Freeciv distribution.  For more information in general, visit the Freeciv website, at:
hu: Ha részletesebben szeretnél olvasni a hibajelentések beküldéséről, nézd meg a Freeciv disztribúcióban található BUGS fájlt.  Ha úgy általában többet szeretnél megtudni a Freecivről, látogasd meg internetes oldalunkat:

en: Freeciv is covered by the GPL, which is included here:
hu: A Freecivre az itt mellékelt GPL licencszerződés érvényes:

en: Before a game is started, anyone can connect to the server by supplying its hostname and port number (5555 by default). If the server is started with the -m flag, it will report to the metaserver,
hu: A játék elkezdődése előtt bárki kapcsolódhat a szerverhez a szervercím és a portszám (alapértelmezés szerint 5555) megadásával. Ha a szervert -m jelzővel indították, akkor jelenteni fog a metaszervernek,

en: The client can fetch this page, too: use the Metaserver button in the connection dialog.  If it never shows any results, check if your WWW browser is using a HTTP proxy; to make civclient use the same proxy, set the $http_proxy environment variable to
    
      http://proxyhost:proxyportnumber/
    
    before starting civclient.
hu: Ezt az oldalt a kliensből is meg lehet nézni: használd a Metaszerver gombot a kapcsolódási ablakban!  Ha ez soha nem jelenít meg semmi eredményt, akkor nézd meg, hogy a WWW böngésződ nem használ-e HTTP proxy-t; ilyenkor a kliens elindítása előtt be kell állítani a $http_proxy környezeti változót
    
      http://proxycím:proxyportszám/
    
    -ra, hogy a kliens is ugyanazt a proxy-t használja.

en: When the game has started, everyone can connect as any player who isn't already connected, including AI players.  Merely connecting to an AI player doesn't make it human controlled; this is an independent server setting.  If you lose connection early in the game and reconnect, use the name you chose for your ruler, not your original nickname!  If the server is reporting on the metaserver, the player names can be found there.
hu: Amikor a játék elkezdődött, bárki kapcsolódhat eddig még nem kapcsolódott játékosként, tehát pl. MI játékosként is.  Ha MI játékosként lépünk be, akkor ezzal még nem kapcsoljuk át emberi irányításúra; ezt egy külön szerverparancs teszi meg.  Ha megszakad a kapcsolatod a játék elején, és újra belépsz, akkor az uraklodód számára kiválasztott nevet használd, ne az eredeti felhasználói nevedet!  Ha a szerver jelent a metaszervernek, akkor a játékosnevek megnézhetők a metaszerveren.

en: Unit Movement:
    ==============
      1: move south-west
      2: move south
      3: move south-east
      4: move west
      6: move east
      7: move north-west
      8: move north
      9: move north-east
    
      5: focus on previous unit
      w: focus on next unit (wait)
      c: center view on unit
hu: Egység mozgás:
    ==============
      1: mozgás délnyugatra
      2: mozgás délre
      3: mozgás délkeletre
      4: mozgás nyugatra
      6: mozgás keletre
      7: mozgás északnyugatra
      8: mozgás északra
      9: mozgás északkeletre
    
      5: előző egység mutatása
      w: következő egység mutatása (várakozás)
      c: az egység középen

en: Main Map (Keys):
    ================
        Shift-home: center on capital
      Shift-arrows: scroll map
            Ctrl-G: show grid lines on/off
            Ctrl-B: show national borders on/off
            Ctrl-N: show city names on/off
            Ctrl-R: show city growth on/off
            Ctrl-P: show city production on/off
                 t: show city workers (mouse over or near city)
hu: Térkép (Billentyűk):
    ================
        Shift-home: a főváros középen
      Shift-arrows: térkép görgetése
            Ctrl-G: rácsok be/ki
            Ctrl-B: nemzeti határok be/ki
            Ctrl-N: városnevek be/ki
            Ctrl-R: város növekedés be/ki
            Ctrl-P: város termelése be/ki
                 t: munkások mutatása (ha egér van felette vagy a város közelében)

en: Main Map (Mouse):
    =================
      Left-click on city:          Pop up city dialog
      Left-click on unit:          Activate unit
      Left-click-and-drag on unit: Goto command for unit
      Center-click:                Show tile info
      Right-click:                 Center tile in view
    
      Shift-Left-click:            Copy production (GTK)
      Shift-Right-click on city:   Paste production into city (GTK)
    
      Shift-Control-Left-click:    Adjust city workers
      Control-Center-click:        Wake up sentried units
    
      Area Selection mode (GTK):
      ==========================
      Right-click-and-drag: Enter Area Selection mode
      Left-click:           Toggle tile highlighting
      Shift-Right-click:    Paste production into highlighted cities
      Right-click:          Cancel Area Selection mode
    
      The cities that become highlighted on the map,
      will also be highlighted in the City Report.
hu: Térkép (Egér):
    =================
      Bal kattintás a városok:      Város ablak megnyitása
      Bal kattintás egységen:       Egység aktiválása
      Bal kattintás az egységen és húzás:
                                    Egység mozgatása
      Középső kattintás:            Információ az adott területről
      Jobb kattintás:               Az adott terület lesz középen
    
      Shift+bal kattintás:          Termelés másolása (GTK)
      Shift+jobb kattintás városon: Termelés beillesztése a városba (GTK)
    
      Shift+Ctrl+Bal kattintás:     Városi munkások beállítása
      Ctrl+Középső kattintás:       Őrködő egységek aktiválása
    
      Területkijelölő mód (GTK):
      ==========================
      Jobb kattintás és húzás: Belépés a területkijelölő módba
      Bal kattintás:           Terület kijelölésének változtatása
      Shift+jobb kattintás:    Termelés beillesztése a kijelölt városokba
      Jobb kattintás:          Területkijelölő mód visszavonása
    
      Azok a városok, melyek ki lesznek jelölve a térképen,
      a Város jelentésben is ki lesznek emelve.

en: The client has a primitive chat interface.  The lines you type are sent to all players, except:
hu: A kliens rendelkezik egy primitív chat-felülettel.  Begépelt soraidat minden játékos megkapja, kivéve:

en:   - Messages starting with '.' will be sent only to all your allies.
hu:   - A ponttal ( . ) kezdődő üzenetek csak a szövetségeseidhez fognak eljutni.

en: Worklist Editor
hu: Munkatervszerkesztő

en: To add an item to the worklist, double-click the desired item in the list of available items. You can also press the Help button to get help on the selected item. Pressing Help with no item selected will display this page.
hu: A munkatervhez úgy adhatunk hozzá új célt, hogy duplán rákattinbtunk a kívánt célra a lehetséges célok listájában. Ha segítséget szeretnél kérni a kiválasztott célról, nyomd meg a Segítség gombot! Ha úgy nyomod meg a Segítség gombot, hogy nincs kiválasztva cél, akkor ez az oldal fog megjelenni.

en: To remove an item from the worklist simply double-click the item to remove. Use the buttons below the worklist to move items up and/or down in the list.
hu: A munkatervből célokat egyszerűen az elemre való dupla kattintással törölhetünk. A célok fel-le mozgatásához a listában használd a munkaterv alatt található gombokat!

en: Keyboard shortcuts: Home to focus the worklist, End to focus the available list, Up/Down arrows to select previous/next item in worklist or available list, PageUp/Down to move items up/down in the worklist, Insert to insert items from the available list into the worklist and Delete to delete the selected item from the worklist.
hu: Gyorsbillentyűk: Home hatására a munkaterv, End hatására a lehetséges célok listája lesz aktív, a Fel/Le nyilakkal az előző/következő elemre léphetünk át a munkatervben vagy a lehetséges célok listájában, PageUp/PageDown-nal a célokat fel/le tudjuk mozgatni a munkatervben, Insert-tel célokat tudunk beszúrni a lehetséges célok listájából a munkatervbe, Delete hatására a kiválasztott cél törlődik a munkatervből.

en: Strategy and tactics
hu: Stratégia és taktika

en: While every game is different, there's a basic strategy which most players follow, especially at the start of the game.
hu: Bár minden Freeciv parti különböző, mégis van általános stratégia, amit a legtöbb játékos követ, különösen a játék elején.

en: These steps may vary depending upon the server options, but in general, the steps are:
hu: Ezek a lépések a szerverbeállításoktól függően változhatnak, de általánosságban a haditerv:

en:  0. Choosing the first city site.
     1. Mapping the countryside.
     2. Defending the cities.
     3. Deciding which units to build first.
     4. Building agriculture improvements.
     5. Deciding where to build cities.
     6. Taking care of the cities.
     7. Exploring the world.
     8. Things to keep in mind.
     9. Making your own strategy for the game.
    10. Interacting with other players (Diplomacy).
hu:  0. Az első város helyének kiválasztása.
     1. A környék feltérképezése.
     2. A városok megvédése.
     3. Milyen egységeket építsünk először?
     4. Mezőgazdasági fejlesztések.
     5. Városok helyének kijelölése.
     6. Ügyeljünk a városainkra!
     7. A világ felfedezése.
     8. Dolgok, amiket jó ha észben tartunk.
     9. Saját stratégia kialakítása.
    10. Kapcsolat a többi játékossal (Diplomácia).

en:  0. Choosing the first city site.
    
        Start the game by wandering around BRIEFLY to find a good place to build the first city.  Don't feel tempted to investigate any yellow-roofed villages yet - they might contain barbarian tribes.  Build the city close to resources and perhaps close to the sea.  Keep in mind that the city you build first will be your capital!  The idea is to balance the quality of the site you find against getting your first city established as early as possible.
hu:  0. Az első város helyének kiválasztása.
    
        Kezdjük a játékot egy RÖVID bolyongással a kezdőhely környékén, hogy jó helyet találjunk az első városunknak!  Ne csábítsanak a sárga tetős kunyhók - lehet hogy barbár törzseket rejtegetnek.  A várost érdemes természeti erőforrások közelébe építeni, és esetleg közel a tengerhez.  Ne feledkezzünk meg arról, hogy az elsőnek megépített város lesz a fővárosunk!  Előnyös, ha a fővárosunk minél jobb helyen van, de az is cél, hogy az első városunkat minél hamarabb alapítsuk meg.  E két szempont között ésszerű egyensúlyt érdemes betartani.

en:  1. Mapping the countryside.
    
        After the capital city has been founded, it will start producing a warrior unit.  These units can be used to rove around exploring the countryside.  Remember, it is risky to leave a city undefended, so perhaps keep the first warrior in the city, and use the following one to explore.  If you started the game with an explorer unit, use that to explore, obviously!
hu:  1. A környék feltérképezése.
    
        A fővárosunk megalapítása után harcost kezd el gyártani.  Ezekkel az egységekkel bejárhatjuk, és felfedezhetjük a környéket.  Ne felejtsük el, hogy kockázatos lehet egy várost védelem nélkül hagyni, ezért az első harcost esetleg hagyjuk a városban, és csak a következővel induljunk el felfedezni.  Ha van felfedező egységünk a játék elején, akkor természetesen induljunk el vele felfedezni!

en:  2. Defending the cities.
    
        At this point, defend your cities by always leaving a warrior unit in them.  As your civilization develops units with a greater defense strength, replace the obsolete units with new ones to ensure your cities have maximum defense.  The units most often used for defense are (in order of strength):  Warrior, Phalanx, Pikemen, Musketeers, and Riflemen.
hu:  2. A városok megvédése.
    
        A játék ezen szakaszában védelemként mindig hagyjunk egy harcost a városainkban!  Ahogy a civilizációnk nagyobb védőerővel rendelkező egységeket fejleszt ki, cseréljük le az elavult egységeinket újakra, hogy városaink védettsége maximális legyen!  A védelemre leggyakrabban használt egységek (erő szerinti növekvő sorrendben):  Harcos, Falanx, Lándzsás, Muskétás, Puskás.

en:     Keep in mind that with some types of government, military units inside or outside cities can reduce or create unhappiness. Also remember that when a unit is inside a city, it gets a 50% defensive bonus, as if fortified.  When a new city is built, the city starts to build the best available defensive unit from the above list.
hu:     Ne felejtsük el, hogy bizonyos államformák esetén a katonai egységek javíthatják/ronthatják a közhangulatot, ha városon belül/kívül tartózkodnak! Szintén fontos, hogy a városokban állomásozó egységek 50%-os védelmi bónuszt kapnak.  Amikor új várost alapítunk, a város az elérhető legjobb egységet kezdi el építeni a fenti listából.

en:  3. Deciding which units to build first.
    
        After building one or two Warrior units, start building Settlers.  The second Settler can be used to build roads and irrigate the farmland close to the city, and the third can be used to build a new city.  Or, you can use the second Settler to build another city, and use the third Settler for agricultural improvements in the farmland around the cities.  Keep in mind that a large population increases both the amount of productivity and your civilization's research rate.
hu:  3. Milyen egységeket építsünk először?
    
        Miután megépítettünk egy vagy két Harcos egységet, kezdjünk el Telepest építeni!  A második Telepessel építhetünk utat és öntözőrendszert a városok körül, a harmadikkal alapíthatunk új várost.  Azt is megtehetjük, hogy a második Telepessel alapítunk új várost, és a harmadikkal fejlesztjük a terepet a városok körül.  Tartsuk szem előtt, hogy a nagy lakosság növeli a civilizációnk termelékenységét és kutatási sebességét is.

en:  4. Building agriculture improvements.
    
        Each city has an area of farmland around it that can be used for growing food, producing goods, and generating trade.  This can be increased by using Settlers to improve the farmland. The land can be improved with roads, irrigation, mines, and others.
hu:  4. Mezőgazdasági fejlesztések.
    
        Minden város körül van egy művelhető terület, amit élelemtermelésre, termékek gyártására és kereskedelem generálására használhatunk.  Még jobban ki tudjuk használni a területet, ha Telepesekkel felfejlesztjük.  A terepet többek között utak, öntözőrendszerek és bányák építésével fejleszthetjük fel.

en:  5. Deciding where to build cities.
    
        The best location for a city is a matter of taste.  A city which is placed near the sea is easier to spot by opponents, but can also serve as a port for sea-going units.  (They also usually need a coastal defense later on.)  The best strategy is to build a few of both, but keep in mind that your opponents will find it harder to locate your city if you don't build it by the sea.
hu:  5. Városok helyének kijelölése.
    
        Egy város optimális helyének kiválasztása ízlés dolga.  Például egy tengerpartra helyezett várost könnyebben fel tudnak fedezni az ellenfelek, ugyanakkor tengeri egységek kikőtőjéül is szolgálhat.  (Később általában partmenti védelmet is érdemes kiépíteni bennük.)  A legjobb stratégia talán az, ha mindkét típusú városból építünk néhányat, de vegyük figyelembe, hogy az ellenfelek nehezebben találják meg a városainkat, ha nem építjük őket tenger mellé!

en:  6. Taking care of the cities.
    
        Every city has a band of citizens.  The number of citizens depends on the city's population.  When you click on a city, you can see how the farmland around the city is being used.  You can assign your citizens to the farmland, or they can be scientists, entertainers or taxmen.  Especially at the start of the game, care should be taken to ensure that the citizens are employed so that they maximise growth, trade and production.
hu:  6. Ügyeljünk a városainkra!
    
        Minden városhoz tartozik valahány polgár.  A polgárok száma a város lakosságától függ.  A városra kattintva megláthatjuk, hogyan használja ki a város a körülötte lévő területet.  Polgárainkat hozzárendelhetjük a területekhez, vagy használhatjuk őket tudósként, szórakoztatóként vagy adószedőként.  Különösen a játék elején fontos ügyelnünk arra, hogy polgárainkat úgy alkalmazzuk, hogy ezzel maximalizáljuk a növekedést, a kereskedelmet és a termelést.

en:     If too much food is being generated, a citizen can be taken off the farmland by clicking on the occupied farmland square.  This citizen can then be transferred to the other duties mentioned previously.
hu:     Ha túl sok élelem termelődik, leszedhetünk egy polgárt a földekről az elfoglalt mezőre kattintva.  Ez a polgár az előbb említett szolgálatokba helyezhető át.

en:     If you move all of your citizens into the city and right-click on the central tile of the farmland, the citizens will be rearranged to maximise food production.
hu:     Ha az összes polgárunkat leszedjük a földekről, és jobb egérgombbal klikkelünk a középső területre, akkor a gép automatikusan elrendezi polgárainkat az élelemtermelés maximalizálásával.

en:     The golden rule of taking care of a city is that there should be at least as many happy citizens as unhappy citizens.  A city where this is not so is labelled with a lightning bolt.  Take care not to let this happen to any of your cities, as unhappy cities produce nothing, and will soon revolt.
hu:     Egy aranyszabály a városokkal kapcsolatban: mindig legalább annyi boldog polgár legyen mint amennyi boldogtalan!  Azok a városok, ahol ez nincs így, villámmal vannak megjelölve.  Ügyeljünk arra, hogy ez ne történhessen meg, mert a boldogtalan városok semmit sem termelnek, és hamarosan fellázadnak!

en:  7. Exploring the world.
    
        After you have fortified your cities with troops, build Triremes in the cities near the sea.  Use the Triremes to map the world in search of opponents and new lands.  If you are on an island, you should spend less on military and more on expansion.  Or if you are located close to an opponent, it is truly a good idea to make a peace treaty and share the advances you have made. Diplomatic units are very useful here, and WILL pay off later.
hu:  7. A világ felfedezése.
    
        Miután városainkat seregekkel megerősítettük, építsünk Evezős Gályákat a tengerparti városokban!  Ezekkel a hajókkal feltérképezhetjük a világot, ellenségeket és új földrészeket keresve.  Ha civilizációnk egy szigeten van, akkor elég kevesebbet költeni a haderőre, és lehet többet a terjeszkedésre.  Ha közel vagyunk egy ellenfélhez, akkor érdemes vele békeszerződést kötni, megosztani egymással a tudományos ismereteket. A diplomáciai egységek ilyenkor nagyon hasznosak, és később ki fognak fizetődni.

en:  8. Things to keep in mind.
    
      - What the next advance you'll need is.
    
      - What your tax, luxury and research rates are currently set to.
    
      - Treaties are often broken, so don't neglect defense...
    
      - Some wonders can be made obsolete by the development of certain advances.
hu:  8. Dolgok, amiket jó ha észben tartunk.
    
      - Melyik tudományra van éppen szükségünk?
    
      - Mennyire állítottuk az adó-, luxus-, és tudományrátát?
    
      - A szerződéseket gyakran megszegik, ezért ne hanyagoljuk el a védelmet...
    
      - Néhány világcsoda elavulttá válhat bizonyos tudományok felfedezésével.

en:  9. Making your own strategy for the game.
    
        These basic concepts will allow you to play the game pretty well, especially in the beginning of the game.  But to improve, you need to study the various units and advances, and PRACTICE, PRACTICE, PRACTICE!  Freeciv has many twists, so if you haven't played a similar game before, try consulting the Freeciv WWW pages at http://www.freeciv.org/
    You'll find more tips for playing, and details of how to contact other players.
hu:  9. Saját stratégia kialakítása.
    
        Ezeket az alapelveket alkalmazva már egész jól el lehet igazodni a játékban, különösen a játék elején.  De a fejlődéshez meg kell ismerni a különböző egységek jellemzőit, és azt is, hogy melyik tudomány mire jó. És mindenek előtt GYAKOROLNI kell!  A Freecivben renkívül sok trükk van, ezért ha még nem játszottál soha hasonló játékot, talán érdemes ellátogatnod a Freeciv weboldalára (http://www.freeciv.org/).
    Ott több tippet találhatsz a játékhoz, és megtudhatod, hogyan érhető el a többi játékos.

en:     In this menu you can choose to:
    
       - Trade Maps (Sea or entire map),
    
       - Trade advances,
    
       - Trade Cities,
    
       - and Give Gold.
hu:     Ebben a menüben lehet:
    
       - Térképeket cserélni (tengerit vagy teljeset),
    
       - Tudományokat cserélni,
    
       - Városokat cserélni,
    
       - Aranyat adni egymásnak.

en:     A couple of notes:
    
       - You can't give away your capital.
    
       - If you can't see a city on your map, then you can't request it.
hu:     Néhány megjegyzés:
    
       - Nem cserélheted el a fővárosodat.
    
       - Nem kérhetsz olyan várost, amit nem látsz a térképen.

en: City improvements are built in each of your cities to improve trade revenue, science production, etc.  Most improvements require you to pay an upkeep every turn.  If you can't afford the upkeep for a building, then it'll be automatically sold.
hu: A városfejlesztések a városokban építhetők, a kereskedelmi bevétel, a tudománytermelés, stb. növelésére.  A legtöbb fejlesztésnél körönként fenntartási költséget kell fizetni.  Ha nem tudjuk fizetni az épület fenntartását, akkor a gép automatikusan eladja.

en: Research into technology is a necessity for improving the ability of your civilization to develop new military units and city improvements.
hu: A tudományos kutatás elengedhetetlen feltétele civilizációnk fejlődésének.  A tudomány fejlődése teszi lehetővé, hogy új katonai egységeket és városfejlesztéseket építsünk.

en: Each wonder has specific benefits for your civilization. Each wonder is unique and is placed in the city which constructed it.
hu: A világcsodák speciális előnyöket biztosítanak civilizációnk számára. A világcsodák egyediek, mindegyiket csak egy városban lehet megépíteni.

en: Units can be used for three purposes: attack, defense, and reconnaissance.  How useful a particular unit is for each of these roles depends on the unit's strength in attack and defense, and its ability to move.
hu: Az egységeket három célra is használhatjuk: támadásra, védekezésre és felderítésre.  Az, hogy egy adott egység mennyire alkalmas ezen feladatok ellátására, az egység támadóerejétől, védőerejétől és sebességétől függ.

en: There are four general types of unit: Land, Sea, Air, and Helicopter.  (Helicopters are sufficiently different from other air units that it is easiest to think of them as a separate unit type.)
hu: Négy egység-alaptípus van: Szárazföldi, Tengeri, Légi és Helikopter.  (A Helikopterek annyira eltérnek a többi légi egységtől, hogy érdemesebb őket külön egységtípusnak tekinteni.)

en: Land units move on land, and suffer the movement effects of terrain, but benefit from roads and railroads.  They cannot move on ocean squares except when carried by an appropriate sea unit.  When at sea, they cannot attack or defend for themselves, but rely on the sea unit carrying them.  Land units are the only units subject to zones of control.  On land, land units can fortify to get a 50% defensive bonus; land units in cities automatically get this bonus, whether fortified or not.  When a land unit successfully attacks a city without City Walls, the city is reduced by one population point.  Land units with zero attack strength are non-military units: they require no upkeep, have no happiness effects, and cannot attack enemy units or capture enemy cities.
hu: A szárazföldi egységek szárazföldi mezőkön mozoghatnak.  Mozgásukat nehezítheti a terep, de segítheti az út vagy a vasút.  Nem léphetnek óceáni mezőre, kivéve ha egy erre alkalmas tengeri egység szállítja őket.  A tengeren nem támadhatnak és nem védekezhetnek, ilyenkor az őket szállító tengeri egységtől függnek.  Egyedül a szárazföldi egységekre érvényesek a fennhatósági zónák (zones of control).  A szárazföldön a szárazföldi egységek védműveket építhetnek maguk köré (fortify), ami 50%-os védelmi bónuszt ad; a városban tartózkodó egységek automatikusan megkapják ezt az 50%-os bónuszt.  Ha egy szárazföldi egység sikeresen megtámad egy városfallal nem rendelkező várost, akkor a város lakossága egy polgárral csökken.  A nulla támadóerejű egységek nem katonai egységek: nem kell értük fenntartást fizetni, nincsenek hatással a közhangulatra, nem támadhatnak meg ellenséges egységeket és nem foglalhatnak el városokat.

en: Sea units move on Ocean squares and into cities next to Ocean squares.  They can only be built by such cities.  The movement rate of sea units is affected by several wonders (Lighthouse, Magellan's Expedition) and by the advance of Nuclear Power.  Most sea units can attack units on the coast and in coastal cities, but they cannot enter an enemy city to capture it, even if the city is undefended.
hu: A tengeri egységek Óceán típusú mezőkön mozogkatnak, illetve behajózhatnak a tengerparton található városokba.  A tengeri egységek sebességét több világcsoda (Világítótorony, Magellán Expedíciója), és az Atomenergia ismerete is befolyásolja.  A legtöbb egység meg tudja támadni a tengerparton állomásozó egységeket és a tengerparti városokat, de nem foglalhatják el az ellenséges várost (még akkor sem ha védtelen).

en: Depending upon server options, any set of unit types may reduce the population of a City without City Walls by one point upon a successful attack.
hu: A szerverbeállításoktól függően bármely egységtípus sikeres támadása egy ponttal csökkentheti a Városfal nélküli városok lakosságát.

en: When one unit attacks another unit, either the attacker will be destroyed, or the defender will be destroyed -- never both (unless the attacker was a missile).  The outcome depends on several factors, including chance.
hu: Ha egy egység megtámad egy másikat, akkor a támadó és a védő közül az egyik megsemmisül -- mindkettő csak akkor, ha a támadó egy rakéta. A csata kimenetele sok tényezőtől függ, többek között a szerencsétől is.

en: First, the attacker's strength is modified.
hu: Először is a támadó erejét módosítják bizonyos tényezők.

en:  - If the attacker is a veteran, its strength is multiplied by 1.5.
hu:  - Ha a támadó veterán, akkor az ereje 1.5-tel szorzódik.

en: Next, the defender's strength is modified.
hu: Ezután a védő ereje módosul.

en:  - If the defender is a veteran, then its strength is multiplied by 1.5.
hu:  - Ha a védő veterán, akkor az ereje 1.5-tel szorzódik.

en:  - Then the defender's strength is multiplied by the defense factor of the terrain it occupies.
hu:  - Majd a védő ereje megszorzódik az általa elfoglalt mező tereptípusának védelmi faktorával.

en:  - Next, the defender's strength is doubled if it is a Pikeman unit defending against a mounted unit.
hu:  - Ezután a védő ereje megduplázódik, ha a védő Lándzsás, a támadó pedig valamilyen "lovas" egység.

en:  - If the defender is an AEGIS Cruiser defending against airborne units (including missiles and Helicopters), the defense is quintupled.
hu:  - Ha a védő egy AEGIS Cirkáló, a támadó pedig légi egység, rakéta vagy Helikopter, akkor a védő ereje megnégyszereződik.

en:  - The defender's strength is doubled again if it is in a city with a SAM Battery and the attacker is an air unit (other than an Helicopter) or a missile.
hu:  - A védő ereje megduplázódik, ha egy Légvédelmi Üteggel ellátott városban védekezik valamilyen légi egység (nem Helikopter) vagy rakéta ellen.

en:  - An SDI Defense doubles the defender's strength yet again against missile attacks.
hu:  - Egy esetleges SDI Védelem megduplázza a védő erejét a rakétatámadások ellen

en:  - If the attacker is a ship and the defender is in a city with a Coastal Defense, the defender's strength is doubled.
hu:  - Ha a támadó egy hajó, és a védő egy Partmenti Védelemmel ellátott városban védekezik ellene, akkor a védő ereje megduplázódik

en:  - Against land units (other than Howitzers) and Helicopters, defending units in a city with City Walls have their strength tripled.
hu:  - Szárazföldi egységek (kivéve Gépágyú) és Helikopterek ellen a védő ereje megháromszorozódik, ha egy Városfallal rendelkező városban védekezik ellenük.

en:  - If the defender is in a fortress (and not a city), its strength is doubled.
hu:  - Ha a védő egy erődben (nem városban) tartózkodik, az ereje megduplázódik.

en:  - Finally, if the defender is a ground unit, and is either fortified or inside a city, its strength is multiplied by 1.5.
hu:  - Végül ha a védő egy szárazföldi egység, és megerősített állapotban van, vagy városban tartózkodik, az ereje 1.5-tel szorzódik.

en: If, after these modifications, the attacker has a strength of 0, it automatically loses.  Otherwise, if the defender has a strength of 0, the defender loses.
hu: Ha ezen módosítások után a támadó ereje 0, akkor a támadó automatikusan veszít.  Ha a támadó ereje nem 0, és a védő ereje 0, akkor a védő veszít.

en: After these preliminaries, combat occurs, as long as both units are still alive (i.e., hit points are greater than 0).  Each round, a random number between 1 and the sum of the attacker's and defender's strengths is generated.  If this number is greater than the defender's strength, the defender loses hit points equal to the attacker's firepower.  Otherwise, the attacker loses hit points equal to the defender's firepower. The first unit to reach 0 hit points (or negative hit points) loses.
hu: Mindezek után csata következik, ami egészen addig tart, amíg vagy a támadó vagy a védő meg nem semmisül (vagyis életpontjainak száma 0 vagy annál kisebb nem lesz).  Minden egyes csatamenetben generálunk egy 1 és támadó ereje + védő ereje közötti véletlen számot.  Ha ez a szám nagyobb mint a védő ereje, akkor a védő annyi életpontot veszít, amennyi a támadó tűzereje (kivéve ha a támadó egy szárazföldi egységet támadó hajó, ilyenkor a védő csak egy életpontot veszít).  Ellenkező esetben pedig a támadó veszít annyi életpontot, mint amennyi a védő tűzereje (kivéve ha a védő egy városban tartózkodó hajó --a hajók a kikötőben nem tudnak hatékonyan manőverezni-- vagy ha a támadó egy szárazföldi egységet támadó hajó; a támadó mindkét esetben 1 életpontot veszít).  Az az egység veszít, amelyik először éri el a 0 (vagy kevesebb) életpontot.

en: Whichever unit survives the fight has a chance of becoming a veteran, if it was not a veteran already.  If the winner's civilization has the Sun Tzu's War Academy (and if it isn't obsolete), the unit will always become a veteran.  Otherwise, the chance of becoming a veteran is 50%.
hu: A csatát túlélő egység valamekkora valószínűséggel veteránná válik, ha még nem volt az.  Ha a győztes civilizációjának van Sun Tzu Katonai Akadémiája világcsodája (és az még nem avult el), akkor az egység mindig veterán lesz.  Egyébként a veteránná válás esélye 50%.

en: If the attacker is a ground unit and wins, and the defender is in a city without City Walls, the city is reduced in size by 1.
hu: Ha egy szárazföldi támadó egység győz le egy Várofal nélküli városban védekező egységet, akkor a város mérete 1-gyel csökken.

en: If the defender loses, and is not inside a city or fortress, all other units at the defender's location are destroyed along with the defender.
hu: Ha a védő veszít, és nincs városon vagy erődön belül, akkor a védő mezőjén található összes egység megsemmisül a védővel együtt.

en:  Combat example 1
hu: 1. példacsata

en: The defender's base strength is 3.  Because it is on a Forest tile, its strength becomes 4.5.  It is behind City Walls, so its strength is tripled, to 13.5.  It is a ground unit inside a city, so its strength is increased to 20.25.
hu: A védő alap erőssége 3.  Mivel Erdő tereptípuson van, az ereje 4.5 lesz.  Városfalak mögött mögött van, ezért az ereje megháromszorozódik, 13.5 lesz.  A védő egy városban tartózkodó szárazföldi egység, ezért az ereje 20.25-re növelődik.

en: Strength values inside the game are actually multiplied by 10, with fractions dropped, so the attacker's strength is 80, and the defender's strength is 202.
hu: Valójában a játékon belül ezek az erősségek 10-zel megszorzódnak a törtrészek elhagyásával, így a támadó ereje 80, a védő ereje pedig 202.

en: Each round of combat, a random number between 1 and 282 is generated.  If the number is greater than 202 (about a 28% chance), the defender loses 1 hit point.  Otherwise (about a 72% chance), the attacker loses 1 point.
hu: Minden csatamenetben generálunk egy 1 és 282 közötti véletlen számot.  Ha ez a szám nagyobb mint 202 (ennek a valószínűsége kb. 28%), akkor a védő veszít 1 életpontot.  Egyébként pedig (kb. 72% valószínűséggel) a támadó veszít 1 életpontot.

en: Since both units have 20 hit points, the odds favor a victory for the defender.  The defender will probably lose somewhere around 40% of its hit points during the fight.  But the outcome is never certain as long as both units have non-zero strengths; the defender might emerge untouched, or it might lose most of its hit points, or it might even lose the battle.
hu: Mivel mindkét egységnek 20 életpontja van, az esélyek a védő győzelme mellett szólnak.  A csatában a védő várhatóan az életpontjainak nagyjából a 40%-át fogja elveszíteni.  De a harc végkimenetelét nem lehet biztosra venni, mivel mindkét egységnek pozitív az ereje; előfordulhat, hogy a védő teljesen sértetlen marad, az is lehet, hogy elveszti életponjainak a nagy részét, de akár az is előfordulhat, hogy elveszíti a csatát.

en:  Combat example 2
hu: 2. példacsata

en: Suppose a veteran Battleship (A:12, D:12, HP:40, F:2) with 3 movement points attacks a veteran Alpine Troops (A:5, D:5, HP:20, F:1) inside a city built on a Grassland tile, with City Walls and a Coastal Defense.
hu: Tegyük fel, hogy egy 3 lépésponttal rendelkező veterán Csatahajó (T:12, V:12, ÉP:40, T:2) megtámad egy Mező tereptípuson épült, Városfallal és Partmenti Védelemmel rendelkező városban védekező veterán Alpesi Sereget.

en: The attacker's strength is 12, raised to 18 because of veteran status.
hu: A támadó alap erőssége 12, ez 18-ra növelődik a veteránság miatt.

en: The defender's strength is 5, raised to 7.5 due to veteran status. The terrain's defense factor is 1 (no effect).  The Coastal Defense doubles the defender's strength to 15. (The City Walls have no effect against attacking sea units.) The defender is a ground unit inside a city, so its total strength is 22.5.
hu: A védő alap erőssége 5, ez a veteránság miatt 7.5-re növelődik.  A tereptípus védelmi faktora 1, ezért ennek most nincs hatása.  A Partmeni Védelem megduplázza a védő erejét, így az 15 lesz. (A Városfal nem befolyásolja a védő erejét a tengeri támadók ellen.) A védő egy városban lévő szárazföldi egység, így a végső erőssége 22.5.

en: Internally, the values used for attacker and defender strength are 180 and 225, respectively.
hu: A játékon belül a támadó ill. a védő erősségeként használt értékek: 180 és 225.

en: Each round, a random number from 1 to 405 is generated.  If it is greater than 225 (about a 44% chance) the defender loses 1 hit point.  Otherwise, the attacker loses 1 hit point.
hu: Minden menetben generálunk egy 1 és 405 közötti véletlen számot.  Ha ez a szám nagyobb mint 225 (ennek kb. 44% a valószínűsége), akkor a védő 2 életpontot veszít (a támadó tűzereje 2).  Egyébként pedig a támadó veszít 1 életpontot.

en: In this case, the odds greatly favor the attacker winning.  The Battleship is 25% less likely to score a hit in any given round, but the Battleship has twice as many hit points. The Battleship should expect to lose about 60% of its hit points during the fight, and should expect to have no movement points left.
hu: Ebben az esetben a támadónak jóval nagyobb nyerési esélyei vannak mint a védőnek.  A Csatahajó minden csatamenetben csak 25% eséllyel sebzi meg ellenfelét, de minden sebzéskor kettőt sebez.  Ráadásul a Csatahajónak kétszer annyi életpontja van mint ellenfelének.  A csatahajó várhatóan az életpontjainak kb. a 30%-át veszíti el a csatában... ami után még mindig marad 2 lépéspontja.

en: Zones of Control
hu: Fennhatósági övezetek

en:  Terrain Alterations
hu:  Terepfejlesztés

en:   Pillaging
hu:   Fosztogatás

en:  Civil War
hu: Polgárháború

en: Allows a city to produce veteran air units.  Also, damaged air units which stay in town for one full turn without moving are completely restored.
    
    Two cities with Airports can airlift one unit per turn.  Airlifting instantly transports the unit from one city to another and will use all of the unit's movement points.  A unit must have some movement points left to be airlifted.
hu: Lehetővé teszi, hogy egy város veterán légi egységeket gyártson.  Ezen felül, ha egy megrongálódott légi egység egy teljes kört a városban tölt, teljesen kijavítódik.
    
    Két Repülőtérrel rendelkező város között körönként egy egységet át lehet szállítani légi úton.  A légi szállítás hatására az egység azonnal átkerül az egyik városból a másikba, és arra a körre elfogynak a lépéspontjai.  Csak olyan egységet lehet légi úton szállítani, amelynek van még lépéspontja.

en: Aqueduct
hu: Vízvezeték

en: Together with the Marketplace improvement, a Bank increases the luxury and tax production within a city by 100%.
hu: Piaccal együtt a Bank 100%-kal növeli a város luxus- és adótermelését.

en: With a Barracks, each new land unit built in a city will automatically have Veteran status, which means that its attack and defence strengths are increased by 50%.  Also, damaged land units which stay in town for one full turn without moving are completely restored.
hu: Ha egy városban van Kaszárnya, akkor veterán szárazföldi egységeket fog gyártani, ami azt jelenti, hogy az egységnek 50%-kal több lesz a támadó- és a védőereje.  Ezen felül, ha egy megrongálódott szárazföldi egység egy teljes kört a városban tölt, teljesen kijavítódik.

en: Barracks II
hu: Kaszárnya II

en: Barracks III
hu: Kaszárnya III

en: Cathedral
hu: Katedrális

en: A Cathedral makes 3 unhappy citizens content in a city, making it easier to maintain order in that city.  The discovery of Theology increases the effect of a Cathedral, making an additional unhappy citizen content.  The discovery of Communism lessens the effect of a Cathedral, reducing by one the number of unhappy citizens made content.
hu: A Katedrális 3 boldogtalan lakost tesz elégedetté a városban, megkönnyítve ezzel a rend fenntartását.  A Teológia felfedezése növeli a Katedrálisok hatását: plusz egy boldogtalan lakost tesznek elégedetté.  A Kommunizmus felfedezése csökkenti a Katedrálisok hatását: eggyel csökken az elégedetté tett lakosok száma.

en: City Walls make it easier to defend a city.  They triple the defence strength of units within the city against ground and helicopter units.  They are ineffective against airborne and sea units as well as Howitzers.  City Walls also prevent the loss of population which occurs when a defending unit is destroyed by a land unit.
hu: A Városfal megkönnyíti a város megvédését.  Megháromszorozza a városban tartózkodó egységek védőerejét a szárazföldi egységek és a helikopterek ellen.  A Városfal hatástalan a légi és tengeri egységek, valamint a Gépágyúk ellen.  Ha egy városban van Városfal, akkor nincs lakosságcsökkenés a szárazföldi egységektől elszenvedett vereségek esetén.

en: Coastal Defense
hu: Partmenti védelem

en: Increases the defence strength of units within a city by a factor of 2 when defending against bombardments from enemy ships.
hu: 2-es szorzóval megnöveli a városban tartózkodó egységek védőerejét az ellenséges hajók ellen.

en: Colosseum
hu: Kolosszeum

en: Entertains the citizens of a city, making 3 unhappy citizens content.  (Four after the discovery of Electricity.)
hu: Szórakozási lehetőséget nyújt a város lakosai számára, és ezzel 3 boldogtalan lakost tesz elégedetté.  (Az Elektromosság felfedezése után négyet.)

en: Courthouse
hu: Bíróság

en: Factory
hu: Gyár

en: Increases the shield production in a city by 50%.  This increase may also contribute significantly to pollution.
hu: 50%-kal növeli a város pajzstermelését, emellett jelentősen növeli a szennyezést is.

en: The amount of stored food will be set to half full whenever a city with a Granary shrinks or grows. This helps a city to grow faster and more easily withstand famine.
hu: Ha egy városban van Magtár, akkor az élelemraktár félig tele lesz a város növekedése vagy csökkenése után. Magtár segítségével a város gyorsabban növekszik, és jobban viseli az élelemhiányt.

en: Harbour
hu: Kikötő

en: Gives one extra food resource on all Ocean squares.  The city needs to be coastal to build this improvement.
hu: Egy extra élelmet ad az Óceáni mezőkön.  Csak tengerparti városok építhetik meg.

en: Hydro Plant
hu: Vízerőmű

en: Reduces the amount of pollution generated by production in a city by 50%.  It also increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in the city: a Factory and a Hydro Plant together give a 75% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Hydro Plant together give a 150% production bonus.
    
    A city can only have one Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.  A city can only build a Hydro Plant if it is next to (or on) a Mountain or River tile.
hu: 50%-kal csökkenti a város termelésből származó szennyezését, emellett növeli a Gyár és a Gyártósor pajzstermelését is: a Gyár és a Vízierőmű együtt 75%-os, a Gyár, a Gyártósor és a Vízierőmű pedig együtt 150%-os pajzstermelési bónuszt ad.
    
    Egy városban csak egy féle erőművet lehet építeni: Vízierőművet, Hőerőművet vagy Atomerőművet.  Vízierőművet csak olyan város építhet, amely Folyó vagy Hegység típusú mezőn, vagy közvetlenül a mező mellett van.

en: Library
hu: Könyvtár

en: Marketplace
hu: Piac

en: Increases the luxury and tax output in a city by 50%.
hu: 50%-kal növeli a város luxus- és adótermelését.

en: Mass Transit
hu: Tömegközlekedés

en: Neutralizes the pollution generated by the population.  The population simply has no effect on the pollution generated in the city.
hu: Semlegesíti a lakosságból származó szennyezést.  Ha egy városban van Tömegközlekedés, akkor a város méretének nincs hatása a szennyezésre.

en: Mfg. Plant
hu: Gyártósor

en: Together with a Factory, a Manufacturing Plant increases the shield production in a city by 100%.
hu: Gyárral együtt a Gyártósor 100%-kal növeli a város pajzstermelését.

en: Nuclear Plant
hu: Atomerőmű

en: Reduces the amount of pollution generated by production in a city by 50%.  It also increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in the city: a Factory and a Nuclear Plant together give a 75% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Nuclear Plant together give a 150% production bonus.
    
    A city can only have one Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.
hu: 50%-kal csökkenti a város termelésből származó szennyezését, emellett növeli a Gyár és a Gyártósor pajzstermelését is: a Gyár és az Atomerőmű együtt 75%-os, a Gyár, a Gyártósor és az Atomerőmű pedig együtt 150%-os pajzstermelési bónuszt ad.
    
    Egy városban csak egy féle erőművet lehet építeni: Vízierőművet, Hőerőművet vagy Atomerőművet.

en: Offshore Platform
hu: Fúrótorony

en: Adds 1 extra shield resource on all Ocean squares in a city.  The city needs to be coastal to build this improvement.
hu: 1 extra pajzsot ad a város Óceán mezőin.  Csak tengerparti városok építhetik meg.

en: Palace
hu: Palota

en: Police Station
hu: Rendőrállomás

en: Reduces the unhappiness caused by military units outside the city by 2 under Democracy and 1 under Republic.  This improvement has no effect under other governments.
hu: Csökkenti a városon kívül tartózkodó katonai egységek hatására fellépő boldogtalanságot.  Demokrácia alatt 2-vel, Köztársaság alatt 1-gyel.  Más államformák esetén az épületnek nincs hatása.

en: Port Facility
hu: Kikötői berendezés

en: Allows a city to build veteran sea units.  Also, damaged sea units which stay in town for one full turn without moving are completely restored.
hu: Engedélyezi a veterán tengeri egységek gyártását.  Ezen felül, ha egy megrongálódott tengeri egység egy teljes kört a városban tölt, teljesen kijavítódik.

en: Power Plant
hu: Erőmű

en: Increases the shield production of a Factory or Mfg. Plant in a city: a Factory and a Power Plant together give a 75% production bonus, and a Factory, Mfg. Plant and Power Plant together give a 150% production bonus.  The extra production may lead to the city generating more pollution.
    
    A city can only have one Hydro Plant, Power Plant, or Nuclear Plant.
hu: Növeli a Gyár és a Gyártósor pajzstermelését: a Gyár és a Hőerőmű együtt 75%-os, a Gyár, a Gyártósor és a Hőerőmű pedig együtt 150%-os pajzstermelési bónuszt ad.  Ez a plusz termelés nagyobb szennyezést eredményezhet. 
    
    Egy városban csak egy féle erőművet lehet építeni: Vízierőművet, Hőerőművet vagy Atomerőművet.

en: Recycling Center
hu: Újrahasznosító központ

en: Research Lab
hu: Kutató laboratórium

en: SAM Battery
hu: Légvédelmi Üteg

en: Doubles the defense of all units inside the city when attacked by non-nuclear air units.
hu: Megduplázza a városban tartózkodó egységek védőerejét a nem nukleáris légi egységek ellen.

en: SDI Defense
hu: SDI Védelem

en: Protects a city from attacks from Nuclear units.  Nuclear attacks simply have no effect on the city.  Also, doubles defence against non-nuclear missiles.
hu: Megvédi a várost a nukleáris egységek támadásaitól.  Az Atomtámadásoknak egyszerűen nem lesz hatása a városra.  Megduplázza a nem nukleáris rakéták elleni védelmet is.

en: Sewer System
hu: Csatornarendszer

en: Allows a city to grow larger than size 12.  An Aqueduct is first required for a city to grow larger than size 8.
hu: Lehetővé teszi, hogy a város 12-nél nagyobb méretűre nőjön.  Előtte egy Vízvezeték is szükséges, hogy a város 8-nál nagyobb méretűre nőhessen.

en: Space Component
hu: Űrhajó-részegység

en: Space Module
hu: Űrhajómodul

en: Space Structural
hu: Űrhajóváz elem

en: Stock Exchange
hu: Tőzsde

en: Together with a Marketplace and a Bank, a Stock Exchange boosts tax and luxury production in a city by 150%.
hu: Bankkal és Piaccal együtt a Tőzsde 150%-kal növeli a város adó- és luxustermelését.

en: Super Highways
hu: Autópálya

en: Increases trade resources by 50% on all squares with roads or railroads.
hu: 50%-kal növeli a kereskedelmi erőforrásokat az úttal vagy vasúttal rendelkező mezőkön.

en: Supermarket
hu: Szupermarket

en: Increases the food resources by 50% on each farmland square which is being used around the city.  Farmland squares are those which have been irrigated a second time.
hu: 50%-kal növeli az élelemtermelést a farmmal rendelkező mezőkön.

en: Temple
hu: Templom

en: Makes one unhappy citizen content.  Both the Mysticism advance and the Oracle wonder double this effect.  With both Mysticism and the Oracle, 4 citizens are made content.
hu: Elégedetté tesz egy boldogtalan lakost.  A Miszticizmus tudomány és a Jósda világcsoda megduplázza ezt a hatást.  Miszticizmussal és Jósdával együtt a Templom 4 boldogtalan lakost tesz elégedetté.

en: University
hu: Egyetem

en: Apollo Program
hu: Apollo program

en: Entire map becomes visible for the player who owns it.  It allows all players to start building spaceship parts (assuming they have researched the necessary technologies).
hu: Az egész térkép láthatóvá válik az Apollo Program tulajdonosa számára.  Minden játékos elkezdheti építeni az űrhajóját (feltéve, hogy ismeri a szükséges technológiákat).

en: A.Smith's Trading Co.
hu: A.Smith Keresk. Vállalat

en: Colossus
hu: Kolosszus

en: Each square around the city where this wonder is built that is already generating some trade produces one extra trade resource.
hu: A világcsodát megépítő város körül minden mező plusz egy kereskedelmet termel, ha már eddig is termelt valamennyi kereskedelmet.

en: Copernicus' Observatory
hu: Kopernikusz csillagv.

en: Boosts science production by 100% in the city where it is built.
hu: A megépítő városban 100%-kal növeli a tudománytermelést.

en: Cure For Cancer
hu: A rák gyógymódja

en: Darwin's Voyage
hu: Darwin utazása

en: Eiffel Tower
hu: Eiffel torony

en: Great Library
hu: Nagy Könyvtár

en: The civilization which builds the Great Library gets every advance that at least two other civilizations have achieved.
hu: Ha egy civilizáció megépíti a Nagy Könyvtárat, akkor minden olyan tudományt automatikusan megkap, amelyet legalább két másik civilizáció ismer.

en: Great Wall
hu: Nagy Fal

en: Hanging Gardens
hu: Függőkertek

en: Makes one content citizen happy in every city. Makes two extra content citizens happy in the city containing the Hanging Gardens (that is, a total of 3).  In the unlikely event where there are no content citizens to get the effect of Hanging Gardens, the wonder applies to unhappy citizens (making them content instead).
hu: A játékos minden városában boldoggá tesz egy elégedett lakost. A világcsodát megépítő városban még plusz két elégedett lakost tesz boldoggá (tehát összesen hármat).  Azokban a ritka esetekben, amikor nincs elégedett lakos, akin a Függőkertek kifejthetné hatását, a világcsoda a boldogtalan lakosokra hat (elégedetté teszi őket).

en: Hoover Dam
hu: Hoover Gát

en: Works as if you had a Hydro Plant in every city.  (This reduces pollution and increases the effects of Factories and Mfg. Plants.)
hu: Olyan a hatása, mintha Vízierőmű lenne a játékos összes városában.  (Ez csökkenti a szennyezést, és növeli a Gyárak és Gyártósorok hatását.)

en: Isaac Newton's College
hu: Isaac Newton Főiskolája

en: J.S. Bach's Cathedral
hu: J.S. Bach Katedrálisa

en: Makes two unhappy citizens content in every city.
hu: A játékos minden városában elégedetté tesz két boldogtalan lakost.

en: King Richard's Crusade
hu: Richard király keresztesh.

en: Adds one extra shield resource on every square around the city where it is built.
hu: Minden mezőn plusz egy pajzsot ad a világcsodát megépítő város körül.

en: Leonardo's Workshop
hu: Leonardo műhelye

en: Upgrades one obsolete unit per game turn.
hu: Minden körben felfejleszt egy elavult egységet.

en: Lighthouse
hu: Világítótorony

en: Magellan's Expedition
hu: Magellán Expedíciója

en: Manhattan Project
hu: Manhattan Terv

en: Marco Polo's Embassy
hu: Marco Polo Követsége

en: The player who owns it gets an embassy with all players.
hu: A világcsoda birtokosának nagykövetsége lesz az összes játékosnál.

en: Michelangelo's Chapel
hu: Michelangelo Kápolnája

en: Counts as having a Cathedral in each of your cities.  This makes 3 unhappy citizens content in each city.  The discovery of Theology increases the effect of a Cathedral, making an additional unhappy citizen content.  The discovery of Communism lessens the effect of a Cathedral, reducing by one the number of unhappy citizens made content.
hu: Katedrálisnak számít a játékos összes városában, és ezzel 3 boldogtalan lakost tesz elégedetté.  A Teológia felfedezése növeli a Katedrálisok hatását: plusz egy boldogtalan lakost tesznek elégedetté.  A Kommunizmus felfedezése csökkenti a Katedrálisok hatását: eggyel csökken az elégedetté tett lakosok száma.

en: Oracle
hu: Jósda

en: Pyramids
hu: Piramisok

en: Shakespeare's Theatre
hu: Shakespeare Színháza

en: Statue of Liberty
hu: Szabadságszobor

en: Sun Tzu's War Academy
hu: Sun Tzu Katonai Akadémiája

en: United Nations
hu: Egyesült Nemzetek

en: Women's Suffrage
hu: Nők Választójoga

en: Coinage
hu: Pénzverés

en: ?nationgroup:Ancient
hu: ?nationgroup:Ősi

en: ?nationgroup:Medieval
hu: ?nationgroup:Középkori

en: ?nationgroup:African
hu: ?nationgroup:Afrikai

en: ?nationgroup:American
hu: ?nationgroup:Amerikai

en: ?nationgroup:Asian
hu: ?nationgroup:Ázsiai

en: ?nationgroup:European
hu: ?nationgroup:Európai

en: ?nationgroup:Oceanian
hu: ?nationgroup:Oceániai

en: ?nationgroup:Fictional
hu: ?nationgroup:Kitalált

en: Increases the science output in a city by 50%.
hu: 50%-kal növeli a város tudománytermelését.

en: Together with a Library, a Research Lab increases the science production of a city by 100%. Together with a Library and a University, a Research Lab increases the science production of a city by 150%.
hu: Könyvtárral együtt a kutatólaboratórium 100%-kal növeli a város tudománykimenetét. Könyvtárral és egyetemmel együtt a kutatólaboratórium 150%-kal növeli a város tudománykimenetét.

en: Solar Plant
hu: Naperőmű

en: Together with a Library, a University increases the science production of a city by 100%.
hu: Könyvtárral együtt az Egyetem 100%-kal növeli a város tudománytermelését.

en: City improvements which would normally have an upkeep of 1 are free of upkeep, for all cities.
hu: Nem kell fenntartást fizetni azokra az épületekre, amelyek körönként 1 fenntartást igényelnének.

en: Boosts science production by 50% in the city where it is built.
hu: A megépítő városban 50%-kal növeli a tudománytermelést.

en: When built, every civilization's attitude toward you is improved by 25%.
hu: Amikor megépül, minden civilizáció diplomáciai hozzáállása 25%-kal javul feléd.

en: Works as a City Wall in all cities.
hu: Városfalként hat a játékos összes városában.

en: Gives all sea units 1 additional movement point and eliminates the risk of losing Triremes on the high seas.  Makes all new sea units veterans (for all cities).
hu: Minden tengeri egységnek plusz 1 lépéspontot ad, és megszünteti az Evezős Gályák elsüllyedésének kockázatát a nyílt tengeren.  A játékos újonnan épített tengeri egységei veteránok lesznek (minden városban).

en: Gives all sea units 2 additional movement points.
hu: Minden tengeri egységnek plusz 2 lépéspontot ad.

en: Doubles the effect of Temples, in all cities.
hu: Minden városban megduplázza a templomok hatását.

en: Capitalization
hu: Kapitalizáció

en: Allows a city to grow larger than size 10.
hu: Lehetővé teszi, hogy a város 10-es méret fölé növekedjenek.

en: A Cathedral makes 4 unhappy citizens content in a city, making it easier to maintain order in that city.
hu: A Katedrális 3 boldogtalan lakost tesz elégedetté a városban, megkönnyítve ezzel a rend fenntartását.

en: City Walls make it easier to defend a city.  They triple the defence strength of units within the city against ground, sea, and helicopter units.  They are ineffective against non-helicopter airborne units as well as Artillery.  City Walls also prevent the loss of population which occurs when a defending unit is destroyed by a land unit.
hu: A Városfal megkönnyíti a város megvédését.  Megháromszorozza a városban tartózkodó egységek védőerejét a szárazföldi egységek és a helikopterek ellen.  A Városfal hatástalan a légi és tengeri egységek, valamint a Gépágyúk ellen.  Ha egy városban van Városfal, akkor nincs lakosságcsökkenés a szárazföldi egységektől elszenvedett vereségek esetén.

en: Entertains the citizens of a city, making 3 unhappy citizens content.
hu: Szórakozási lehetőségeket nyújt a város lakosainak, és ezzel 3 elégedetlen lakost közömbösít.

en: Reduces the corruption in a city by 50%.  Under a Democracy, a Courthouse makes 1 unhappy citizen content.  Also halves the effective distance to the capital, for the purpose of calculating revolt cost.
hu: 50%-kal csökkenti a korrupciót a városban, és felezi a fővárostól való távolságot a város fellázítási költségének számításakor.  Demokrácia államforma esetén a Bíróság elégedetté tesz 1 boldogtalan lakost.

en: Gives all sea units 1 additional movement point.
hu: Minden tengeri egységnek plusz 1 lépéspontot ad.

en: Double effects of Cathedrals, in all cities.
hu: Minden városban megduplázza a Katedrálisok hatását.

en: scientist
hu: tudós

en: ?Scientist:S
hu: ?Scientist:T

en: taxman
hu: adószedő

en: ?Taxman:T
hu: ?Taxman:A

en: ?citystyle:European
hu: ?citystyle:Európai

en: ?citystyle:Classical
hu: ?citystyle:Klasszikus

en: ?citystyle:Tropical
hu: ?citystyle:Trópusi

en: ?citystyle:Asian
hu: ?citystyle:Ázsiai

en: ?citystyle:Babylonian
hu: ?citystyle:Babilóniai

en: ?citystyle:Celtic
hu: ?citystyle:Kelta

en: ?citystyle:Industrial
hu: ?citystyle:Ipari

en: ?citystyle:PostModern
hu: ?citystyle:Posztmodern

en: ?citystyle:Renaissance
hu: ?citystyle:Reneszánsz

en: Anarchy
hu: Anarchia

en: ?female:Usurper
hu: ?female:Bitorló

en: Despotism
hu: Despotizmus

en: Dictator
hu: Diktátor

en: Dictatress
hu: Diktátor

en: Monarchy
hu: Királyság

en: King
hu: Király

en: Queen
hu: Királynő

en: Communism
hu: Kommunizmus

en: Comrade
hu: Főtitkár

en: ?female:Comrade
hu: ?female:Elvtárs

en: Republic
hu: Köztársaság

en: Consul
hu: Konzul

en: ?female:Consul
hu: ?female:Konzul

en: Democracy
hu: Demokrácia

en: President
hu: Elnök

en: ?female:President
hu: ?female:Elnök

en: Fundamentalism
hu: Fundamentalizmus

en: High Priest
hu: Főpap

en: High Priestess
hu: Főpapnő

en: Advanced Flight
hu: Fejlett repülés

en: Alphabet
hu: Ábécé

en: Amphibious Warfare
hu: Kétéltű hadviselés

en: Astronomy
hu: Csillagászat

en: Atomic Theory
hu: Atom-elmélet

en: Automobile
hu: Automobil

en: Banking
hu: Bank

en: Bridge Building
hu: Hídépítés

en: Bronze Working
hu: Bronzmegmunkálás

en: Ceremonial Burial
hu: Szertartásos temetkezés

en: Chemistry
hu: Kémia

en: Chivalry
hu: Lovagi kultúra

en: Code of Laws
hu: Polgári törvénykönyv

en: Combined Arms
hu: Kombinált fegyvernemek

en: Combustion
hu: Robbanómototor

en: Reduces the effect of Cathedrals.
hu: Csökkenti a katedrálisok hatékonyságát.

en: Computers
hu: Számítógép

en: Conscription
hu: Sorkatonaság

en: Construction
hu: Építészet

en: Currency
hu: Pénz

en: Electricity
hu: Elektromosság

en: Improves the effect of Colosseums.
hu: Növeli a kolosszeumok hatékonyságát.

en: Electronics
hu: Elektronika

en: Engineering
hu: Mérnöki tervezés

en: Environmentalism
hu: Környezetvédelem

en: Espionage
hu: Kémkedés

en: Explosives
hu: Robbanóanyagok

en: Feudalism
hu: Feudalizmus

en: Flight
hu: Repülés

en: Fusion Power
hu: Fúziós energia

en: Genetic Engineering
hu: Genetika

en: Guerilla Warfare
hu: Gerilla harcmodor

en: Gunpowder
hu: Puskapor

en: Horseback Riding
hu: Lovaglás

en: Industrialization
hu: Iparosítás

en: Invention
hu: Feltalálás

en: Iron Working
hu: Vasmegmunkálás

en: Labor Union
hu: Szakszervezet

en: Laser
hu: Lézer

en: Leadership
hu: Hadvezetés

en: Machine Tools
hu: Szerszámgépek

en: Magnetism
hu: Mágnesesség

en: Map Making
hu: Térképkészítés

en: Masonry
hu: Kőművesség

en: Mass Production
hu: Tömeggyártás

en: Mathematics
hu: Matematika

en: Medicine
hu: Orvostudomány

en: Metallurgy
hu: Kohászat

en: Miniaturization
hu: Miniatürizáció

en: Mobile Warfare
hu: Mobil hadviselés

en: Monotheism
hu: Egyistenhit

en: Mysticism
hu: Miszticizmus

en: Improves the effect of Temples.
hu: Növeli a templomok hatékonyságát.

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Nuclear Fission
hu: Maghasadás

en: Nuclear Power
hu: Atomenergia

en: Gives sea units one extra move.
hu: Egy extra lépést ad a tengeri egységeknek.

en: Philosophy
hu: Filozófia

en: Great philosophers from all the world join your civilization: you get an immediate advance.
hu: Játék: Nagy filozófusok csatlakoznak civilizációdhoz az egész világból; kapsz egy azonnali tudományt.

en: Physics
hu: Fizika

en: Plastics
hu: Műanyagok

en: Polytheism
hu: Többistenhit

en: Pottery
hu: Fazekasság

en: Radio
hu: Rádió

en: Recycling
hu: Újrahasznosítás

en: Refining
hu: Finomítás

en: Refrigeration
hu: Hűtőipar

en: Robotics
hu: Robotok

en: Rocketry
hu: Rakéta

en: Sanitation
hu: Közegészségügy

en: Seafaring
hu: Tengeri hajózás

en: Space Flight
hu: Űrrepülés

en: Stealth
hu: Lopakodó

en: Steam Engine
hu: Gőzgép

en: Steel
hu: Acél

en: Superconductors
hu: Szupravezetők

en: Tactics
hu: Taktika

en: The Corporation
hu: Részvénytársaság

en: The Republic
hu: Köztársaság

en: The Wheel
hu: Kerék

en: Theology
hu: Teológia

en: Improves the effect of Cathedrals.
hu: Növeli a katedrálisok hatékonyságát.

en: Theory of Gravity
hu: Gravitáció elmélete

en: Warrior Code
hu: Harci törvénykönyv

en: Writing
hu: Írás

en: Religion
hu: Vallás

en: Any terrain type (except Ocean) may have a River on it.  A River adds 1 trade to the resources produced by that tile.  It also increases a tile's defense factor by 50%.  Finally, land units may move along a River (but not diagonally); movement along a River costs only 1/3 of a movement point.
    
    Roads and railroads can only be built on River squares if your civilization has learned Bridge Building technology.
hu: Az Óceán kivételével mindegyik tereptípuson lehet Folyó.  Egy Folyó +1 kereskedelmet ad a mezőjének, és 50%-kal növeli a mező védelmi faktorát.  A szárazföldi egységek képesek a folyó mentén mozogni (átlósan nem); a Folyó mentén történő mozgás csak 1/3 lépéspontba kerül.
    
    A Folyóval rendelkező mezőkre csak a Hídépítés felfedezése után lehet utakat és vasutakat építeni.

en: Glacier
hu: Jégmező

en: Glaciers are found only in the most northerly or southerly reaches of the world.  They are very cold, and hence difficult to work with.
hu: A jégmezők a Föld legészakibb ill. legdélibb részén találhatók. Mivel ott nagyon hideg az éghajlat, a jégmezőket nem igazán lehet hasznosítani.

en: Desert
hu: Sivatag

en: Deserts are regions of extreme dryness, making agriculture and trade very difficult.
hu: A sivatagok különösen száraz területek, ezért körülményes rajtuk a földművelés és a kereskedelm.

en: Forest
hu: Erdő

en: Forests are densely wooded, making agriculture somewhat problematic.
hu: Az erdőkben sok fa van, ami a földművelést kissé megnehezíti.

en: Grassland
hu: Mező

en: Grasslands afford exceptional agricultural opportunities.
hu: A mezők kiváló mezőgazdasági lehetőségeket nyújtanak.

en: Hills
hu: Dombság

en: Jungle
hu: Dzsungel

en: Jungles are densely overgrown, making agriculture somewhat problematic.
hu: A dzsungelek sűrűn benőttek növénnyel, ezért a földművelés nehéz.

en: Mountains
hu: Hegység

en: Mountains are regions of extreme altitude, making agriculture and trade very difficult.
hu: A hegyek nagy magasságú területek, ezért körülményessé teszik a földművelést és a kereskedelmet.

en: Ocean
hu: Óceán

en: Plains
hu: Síkság

en: Swamp
hu: Mocsár

en: Ivory
hu: Elefántcsont

en: Oil
hu: Olaj

en: Oasis
hu: Oázis

en: Pheasant
hu: Fácán

en: Silk
hu: Selyem

en: Coal
hu: Szén

en: Wine
hu: Bor

en: Gems
hu: Drágakő

en: Fruit
hu: Gyümölcs

en: Iron
hu: Vas

en: Fish
hu: Hal

en: Whales
hu: Bálna

en: Buffalo
hu: Bölény

en: Wheat
hu: Búza

en: Peat
hu: Tőzeg

en: Spice
hu: Fűszer

en: ?animals:Game
hu: ?animals:Vad

en: Furs
hu: Prém

en: Petroleum
hu: Petróleum

en: Arctic
hu: Jégmező

en: Horses
hu: Ló

en: Seals
hu: Fóka

en: green
hu: tapasztalatlan

en: hardened
hu: képzett

en: elite
hu: elit

en: Missile
hu: Rakéta

en: Land
hu: Szárazföld

en: Sea
hu: Tenger

en: Helicopter
hu: Helikopter

en: Air
hu: Levegő

en: Settlers
hu: Telepes

en: Engineers
hu: Mérnök

en: Warriors
hu: Harcos

en: This unit may be built from the start of the game.  It is the weakest unit.
hu: Ilyen egységet már a játék kezdetétől fogva lehet építeni. Egyébként ez a leggyengébb egység.

en: Phalanx
hu: Falanx

en: Archers
hu: Íjász

en: Legion
hu: Légió

en: Pikemen
hu: Lándzsás

en: Musketeers
hu: Muskétás

en: Partisan
hu: Partizán

en: Alpine Troops
hu: Alpesi Sereg

en: Riflemen
hu: Puskás

en: Marines
hu: Tengerész

en: Paratroopers
hu: Ejtőernyős

en: Mech. Inf.
hu: Gép. Gyalogság

en: Horsemen
hu: Lovas

en: Chariot
hu: Harci Szekér

en: Knights
hu: Lovag

en: Dragoons
hu: Dragonyos

en: Cavalry
hu: Huszár

en: Armor
hu: Tank

en: Catapult
hu: Katapult

en: Cannon
hu: Ágyú

en: Artillery
hu: Tüzérség

en: Howitzer
hu: Gépágyú

en: Fighter
hu: Vadászgép

en: Bomber
hu: Bombázó

en: Stealth Fighter
hu: Lopakodó Vadász

en: Stealth Bomber
hu: Lopakodó Bombázó

en: Trireme
hu: Evezős Gálya

en: Caravel
hu: Karavella

en: Galleon
hu: Gálya

en: Frigate
hu: Fregatt

en: Ironclad
hu: Páncélos Hajó

en: Destroyer
hu: Romboló

en: Cruiser
hu: Cirkáló

en: AEGIS Cruiser
hu: AEGIS Cirkáló

en: Battleship
hu: Csatahajó

en: Submarine
hu: Tengeralattjáró

en: Carrier
hu: Csapatszállító

en: Transport
hu: Szállítóhajó

en: Cruise Missile
hu: Cirkálórakéta

en: Nuclear
hu: Atomrakéta

en: Diplomat
hu: Diplomata

en: Spy
hu: Kém

en: Caravan
hu: Karaván

en: Freight
hu: Áruszállító

en: Explorer
hu: Felfedező

en: Barbarian Leader
hu: Barbár Főnök

en: Fanatics
hu: Fanatikus

en: Elephants
hu: Elefánt

en: Crusaders
hu: Keresztes Vitéz

en: Militia
hu: Milícia

en: Sail
hu: Vitorlás Hajó

en: Australian Aboriginal
hu: Ausztrál bennszülött

en: ?plural:Aborigines
hu: ?plural:Ausztrál bennszülöttek

en: Afghani
hu: Afgán

en: ?plural:Afghanis
hu: ?plural:Afgánok

en: Emir
hu: Emír

en: Prime Minister
hu: Miniszterelnök

en: Algerian
hu: Alégiai

en: ?plural:Algerians
hu: ?plural:Algériaiak

en: American
hu: Amerikai

en: ?plural:Americans
hu: ?plural:Amerikaiak

en: Speaker
hu: Elnök

en: Reverend
hu: Tiszteletes

en: Antarctican
hu: Antarktiszi

en: ?plural:Antarcticans
hu: ?plural:Antarktisziek

en: Independent South Pole, land of penguins.
hu: Független Déli-sark, a pingvinek földje.

en: ?plural:Arabs
hu: ?plural:Arabok

en: Caliph
hu: Kalifa

en: Aramean
hu: Arámi

en: ?plural:Arameans
hu: ?plural:Arámik

en: Armenian
hu: Örmény

en: ?plural:Armenians
hu: ?plural:Örmények

en: Assyrian
hu: Asszír

en: ?plural:Assyrians
hu: ?plural:Asszírok

en: Argentine
hu: Argentín

en: ?plural:Argentines
hu: ?plural:Argentínok

en: Australian
hu: Ausztrál

en: ?plural:Australians
hu: ?plural:Ausztrálok

en: Austrian
hu: Osztrák

en: ?plural:Austrians
hu: ?plural:Osztrákok

en: Aztec
hu: Azték

en: ?plural:Aztecs
hu: ?plural:Aztékok

en: Babylonian
hu: Babilóniai

en: ?plural:Babylonians
hu: ?plural:Babilóniaiak

en: ?plural:Barbarians
hu: ?plural:Barbárok

en: Basque
hu: Baszk

en: ?plural:Basques
hu: ?plural:Baszkok

en: Bavarian
hu: Bajor

en: ?plural:Bavarians
hu: ?plural:Bajorok

en: Belgian
hu: Belga

en: ?plural:Belgians
hu: ?plural:Belgák

en: Bengali
hu: Bengáli

en: Nabob
hu: Nábob

en: ?female:Nabob
hu: ?female:Nábob

en: Boer
hu: Búr

en: ?plural:Boers
hu: ?plural:Búrok

en: Bosnian-Herzegovinian
hu: Bosznia-Hercegovinai

en: ?plural:Bosnians
hu: ?plural:Boszniaiak

en: Brazilian
hu: Brazil

en: ?plural:Brazilians
hu: ?plural:Brazilok

en: Dictatrix
hu: Diktátornő

en: Imperator
hu: Császár

en: Imperatrix
hu: Császárnő

en: Chairman
hu: Elnök

en: Chairperson
hu: Elnök

en: Director-President
hu: Igazgató-Elnök

en: British
hu: Brit

en: ?plural:Britons
hu: ?plural:Britek

en: Bulgarian
hu: Bulgár

en: ?plural:Bulgarians
hu: ?plural:Bulgárok

en: Patriarch
hu: Pátriárka

en: ?plural:Burmese
hu: ?plural:Burmaiak

en: Byzantine
hu: Bizánci

en: ?plural:Byzantines
hu: ?plural:Bizánciak

en: Matriarch
hu: Mátriárka

en: Canadian
hu: Kanadai

en: ?plural:Canadians
hu: ?plural:Kanadaiak

en: Carthaginian
hu: Karthágói

en: ?plural:Carthaginians
hu: ?plural:Karthágóiak

en: Catalan
hu: Katalán

en: ?plural:Catalans
hu: ?plural:Katalánok

en: Primer Ministre
hu: Miniszterelnök

en: Primera Ministre
hu: Miniszterelnök

en: Dictador
hu: Diktátor

en: Dictadora
hu: Diktátornő

note: TRANS: Rei/Reina = King/Queen
en: Rei
hu: Király

en: Reina
hu: Királynő

note: TRANS: Arquebisbe = Archbishop
en: Arquebisbe
hu: Érsek

en: Gran Bruixa
hu: Érsek

en: Chief
hu: Főnök

en: Great Chief
hu: Nagyfőnök

en: Chilean
hu: Chilei

en: ?plural:Chileans
hu: ?plural:Chileiek

en: Captain General
hu: Fővezér

en: Archbishop
hu: Érsek

en: Supreme Director
hu: Elnök

en: Chinese
hu: Kínai

en: ?plural:Chinese
hu: ?plural:Kínaiak

en: Emperor
hu: Császár

en: Dowager
hu: Császárnő

en: Colombian
hu: Kolumbiai

en: ?plural:Colombians
hu: ?plural:Kolumbiaiak

en: Cornish
hu: Cornwalli

en: ?plural:Cornish
hu: ?plural:Cornwalliak

en: Croatian
hu: Horvát

en: ?plural:Croatians
hu: ?plural:Horvátok

en: Cuban
hu: Kubai

en: ?plural:Cubans
hu: ?plural:Kubaiak

en: Czech
hu: Cseh

en: ?plural:Czechs
hu: ?plural:Csehek

en: Thane
hu: Főúr

en: Prophetess
hu: Prófétanő

en: Danish
hu: Dán

en: ?plural:Danes
hu: ?plural:Dánok

en: Dutch
hu: Holland

en: ?plural:Dutch
hu: ?plural:Hollandok

en: Egyptian
hu: Egyiptomi

en: ?plural:Egyptians
hu: ?plural:Egyiptomiak

en: Pharaoh
hu: Fáraó

en: Great Pharaoh
hu: Nagyfáraó

en: English
hu: Angol

en: ?plural:English
hu: ?plural:Angolok

en: Lord Protector
hu: Kormányzó

en: Lady Protector
hu: Kormányzónő

en: Estonian
hu: Észt

en: ?plural:Estonians
hu: ?plural:Észtek

en: Ethiopian
hu: Etióp

en: ?plural:Ethiopians
hu: ?plural:Etiópok

en: Empress
hu: Császárnő

en: European
hu: Európai

en: ?plural:Europeans
hu: ?plural:Európaiak

en: Filipino
hu: Filippínó

en: ?plural:Filipinos
hu: ?plural:Filippínók

en: Finnish
hu: Finn

en: ?plural:Finns
hu: ?plural:Finnek

en: French
hu: Francia

en: ?plural:French
hu: ?plural:Franciák

en: Premier
hu: Miniszterelnök

en: Galician
hu: Galíciai

en: ?plural:Galicians
hu: ?plural:Galíciaiak

en: Gallic
hu: Gall

en: ?plural:Gauls
hu: ?plural:Gallok

en: Druid
hu: Druida

en: ?female:Druid
hu: ?female:Druida

en: Georgian
hu: Grúz

en: ?plural:Georgians
hu: ?plural:Grúzok

en: German
hu: Német

en: ?plural:Germans
hu: ?plural:Németek

en: Chancellor
hu: Kancellár

en: Greek
hu: Görög

en: ?plural:Greeks
hu: ?plural:Görögök

en: Hellenic
hu: Hellén

en: ?plural:Hellenes
hu: ?plural:Hellének

en: Hittite
hu: Hettita

en: ?plural:Hittites
hu: ?plural:Hettiták

en: Hungarian
hu: Magyar

en: ?plural:Hungarians
hu: ?plural:Magyarok

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: ?plural:Icelanders
hu: ?plural:Izlandiak

en: Illyrian
hu: Illír

en: ?plural:Illyrians
hu: ?plural:Illírek

en: Inca
hu: Inka

en: ?plural:Incas
hu: ?plural:Inkák

en: Indian
hu: Indiai

en: ?plural:Indians
hu: ?plural:Indiaiak

en: Raja
hu: Rája

en: ?female:Raja
hu: ?female:Rája

en: Maharaja
hu: Maharadzsa

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: ?plural:Indonesians
hu: ?plural:Indonézok

en: ?plural:Inuits
hu: ?plural:Inuitok

en: Iranian
hu: Iráni

en: ?plural:Iranians
hu: ?plural:Irániak

en: Shah
hu: Sah

en: Iraqi
hu: Iraki

en: ?plural:Iraqis
hu: ?plural:Irakiak

en: Irish
hu: Ír

en: ?plural:Irish
hu: ?plural:Írek

en: Israeli
hu: Izraeli

en: ?plural:Israelis
hu: ?plural:Izraeliek

en: Italian
hu: Olasz

en: ?plural:Italians
hu: ?plural:Olaszok

en: Japanese
hu: Japán

en: ?plural:Japanese
hu: ?plural:Japánok

en: Shogun
hu: Sógun

en: Warlord
hu: Fővezér

en: Brother
hu: Testvér

en: Sister
hu: Testvér

en: Kenyan
hu: Kenyai

en: ?plural:Kenyans
hu: ?plural:Kenyaiak

en: Korean
hu: Koreai

en: ?plural:Koreans
hu: ?plural:Koreaiak

en: Prince
hu: Herceg

en: Princess
hu: Hercegnő

en: Latvian
hu: Lett

en: ?plural:Latvians
hu: ?plural:Lettek

en: Libyan
hu: Líbiai

en: ?plural:Libyans
hu: ?plural:Líbiaiak

en: Lithuanian
hu: Litván

en: ?plural:Lithuanians
hu: ?plural:Litvánok

en: Great Duke
hu: Nagyfejedelem

en: Great Duchess
hu: Nagyfejedelemnő

en: Malagasy
hu: Malagaszi

en: ?plural:Malagasies
hu: ?plural:Malagasziak

en: Malaysian
hu: Maláj

en: ?plural:Malaysians
hu: ?plural:Malájok

en: Sultan
hu: Szultán

en: Malian
hu: Mali

en: ?plural:Malians
hu: ?plural:Malik

en: Manchu
hu: Mandzsu

en: ?plural:Manchus
hu: ?plural:Mandzsuk

en: ?plural:Maori
hu: ?plural:Maorik

en: Martian
hu: Marslakó

en: ?plural:Martians
hu: ?plural:Marslakók

en: Mayan
hu: Maja

en: ?plural:Mayas
hu: ?plural:Maják

en: Mexican
hu: Mexikói

en: ?plural:Mexicans
hu: ?plural:Mexikóiak

en: ?plural:Mongols
hu: ?plural:Mongolok

en: Khan
hu: Kán

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: ?plural:New Zealanders
hu: ?plural:Új-zélandiak

en: Nigerian
hu: Nigériai

en: ?plural:Nigerians
hu: ?plural:Nigériaiak

en: Norwegian
hu: Norvég

en: ?plural:Norwegians
hu: ?plural:Norvégok

en: Ottoman
hu: Ottomán

en: ?plural:Ottomans
hu: ?plural:Ottománok

en: Papuan
hu: Pápuai

en: ?plural:Papuans
hu: ?plural:Pápuaiak

en: Persian
hu: Perzsa

en: ?plural:Persians
hu: ?plural:Perzsák

en: Phoenician
hu: Föníciai

en: ?plural:Phoenicians
hu: ?plural:Föníciaiak

en: Polish
hu: Lengyel

en: ?plural:Poles
hu: ?plural:Lengyelek

note: TRANS: Dyktator/Dyktatorka = Dictator
en: Dyktator
hu: Diktátor

en: Dyktatorka
hu: Diktátornő

note: TRANS: Prymas = Bishop
en: Prymas
hu: Prímás

note: TRANS: Pierwszy Sekretarz = First Secretary
en: Pierwszy Sekretarz
hu: Első Titkár

en: Portuguese
hu: Portugál

en: ?plural:Portuguese
hu: ?plural:Portugálok

en: Quebecois
hu: Quebec-iek

en: ?plural:Quebecois
hu: ?plural:Quebeciek

en: Roman
hu: Római

en: ?plural:Romans
hu: ?plural:Rómaiak

en: Russian
hu: Orosz

en: ?plural:Russians
hu: ?plural:Oroszok

en: Scottish
hu: Skót

en: ?plural:Scots
hu: ?plural:Skótok

en: First Minister
hu: Miniszterelnök

en: Serbian
hu: Szerb

en: ?plural:Serbians
hu: ?plural:Szerbek

en: Silesian
hu: Sziléziai

en: ?plural:Silesians
hu: ?plural:Sziléziaiak

en: Singaporean
hu: Szingapúri

en: ?plural:Singaporeans
hu: ?plural:Szingapúriak

en: Ah
hu: Császár

note: TRANS: Encik = Sir
en: Encik
hu: Főtitkár

en: Sioux
hu: Sziú

en: ?plural:Sioux
hu: ?plural:Sziúk

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: ?plural:Slovenians
hu: ?plural:Szlovénok

en: Slovakian
hu: Szlovák

en: ?plural:Slovakians
hu: ?plural:Szlovákok

en: ?female:Leader
hu: ?female:Vezető

en: South African
hu: Dél-afrikai

en: ?plural:South Africans
hu: ?plural:Dél-afrikaiak

en: Soviet
hu: Szovjet

en: ?plural:Soviets
hu: ?plural:Szovjetek

en: Spanish
hu: Spanyol

en: ?plural:Spanish
hu: ?plural:Spanyolok

en: Caudillo
hu: Császár

en: Caudilla
hu: Császárnő

en: Cardinal
hu: Bíboros

en: Sudanese
hu: Szudáni

en: ?plural:Sudanese
hu: ?plural:Szudániak

en: Sumerian
hu: Sumér

en: ?plural:Sumerians
hu: ?plural:Sumérok

en: Swazi
hu: Szvázi

en: ?plural:Swazis
hu: ?plural:Szváziak

en: Swedish
hu: Svéd

en: ?plural:Swedes
hu: ?plural:Svédek

en: Swiss
hu: Svájci

en: ?plural:Swiss
hu: ?plural:Svájciak

en: ?female:General
hu: ?female:Tábornok

en: President of the Confederation
hu: A Konföderáció elnöke

en: Taiwanese
hu: Tajvani

en: ?plural:Taiwanese
hu: ?plural:Tajvaniak

en: Texan
hu: Texasi

en: ?plural:Texans
hu: ?plural:Texasiak

en: Thai
hu: Thaiföldi

en: ?plural:Thai
hu: ?plural:Thaiföldiek

en: Tibetan
hu: Tibeti

en: ?plural:Tibetans
hu: ?plural:Tibetiek

en: Lama
hu: Láma

en: Dalai Lama
hu: Dalai láma

en: Tunisian
hu: Tunéziai

en: ?plural:Tunisians
hu: ?plural:Tunéziaiak

en: Turk
hu: Török

en: ?plural:Turks
hu: ?plural:Törökök

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: ?plural:Ukrainians
hu: ?plural:Ukránok

en: Uruguayan
hu: Uruguayi

en: ?plural:Uruguayans
hu: ?plural:Uruguayiak

en: Uyghur
hu: Ujgur

en: ?plural:Uyghurs
hu: ?plural:Ujgurok

en: Venezuelan
hu: ?plural:Venezuelai

en: ?plural:Venezuelans
hu: ?plural:Venezuelaiak

en: Vietnamese
hu: Vietnámi

en: ?plural:Vietnamese
hu: Vietnámiak

en: ?plural:Vikings
hu: ?plural:Vikingek

en: Welsh
hu: Walesi

en: ?plural:Welsh
hu: ?plural:Walesiek

en: Westphalian
hu: Vesztfáliai

en: ?plural:Westphalians
hu: ?plural:Vesztfáliaiak

en: ?plural:Zulus
hu: ?plural:Zuluk

en: British Isles (medium/classic)
hu: Brit szigetek (közepes/klasszikus)

en: Classic-style 85x80 map of the British Isles.
hu: A Brit szigetek klasszikus stílusú, 85x80-as térképe.

en: Earth (classic, large)
hu: Föld (klasszikus, nagy)

en: Classic-style 160x90 Earth scenario.
hu: A Föld klasszikus stílusú 160-90-es térképe.

en: Team 1
hu: 1. csapat

en: Team 2
hu: 2. csapat

en: Team 3
hu: 3. csapat

en: Team 4
hu: 4. csapat

en: Team 5
hu: 5. csapat

en: Team 6
hu: 6. csapat

en: Team 7
hu: 7. csapat

en: Team 8
hu: 8. csapat

en: Team 9
hu: 9. csapat

en: Team 10
hu: 10. csapat

en: Team 11
hu: 11. csapat

en: Team 12
hu: 12. csapat

en: Team 13
hu: 13. csapat

en: Team 14
hu: 14. csapat

en: Team 15
hu: 15. csapat

en: Team 16
hu: 16. csapat

en: Team 17
hu: 17. csapat

en: Team 18
hu: 18. csapat

en: Team 19
hu: 19. csapat

en: Team 20
hu: 20. csapat

en: Team 21
hu: 21. csapat

en: Team 22
hu: 22. csapat

en: Team 23
hu: 23. csapat

en: Team 24
hu: 24. csapat

en: Team 25
hu: 25. csapat

en: Team 26
hu: 26. csapat

en: Team 27
hu: 27. csapat

en: Team 28
hu: 28. csapat

en: Team 29
hu: 29. csapat

en: Team 30
hu: 30. csapat

en: Team 31
hu: 31. csapat

en: Team 32
hu: 32. csapat
